Įkraunama...
Įkraunama...

Kur kreiptis jei iškyla sunkumų maitinant krūtimi?

Apklausa: Kas jums padejo isspresti maitinimo krutimi problemas? (183 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(Ode @ 2008 10 11, 11:42)
Kiek mišinio gaudavo iki vakar? Tą 'spragą' užpildyt reikėtų dažnesniais maitinimais ir per kelias dienas turėtų pieno pasiūla pasivyti paklausą.

Tu pabandyk prieš maitindama pasidaryti šiltą kompresą, švelniai pamasažuoti krūtį - kad atleistų pienuką ir mažiui būtų lengviau žįsti iš karto. Taip, jei jis geria tuo metu besigaminantį pienuką, jis nerys dažnai. Ir taip - normalu, kuomet vaikas pažindęs užmiega prie krūties ir tik tada ją paleidžia (aišku, ne po minutės ar dviejų).

Dėl žindymo technikos: ar jis plačiai apsižioja? Ar žindant kruta apatinis žandikaulis ir ausytės, ar žandukai traukiant įdumba? Jei jis 'kabo' ant krūties, bet nepasisotina, tai yra ne dėl pieno trūkumo, o dėl neefektyvau žindimo. Ar bandot pakeist pozas? Pasiguldžius vaiką ant pilvo, jis paprastai taisyklingai paima krūtį iš viršaus.

Gal jam padėtų ramiai žįsti, jei žindytum nešiodama? Jei patinka maudytis, galit abu gult į šiltą vonią ir ten pavakarieniaut.

Kokie tarpai tarp maitinimų dieną? Nelaukit, kol jis visai išalks, nes jis tada iš pykčio nenori imt krūties. Duokit, kai pamatot pirmus požymius, kad gali norėti valgyti. Arba jei jau praėjo pusantros-dvi valandos, jis yra geros nuotaikos, pasiūlykit - gal pažįs ramiai.

Dėl nakties - aš visgi siūlyčiau žadinti ir bandyti pamaitinti, o jei greit užsimikdys, tuomet dar nutraukti.

Dėl svorio priaugimo: nuo 3-4 mėn. priaugimas sulėtėja, tad labai į svorio gramus nesiorientuokit. Labiau stebėkit šlapinimąsi. Jei neramu, mišinį geriau sumaitinkit iš taurelės, šaukštelio ar tomis specialiomis Medelos priemonėmis. Gali jis pyksta dėl krūties, nes jam sunku žįsti, palyginus su buteliuku?.. O kai nepajus malonumo, geriant iš 'puodelio', tuomet ir krūtį sutiks su džiaugsmu. smile.gif

Apie 3 mėn. būna vaiko augimo šuolis, tad jis gali norėti (jam gali reikėti) daugiau maisto. Dažnu ir ilgesniu maitinimu per kelias dienas turėtų nusistovėti naujas maitinimo režimas. Ką turit omeny, sakydama, kad jis jau vyresnis ir negalit ilgai nulaikyt prie krūties? Gal vertėtų pasiieškoti ramios aplinkos, vietos, laiko, sąlygų, kad būtų kuo mažiau dirgiklių ir jis ramiau žįstų? Žindyti po trumpiau, bet dažniau? (bet ne per trumpai, kad spėtų gauti riebiojo pienelio)

Kaip dažnai keičiat krūtis?

Beje, yra normalu, kad į antrą dienos pusę vaikas pasidaro irzlesnis, verksmingesnis, dažniau žinda.


Misinuo gaudavo mazdaug 2 kartus per diena. Kaip jau sakiau daznai man nepavyksta jo ant kruties pakabint. Isiklykia ti iki pamelynavimo ir viskas.

Del zindyo technikos. Kaip jau sakiau, apzioja gan placiai ir traukia daznai aktyviai. Apatinis zandikaulis juda. Bet nepastebejau, kad zandukai idubtu g.gif . O jie turi idubti?

Kaip jau minejau, kaskart kariaujam kai reika valgyt. Vos tik prie spenelio prilieti iskart isterijos. Tai apie laai dazna dejima prie kruties man tik pasvajot. Jei jau paima i burna tada ramiai zinda, et jei pries tai teko pakovot, tai ilgai nepazinda, nes buna nuarges ir sminga. Na cia reika pamatyti kaip jis reaguoja i kruti. Nelabai kas supranta... Kumsti isbadejes ryja kaip reikalas, bet tik pabandyk ji atimt ir kruti paduot...Gal man jam tikrai paduot tu vaistuku kur neurologe israse? gal bus ramesnis ir lengviau ims tada?

Krutis keiciu jei jau pavyksta ilgiau nulaikyt kas 15-20 min

Ja vienodaii ar penas iskart bega ar ne. Nes jis tik pajutes speneli prie veido riestis ir rekt pradeda. O jei jau pavyksta ikist, tai traukia nors ir ieks nebega.

Ir netikiiu, kad krutys pastoviai turi atrodyt tuscios. Visos mamytes raso, kad ti jei vaikelis ilgiau nepavalgo papukai kap balionai. Ir sastovos susidarineja. O pas mane tik po geru 8 val krutys pilnos buna.
Papildyta:
QUOTE(Ode @ 2008 10 11, 12:01)
Dar kartą sakau - pamirškit nutraukiamo pieno gramus ir 'kiek reikia kūdikiui'. Kiekvienas kūdikis individualus, jo poreikiai net paros metu keičias. Lygiai kaip mamų organizmai ir pieno gamyba. Labiausiai jūsų atveju sunerimčiau dėl to naktinio pamperso. Bet, kaip suprantu, kol kas jis buvo toks vienintelis? Kaip šlapinasi dieną?

Va jums koziris. Nesąmonė, kad toks žindymas nenaudingas. Jei vaikas žinda, žinda teisingai, jis gauna tą patį naudingą pieną.
Per prievartą kišti tikrai netikslinga. Verčiau nuraminkit vaikelį, o kai nusiramins - vėl bandykit. Pagalvokit, kas jį nuramina: maudynės, masažas, nešiojimas, žaislai, muzika - tuo ir pasinaudokit. Ir būkit pati rami, nes jei jūs ištisai nervinatės dėl jo verkimo, ar dėl to, kiek to pieno gaminas ir kiek vaikui jo reikia ir ar užtenka, užblokuojamas oksitocino išskyrimas ir dėl to pienelis gali sunkiai atsileist.

Diena lyg ir normaliai slapinasi, bet vis tiek ne taip kaip anksciau.
O tai kap man ji daznai det prie kruties jei js tik pora kartu per diena miega?
Kad nesvarbu jis ramus ar ne, jei budrus, i kruti net ziuret negali.
Atsakyti
MarryJane,

jei vieną dieną gėrėt du kartus mišinuką (daugiau kaip 60 ml), o kitą dieną nė karto, galėjo būti, kad organizmas nespėjo prigaminti pienelio į tą vietą. Reikėtų mažinti ir dažnį ir kiekį po truputį. Nors jei jau išgyvenot dieną, tuomet susikoncentruokit ant efektyvaus ir dažno žindymo. smile.gif

Šlapinimąsi reikia skaičiuoti per parą. Jei bendroj sumoj gaunasi bent 5 pampersai, tuomet nerimauti kaip ir nėra ko. Augant vaikui šlapinimasis ir taip retėja (tik, aišku, kiekis didesnis gaunasi). Kokia šlapimo spalva?

Žindat, atrodo, gerai. Ne, žandukai neturi įdubti - tai reikštų, kad jis čiulpia spenelį, o ne žinda.

Dėl žindymo dažnumo: tiesiog paieškokit sąlygų ir laiko, kada jūsų vaikelis jaučiasi ramiausias ir išnaudokit tas prieš/po miego laikus bei mieguistumą.

Jei namie šilta, išsirenkit nuogai ir pasivartaliokit lovoje, pasiguldykit ant pilvo. Žaiskit, miegokit, maitinkitės, ilsėkitės - odos kontaktas ir mamos artumas daro stebuklus.

Man atrodo, kad jis tiesiog nori lengvo ir greito maisto iš buteliuko, tad jums reikia geležinės kantrybės ir ramybės kelias dienas, kol jis persilauš. Nematau indikacijų, kad jis badautų: jei šlapimas šviesus ir pakankamai dažnas dieną, jei, kaip rašėte anksčiau, per dvi savaites priaugo 250 g, jei yra aktyvus, būdrauja... Vaikai verkia dėl įvairių priežasčių: kai šalta ar karšta, kai šlapia, kai liūdna, kai pyksta, kai nori valgyti, kai pilvuką suka... - juk pasakyt tai nemoka. Taigi, maistas yra tik viena iš priežasčių. Motinystės dalis yra bandyt išsiaiškint tas priežastis ir jas pasistenkt panaikint. Kelios dienos 'aiškinimosi' tikrai bėdos nepridarys. Bet labai svarbu, kad jūs būtumėt rami ir pasitikėtumėt savimi.

Patikėkit, krūtys iš tiesų ne visoms būna kaip 'balionai'. Man asmeniškai toli gražu nei fontanai bėgo, nei aš pritraukt sugebėdavau, nei krūtys išsipūtė, bet vaikai augo kaip ant mielių. Dukra prie to dar ir rėksnė buvo, bet niekada nesusimąsčiau, kad jai galėtų trūkti pieno...
Atsakyti
davaiu misinelio..... verysad.gif
Jis nuo 8 iki 12 val praverke alkanas. patikekit tikrai verke, nes alkanas, as jau pradedu suprast del ko verkia. Kumsti ciulpia ciulpia susinervina, kad nieks nebega ir rekt. o i kruti net ziuret negali.ir man rodos kuo toliau tuo labiau progresuoja tai, jam kaip kokia fobija papukui formuojasi.
Nebeistveriau siandien. Pati nei valgius nei gerus. Vis badziau ir badziau... nepavyko niekaip verysad.gif Nebegalejau apsiklausyt jo verksmo, nieks nepadejo. Bijau nepakenkti jam. Isgere 110 g... verysad.gif
Dabar reik susikaupt, kad neuzsigrauzt... unsure.gif
As suprantu, kad is salies atrodo galima, imanoma... Bet reik pamatyt kaip jis baidosi tos kruties...
Bandysiu dar mieganciam ar apsimiegojusiam kist...
Atsakyti
QUOTE(MarryJane @ 2008 10 11, 12:16)
davaiu misinelio.....  verysad.gif
Jis nuo 8 iki 12 val praverke alkanas. patikekit tikrai verke, nes alkanas, as jau pradedu suprast del ko verkia. Kumsti ciulpia ciulpia susinervina, kad nieks nebega ir rekt. o i kruti net ziuret negali.ir man rodos kuo toliau tuo labiau progresuoja tai, jam kaip kokia fobija papukui  formuojasi.
Nebeistveriau siandien. Pati nei valgius nei gerus. Vis badziau ir badziau... nepavyko niekaip  verysad.gif Nebegalejau apsiklausyt jo verksmo, nieks nepadejo. Bijau nepakenkti jam. Isgere 110 g...  verysad.gif
Dabar reik susikaupt, kad neuzsigrauzt... unsure.gif
As suprantu, kad is salies atrodo galima, imanoma... Bet reik pamatyt kaip jis baidosi tos kruties...
Bandysiu dar mieganciam ar apsimiegojusiam kist...

labuka

Čia toks dalykas yra.. labai svarbu, kad tu nepradėtum kaltai jaustis, kad neišeina maitinti... Daug kam būna tokios bedos, ne visada pavyksta su leliuku susitarti... O tau negalima jaudintis, nes kai labai įsitempi, pienukas būna "užrakintas" krutyje..

O ką jis pas tave čiulpia? Čiulptuką? Su kuo duodat mišinuką - su buteliuku? Ar daug būna ant rankų? Kaip išeinot į lauką? Su vežimuku ir čiulptuku, kad neverktų?

1 Jeigu alkanas ir iš kruties neištraukia, klykinti iki pamelinavymo tikrai nereikia. Bet gal galima duoti pieno-mišinio iš taurelės-šaukštelio-švirkšto?
2 čiulpimo refleksas pat sau - didelė jiega. Manoji pana būdama mienėsio laiko taip prisisiurbė prie tėčio rankos, kad tas gavo melynę.
user posted image
Tu nepriversi kūdikį valgyti iš kruties, jeigu jis nenori/negali, bet jis gali pradėt čiulpti iš malonumo, jeigu patrauksi iš jo akyračio visus čiulpiamus daiktus, labai daug nešiosi prie kruties, prie nuogo kūno, glausi prie savęs, gali passimti nakčiai pas savę į lovą...

Laikykis. Dar tikrai gali kovot 4u.gif
Atsakyti
Sveikos mamytės, ir maitinančios ir joms patariančios, iš tiesų daugelis mamų ir nemaitina savo kūdikių ilgai, nes susiduria su įvairiomis problemomis, bet dėl objektyvių priežaščių negali maitinti tik kokie 5 proc. moterų, vadinasi, daugelis padaro klaidas pačioje pradžioje, svarbiausia suvokti, kur ir kada buvo padaryta klaida, kodėl buvo pradėta primaitinti mišinuku, ar duotas vaikui buteliukas, patarčiau net čiulptuko neduoti vaikui, tegul motinos krūtis būna čiulptukas. Vienos labai užtikrintai rašo:-Čiulpia, čiulpia ir nieko nepavalgo", aš niekada nežinojau, pavalgo ar ne, nei aš sverdavau tą vaiką, nei ką, tik mėnesio gale paaiškėdavo rezultatas, o žindomas kūdikis tikrai nepriaugs tiek svorio, kaip valgydamas mišinuką, tokiems kūdikiams nutukimas negresia biggrin.gif Buvo ir pas mane daug problemų, savaiminė galaktorėja, pienas taip tekėdavo iš krūties, kad kūdikis atsisakydavo žįsti, padėjo antspenis (trumpai naudojau), irgi rėkdavo lyg pieno trūktų, taip pat sulaukiau iš visų raginimų primaitinti, bet atsilaikiau, labai norėjau pati žindyti ir buvau užsispyrus.Sakyčiau, bandykit net miegot su kūdikiu, kad jaustų jūsų artumą, o jūs jo. Bet pienas gaminasi pagal paklausą, kuo rečiau žindysite, tuo mažiau jo gaminsis. Man tai įdomu, kodėl mamos iš viso duoda mišinuką tą pirmąjį kartą, nu įsivaizduokit, kad jų nėra, ir stenkitės žindyt net ir per ašaras. Juk žįsti kūdikiui sunkus darbas, taip sakant, net ausys kruta, o iš buteliuko žįsti lengva, tad paragavęs turbūt ir nenori žįsti, tad sėkmės jums pralaužti dabar tą užburtą ratą, jeigu kartais jis dar žinda iš krūties, vadinasi gali, tad bandykit neduoti buteliuko, maitinkit iš šaukštuko ar taurelės.
Atsakyti
o as zinokit pradedu galvot kad vieni vaikai geriau issimiega nei su mumis...nes vistiek mes vartomes, vaikai jaucia irgi vartosi tada...be to jiems mamyte kvepia, pienuko prisireikia...na nezinau, gal reiks kazkaip po biski pratint savo lovytese miegot...
Atsakyti
Nu, matot, mes čia ne dėl išsimiegojimo siūlom kartu su kūdikėliu miegot, bet, kad mamai geriau pienas gamintųsi, o vaikeliui, kad atsirastų noras žįsti, kad greičiau pamirštų buteliuką, tad reikia kuo glaudesnio ryšio tarp vaikelio ir motinos smile.gif O dėl išsimiegojimo, tai įvairūs tie vaikai būna, pvz. mano reikėdavo keltis iki 10 kartų per naktį, kol aš to neištvėriau ir pasiguldžiau šalia, nuo tada ramybė mūsų namuose. O, kai vaikui bus kokie 3,5 metų, tada visai nesunkiai jie sutinka persikelti į savo asmeninę lovytę, su vyresnėliu nebuvo jokių problemų, tiesiog atėjo laikas ir atsiplėšė nuo mamos. smile.gif
Atsakyti
Sveikutes
Na va, nusitraukineju pieneli...
Bet vis dar ima kruti kartais. Pagal nuotaika. Nebeistveriau, pagailo saves ir vaiko. Bveik 2 sav prasikankinom. Vienu metu tikrai jau buvau patikejusi, kad viskas susitvarkys. Bet per kietas charakteris pas mano maziu. Vel uzsispyre ir ka nori daryk. Ir kuo toliau tuo labiau purtytis kruties pradejo... Patikekit tikrai stengiaus.
Del miegojimo kartu, tai man be sansu. Net akiu nesumerkciau. Turiu miego sutrikimu, miegu su ausu kistukais ir vistiek kiekviena leliaus kniurktelejima girdziu.
Na dziaugiuos, kad jis man bent jau paryciais ima papuka thumbup.gif . O kartais ir siaip pasizaidimui paima.
Bet dziaugiuos, kad nors pora dieneliu teko man patirt ta zindymo malonuma. Nepasakomai geras jausmas. Jau nekalbu apie patoguma ir laiko taupyma.
Nieko, uz tai dabar pasiruosusi su antru vaiku viska nuo pradziu daryti teisingai ir irodyti sau, kad galiu.
Atsakyti
Sveikos,
Užjaučiu MarryJane, kad nepavyksta susitarti su mažiuku verysad.gif
Man taip pat vėl prasidėjo problemos, per paskutines 3 savaites jau susirgau antrą kartą. Tik savaitę pabuvau sveika po skrandžio viruso ir vėl užpuolė pūliuojanti angina. Vis dar nepasveikau, bet kategoriškai atsisakiau antibiotikų, tai vėl teko iškęsti tepmeratūrą virš 39.
Tai va, norėjau pasitarti, ar gali būti tos mano ligos kaltos, kad jau kokia trečia diena mažylė taip kaip MarryJane vaikelis, vos paimu ant rankų maitinti pradeda verkti, sukasi į kitą pusę, kumštuką kišą į burną. Porą dienų buvo iš vis blogai, taip įsiklykdavo, kad vos nuramindavau nešiodama, nukreipdama dėmesį, o kai tik vėl prie krūties ir vėl rėkimas. Pavargdavo tik tada valgydavo ir tai vis spjauna ir vėl čiumpa. Dabar jau antra diena, tai skubu bandau labai greitai pridėti prie krūties, kad nesuprastų kas vyksta ir nelaukiu kol pati pradės zirsti, nes nori valgyti. Ir nieko lyg ir geriau, bet kai pradeda stipriau tekėti pienas tai vis tiek spjauna, sukasi ir kumštuką griebia. Susidaro įspūdis, kad jai kažko neramu, kažkoks nervas ima. Ir pradėjo valgyti vos ne kas valandą, kai jau valgo tai traukia ir ryja godžiai kokias 15-20 min., tada sminga užmiega, jei pakeliu atsirūgti vėl prabunda ir vėl valgo. Kartais taip valandą užtrunkam, paskui 20 min. pamiega, 20 min. bažaidžiam ir vėl valgyti. Nesuprantu, gal vaikas susinervino, kad vis močiutė dienom su ja būdavo, o aš tik maitinau, nes temperatūra aukšta buvo g.gif Ach tikiuosi praeis jai ta būsena, nes nesinori vaiko neurotiko padaryti ar nuo kūdikystės nevalgumą įkalti.

Ką apie tai manote ax.gif

QUOTE(Ode @ 2008 10 11, 10:42)
1.Pasiguldžius vaiką ant pilvo, jis paprastai taisyklingai paima krūtį iš viršaus.
2.Kaip dažnai keičiat krūtis?

1. išbandžiau bet nemokam ant pilvo iš vis krūtį apžioti doh.gif
2. aš tai keičiu kiekvieną maitinimą, ar negerai, kad per vieną maitinimą duodu tik vieną krūtį?????? Aš vis pažiūriu ar ji ryja, jei šiaip kabo ištraukiu spenelį ir pažiūriu ar pienas bėga (o jis bėga). Kažkaip norisi, kad daugiau to riebesnio pienelio pavalgytų, už tai ir antro neduodu. g.gif
Tiesa, dar norėjau paklausti jei duočiau abi krūtis per vieną maitinimą, tai pienas abiejose gaminsis sparčiau nei jei po krūtį per maitinimą?
Atsakyti
Aš tai sakyčiau, kad per kiekvieną maitinimą duoti tik vieną krūtį, bet, jei neužtenka, tada savaime aišku, kad maitinkit iš abiejų, taip paskatinsit pieno gamybą, gal mažiukei sumažėjo pieno, kai pas jus tokia aukšta temperatūra, nors kažin, nes kaip paskaičiau, tai man nepasirodė, kad ji pas jus nevalgo, ir pieno skonis neturėjo pasikeisti, jei negėrėt antibiotikų, gal per smarkiai pienas bėga, ar nesprinksta vaikelis? Tada gali būti nepatenkinta.Ir man liko neaišku, tai, kaip jums atrodo, ar pas jus mažai pieno, ar vis tik per smarkiai bėga. Pati nusiraminkit, nes vaikelis jaučia visų pirma jūsų nerimą.O ant pilvo man irgi neišeidavo ir visai nepatogu būdavo maitinti smile.gif Aš maitindavau ant tokios kietesnės vilnonės pagalvės sėdėdama, man taip geriausia būdavo.O man buvo toks momentas, kai pienas iš vienos krūties taip smarkiai tekėdavo, kad mažiukas irgi neimdavo, tada panaudojau kelioms dienoms antspenį, pienukas jame susirinkdavo, o mažiukas po truputį išžįsdavo, aš nusiraminau ir tada viskas susitvarkė. Tad kantrybės jums, nepasiduokit, nieks netapo neurotiku nuo to, kad mažas paverkdavo arba kad močiutė prižiūri, kol jūs sergat, sveikatos močiutei smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Aivita @ 2008 10 17, 12:44)
1.Aš tai sakyčiau, kad per kiekvieną maitinimą duoti tik vieną krūtį, bet, jei neužtenka, tada savaime aišku, kad maitinkit iš abiejų, taip paskatinsit pieno gamybą, gal mažiukei sumažėjo pieno, kai pas jus tokia aukšta temperatūra, nors kažin, nes kaip paskaičiau, tai man nepasirodė, kad ji pas jus nevalgo, ir pieno skonis neturėjo pasikeisti, jei negėrėt antibiotikų,
2.gal per smarkiai pienas bėga, ar nesprinksta vaikelis? Tada gali būti nepatenkinta.
Ir man liko neaišku, tai, kaip jums atrodo, ar pas jus mažai pieno, ar vis tik per smarkiai bėga.
4.Pati nusiraminkit, nes vaikelis jaučia visų pirma jūsų nerimą.O ant pilvo man irgi neišeidavo ir visai nepatogu būdavo maitinti smile.gif Aš maitindavau ant tokios kietesnės vilnonės pagalvės sėdėdama, man taip geriausia būdavo.O man buvo toks momentas, kai pienas iš vienos krūties taip smarkiai tekėdavo, kad mažiukas irgi neimdavo, tada panaudojau kelioms dienoms antspenį, pienukas jame susirinkdavo, o mažiukas po truputį išžįsdavo, aš nusiraminau ir tada viskas susitvarkė.
5.Tad kantrybės jums, nepasiduokit, nieks netapo neurotiku nuo to, kad mažas paverkdavo arba kad močiutė prižiūri, kol jūs sergat, sveikatos močiutei smile.gif

1. Tai ir toliau duosiu iš vienos smile.gif o dėl pieno skonio, tai dabar pagalvojau, kad tas verkimas ir sukimasis sutapo kai suvalgiau šiek tiek poro žalio mišrainėje, gal nuo jo pasidarė neskanu g.gif o per kiek laiko suvalgytas maistas pereina į pieną?
2. Šiaip pas mane krūtys minkštos ir nepritvinkę, mažylė pradeda žįsti, o tada pliūpteli srovė iš abiejų krūtų.būna, kad ji paskuba ir spėja nuryti, o kartais kai patingi paspringsta, bet ta srovė tikrai nėra kad bėgtų ilgai, kelias sekundesa ir vėl normaliai. O dabar kai pradėjo valgyti kas valandą ir ta srovė žymiai sumažėjo. Suabejojau ar užtenka pieno, nes pardėjo labai dažnai valgyti ir miega mažai. Bet kai paspaudžiu ištraukus iš burnos spenelį, tai pienas vis dar bėga,taip išeina, kad ji jei norėtų dar galėtų valgyti.
4. ir aš maitinu tik sėdedama
5. Ačiū, kad galiu gauti nuraminimą ir patarimų 4u.gif
Atsakyti
Nu šiaip visur rašo, kad svogūnai, česnakai, paprikos, tai reiškia ir porai gali pakeisti pieno skonį, jų nepatariama valgyti žindyvei, o ypač jie skatina dujų susidarymą kūdikio žarnyne, o pagal aprašymą jūs turite pakankamai pieno, vadinasi, čia laikini nepatogumai, viskas bus gerai, prakentėkite juos, kuo toliau, tuo labiau pajusite malonumą žindydama, ypatingą artumą su kūdikiu, abu priprasite, išmoksite ir viskas eis kaip iš pypkės, svarbiausia stenkitės nesusirgti, sėkmės smile.gif
Atsakyti