QUOTE(Julija@Mantas @ 2008 03 14, 13:06)
Kadangi svorio priauginėjat, ir nemažai, pediatrė kol kas nieko blogo neįžiūri, tai dar nepanikuok ir nenuleisk rankų. Žinau, kad sunku, kai nežinai, kaip padėti vaikui, bet po truputį stebėdama ir rinkdama informacija išsiaiškinsi ir viskas susitvarkys.
Jei manyt, kad dukrytės bėdos kažkaip susijusios su žindymu, reikėtų atkreipti dėmesį į apžiojimą, nes kartais atrodo, kad lyg ir viskas teisingai, bet iš tiesų reikia mažos korekcijos. Nes kai neteisingai apžioja, žindymas būna neefektyvus. Tai gali įtakoti ir neramumą, ir nekakojimą (nors būtų keista, nes svorio gi priauginėjat...).
Ar ji nerami visą laiką, ar tik kai žindžia? O gal paroje yra tam tikras metas, kai ji pasidaro neramesnė?
Pagal ką maitinat: pagal mažosios rodomus požymius, kad alkana? Laikrodį?
Kas kiek laiko pati tuštinasi be priemonių? Kaip atrodo kakučiai (spalva, konsistencija)?
Ar kaupiasi dujos?
Ar gerai atrauginat?
Ar riečiasi atgal, kai žindžia?
Kaip maitinat: iš abiejų krūtų ar vienos per vieną maitinimą? Jei iš abiejų, kada keičiat krūtis?
Ar naudojat čiulptuką, antspenius ar buteliuką?
Pabandykit maitinti nuogą, kad būtų odos kontaktas. Kartais tai labai padeda tiek nuraminimui, tiek geresniam pienuko tekėjimui.
Taip pat galit pabandyti maitinti kuo vertikalesnėje padėtyje, kas gali sumažinti atpylinėjimą.
Dėl išmiegojimo ilgesnį laiką lyg ir nereikėtų pergyventi, nes svorio priauginėjat, bet gal vertėtų pabandyti pažadinti, sakykim, po trijų valandų maitinimui. Gal valgydama mieguista ji valgys ramiau, tuomet ir dieną galėsit šiuo metodu pasinaudoti.
Papildyta:
QUOTE(Julija@Mantas @ 2008 03 14, 13:37)
Tik vat jauciu gi, kada to pieno pakankamai, ir tai kad ji zinda tik 5 min - visiskai normalu, o kada krutine tokia "tuscia" , o vaikas vis tiek tik 5min prie jos buna tai kas????
Pienukas gaminasi NUOLAT. Kai jauti, kad pieno prisikaupę, jauti, kai vaikui pradėjus žįsti jis pradeda tekėti, reiškia, jo yra rezervuaruose. Kai iš ten išgerta, vaikas geria tuo metu besigaminantį pienuką. Jis bėga lėčiau, vaikas gali žįsti ilgiau, rečiau rydamas, nervuotis, kad lėtai bėga, ypač, jei yra alkanas ir tinginukas.
Jei ji prie 'tuščios' krūties būna ir nesinervuoja, tai nesinervuok ir tu. Krūtis gi ne tik maisto, bet ir nusiraminimo šaltinis.
Gerk daug skysčių. Idealiausia - 2L vandens per dieną. Kaip tik sėdi maitint, taip puslitrį vandens šalia pasistatyk.
Kaip Ragnez sakė: pasistenk pati kiek įmanoma daugiau ilsėtis, nes tai irgi turi didelę įtaką pieno gamybai. Ne dėl to, kad pas tave to pieno nebūtų (vaikas gi ne iš oro priauginėja ), bet jis lengviau, greičiau gaminsis ir kaupsis.
Pasitikėjimo. Viskas su laiku susitvarkys.