Raideles, tark zodi... matau, kad skaitai tema.... tu cia didziausias autoritetas
QUOTE(Inguole @ 2009 02 22, 11:06)
po gimdymo ziauriai nusilpo mano imunitetas. geriu vitaminus, bet "dziaugiuosi" sloga, o dar siandien mane "pamalonino" ir herpis savo buvimu ant lupos. Kazi ar galima jam esant maitinti? ar tepti kazkuo? gal kas turi patirties? nestumo metu irgi 2 kartus herpi turejau
Galima tepti. Acic, Zovirax, Avirax yra saugūs naudoti žindymo metu.
Aš pati šiuo metu naudoju Citrosept imuninei sistemai palaikyti, jis taip pat tinka žindyvėms, jeigu nealergiškos citrusiniams.
Puccha, užjaučiu dėl skausmo, kurį tenka ištverti O tada su gydytoja taip ir nepabandėt pienligės gydyti? Iš Tavo aprašo atrodytų, jog visgi apžiojimas yra problema, jei atrodo, kad burnoje trina, bet kita vertus paaugus vaikui tai turėtų išsispręsti dėl didesnės vaiko burnos, nebent jis įgyja įprotį tik tiek krūties turėti burnoje ir ne daugiau. Gal verta būtų pasižiūrėti dėl apžiojimo? Pandyk paskambinti Mama Virgilijai Kaune mob.: 8 603 62358 arba Eglei 868238492.
Visa teorija rašo, kad su antspeniu vaikas neištraukia tiek daug pieno, kaip kad apžiojęs krūtį taisyklingai. Ir kad maitinimas su antspeniu formuoja netaisyklingo apžiojimo įpročius. Taip, reikėtų žiūrėti šlapinimąsi, kad būtų bent 6-7 kartai per parą, kol kas dar iki pusantro mėn turėtų tuštinis 2-5 kartus per parą. Acetono kvapas iš burnos, odos sausėjimas irgi yra požymiai, kad skysčių trūksta. Jei manai, kad su antspeniais geriau, bandyk kol kas maitinti pamainomis, su antspeniu, kitą kartą be. Ir būtinai pasikonsultuok su mamomis - žindymo konsultantėmis Kaune dėl apžiojimo.
QUOTE(*Jolanta* @ 2004 11 09, 21:20)
Gydytoja Eglė
Esu gydytoja neonatologė Eglė Markūnienė. 1990 m. baigiau Kauno medicinos akademiją. Toliau dvejus metus gilinau žinias pediatrijos rezidentūroje. Tapau II kategorijos pediatre. 1994 m. pradėjau dirbti Kauno klinikose, naujagimių skyriuje. 1996 m. baigiau neonatologijos rezidentūrą, po metų įgijau II gydytojos neonatologės kvalifikaciją. Nuo 1998 m. Kauno medicinos universiteto doktorantė. Teoriškai, praktiškai ir moksliškai gilinuosi į kūdikių žindymo klausimus. Pagrindinė mano mokslinė komanda vyras Saulius ir trys vaikučiai.
Nesu tobula motina. Dažnai trūksta laiko šeimai, dar dažniau kantrybės, bet, stebėdama savo vaikus, jų poreikius, skaitydama literatūrą, panorau dalytis žiniomis ir patyrimais su Jumis, mielos mamos, močiutės, tėčiai ir seneliai, merginos ir vaikinai, kad taptume vis tobulesniais tėvais, gebančiais mylėti savo vaikus tokia meile, kuri visa pakelia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria. (1 Kor 13, 7), kad užaugintume juos gerais, teisingais, mylinčiais ir besidžiaugiančiais gyvenimu žmonėmis.
Per kelerius savo kaip motinos ir gydytojos praktikos metus surinkau ir atsakiau dažniausiai mamoms iškylančius klausimus. Jei tarp jų nerasite Jums rūpimų, atsiųskite žinutę, būtinai atsakysiu.
DAŽNIAUSIAI KLAUSIATE
Ar ir aš neturėsiu pieno, jei mama neturėjo?
Pagrindinė sąlyga, kad būtų pieno, yra ankstyvas, dažnas, pagal pareikalavimą žindymas. Pirmąjį kartą pažindyti reikia per pirmąsias 2 valandas po gimimo, sąlytis su motina turi tęstis ne trumpiau 30 minučių. Kūdikis, teisingai paėmęs krūtį, turi žįsti taip ilgai ir taip dažnai, kol pasisotinęs ir patenkinęs žindimo refleksą paleidžia pats. Sovietmečio motinos neturėjo pieno dėl grubiai pažeistos laktacijos fiziologijos nuo pat pirmosios kūdikio gimimo akimirkos. Po gimimo naujagimiai būdavo atskiriami nuo motinos, pradedami žindyti geriausiu atveju po pusės paros ir tik tada, kai būdavo apžiūrėti gydytojo. Vėliau vežiojami motinoms tik pagal grafiką kas 3,5 valandos, su 6 valandų naktine pertrauka. Vietoj motinos pieno gaudavo gliukozės ir pieno pakaitalus. Kūdikio nestimuliuojamose krūtyse pienas negali gamintis. Skandinavai, lyderiai žindymo praktikoje, sako, jog kiekviena, ypač be ypatingos medikų pagalbos, išnešiojusi ir pagimdžiusi kūdikį motina gali išmaitinti savo vaiką. Tam reikalingos elementarios žinios apie žindymą. Kaip nedera nežinoti, kiek yra du-- kartdu, taip neleistina motinai nežinoti, kaip ir kodėl ji privalo maitinti kūdikį savo pienu.
Ar ir šitam vaikui neužteks pieno, jei trūko pirmajam?
Pieno dažniausiai pradėdavo trūkti dėl tų pačių priežasčių, išvardintų pirmajamebaubuke. Tačiau šiais laikais, kai naujagimiai beveik visose ligoninėse nuo pirmųjų gyvenimo valandų būna drauge su motina, pieno pradeda trūkti, davus papildomą maistą. Dažniausiai motinos pieno pakaitalą (mišinuką) iš buteliuko. Nepakankamai stimuliujamos krūtys nepakankamai ir gamina pieno. Jei motina ryžtingai nenutraukia šio užburto rato (o dažniausiai to nepadaro dėl nežinojimo), kūdikis praranda savo nuosavybę motinos pieną.
Ar reikia nusitraukinėti likusį pieną po žindymo, kad išvengti mastito?
Mastitas dažniausiai painiojamas su laktostaze, kuri pasireiškia, prasidėjus audringai pieno gamybai 2-4 parą. Pertempti pieno latakėliai trūkinėja ir pieno komponentai, patekę į kraujotaką, sukelia neinfekcinės kilmės karščiavimą. Ir čia padaroma viena iš grubiausių klaidų. Vietoj to, kad skatinti kuo dažnesnį ir aktyvesnį kūdikio žindymą, jis atskiriamas nuo motinos. Motinai liepiama nutraukti pieną iki paskutinio lašo. Kas gi atsitinka su pieno kiekiu? Jo pradeda gamintis daugiau nei buvo. Viršija vaiko poreikius, motinai pieno gaminasi kibirais. Pieno perteklius, sukeliantis laktostazę, yra tarsi stabdis automobiliui. Teisingai elgiantis, t.y. netuštinant krūties, o tik prieš žindymą truputį nutraukiant pieno, kad suminkštėtų rudasis krūties laukelis ir kūdikiui būtų lengviau apžioti, per porą dienų pieno kiekis pradeda tiksliai atitikti kūdikio poreikius. Dažnai po to motinoms atrodo, jog dingo pienas, nes krūtys tampa minkštos, nors iš tiesų jo yra pakankamai. Tikrasis mastitas yra tada, kai į pieno latakus patenka infekcija. O tai atsitinka grubaus masažo ir pieno nutraukinėjimo rankomis metu, per suskilusius spenelius ar nutrintą odą.
Ar dažnai didelėse krūtyse nebūna pieno?
Nėštumo metu dėl hormonų poveikio krūtys didėja pagal moters konstituciją. Į nutukimą linkusių moterų krūtys padidėja labiau dėl didesnio poodinio riebalinio sluoksnio formavimosi. Ir čia galima išgirsti skundžiantis - krūtys buvo tokios didelės, o pieno vos keli lašai. Priežastis dažniausiai viena nepakankamas krūtų stimuliavimas.
Mano krūtys tokios mažos. Ar aš turėsiu pakankamai pieno savo kūdikiui?
Pieno gamyba visai nepriklauso nuo krūtų dydžio. Svarbiausia pasitikėti savo jėgomis ir Jūs tikrai būsite gera mama savo vaikeliui.
Ar vaikas gali nutampyti krūtis ir jos bus negražios?
Nėštumo metu didėjant krūtims dažnai atsiranda įtrūkimai, vadinami strijomis. Tai neišvengiama. Norint to išvengti reik nebūti nėščiai. Krūtys atrodo supliuškę ir nutysę, baigus žindymą. Tačiau ne dėl to, kad būtų kūdikis nutampęs. Nuo 4 mėn. žįsdamas kūdikis šiek tiek tempia spenelį, bet ne visą krūtį. Šiuo atveju žindymą galima būtų palyginti su švelniu masažu..
Mano pienas skystas ir melsvas. Ar jis tinkamas kūdikio maitinimui?
Pieno sudėtis, o vizualiai jo spalva kinta nuo pat kūdikio gimimo. Priešpienis labai tirštas ir riebus nuo skaidriai gelsvo iki geltonos spalvos. Pereinamasis pienas Išsisluoksnioja į jau baltą ir ant viršaus riebesnį geltoną pieną. Subrendęs pienas baltas į melsvumą. Pieno sudėtis kinta priklausomai nuo paros laiko, kūdikio amžiaus, kūdikio ir motinos sveikatos būklės, mitybos. Neišnešiotas kūdikis, kad užbaigtų sėkmingai savo nutrūkusį vystymąsi jau ne įsčiose, turi gauti tik neišnešiotą kūdikį pagimdžiusios motinos pieną. Žinoma, vyresnio kūdikio mitybinių poreikių motinos pienas jau nepatenkina. Tam įvedamas papildomas maistas. Tačiau yra neleistina iš kūdikio atimti tas nepamainomas medžiagas, kurios yra melsvame motinos piene. Ypač antikūnus, kurių gausu motinos piene ir veikia kaip kasdieninė vaiko imunizacija nuo įvairių ligų.
Kaip išvengti spenelių įtrūkimų?
Speneliai suskyla dėl žindymo taisyklių pažeidimo, net 90% dėl neteisingo prigludimo prie krūties. Kai kūdikis teisingai priglaustas prie krūties, spenelis atsiduria giliai gerklytėje. Ties dantenomis, kurios ir traumuoja spenelius, yra rudasis krūties laukelis. Jei kūdikio apatinė lūpytė išsivertusi, smakras ir nosytė liečia krūtį, žindymo judesiai persiduoda į ausis, o motinai neskauda, tai kūdikio žindymo laikas neribojamas.
Ar karščiuojant galima žindyti kūdikį?
Dažnai temperatūra pakyla dėl pieno sąstovio krūtyse (laktostazės). Būtina toliau ir kuo dažniau žindyti. Dažnai dėl viruso sukarščiavusi motina nutraukia žindymą, kad neužkrėstų kūdikio, ir praranda pieną. O kūdikis, netekęs motinos pieno kaip svarbiausio apsaugos nuo ligų šaltinio, vis tiek suserga. Be to turi atlaikyti staigų maisto ir žindymo sąlygų (maitinimą iš buteliuko) pasikeitimą. Liaudiškai tariant, sugripavusi motina privalo tęsti žindymą, kad kūdikis būtų apsaugotas nuo tos ligos, kuria susirgo motina arba bent prasirgtų lengviausia ligos forma.
Ar beria nuo motinos pieno?
Nuo motinos pieno beria tik tuo atveju, jei motina vartoja kokį tai maistinį alergeną. Dažniausiai baltyminės kilmės. Kruopštus maisto kalendoriaus pildymas padeda išaiškinti alergeną ir jį pašalinti. O jei alergeno surasti nepasiseka, netikslinga nutraukti žindymą, nes tinkamo pakaitalo surasti nepavyks. Palaipsniui įvedant papildomą maistą, alergija mažėja. Reikia tik vengti karvės pieno.
Ar reikia kūdikiui tarp maitinimų atsigerti arbatėlės?
Labai dažnai močiutės, o kartais ir senos kartos gydytojai , pasiūlo tarp maitinimų kūdikį girdyti arbatėle. Ypač vasaros metu ar kaip priemonę nuo pilvuko pūtimo ir skausmų. Dėl šios nekaltospriemonės apie 70% motinų praranda pieną. Žindant kūdikį, pirmiausiai bėga skystas, neriebus pienelis. Vaikas atsigeria. Vasarą kūdikis paprašo krūties dažniau, bet žinda trumpiau. Jis tik atsigeria. Žindymo pabaigoje teka riebus pienelis. Kūdikis pavalgo.
Ar reikia tikrinti, kiek kūdikis suvalgo?
Viena iš lemtingiausių klaidų, užkertančių kelią sėkmingam žindymui, yra tikrinimas, kiek motina turi pieno, jį nutraukiant. Kūdikiui pienas patenka dėl dviejų priežasčių: jo žandikaulių atliekamų aktyvių judesių- dantenomis spaudžia pienuką iš krūties į burnytę, o rijimo metu burnytėje susidaręs neigiamas slėgis traukia pieną iš giluminių krūties dalių. Antroji priežastis- motina. Dėl hormono oksitocino poveikio pienas iš latakėlių aktyviai stumiamas laukan. Jei mama sugalvoja tikrinti savo pieno kiekį, nutraukdama jį rankomis, imituoja kūdikio dantenų judesius. Jei nutraukia pieną pientraukiu, imituoja kūdikio burnytėje susidarančio neigiamo slėgio poveikį. Jei ji bandytų derinti abu metodus, truks motinos atpalaidavimo reflekso. Tokiu būdu motina gauna klaidingą informaciją apie savo pieno kiekį. Išsigandusi, ji pradeda dirbtinį primaitinimą, o tai, kaip jau minėta aukščiau, yra tikriausias stabdis sėkmingam tolimesniam žindymui. Ligoninėse bando sverti prieš žindymą ir po. Tai ir būtų teisingiausias būdas patikrinti, kiek kūdikis suvalgo. Tačiau dėl neturėjimo laiko ir kantrybės, pasveriama du-tris kartus, neatsižvelgiama į vaiko apetitą, ir daromos skubotos išvados apie pieno trūkumą. Norint patikrinti, kiek kūdikis suvalgo, reikia sverti mažaiusiai parą laiko.
Kaip išsimiegoti, jei žindysiu ir naktį pagal kūdikio poreikį?
Tyrimais nustatyta, jog po gimdymo ir vėliau žindant kūdikį naktį, moterys miega naktį ramiau, nes maitinimo metu išsiskiria oksitocinas, o dirginami dopamino receptoriai smegenyse sukelia sedaciją ir miegą. Nors ir pertraukiamas žindančios motinos naktinis miegas yra pilnavertis, ko negalima pasakyti, kai dirbtinai savo kūdikį maitinančiai motinai naktį tenka keltis šildyti pienuką.
Kada pratinti prie kito maisto?
Taip kaip požymiai, rodantys jog kūdikis yra pasiruošęs žįsti po gimimo yra seilėtekis, ieškojimas ir kviečiamieji garsai, kurie atsiranda per pirmasias dvi valandas po gimimo, taip apie 4-6 kūdikio gyvenimo mėnesį, reiktų stebėti papildomo maisto poreikio požymius. Tai aktyvus domėjimasis maistu prie stalo, pirmieji dantukai, kūdikio emocijos pakankamai išraiškingos, jog sugeba parodyti, kad siūlomas maistas jam nepatinka arba jau sotus. Šie požymiai būtent ir išryškėja apie 4-6 mėnesį. Iki to laiko pradėjus primaitinimą, kūdikis bus kaip kalėdinė žąsis. Ką duosi, tą ir nuris.
Kada ieškoti pagalbos?
Sunku net suprasti, kad vienas iš tobuliausių Kūrėjo kūrinių motinos pienas tapo tik kaip alternatyva dirbtiniam pienui, kuriame nėra gyvybės, meilės, pasiaukojimo. Net 85% motinų labai paprastai pasako: nebuvo pieno. Kai bandai išsiaiškinti, ką darė, kad jo būtų pasirodo, nieko. Nei patarimo, nei pagalbos neieškojo. Tai tapo savaime suprantama, tiesiog gyvenimo norma neturėti pienelio, tokio svarbaus ir nepakeičiamo didžiausiam mūsų turtui, mūsų kūdikiui. O dar skaudžiau, kai siūloma pagalba ir patarimas nepriimamas. Šiuo metu Lietuvoje yra susibūrusių keletas Motina - motinai palaikymo grupių, kur galima pasitarti, iškilus žindymo problemoms.
Kaune Motina - motinai palaikymo grupė renkasi kiekvieną pirmadienį 16.30 val. Pasaulio gydytojų federacijos Už žmogaus gyvybę būstinėje Aukštaičių g. 10, II aukšte, 4 kab.
Galima pasitarti ir telefonu su:
mama Jolita 8-27/ 23 48 40,
mama Alma 8-27/79 01 82,
mama Egle 8-256/5 38 00.
Jūsų vardas
Pavardė (nebūtina)
E-mail (nurodykite, jei norite gauti atsakymą)
Atsiliepimo tekstas
Puslapį remia Kauno miesto Savivaldybės Sveikatos fondas
Esu gydytoja neonatologė Eglė Markūnienė. 1990 m. baigiau Kauno medicinos akademiją. Toliau dvejus metus gilinau žinias pediatrijos rezidentūroje. Tapau II kategorijos pediatre. 1994 m. pradėjau dirbti Kauno klinikose, naujagimių skyriuje. 1996 m. baigiau neonatologijos rezidentūrą, po metų įgijau II gydytojos neonatologės kvalifikaciją. Nuo 1998 m. Kauno medicinos universiteto doktorantė. Teoriškai, praktiškai ir moksliškai gilinuosi į kūdikių žindymo klausimus. Pagrindinė mano mokslinė komanda vyras Saulius ir trys vaikučiai.
Nesu tobula motina. Dažnai trūksta laiko šeimai, dar dažniau kantrybės, bet, stebėdama savo vaikus, jų poreikius, skaitydama literatūrą, panorau dalytis žiniomis ir patyrimais su Jumis, mielos mamos, močiutės, tėčiai ir seneliai, merginos ir vaikinai, kad taptume vis tobulesniais tėvais, gebančiais mylėti savo vaikus tokia meile, kuri visa pakelia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria. (1 Kor 13, 7), kad užaugintume juos gerais, teisingais, mylinčiais ir besidžiaugiančiais gyvenimu žmonėmis.
Per kelerius savo kaip motinos ir gydytojos praktikos metus surinkau ir atsakiau dažniausiai mamoms iškylančius klausimus. Jei tarp jų nerasite Jums rūpimų, atsiųskite žinutę, būtinai atsakysiu.
DAŽNIAUSIAI KLAUSIATE
Ar ir aš neturėsiu pieno, jei mama neturėjo?
Pagrindinė sąlyga, kad būtų pieno, yra ankstyvas, dažnas, pagal pareikalavimą žindymas. Pirmąjį kartą pažindyti reikia per pirmąsias 2 valandas po gimimo, sąlytis su motina turi tęstis ne trumpiau 30 minučių. Kūdikis, teisingai paėmęs krūtį, turi žįsti taip ilgai ir taip dažnai, kol pasisotinęs ir patenkinęs žindimo refleksą paleidžia pats. Sovietmečio motinos neturėjo pieno dėl grubiai pažeistos laktacijos fiziologijos nuo pat pirmosios kūdikio gimimo akimirkos. Po gimimo naujagimiai būdavo atskiriami nuo motinos, pradedami žindyti geriausiu atveju po pusės paros ir tik tada, kai būdavo apžiūrėti gydytojo. Vėliau vežiojami motinoms tik pagal grafiką kas 3,5 valandos, su 6 valandų naktine pertrauka. Vietoj motinos pieno gaudavo gliukozės ir pieno pakaitalus. Kūdikio nestimuliuojamose krūtyse pienas negali gamintis. Skandinavai, lyderiai žindymo praktikoje, sako, jog kiekviena, ypač be ypatingos medikų pagalbos, išnešiojusi ir pagimdžiusi kūdikį motina gali išmaitinti savo vaiką. Tam reikalingos elementarios žinios apie žindymą. Kaip nedera nežinoti, kiek yra du-- kartdu, taip neleistina motinai nežinoti, kaip ir kodėl ji privalo maitinti kūdikį savo pienu.
Ar ir šitam vaikui neužteks pieno, jei trūko pirmajam?
Pieno dažniausiai pradėdavo trūkti dėl tų pačių priežasčių, išvardintų pirmajamebaubuke. Tačiau šiais laikais, kai naujagimiai beveik visose ligoninėse nuo pirmųjų gyvenimo valandų būna drauge su motina, pieno pradeda trūkti, davus papildomą maistą. Dažniausiai motinos pieno pakaitalą (mišinuką) iš buteliuko. Nepakankamai stimuliujamos krūtys nepakankamai ir gamina pieno. Jei motina ryžtingai nenutraukia šio užburto rato (o dažniausiai to nepadaro dėl nežinojimo), kūdikis praranda savo nuosavybę motinos pieną.
Ar reikia nusitraukinėti likusį pieną po žindymo, kad išvengti mastito?
Mastitas dažniausiai painiojamas su laktostaze, kuri pasireiškia, prasidėjus audringai pieno gamybai 2-4 parą. Pertempti pieno latakėliai trūkinėja ir pieno komponentai, patekę į kraujotaką, sukelia neinfekcinės kilmės karščiavimą. Ir čia padaroma viena iš grubiausių klaidų. Vietoj to, kad skatinti kuo dažnesnį ir aktyvesnį kūdikio žindymą, jis atskiriamas nuo motinos. Motinai liepiama nutraukti pieną iki paskutinio lašo. Kas gi atsitinka su pieno kiekiu? Jo pradeda gamintis daugiau nei buvo. Viršija vaiko poreikius, motinai pieno gaminasi kibirais. Pieno perteklius, sukeliantis laktostazę, yra tarsi stabdis automobiliui. Teisingai elgiantis, t.y. netuštinant krūties, o tik prieš žindymą truputį nutraukiant pieno, kad suminkštėtų rudasis krūties laukelis ir kūdikiui būtų lengviau apžioti, per porą dienų pieno kiekis pradeda tiksliai atitikti kūdikio poreikius. Dažnai po to motinoms atrodo, jog dingo pienas, nes krūtys tampa minkštos, nors iš tiesų jo yra pakankamai. Tikrasis mastitas yra tada, kai į pieno latakus patenka infekcija. O tai atsitinka grubaus masažo ir pieno nutraukinėjimo rankomis metu, per suskilusius spenelius ar nutrintą odą.
Ar dažnai didelėse krūtyse nebūna pieno?
Nėštumo metu dėl hormonų poveikio krūtys didėja pagal moters konstituciją. Į nutukimą linkusių moterų krūtys padidėja labiau dėl didesnio poodinio riebalinio sluoksnio formavimosi. Ir čia galima išgirsti skundžiantis - krūtys buvo tokios didelės, o pieno vos keli lašai. Priežastis dažniausiai viena nepakankamas krūtų stimuliavimas.
Mano krūtys tokios mažos. Ar aš turėsiu pakankamai pieno savo kūdikiui?
Pieno gamyba visai nepriklauso nuo krūtų dydžio. Svarbiausia pasitikėti savo jėgomis ir Jūs tikrai būsite gera mama savo vaikeliui.
Ar vaikas gali nutampyti krūtis ir jos bus negražios?
Nėštumo metu didėjant krūtims dažnai atsiranda įtrūkimai, vadinami strijomis. Tai neišvengiama. Norint to išvengti reik nebūti nėščiai. Krūtys atrodo supliuškę ir nutysę, baigus žindymą. Tačiau ne dėl to, kad būtų kūdikis nutampęs. Nuo 4 mėn. žįsdamas kūdikis šiek tiek tempia spenelį, bet ne visą krūtį. Šiuo atveju žindymą galima būtų palyginti su švelniu masažu..
Mano pienas skystas ir melsvas. Ar jis tinkamas kūdikio maitinimui?
Pieno sudėtis, o vizualiai jo spalva kinta nuo pat kūdikio gimimo. Priešpienis labai tirštas ir riebus nuo skaidriai gelsvo iki geltonos spalvos. Pereinamasis pienas Išsisluoksnioja į jau baltą ir ant viršaus riebesnį geltoną pieną. Subrendęs pienas baltas į melsvumą. Pieno sudėtis kinta priklausomai nuo paros laiko, kūdikio amžiaus, kūdikio ir motinos sveikatos būklės, mitybos. Neišnešiotas kūdikis, kad užbaigtų sėkmingai savo nutrūkusį vystymąsi jau ne įsčiose, turi gauti tik neišnešiotą kūdikį pagimdžiusios motinos pieną. Žinoma, vyresnio kūdikio mitybinių poreikių motinos pienas jau nepatenkina. Tam įvedamas papildomas maistas. Tačiau yra neleistina iš kūdikio atimti tas nepamainomas medžiagas, kurios yra melsvame motinos piene. Ypač antikūnus, kurių gausu motinos piene ir veikia kaip kasdieninė vaiko imunizacija nuo įvairių ligų.
Kaip išvengti spenelių įtrūkimų?
Speneliai suskyla dėl žindymo taisyklių pažeidimo, net 90% dėl neteisingo prigludimo prie krūties. Kai kūdikis teisingai priglaustas prie krūties, spenelis atsiduria giliai gerklytėje. Ties dantenomis, kurios ir traumuoja spenelius, yra rudasis krūties laukelis. Jei kūdikio apatinė lūpytė išsivertusi, smakras ir nosytė liečia krūtį, žindymo judesiai persiduoda į ausis, o motinai neskauda, tai kūdikio žindymo laikas neribojamas.
Ar karščiuojant galima žindyti kūdikį?
Dažnai temperatūra pakyla dėl pieno sąstovio krūtyse (laktostazės). Būtina toliau ir kuo dažniau žindyti. Dažnai dėl viruso sukarščiavusi motina nutraukia žindymą, kad neužkrėstų kūdikio, ir praranda pieną. O kūdikis, netekęs motinos pieno kaip svarbiausio apsaugos nuo ligų šaltinio, vis tiek suserga. Be to turi atlaikyti staigų maisto ir žindymo sąlygų (maitinimą iš buteliuko) pasikeitimą. Liaudiškai tariant, sugripavusi motina privalo tęsti žindymą, kad kūdikis būtų apsaugotas nuo tos ligos, kuria susirgo motina arba bent prasirgtų lengviausia ligos forma.
Ar beria nuo motinos pieno?
Nuo motinos pieno beria tik tuo atveju, jei motina vartoja kokį tai maistinį alergeną. Dažniausiai baltyminės kilmės. Kruopštus maisto kalendoriaus pildymas padeda išaiškinti alergeną ir jį pašalinti. O jei alergeno surasti nepasiseka, netikslinga nutraukti žindymą, nes tinkamo pakaitalo surasti nepavyks. Palaipsniui įvedant papildomą maistą, alergija mažėja. Reikia tik vengti karvės pieno.
Ar reikia kūdikiui tarp maitinimų atsigerti arbatėlės?
Labai dažnai močiutės, o kartais ir senos kartos gydytojai , pasiūlo tarp maitinimų kūdikį girdyti arbatėle. Ypač vasaros metu ar kaip priemonę nuo pilvuko pūtimo ir skausmų. Dėl šios nekaltospriemonės apie 70% motinų praranda pieną. Žindant kūdikį, pirmiausiai bėga skystas, neriebus pienelis. Vaikas atsigeria. Vasarą kūdikis paprašo krūties dažniau, bet žinda trumpiau. Jis tik atsigeria. Žindymo pabaigoje teka riebus pienelis. Kūdikis pavalgo.
Ar reikia tikrinti, kiek kūdikis suvalgo?
Viena iš lemtingiausių klaidų, užkertančių kelią sėkmingam žindymui, yra tikrinimas, kiek motina turi pieno, jį nutraukiant. Kūdikiui pienas patenka dėl dviejų priežasčių: jo žandikaulių atliekamų aktyvių judesių- dantenomis spaudžia pienuką iš krūties į burnytę, o rijimo metu burnytėje susidaręs neigiamas slėgis traukia pieną iš giluminių krūties dalių. Antroji priežastis- motina. Dėl hormono oksitocino poveikio pienas iš latakėlių aktyviai stumiamas laukan. Jei mama sugalvoja tikrinti savo pieno kiekį, nutraukdama jį rankomis, imituoja kūdikio dantenų judesius. Jei nutraukia pieną pientraukiu, imituoja kūdikio burnytėje susidarančio neigiamo slėgio poveikį. Jei ji bandytų derinti abu metodus, truks motinos atpalaidavimo reflekso. Tokiu būdu motina gauna klaidingą informaciją apie savo pieno kiekį. Išsigandusi, ji pradeda dirbtinį primaitinimą, o tai, kaip jau minėta aukščiau, yra tikriausias stabdis sėkmingam tolimesniam žindymui. Ligoninėse bando sverti prieš žindymą ir po. Tai ir būtų teisingiausias būdas patikrinti, kiek kūdikis suvalgo. Tačiau dėl neturėjimo laiko ir kantrybės, pasveriama du-tris kartus, neatsižvelgiama į vaiko apetitą, ir daromos skubotos išvados apie pieno trūkumą. Norint patikrinti, kiek kūdikis suvalgo, reikia sverti mažaiusiai parą laiko.
Kaip išsimiegoti, jei žindysiu ir naktį pagal kūdikio poreikį?
Tyrimais nustatyta, jog po gimdymo ir vėliau žindant kūdikį naktį, moterys miega naktį ramiau, nes maitinimo metu išsiskiria oksitocinas, o dirginami dopamino receptoriai smegenyse sukelia sedaciją ir miegą. Nors ir pertraukiamas žindančios motinos naktinis miegas yra pilnavertis, ko negalima pasakyti, kai dirbtinai savo kūdikį maitinančiai motinai naktį tenka keltis šildyti pienuką.
Kada pratinti prie kito maisto?
Taip kaip požymiai, rodantys jog kūdikis yra pasiruošęs žįsti po gimimo yra seilėtekis, ieškojimas ir kviečiamieji garsai, kurie atsiranda per pirmasias dvi valandas po gimimo, taip apie 4-6 kūdikio gyvenimo mėnesį, reiktų stebėti papildomo maisto poreikio požymius. Tai aktyvus domėjimasis maistu prie stalo, pirmieji dantukai, kūdikio emocijos pakankamai išraiškingos, jog sugeba parodyti, kad siūlomas maistas jam nepatinka arba jau sotus. Šie požymiai būtent ir išryškėja apie 4-6 mėnesį. Iki to laiko pradėjus primaitinimą, kūdikis bus kaip kalėdinė žąsis. Ką duosi, tą ir nuris.
Kada ieškoti pagalbos?
Sunku net suprasti, kad vienas iš tobuliausių Kūrėjo kūrinių motinos pienas tapo tik kaip alternatyva dirbtiniam pienui, kuriame nėra gyvybės, meilės, pasiaukojimo. Net 85% motinų labai paprastai pasako: nebuvo pieno. Kai bandai išsiaiškinti, ką darė, kad jo būtų pasirodo, nieko. Nei patarimo, nei pagalbos neieškojo. Tai tapo savaime suprantama, tiesiog gyvenimo norma neturėti pienelio, tokio svarbaus ir nepakeičiamo didžiausiam mūsų turtui, mūsų kūdikiui. O dar skaudžiau, kai siūloma pagalba ir patarimas nepriimamas. Šiuo metu Lietuvoje yra susibūrusių keletas Motina - motinai palaikymo grupių, kur galima pasitarti, iškilus žindymo problemoms.
Kaune Motina - motinai palaikymo grupė renkasi kiekvieną pirmadienį 16.30 val. Pasaulio gydytojų federacijos Už žmogaus gyvybę būstinėje Aukštaičių g. 10, II aukšte, 4 kab.
Galima pasitarti ir telefonu su:
mama Jolita 8-27/ 23 48 40,
mama Alma 8-27/79 01 82,
mama Egle 8-256/5 38 00.
Jūsų vardas
Pavardė (nebūtina)
E-mail (nurodykite, jei norite gauti atsakymą)
Atsiliepimo tekstas
Puslapį remia Kauno miesto Savivaldybės Sveikatos fondas
kaip man su jumis susisiekti nesuprantu
QUOTE(Inguole @ 2009 02 22, 11:37)
Raideles, tark zodi... matau, kad skaitai tema.... tu cia didziausias autoritetas
Inguole, dėl to ir atsakyti nelengva
Dėl vaistų vartojimo galima pasižiūrėti čia: http://www.e-lactanc...gles/inicio.asp
Rinktis "Search by product", ir galima arba rinktis iš sąrašo, arba įvesti vaisto pavadinimą. Ir pasiskaityti.
Papildyta:
QUOTE(neriukazx @ 2009 02 22, 11:57)
kaip man su jumis susisiekti nesuprantu
Mama Virgilijai Kaune mob.: 8 603 62358 arba Eglei 868238492.
Jei ne Kaune, tai veikiantys mama mamai telefonai yra čia: http://zindymas.lt/node/254
QUOTE(Raideles @ 2009 02 22, 13:01)
Inguole, dėl to ir atsakyti nelengva
Dėl vaistų vartojimo galima pasižiūrėti čia: http://www.e-lactanc...gles/inicio.asp
Rinktis "Search by product", ir galima arba rinktis iš sąrašo, arba įvesti vaisto pavadinimą. Ir pasiskaityti.
Papildyta:
Mama Virgilijai Kaune mob.: 8 603 62358 arba Eglei 868238492.
Jei ne Kaune, tai veikiantys mama mamai telefonai yra čia: http://zindymas.lt/node/254
Dėl vaistų vartojimo galima pasižiūrėti čia: http://www.e-lactanc...gles/inicio.asp
Rinktis "Search by product", ir galima arba rinktis iš sąrašo, arba įvesti vaisto pavadinimą. Ir pasiskaityti.
Papildyta:
Mama Virgilijai Kaune mob.: 8 603 62358 arba Eglei 868238492.
Jei ne Kaune, tai veikiantys mama mamai telefonai yra čia: http://zindymas.lt/node/254
labai dekui pabandysiu pasukt.tik dabar nekelia telefono gal sakau mamytes cia kuri ka patartu.
mano speneliai labai dideli, vienas visai platus dar vos ne dvigubas, kaip sako akusere. tai mergytei sunku paduot i burna, vargau labai, duodavau netaisiklingai, ir maniau kad cia tik tokia problema, bet atejus gyditoja padave mano kruti gerai, bet tada dar paaiskejo kad mergaite tinginele ir neryja pienuko nes jauciu tik speneli kad ciaumoja kartais, jokiu gurksniu negirdziu, jokiu jausmu kad piena traukia is kruties gilumos. nemoku ikist gerai , o kaip priverst vaika ryti??? nesuprantu. uzmiega nuolat valgydama, net neiseina kartais pazadint, ko tik nedarau laikau taip valanda, o poto ji buna dar neuzmiega, verkt pradeda, rodo kad alkana. tai atejus sesele igrudo misinuko, sako negerai kad nepavalgo. verkiau siaubingai, jauciaus netikus kad pienuko mano negauna, taip ir pradejau zaist pirma kruti duodu tada misinuko ant virsaus. ir svarbiausia kad ji misinuko suvalgo norma, tai ka is kruties valge? nieko turbut. gryzus namo pabandziau nusitraukt. tai per 2 valandas isvarvinau vos 30 ml. supratau kad pienelio ji neistraukia daug delto mazeja jau, isigandau jo neteksianti ir puolaiu traukt kad bent kiek jo gautu. dabar nakti visai netraukiu taupau kad prisirinktu o ryte pradedu traukt. tai ryte buna nemazai, kita kart jau maziau po to dar maziau, o vakare visai vos ne vos isbega, tai nakti vel taupau. viena krutis pamazejo akivaizdziai, ir pienelio is jos maziau istraukiu, nesuprasi kodel. labai svajojau maitint savo pienu bet nesiseka, bijau db duot vien is kruties nes ji vel gali tik zaist su papu ir netraukt, tada dar mazes pieno ir gali isnykt, beto niekaip neigrudu jo taisiklingai tai skauda labai, bandau anspeni det, bet kita kart ji kaip suniukas ji pradeda kandziot piktai tampyt ir spjauna, nepatinka, bet buna kad ir ima, aisku visviena gerai neapziodama, nu daug prirasiau kad tik kas patartu man nors nemanau kad imanoma, dekui is anksto mamytes
QUOTE(neriukazx @ 2009 02 22, 12:28)
labai dekui pabandysiu pasukt.tik dabar nekelia telefono gal sakau mamytes cia kuri ka patartu.
mano speneliai labai dideli, vienas visai platus dar vos ne dvigubas, kaip sako akusere. tai mergytei sunku paduot i burna, vargau labai, duodavau netaisiklingai, ir maniau kad cia tik tokia problema, bet atejus gyditoja padave mano kruti gerai, bet tada dar paaiskejo kad mergaite tinginele ir neryja pienuko nes jauciu tik speneli kad ciaumoja kartais, jokiu gurksniu negirdziu, jokiu jausmu kad piena traukia is kruties gilumos. nemoku ikist gerai , o kaip priverst vaika ryti??? nesuprantu. uzmiega nuolat valgydama, net neiseina kartais pazadint, ko tik nedarau laikau taip valanda, o poto ji buna dar neuzmiega, verkt pradeda, rodo kad alkana. tai atejus sesele igrudo misinuko, sako negerai kad nepavalgo. verkiau siaubingai, jauciaus netikus kad pienuko mano negauna, taip ir pradejau zaist pirma kruti duodu tada misinuko ant virsaus. ir svarbiausia kad ji misinuko suvalgo norma, tai ka is kruties valge? nieko turbut. gryzus namo pabandziau nusitraukt. tai per 2 valandas isvarvinau vos 30 ml. supratau kad pienelio ji neistraukia daug delto mazeja jau, isigandau jo neteksianti ir puolaiu traukt kad bent kiek jo gautu. dabar nakti visai netraukiu taupau kad prisirinktu o ryte pradedu traukt. tai ryte buna nemazai, kita kart jau maziau po to dar maziau, o vakare visai vos ne vos isbega, tai nakti vel taupau. viena krutis pamazejo akivaizdziai, ir pienelio is jos maziau istraukiu, nesuprasi kodel. labai svajojau maitint savo pienu bet nesiseka, bijau db duot vien is kruties nes ji vel gali tik zaist su papu ir netraukt, tada dar mazes pieno ir gali isnykt, beto niekaip neigrudu jo taisiklingai tai skauda labai, bandau anspeni det, bet kita kart ji kaip suniukas ji pradeda kandziot piktai tampyt ir spjauna, nepatinka, bet buna kad ir ima, aisku visviena gerai neapziodama, nu daug prirasiau kad tik kas patartu man nors nemanau kad imanoma, dekui is anksto mamytes
mano speneliai labai dideli, vienas visai platus dar vos ne dvigubas, kaip sako akusere. tai mergytei sunku paduot i burna, vargau labai, duodavau netaisiklingai, ir maniau kad cia tik tokia problema, bet atejus gyditoja padave mano kruti gerai, bet tada dar paaiskejo kad mergaite tinginele ir neryja pienuko nes jauciu tik speneli kad ciaumoja kartais, jokiu gurksniu negirdziu, jokiu jausmu kad piena traukia is kruties gilumos. nemoku ikist gerai , o kaip priverst vaika ryti??? nesuprantu. uzmiega nuolat valgydama, net neiseina kartais pazadint, ko tik nedarau laikau taip valanda, o poto ji buna dar neuzmiega, verkt pradeda, rodo kad alkana. tai atejus sesele igrudo misinuko, sako negerai kad nepavalgo. verkiau siaubingai, jauciaus netikus kad pienuko mano negauna, taip ir pradejau zaist pirma kruti duodu tada misinuko ant virsaus. ir svarbiausia kad ji misinuko suvalgo norma, tai ka is kruties valge? nieko turbut. gryzus namo pabandziau nusitraukt. tai per 2 valandas isvarvinau vos 30 ml. supratau kad pienelio ji neistraukia daug delto mazeja jau, isigandau jo neteksianti ir puolaiu traukt kad bent kiek jo gautu. dabar nakti visai netraukiu taupau kad prisirinktu o ryte pradedu traukt. tai ryte buna nemazai, kita kart jau maziau po to dar maziau, o vakare visai vos ne vos isbega, tai nakti vel taupau. viena krutis pamazejo akivaizdziai, ir pienelio is jos maziau istraukiu, nesuprasi kodel. labai svajojau maitint savo pienu bet nesiseka, bijau db duot vien is kruties nes ji vel gali tik zaist su papu ir netraukt, tada dar mazes pieno ir gali isnykt, beto niekaip neigrudu jo taisiklingai tai skauda labai, bandau anspeni det, bet kita kart ji kaip suniukas ji pradeda kandziot piktai tampyt ir spjauna, nepatinka, bet buna kad ir ima, aisku visviena gerai neapziodama, nu daug prirasiau kad tik kas patartu man nors nemanau kad imanoma, dekui is anksto mamytes
Turiu išeiti, nežinau kada prisėsiu prie supermamos, tai tik trumpai: netaupyk pienelio, nusitraukinėk dieną kas 2 val ir naktį bent du kartus. Kuo dažniau ištrauksi pieno, tuo daugiau jo gaminsis.
Dėkis dukrytę nuogutę ant nuogos krūtinės, pati atsigulk ant nugaros, pusiausėdom, kad mergytė galėtų pati susrasti ir apžioti krūtį. Jei gali, eikit abi į vonią ir ten guldykis mergytę ant krūtinės, abi pabūkit ramiai, šiltame vandenyje.
Galbūt verta pagalvoti apie žindymo pagalbininką, tokį buteliuką su žarnelėmis, kuris padėtų žįsti krūtį ir kartu pavalgyti.
O kaip mažoji šlapinosi, tuštinosi, kol mišinuko nedavei?
QUOTE(Raideles @ 2009 02 21, 15:26)
Majke, ar bandei nuogutį pasiguldyti ant savo nuogos krūtinės ir leisti pačiam susirasti krūtį? Iš tiesų reikia daug kantrybės su tokiais tingiais vaikiais
O vakarais jei duotum vieną krūtį, kol viską išryja, tada antrą, o tada 10-15 min pertrauka ir vėl iš pradžių?
O vakarais jei duotum vieną krūtį, kol viską išryja, tada antrą, o tada 10-15 min pertrauka ir vėl iš pradžių?
Aciu, Raideles, uz patarimus! Butinai bandysiu, tik nezn kaip pavyks su tuo vakaru.. Paskutine savaite jau ir rytais isterijos prasidejo - valanda valgo su savo pamiegojimais, o paskui staiga paaiskeja, kad mazai jai - ir riksmas! Vakare jau po 5 min valgymo taip, taigi nezn kaip cia gausis, ka daryt kad isvalgytu tikrai iki galo, nemesdama ir nepradedama rekti, ir kaip islaukti paskui tas 10 - 15 min., kai vaikas zviegia Nu bet bandysiu
QUOTE(Agotė @ 2009 02 22, 00:02)
na geriau jau tada su antspeniais.....nei visai nemaitinti....
šiaip įdomiai čia pas tave....bet pas mane ir pačią įdomi situacija...pirmą mėn raičiausi iš skausmo ...po to praėjo ir praėjo.....o 4 mėn kažkas atsitiko su kairiu speneliu įtrūko ar kas...ir vėl sukraujavo...nuo to laiko visada jį jaučiu...peršti, degina....tai man visad maloniau iš dešunės maitint......bet kadangi degu noru maitint ilgai, tai man čia niekis........
o tu, laikykis, mamyte......negerai, kad emocijos prastos.....jei ištraukia su antspeniu....tai geriau taip......vėliau pabandysi nusiimt....gal jau nebeskaudės
šiaip įdomiai čia pas tave....bet pas mane ir pačią įdomi situacija...pirmą mėn raičiausi iš skausmo ...po to praėjo ir praėjo.....o 4 mėn kažkas atsitiko su kairiu speneliu įtrūko ar kas...ir vėl sukraujavo...nuo to laiko visada jį jaučiu...peršti, degina....tai man visad maloniau iš dešunės maitint......bet kadangi degu noru maitint ilgai, tai man čia niekis........
o tu, laikykis, mamyte......negerai, kad emocijos prastos.....jei ištraukia su antspeniu....tai geriau taip......vėliau pabandysi nusiimt....gal jau nebeskaudės
QUOTE(Inguole @ 2009 02 22, 12:06)
po gimdymo ziauriai nusilpo mano imunitetas. geriu vitaminus, bet "dziaugiuosi" sloga, o dar siandien mane "pamalonino" ir herpis savo buvimu ant lupos. Kazi ar galima jam esant maitinti? ar tepti kazkuo? gal kas turi patirties? nestumo metu irgi 2 kartus herpi turejau
Man irgi vis herpis išlenda. Vis pasitepu acid tepaliuku. Man atrodo, kad kaip tik esant herpiui reikia maitinti vaikiuką, nes juk į mamos pieną patenka antikūnai, kurie kovoja su mamos ligomis, tai vaikutis būna kažkiek apsaugotas nuo apsikrėtimo
QUOTE(Raideles @ 2009 02 22, 12:57)
Galima tepti. Acic, Zovirax, Avirax yra saugūs naudoti žindymo metu.
Aš pati šiuo metu naudoju Citrosept imuninei sistemai palaikyti, jis taip pat tinka žindyvėms, jeigu nealergiškos citrusiniams.
Puccha, užjaučiu dėl skausmo, kurį tenka ištverti O tada su gydytoja taip ir nepabandėt pienligės gydyti? Iš Tavo aprašo atrodytų, jog visgi apžiojimas yra problema, jei atrodo, kad burnoje trina, bet kita vertus paaugus vaikui tai turėtų išsispręsti dėl didesnės vaiko burnos, nebent jis įgyja įprotį tik tiek krūties turėti burnoje ir ne daugiau. Gal verta būtų pasižiūrėti dėl apžiojimo? Pandyk paskambinti Mama Virgilijai Kaune mob.: 8 603 62358 arba Eglei 868238492.
Visa teorija rašo, kad su antspeniu vaikas neištraukia tiek daug pieno, kaip kad apžiojęs krūtį taisyklingai. Ir kad maitinimas su antspeniu formuoja netaisyklingo apžiojimo įpročius. Taip, reikėtų žiūrėti šlapinimąsi, kad būtų bent 6-7 kartai per parą, kol kas dar iki pusantro mėn turėtų tuštinis 2-5 kartus per parą. Acetono kvapas iš burnos, odos sausėjimas irgi yra požymiai, kad skysčių trūksta. Jei manai, kad su antspeniais geriau, bandyk kol kas maitinti pamainomis, su antspeniu, kitą kartą be. Ir būtinai pasikonsultuok su mamomis - žindymo konsultantėmis Kaune dėl apžiojimo.
Aš pati šiuo metu naudoju Citrosept imuninei sistemai palaikyti, jis taip pat tinka žindyvėms, jeigu nealergiškos citrusiniams.
Puccha, užjaučiu dėl skausmo, kurį tenka ištverti O tada su gydytoja taip ir nepabandėt pienligės gydyti? Iš Tavo aprašo atrodytų, jog visgi apžiojimas yra problema, jei atrodo, kad burnoje trina, bet kita vertus paaugus vaikui tai turėtų išsispręsti dėl didesnės vaiko burnos, nebent jis įgyja įprotį tik tiek krūties turėti burnoje ir ne daugiau. Gal verta būtų pasižiūrėti dėl apžiojimo? Pandyk paskambinti Mama Virgilijai Kaune mob.: 8 603 62358 arba Eglei 868238492.
Visa teorija rašo, kad su antspeniu vaikas neištraukia tiek daug pieno, kaip kad apžiojęs krūtį taisyklingai. Ir kad maitinimas su antspeniu formuoja netaisyklingo apžiojimo įpročius. Taip, reikėtų žiūrėti šlapinimąsi, kad būtų bent 6-7 kartai per parą, kol kas dar iki pusantro mėn turėtų tuštinis 2-5 kartus per parą. Acetono kvapas iš burnos, odos sausėjimas irgi yra požymiai, kad skysčių trūksta. Jei manai, kad su antspeniais geriau, bandyk kol kas maitinti pamainomis, su antspeniu, kitą kartą be. Ir būtinai pasikonsultuok su mamomis - žindymo konsultantėmis Kaune dėl apžiojimo.
Pienligė taip ir liko negydyta. Dar pagalvojau, kad prieš pirmą nėštumą, pas mane to rudojo laukelio zonoje atsirado karpučių, bet gydytoja sakė, kad nieko blogo.
O vakar atradau kai ką labai gero Užsidėjus antspenį mažiukui pasidarė sunkiau valgyti ir jis kažkaip natūraliai pradėjo daugiau išsižioti. Pas mane dar toks nemalonumas yra, kad tik pradėjus žindyti, labai staigiai atsileidžia pienas ir mudu abu "plaukiam" su antspeniu to nebuvo kelias minutes leidus mažiukui sunkiau pažįst nusiėmiau antspenį ir pati negalėjau patikėt, gal dar anksti džiaugtis, tas skausmas prapuolė, nes mažis labai plačiai išsižiojo Tai dabar maitinu taip: pirmas kelias minutes su antspeniu, o po to be. Todėl krūtis būna gerai ištuštinama. Aš spėju, kad tie mano vaikiukai galėjo neteisingai apžioti dėl to staigaus pienuko tekėjimo, nes pirmą mažiuką maitinant tas pats būdavo.
Visgi, tai tikriausiai apžiojimo problema. Raideles, labai Tau ačiū. Jei pastebėsiu, kad vėl kartojasi ši problema iš karto skambinsiu toms mamoms, kurių nr davei
QUOTE(Puccha @ 2009 02 22, 17:08)
mažiukui sunkiau pažįst nusiėmiau antspenį ir pati negalėjau patikėt, gal dar anksti džiaugtis,
puikios naujienos
QUOTE(Raideles @ 2009 02 22, 13:45)
Turiu išeiti, nežinau kada prisėsiu prie supermamos, tai tik trumpai: netaupyk pienelio, nusitraukinėk dieną kas 2 val ir naktį bent du kartus. Kuo dažniau ištrauksi pieno, tuo daugiau jo gaminsis.
Dėkis dukrytę nuogutę ant nuogos krūtinės, pati atsigulk ant nugaros, pusiausėdom, kad mergytė galėtų pati susrasti ir apžioti krūtį. Jei gali, eikit abi į vonią ir ten guldykis mergytę ant krūtinės, abi pabūkit ramiai, šiltame vandenyje.
Galbūt verta pagalvoti apie žindymo pagalbininką, tokį buteliuką su žarnelėmis, kuris padėtų žįsti krūtį ir kartu pavalgyti.
O kaip mažoji šlapinosi, tuštinosi, kol mišinuko nedavei?
Dėkis dukrytę nuogutę ant nuogos krūtinės, pati atsigulk ant nugaros, pusiausėdom, kad mergytė galėtų pati susrasti ir apžioti krūtį. Jei gali, eikit abi į vonią ir ten guldykis mergytę ant krūtinės, abi pabūkit ramiai, šiltame vandenyje.
Galbūt verta pagalvoti apie žindymo pagalbininką, tokį buteliuką su žarnelėmis, kuris padėtų žįsti krūtį ir kartu pavalgyti.
O kaip mažoji šlapinosi, tuštinosi, kol mišinuko nedavei?
as misinuko nedaviau tik 2 dienas ligoninej, tustinosi lyg normaliai kas maitinima. o pastaruoju metu daugiau sisioja nei tustinas.katik daviau jai kruti tai valanda laiko miegodama trauke, nezinau kaip gavos, kolkas miega jau 2 valandas. bet gal varksele alkana istikruju, kai atsikels meginsiu kita kruti duot ir ziuret kiek miegos. po to maitinimo pameginau nutraukt, paziuret ar liko pieno, paprastai likdavo daug, bet db neko neistraukiau, tai va. is pirmo karto sunku dar ka sprest bus matyt toliau. labai bijau kad nemarinciau vaiko badu, ir kad pienelis nenyktu
Papildyta:
QUOTE(neriukazx @ 2009 02 22, 20:22)
as misinuko nedaviau tik 2 dienas ligoninej, tustinosi lyg normaliai kas maitinima. o pastaruoju metu daugiau sisioja nei tustinas.katik daviau jai kruti tai valanda laiko miegodama trauke, nezinau kaip gavos, kolkas miega jau 2 valandas. bet gal varksele alkana istikruju, kai atsikels meginsiu kita kruti duot ir ziuret kiek miegos. po to maitinimo pameginau nutraukt, paziuret ar liko pieno, paprastai likdavo daug, bet db neko neistraukiau, tai va. is pirmo karto sunku dar ka sprest bus matyt toliau. labai bijau kad nemarinciau vaiko badu, ir kad pienelis nenyktu
ir dar as pieno vakare labai jau mazai privarvinu tai del to netraukiu nakti, nes vargciau daug laiko bet mazai rezultato,
ir dar esu girdejus kad nuo nutraukinejimo irgi mazejapienas nes nenusitraukiu taip gerai kaip vaikas istrauktu, daug kur taip skaiciau
QUOTE(neriukazx @ 2009 02 22, 19:26)
as misinuko nedaviau tik 2 dienas ligoninej, tustinosi lyg normaliai kas maitinima. o pastaruoju metu daugiau sisioja nei tustinas.katik daviau jai kruti tai valanda laiko miegodama trauke, nezinau kaip gavos, kolkas miega jau 2 valandas. bet gal varksele alkana istikruju, kai atsikels meginsiu kita kruti duot ir ziuret kiek miegos. po to maitinimo pameginau nutraukt, paziuret ar liko pieno, paprastai likdavo daug, bet db neko neistraukiau, tai va. is pirmo karto sunku dar ka sprest bus matyt toliau. labai bijau kad nemarinciau vaiko badu, ir kad pienelis nenyktu
Papildyta:
Papildyta:
valgydamas mp vaikutis gali nesituštinti 10parų....maniškė tokio amžiaus kas 4 paras tuštinosi.....
ir tikrai nealkana, nepergyvenkit ......
jau iš to ką parašėt, tai pieno turit l.nemažai.....jei dar po matinimo likdavo pieno .....mano nei prieš nei po pradžioj nenusitraukdavo visai ir nieko užaugom
QUOTE(neriukazx @ 2009 02 22, 19:26)
ir dar as pieno vakare labai jau mazai privarvinu tai del to netraukiu nakti, nes vargciau daug laiko bet mazai rezultato,
ir dar esu girdejus kad nuo nutraukinejimo irgi mazejapienas nes nenusitraukiu taip gerai kaip vaikas istrauktu, daug kur taip skaiciau
ir dar esu girdejus kad nuo nutraukinejimo irgi mazejapienas nes nenusitraukiu taip gerai kaip vaikas istrauktu, daug kur taip skaiciau
Pieno mažėja, jeigu nusitraukinėjama ir maitinama pagal 4 valandų grafiką, arba jeigu maitinama retai. Jei nori pieno pagausinti reikia duoti žįsti kiek nori ir dar papildomai nusitraukinėti dažnai, nes kuo ilgesnis tarpas tarp krūties ištuštinimų, tuo mažiau pieno gaminasi.
QUOTE(Agotė @ 2009 02 22, 22:10)
valgydamas mp vaikutis gali nesituštinti 10parų....maniškė tokio amžiaus kas 4 paras tuštinosi.....
ir tikrai nealkana, nepergyvenkit ......
jau iš to ką parašėt, tai pieno turit l.nemažai.....jei dar po matinimo likdavo pieno .....mano nei prieš nei po pradžioj nenusitraukdavo visai ir nieko užaugom
ir tikrai nealkana, nepergyvenkit ......
jau iš to ką parašėt, tai pieno turit l.nemažai.....jei dar po matinimo likdavo pieno .....mano nei prieš nei po pradžioj nenusitraukdavo visai ir nieko užaugom
Valgydamas mamos pieną iki 45 dienos vaikas turi tuštintis 2-5 kartus per parą. Vėliau jau gali būti ir 10 dienų pertraukos.