Įkraunama...
Įkraunama...

"Magdė" pyragas

Maksimos Magdės neragavau, bet Kaune "Alkavos" parduotuvėlėse-kavinukėse parduoda tokią pačią Magdutę, kaip ir senais gerais laikais. Jos pagrindas yra perpus plonesnis nei kremo sluoksnis. Aš galvoju dar bandyti iškepti tą pagrindą, panaudojant likusius 4 trynius biggrin.gif
Atsakyti
"savanorius" visada palaikom !!!!! drinks_cheers.gif

lauksim rezultatu mirksiukas.gif
Atsakyti
dar pamasciau,o jie vietoj teslos pagrindo,pasidaryciau varskes pyrago ir tada uzpilciau Magdes kremu g.gif
Atsakyti
Tikroje Magdėje pagrindas be varškės. Su varške gautųsi kažkoks kitas skonis, bet pabandyti gal ir galima. Tik ar varškės skonis derės prie kremo? Iš tikrųjų tai nelabai supratau-kokios tešlos rūšies tas varškės pyrago pagrindas? Gal jis be varškės? Tešla turi būti trapi
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Letunė: 18 balandžio 2008 - 16:22
QUOTE(Letunė @ 2008 04 18, 16:19)
Tikroje Magdėje pagrindas be varškės. Su varške gautųsi kažkoks kitas skonis, bet pabandyti gal ir galima. Tik ar varškės skonis derės prie kremo? Iš tikrųjų tai nelabai supratau-kokios tešlos rūšies tas varškės pyrago pagrindas? Gal jis be varškės? Tešla turi būti trapi

man Magde - pats skaniausias vaikystes pyragas,tik as nuvalgydavau rudaji sloksni,o pyraga ismesdavau,nes nepatinka... tai ir pamasciau,kad varskinis paplotelis man tiktu g.gif
Atsakyti
Tada geriausia išeitis-padaryti tik kremą ir supilsčius į indelius sustingdinti šaldytuve ir valgyti vieną. esu bandžiusi -man patiko.
Atsakyti
QUOTE(Letunė @ 2008 04 19, 08:56)
Tada geriausia išeitis-padaryti tik kremą ir supilsčius į indelius sustingdinti šaldytuve ir valgyti vieną. esu bandžiusi -man patiko.

aga,taip ir darysiu.... kada nors biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Letunė @ 2007 11 22, 17:41)
Radau panašų į Glacee  „Magdės“ puriojo sluoksnio aprašymą:
Pyrago „Magdė“ kremui gaminamas šokoladinis paukščių pienas. Namuose jį pasigaminti įmanoma, bet sudėtinga.

Kremui reikia:

15 g želatinos,
225 g cukraus,
100 g vandens,
140 g kiaušinių baltymų,
5 g citrinų rūgšties,
100 g sviesto,
190 g kondensuoto pieno su cukrumi,
20 g kakavos

Želatiną užmerkti ir ištirpinti. Cukrų ir vandenį kaitinti tol, kol ims kilti burbuliukai. Tuo pačiu metu išplakti kiaušinių baltymus. Verdantį sirupą plona srovele supilti į baltymus. Plakti toliau, įberti citrinų rūgšties. Atskirame inde sumaišyti ištirpintą sviestą, kondensuotą pieną ir kakavą. Baltymų masei pravėsus, supilti sviesto, kondensuoto pieno ir kakavos mišinį. Pabaigoje supilti ištirpintą želatiną. Paruoštą kremą supilti į formą ant trapaus papločio.

Aš dar nebandžiau, bet labai lauksiu atsiliepimų tų, kurios ryšis išbandyti.  mirksiukas.gif


isbandziau blink.gif dariau viska kaip tu ir rasei, tik nezinau ar teisingai zelatina paruosiau - nes man nesustingo g.gif as zelatina istirpdziau saltame vadenyje (15 g zelatinos+apie stikline vandens). Ir po to supyliau i krema. Gal reikejo isbrinkusia zelatina pasildyti, o tik tada supilti????
Atsakyti
QUOTE(KaKavine @ 2008 04 23, 09:04)
isbandziau  blink.gif  dariau viska kaip tu ir rasei, tik nezinau ar teisingai zelatina paruosiau - nes man nesustingo  g.gif  as zelatina istirpdziau saltame vadenyje (15 g zelatinos+apie stikline vandens). Ir po to supyliau i krema. Gal reikejo isbrinkusia zelatina pasildyti, o tik tada supilti????


aš taip manau,kad 100 ml vandens recepte ir buvo skirti želatinai užpilti g.gif šiaip pagrinde želatina užpilama duotu kiekiu vandens,išbrinksta,po to pašildoma,kol visai ištirps vandenyje (pvz. mikrobanginei) ir atvėsinus iki kambario temteratūros supilama į masę g.gif
Atsakyti
QUOTE(KaKavine @ 2008 04 23, 09:04)
isbandziau  blink.gif  dariau viska kaip tu ir rasei, tik nezinau ar teisingai zelatina paruosiau - nes man nesustingo  g.gif  as zelatina istirpdziau saltame vadenyje (15 g zelatinos+apie stikline vandens). Ir po to supyliau i krema. Gal reikejo isbrinkusia zelatina pasildyti, o tik tada supilti????

Želatinos grūdelius brinkinau 120-150 ml šalto virinto vandens apie 1 val. Ji pilnai išbrinkusi pašildoma vis maišant vandens vonelėje arba mikrobangėje, kad tik pilnai ištirptų, bet neperkaistų, ir pravėsusi supilama į paruoštą kremą, t. y. pabaigoje. O 100 g vandens sumaišomas su cukrumi ir išverdamas sirupas. Jei dar liko kremo gal dar bandyk pašildyti jį visą, kad ištirptų želatina ir po to turėtų sustingti, bet neperkaitink , nes suvirs baltymai. Bet gal taip pataisant klaidą ir nesigaus visai taip, kaip darant nuo pat pradžių pagal receptą.
O šiaip gaunasi normalus , tvirtas gerai sustingęs kremas. Darykit-turi pavykti. Sėkmės smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Letunė: 23 balandžio 2008 - 19:39
sveikutes biggrin.gif as ir isbandziau si receptuka... pavyko lyg ir neblogai,bet kremas kazkaip pasidalino i dvi dalis: ant visaus gavosi puri lyg ir pudingo mase,o apacioje kazkas panasaus i sokoladine zele doh.gif nezinau ka padariau blogai,nes siaip dariau viska pagal receptuka g.gif
Atsakyti
QUOTE(nute_ @ 2008 05 04, 17:05)
sveikutes  biggrin.gif  as ir isbandziau si receptuka... pavyko lyg ir neblogai,bet kremas kazkaip pasidalino i dvi dalis: ant visaus gavosi puri lyg ir pudingo mase,o apacioje kazkas panasaus i sokoladine zele doh.gif  nezinau ka padariau blogai,nes siaip dariau viska pagal receptuka g.gif

Baltymus išplakti iki standžių putų reikia ir užpilti verdančiu cukraus sirupu.
Želatinos temperatūra turi būti tokia pati, kaip ir masės į kurią ją įmaišysi.
Ar tiksliai taip ir darei? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Letunė: 05 gegužės 2008 - 19:40