QUOTE(cibulis @ 2014 02 26, 14:24)
Gal kas esate susidūrę su
lanksčia ortakių sistema? Kaina viliojanti. Jie aiškina, kad sistemos nereikia valyti, ji padengta antistatine medžiaga, lengva montuoti, kelia mažiau triukšmo nei metaliniai ortakiai, nesigirdi telefonijos (kai viename kambaryje kalbi, o kitame per ortakius viskas girdisi).
Reklama ar vertas dėmesio daiktas?
Visų niuansų dabar neprisiminsiu, bet ką prisimenu parašysiu

.
lankstaus ortakyno minusai:
- Kadangi lankstūs ortakiai yra vienodo mažo diametro, tai į vieną oro padavimo ar ištraukimo tašką gali tekti tiesti du ir daugiau ortakių, priklausomai nuo reikalingo tam taškui oro srauto. Be to, kadangi visi ortakiai eina nuo kiekvieno taško iki paskirstymo dėžutės, tai ortakio vamzdžio ilgis gaunasi didelis ir atitinkamai vien vamzdynas kainuos brangiau nei skardinis ortakynas. Paskui dar dasideda paskirstymo dėžė bei visi difuzoriai, kurie šioje versijoje yra brangesni nei įprasti. Taigi šio varianto pirmas blogis yra didesnė kaina.
- Antras blogis yra tas, kad tokio ortakyno oro tekėjimo pasipriešinimas bus didesnis, tai atsilieps rekuperatoriaus ventiliatorių apkrovime ir galiausiai didesnėse elektros sąnaudose, taigi ir eksploatuoti tokį ortakyną brangiau.
lankstaus ortakyno pliusai:
- kadangi vamzdeliai lankstūs, lengviau tokius ortakius išsivedžioti, galima net bandyti pačiam.
- kadangi vamzdeliai ploni, lengviau tokius ortakius pravesti ten, kur maža vietos, galima palaidoti netgi grindų betone.
- kadangi visi ortakiai sueina į vieną paskirstymo dėžutę, visi garsai ortakiais nuo vienos patalpos iki kitos, turi praeiti didelį atstumą, tai labai stipriai nuslopinami triukšmai, absoliučiai nereikia statyti garso slopintuvų, triukšmo iš vienos patalpos į kitą slopinimui. Rekuperatoriaus garso slopinimui triukšmo slopintuvus statyti reikėtų. Beje, man padarytame projekte ir standartiniam ortakyne nėra numatyti garso slopintuvai slopinantys triukšmą sklindantį tarp patalpų.