Įkraunama...
Įkraunama...

Žalia korta - 8

Sveiki visi,

Aš taip pat jungiuosiu prie laimejusiu siais metais, klausimas buti del DS 260 formos pildymo, vis dar bijau pildyti, sakykit tas klausimas del skiepu, ar esi paskiepytas pagal us istatymus, nes siai dienai as neturiu skiepu paso, taciau korteleje yra surasyta, kokiom vakcinom buvau skiepyta, ar jus iskarto raset "yes", ar pirmiausia reiketu tureti skiepu pasa, kad tikrai pasikrinti ar vienu ar kitu skiepu esi paskiepytas, ar zymeti "no" ir kazkoki komentara rasyti...beje, dar klausimelis mothers surnames at birth- yra vardas, pavarde kai gime (mergautine pavarde), o given names-jau su vyro pavarde, kaip jus pildet? aciu uz atsakymus
Atsakyti
QUOTE(Ferita @ 2014 05 20, 08:57)
Sveiki visi,

Aš taip pat jungiuosiu prie laimejusiu siais metais, klausimas buti del DS 260 formos pildymo, vis dar bijau pildyti, sakykit tas klausimas del skiepu, ar esi paskiepytas pagal us istatymus, nes siai dienai as neturiu skiepu paso, taciau korteleje yra surasyta, kokiom vakcinom buvau skiepyta, ar jus iskarto raset "yes", ar pirmiausia reiketu tureti skiepu pasa, kad tikrai pasikrinti ar vienu ar kitu skiepu esi paskiepytas, ar zymeti "no" ir kazkoki komentara rasyti...beje, dar klausimelis mothers surnames at birth- yra vardas, pavarde kai gime (mergautine pavarde), o given names-jau su vyro pavarde, kaip jus pildet? aciu uz atsakymus


dėl skiepų pažymėjom NO ir parašėm komentarą, kad Lietuvoje privalomus skiepus turime, o visus likusius susirinksim iki medicininės apžiūros.

mothers surname irašėme mergautines mamų pavardes, prie given names - vardus.
Atsakyti
...sakykit apie išsilavinima, iškarto rašėt aukščiausią ir/ar reikia paskui įvardinti vidurinį...
Atsakyti
O kaip vadinasi ta 10mete visa, kur gali gyventi cia, bet negali oficialiai dirbti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ferita @ 2014 05 20, 10:47)
...sakykit apie išsilavinima, iškarto rašėt aukščiausią ir/ar reikia paskui įvardinti vidurinį...


rašėm aukščiausią.
Atsakyti
Sveikos, mergaitės smile.gif nors aš čia naujokė, bet jūsų temas apie žalią kortą skaičiau intensyviai, kol pati nukeliavau iki ambasados smile.gif
Pamaniau, kad mano patirtis galbūt bus kažkuriai naudinga smile.gif

Taigi, šiandien apsilankiau taip ilgai lauktoje ambasadoje. Labai drebėjau, bijojau, dar baimės pridėjo ne itin geranoriškai nusiteikę ten dirbantys pareigūnai smile.gif atėjau valanda anksčiau, nes kažkur buvau skaičius, jog prie durų stovi išsirikiavusi eilė žmonių ir kuo anksčiau ateini, tuo geriau biggrin.gif tikrai taip nėra, man buvo liepta pasivaikščiot 40 min biggrin.gif kai atėjau po to, praėjau patikrą kaip kad einant į oro uostą: daiktai sukraunami į krepšelius, metalai ir visokie elektroniai prietaisai lieka pas juos, praeini metalo detektorių ir nukreipia link konsulinio skyriaus kitam pastate.

Ten nuėjus eini prie pirmo langelio, paduodi dokumentus. Taigi, reikėjo:
- paso,
- bakalauro/ magistro (vertimas + dvi kopijos),
- gimimo liudijimas (vertimas ir viena kopija),
- IŠRAŠAS dėl įtariamųjų ir kaltinamųjų (reikia tik vertimo su viena kopija, tvirtinti notariškai nereikia. Beje, aš jo neturėjau, leido atnešti po poros dienų, nors ta moteriškė buvo labai nepatenkinta [pas mane buvo pažyma]),
- 330 dolerių (galima mokėti tiek doleriais, tiek litais).

Kas įdomiausia, kad brandos atestato nereikia. Turėjau ir kvalifikacijos kėlimo pažymėjimą (išverstą, su notaro parašu) - neėmė ir to. Net ir nuotraukų neėmė, nes buvau nusiuntus dvi ir jiems jų pakako.

Pokalbis.
Prieš mane ėjo viena panelė dėl sužadėtinės vizos. Vos neapsiverkiau, kai išgirdau, kaip ji tobulai "varo" angliškai. Bet bandžiau susikaupti ir tvardytis ir nedrebėti. Tuo labiau, kad salėje buvau viena! Bet ėjo minutės, jos klausinėjo vis daugiau ir daugiau, prašė parodyti nuotraukas, kad įtikintų konsulę. Širdis baladojosi, nes galvoj sukosi mintis, kad manęs paprašys išrašo iš banko, o jo neturiu smile.gif
Panelė gavo vizą. Atėjo mano eilė. Vis dar salė buvo tuščia, dėl to gana ramiai nuėjau. Nuėmė pirštų antspaudus, paklausė ar noriu kalbėti angliškai ar lietuviškai. Surizikavau ir pasakiau jog angliškai, nes galvojau, jei pakvies tą susiraukusią lietuvę, tai gero nelauk biggrin.gif Na ką, konsulė manęs paklausė tik VIENO klausimo, ir net ne to, kurio tikėjausi: "your bachelor degree is lithuanian philology something? are you gonna looking for a job with this...?" lotuliukas.gif galvojau numirsiu iš juoko, nes buvo kilus tokia mintis, jog gali prisikabint prie šito reikalo. Bet na ką, pradėjau kalbėt (kaip bebūtų keista, neužstrigdama biggrin.gif ), kad "taip, deja, bet toks mano bakalauras, bet mano svajonė studinti jav magistrą. O šiaip turiu ir mokytojos kvalifikaciją, kuri man suteikia ne tik lietuvių kalbos mokytoja būti. Taip pat esu sukontaktavusi su keleta mokyklų jav ir jos norėtų mane pasikviesti į interviu. O dar esu labai darbšti ir kūrybinga, siuvu rūbus, piešiu ir šiaip einu iš proto dėl menų, todėl esu įsitikinusi, kad ten nepražūsiu" smile.gif)) gavau atsakymą, kad "well everything looks fine for me" ir tik reikia pristatyti išrašą kuo greičiau ir dar šią sav atgausiu pasą su viza smile.gif

Taigi išvada tokia, kad nereikia turėti milijono popierių, nes galima sutaupyti pusę sumos vertėjams ir notarams smile.gif o kitas dalykas, aš pakeičiau ir darbovietę per tą laiką, bet net nieks neklausė ką veikiu smile.gif
Atsakyti
Nuoru siandien pildyt ir bijau labai.. o jei ko nesuprasiu ir neuzpildysiu normaliai. ir prames mus, ir sudie amerika...Ai.
Atsakyti
Paziurejau pavyzdi apsiraminau, bet pildysiu ryt.
Atsakyti
QUOTE(unfaithful @ 2014 05 19, 02:22)


Gal kas žino, ar pasibaigus F-1 vizai, jeigu dar bus 1-1,5 savaitės ilgiau pabūnant JAV, ar neįkals į pasą migracijos tarnyba OVERTIME? g.gif



Viza ir legalus statusas yra labai skirtingi dalykai. Viza yra vazinejimui per siena tiesiog skirta, tai jai pasibaigus jis aisku i JAV nebeivaziuos kol negaus kitos, bet viza gali pasibaigti ir bunant salyje, o statusas ir toliau gali buti legalus kelis metus jei ta statusa jis islaiko pagal jo reikalavimus (siuo atveju pazangus, full time student budamas). Jis yra tarptautinis studentas ir jo statusas legalus tol kol toki ji islaiko jo mokymo istaiga. Paprastai universitetai ta daro dar apie 60 dienu po paskutines mokslu dienos, iki to laiko studentas yra legalus JAV ir problemu nebus. Tai geriausia jam butu pasiklausti savo international student advisor del tikslios dienos iki kada jis privalo isvykti is JAV.
Atsakyti
QUOTE(MichGirl @ 2014 05 21, 00:54)
Viza ir legalus statusas yra labai skirtingi dalykai. Viza yra vazinejimui per siena tiesiog skirta, tai jai pasibaigus jis aisku i JAV nebeivaziuos kol negaus kitos, bet viza gali pasibaigti ir bunant salyje, o statusas ir toliau gali buti legalus kelis metus jei ta statusa jis islaiko pagal jo reikalavimus (siuo atveju pazangus, full time student budamas). Jis yra tarptautinis studentas ir jo statusas legalus tol kol toki ji islaiko jo mokymo istaiga. Paprastai universitetai ta daro dar apie 60 dienu po paskutines mokslu dienos, iki to laiko studentas yra legalus JAV ir problemu nebus. Tai geriausia jam butu pasiklausti savo international student advisor del tikslios dienos iki kada jis privalo isvykti is JAV.


Labai ačiū už paaiškinimą 4u.gif

Net neįsivaizduojat kokių keblumų dabar iškilo su universitetu, nes sūnus per vidurį summer classes turi išvykt į Lietuvą dėl med. apžiūros ir pokalbio dėl GC vizos doh.gif schmoll.gif

vakar prisiverkiau, prisinervinau už metus į priekį...
universitetas kietakakčiai, net nenori suprasti, kad Immigration law yra aukščiau NCAA taisyklių ir t.t.
mane vakar atakavo laiškais tiek univeras, tiek šeima, kur sūnus gyvena, kad ar galima medicinkę JAV praeit, kodėl reikia vykt prieš 2 sav. iki pokalbio ir t.t.
aš jiems aiškinu, kad gydytojas atostogų savaitę iki mūsų interviu išeina atostogų, o sūnų užrašiau priešpaskutinę med. įstaigos darbo dieną iki gydytojo atostogų...
vaikui spaudimą darė, kad jei jis praleis bent 2 savaites vasaros sesijos, jis negalės vykti su komanda į Italiją.
žodžiu, panašu, kad sūnui teko atsisakyt taip lauktų, gautų dovanų atostogų vienai savaitei į Atlantą pas draugę...Universitetas jam vasaros sesiją nuo ateinančio antradienio paskyrė unsure.gif

tai va, ką noriu pasakyt - kad netgi turint JAV mūsų laukiančius žmones, netgi vienam šeimos nariui jau ten įsitvirtinus ir jaučiantis kaip namie, nėra viskas lengva ir sviestu tepta...atsiranda begalė ribojimų, nesusivokimo ir t.t.

gal nepatikėsit... meldžiuosi tik sveikatos, kantrybės visam šiam kely... nes kartais tiek visko būna daug, kad atrodo palūšiu, nebeištempsiu

TURIU DAR KLAUSIMĄ
Vietoj savo diplomo vertimo, noriu užsakyt iš universiteto pažymą/patvirtinimą anglų kalba apie mano išsilavinimo tikrumą... sakau, gal tai bus kur kas įtikinamiau, solidžiau tiek ambasadoj, tiek gal net ir JAV? ax.gif
beje, kažkur nukišus per kraustymusis savo priedą su pažymiais... tai sakau, neužsakinėsiu dublikato, geriau tokį va patvirtinimą su universiteto apostilėm, originaliais anspaudais ax.gif
kaip manot?
Atsakyti
QUOTE(unfaithful @ 2014 05 21, 07:43)
Labai ačiū už paaiškinimą 4u.gif

Net neįsivaizduojat kokių keblumų dabar iškilo su universitetu, nes sūnus per vidurį summer classes turi išvykt į Lietuvą dėl med. apžiūros ir pokalbio dėl GC vizos doh.gif  schmoll.gif

vakar prisiverkiau, prisinervinau už metus į priekį...
universitetas kietakakčiai, net nenori suprasti, kad Immigration law yra aukščiau NCAA taisyklių ir t.t.
mane vakar atakavo laiškais tiek univeras, tiek šeima, kur sūnus gyvena, kad ar galima medicinkę JAV praeit, kodėl reikia vykt prieš 2 sav. iki pokalbio ir t.t.
aš jiems aiškinu, kad gydytojas atostogų savaitę iki mūsų interviu išeina atostogų, o sūnų užrašiau priešpaskutinę med. įstaigos darbo dieną iki gydytojo atostogų...
vaikui spaudimą darė, kad jei jis praleis bent 2 savaites vasaros sesijos, jis negalės vykti su komanda į Italiją.
žodžiu, panašu, kad sūnui teko atsisakyt taip lauktų, gautų dovanų atostogų vienai savaitei į Atlantą pas draugę...Universitetas jam vasaros sesiją nuo ateinančio antradienio paskyrė unsure.gif

tai va, ką noriu pasakyt - kad netgi turint JAV mūsų laukiančius žmones, netgi vienam šeimos nariui jau ten įsitvirtinus ir jaučiantis kaip namie, nėra viskas lengva ir sviestu tepta...atsiranda begalė ribojimų, nesusivokimo ir t.t.

gal nepatikėsit... meldžiuosi tik sveikatos, kantrybės visam šiam kely... nes kartais tiek visko būna daug, kad atrodo palūšiu, nebeištempsiu

TURIU DAR KLAUSIMĄ
Vietoj savo diplomo vertimo, noriu užsakyt iš universiteto pažymą/patvirtinimą anglų kalba apie mano išsilavinimo tikrumą... sakau, gal tai bus kur kas įtikinamiau, solidžiau tiek ambasadoj, tiek gal net ir JAV? ax.gif 
beje, kažkur nukišus per kraustymusis savo priedą su pažymiais... tai sakau, neužsakinėsiu dublikato, geriau tokį va patvirtinimą su universiteto apostilėm, originaliais anspaudais  ax.gif
kaip manot?

Del medicinines pasiklauskit ambasadoj ar sunus gali jav praeiti medicinine. Gal ir galima.

Atsakyti
QUOTE(...Dream... @ 2014 05 21, 08:27)
Del medicinines pasiklauskit ambasadoj ar sunus gali jav praeiti medicinine. Gal ir galima.


tai kad nėra ko klaust, kai aiškiai parašyta :
Medical examinations from physicians or
clinics other than those listed below, even those from the United States, are not accepted.
Atsakyti