Įkraunama...
Įkraunama...

Žalia korta - 8

QUOTE(tingine121 @ 2014 03 21, 13:44)
Jo cia JAV tikrai dar jaunyste, o ypac kai suzino dar vaiku amziu, bet kai ejom I pokalbi, tai tikrai buvom" jau metuose", nes visur labai jaunuciai veidai buvo.
Del mokslo. Manau,priklauso muo valstijos. Kadangi dvieju vaiku I privacia mokykla isleist negalejom, o be to ir nelabai stengemes, tai issirinkom geriausiai ivertinta valstybine mokykla ir jau tada tame rajone ieskojom namo nuomai. Mokykloje is karto dokumentu neprieme, o isdave lapus I svietimo departamenta praeiti testavima. Testavimas vyko 3 valandas. Buvo rastu ir zodziu. Sunus buvo ivertintas puikiai. Net stebejosi, kad paaugliukas, o zinios labia geros ir kalboje beveik nesijaucia akcento. Su dukra buvo sunkiau. Testa parase gerai, bet kaip issireiske testuotoja " daugiau sypsojosi, negu kalbejo". Oficialios isvados jai buvo - rekomendacija lankyti uzsienieciams skirta mokykla.Bet... Testuotoja buvo  rusiskai kalbanti moteris, tai mums suprantama, o kitiems ne, kalba dave rekomendacijas- pasirodo, ju isvados tik rekomendacinio pobudzio ir mokykla neturi teises nepriimti. Viskas priklauso nuo gyvenamosios vietos. Mokyklos ( ypac geros) kartais vengia tokiu vaiku, gali krist ju ivertinimo lygis, jei mokykloj daug tokiu vaiku. Grizom su atsakymais, tai mokykla is kart prieme be jokiu issidirbinejimu. Skyre dukrai ESOL programa. Esme tame, kad tokio amziaus atvykusiu vaiku zinios geros, visa problema anglu kalbos persilauzime. Mums prireike metu.
Bet jei butumem leide I privacia mokykla, viso sito nebutu reikeje. O kiek supratau, jus taip ir ruosiates daryt. Na bet dar karta pasikartosiu, kad viskas priklauso nuo valstijos.



kodėl privati - tik viena priežastis - ten mokosi sūnus, ten ir dukrą leisim... mokyklą katalikiška, labai nedidukė, gal kokie 260 mokinių per 9-12 klasę...sūnų labai toje mokykloje mokytojai vertina. Kai buvom nuvykę į mokyklą, tiek direktorius, tiek visi mokytojai aikčiojo, kad tokio tarptautinio studento, kuris yra pavyzdys vietiniams vaikams, jie dar niekada neturėję...
svarbu, kad mažoji tos opinijos nesugadintų ax.gif rolleyes.gif

Maniškė bijo patyčių... klausinėja vis, ar iš jos ten nesišaipys... bet kuo arčiau laikas eina link pokalbio, tuo labiau ji rimsta ir jau netgi nori vykti į JAV.

Nežinau ar mes teisūs, bet mes iš tikrųjų labai orientuojamės į vietą, kur pradžioje vyksim tik pagal turimus pažįstamus žmones, kurie labai globojo mūsų sūnų, myli jį, ir dabar mūsų nekantriai laukia... taigi kol kas planai tokie, kad kol dukra mokyklos nebaigs, būsim MD-WV-PA rajone... parašiau šias valstijas, nes žiūrėsim kur rasim patogiausią, geriausią pagal kainą ir kokybę gyvenamą plotą ax.gif
Atsakyti
QUOTE(unfaithful @ 2014 03 21, 14:52)
kodėl privati - tik viena priežastis - ten mokosi sūnus, ten ir dukrą leisim... mokyklą katalikiška, labai nedidukė, gal kokie 260 mokinių per 9-12 klasę...sūnų labai toje mokykloje mokytojai vertina. Kai buvom nuvykę į mokyklą, tiek direktorius, tiek visi mokytojai aikčiojo, kad tokio tarptautinio studento, kuris yra pavyzdys vietiniams vaikams, jie dar niekada neturėję...
svarbu, kad mažoji tos opinijos nesugadintų  ax.gif  rolleyes.gif

Maniškė bijo patyčių... klausinėja vis, ar iš jos ten nesišaipys... bet kuo arčiau laikas eina link pokalbio, tuo labiau ji rimsta ir jau netgi nori vykti į JAV.

Nežinau ar mes teisūs, bet mes iš tikrųjų labai orientuojamės į vietą, kur pradžioje vyksim tik pagal turimus pažįstamus žmones, kurie  labai globojo mūsų sūnų, myli jį, ir dabar mūsų nekantriai laukia... taigi kol kas planai tokie, kad kol dukra mokyklos nebaigs, būsim MD-WV-PA rajone... parašiau šias valstijas, nes žiūrėsim kur rasim patogiausią, geriausią pagal kainą ir kokybę gyvenamą plotą ax.gif



Jei tik yra galimybes leisti I privacia, kodel gi ne. Mums moketi I menesi 5 tukst. uz du vaikus tik atvykus - neimanomas dalykas. Mokyklose tikriausiai, kaip ir visur visko buna. Bet mano vaikai su patyciomis nesusidure. Bendrai galiu pasakyt, kad susidare ispudis, kad tvarka daug grieztesne negu Lietuvoj.Bet vel manau, kad tai priklauso nuo mokyklos lygio. Karta teko pastovet " ant kilimelio" ir man uz dukros nelaiku ir ne vietoj issitraukta mobile telefona.
O vieta mes taip pat pasirinkom pagal pazistamus zmones. Dabar jau apsipratau ir net nesinori kazkur kitur belstis.
Atsakyti
QUOTE(tingine121 @ 2014 03 21, 15:20)
Jei tik yra galimybes leisti I privacia, kodel gi ne. Mums moketi I menesi 5 tukst. uz du vaikus tik atvykus - neimanomas dalykas. Mokyklose tikriausiai, kaip ir visur visko buna. Bet mano vaikai  su patyciomis nesusidure. Bendrai galiu pasakyt, kad susidare ispudis, kad tvarka daug grieztesne negu Lietuvoj.Bet vel manau, kad tai priklauso nuo mokyklos lygio. Karta teko pastovet " ant kilimelio" ir man uz dukros nelaiku ir ne vietoj issitraukta mobile telefona.
O vieta mes taip pat pasirinkom pagal pazistamus zmones. Dabar jau apsipratau ir net nesinori kazkur kitur belstis.


o kaip jums patiems su vyru sekėsi adaptuotis? Vaikai, manau, kaip bebūtų, greičiau naujoj aplinkoj apsipranta...

pas mane tai ko gero labiausiai stresuoja didžiausias vaikas - vyras bigsmile.gif jis vis užduoda būties klausimus "būti ar nebūti... ir kuo ten būti" biggrin.gif tipo "tai ką, aš ten turėsiu juodadarbiu būt?"... žodžiu... turėdamas IT išsilavinimą + n metų vadovaujamo inžinierinio darbo patirtį jis stresuoja...

dėl mokyklos - oj ne, ten į mėn 1100 $ kainuoja... bet administratorė sakė, kad gali padėt pirmais metais sumažint arba visai atleist nuo mokesčio... svarbu, kad mes katalikai ax.gif

aš apsižiūrėjau, kad kažkur praganiau diplomo priedą su pažymiais... teks daryt dublikatą... ir kainuoja jį VU išsiimt 120 lt doh.gif
Atsakyti
Mes tai tik laukiam losimo rezultatu.. Man va toks klausimelis, o emet savo naminius gynunelius? Nes uz dvieju sav. turesiu dvi katytes ir jei netycia laimim, koks butu procesas del ju issivezimo? Juk nepaliksi savo "vaiku" biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Lona @ 2014 03 24, 08:38)
Mes tai tik laukiam losimo rezultatu.. Man va toks klausimelis, o emet savo naminius gynunelius? Nes uz dvieju sav. turesiu dvi katytes ir jei netycia laimim, koks butu procesas del ju issivezimo? Juk nepaliksi savo "vaiku" biggrin.gif


tada darysit tarptautinius pasus katytems, sucipuosit, suvakcinuosit ir vesites rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Lona @ 2014 03 24, 08:38)
Mes tai tik laukiam losimo rezultatu.. Man va toks klausimelis, o emet savo naminius gynunelius? Nes uz dvieju sav. turesiu dvi katytes ir jei netycia laimim, koks butu procesas del ju issivezimo? Juk nepaliksi savo "vaiku" biggrin.gif

Uz cucika biletas kainavo 800lt. Pries tai pasidarai pasus, cipa ir dar kazkur reikia nuvaziuoti ne daugiau nei likus dviem parom iki skrydzio. Zodziu nieko sudetingo.
Atsakyti
QUOTE(...Dream... @ 2014 03 24, 11:49)
Uz cucika biletas kainavo 800lt. Pries tai pasidarai pasus, cipa ir dar kazkur reikia nuvaziuoti ne daugiau nei likus dviem parom iki skrydzio. Zodziu nieko sudetingo.

800 Lt bilietas ciucikui? blink.gif

mjoo... savo ciucika sucipavau, pasa tarptautini issiemiau... beliko nukiausint ir veliau jau nuo erkiu/kirmeliu dar visko suduot...
o manasis dydzio puse katino... o kaina bilieto ohooo doh.gif kisenej prasivezt galima butu mirksiukas.gif
Atsakyti
Del gyvunu vezimosi reikia oro liniju reikalavimus ziuret - ne visos leidzia veztis, o ir skaicius ribojamas (t.y. kiek gyvunu vienam skrydyje). Dar yra teke susidurt, kad 1 keleiviui tik 1 gyvuna leidzia veztis (bent jau salone), bet salone man rodos isvis kiek kitaip kai tarptautiniai skrydziai. Bet kuriuo atveju, viskas oro liniju puslapyje yra pateikta. O kainos manau mazdaug panasios bus ir jos priklauso nuo to ar gyvunas salone su jumis keliauja, ar tik pries sedant i lektuva ji atskirai patalpina, ar isvis priduodat pries skrydi ir tik vietoj atsiimat.
Atsakyti
QUOTE(Ms.Blonde @ 2014 03 24, 13:52)
Del gyvunu vezimosi reikia oro liniju reikalavimus ziuret - ne visos leidzia veztis, o ir skaicius ribojamas (t.y. kiek gyvunu vienam skrydyje). Dar yra teke susidurt, kad 1 keleiviui tik 1 gyvuna leidzia veztis (bent jau salone), bet salone man rodos isvis kiek kitaip kai tarptautiniai skrydziai. Bet kuriuo atveju, viskas oro liniju puslapyje yra pateikta. O kainos manau mazdaug panasios bus ir jos priklauso nuo to ar gyvunas salone su jumis keliauja, ar tik pries sedant i lektuva ji atskirai patalpina, ar isvis priduodat pries skrydi ir tik vietoj atsiimat.


jo, šitai apie gyvūnų gabenimą skaičiau... ne visos oro linijos leidžia gyvūnus gabenti salone.

mano gyvūnas 1,5 kg svorio... ir jo niekaip neišeitų bagažo skyriuj gabent, mažiukas jis per daug... tiek amžium, tiek dydžiu... taigi, teks ieškotis avialinijų palankių ciucikui ax.gif
Atsakyti
QUOTE(unfaithful @ 2014 03 24, 13:13)
800 Lt bilietas ciucikui? blink.gif

mjoo... savo ciucika sucipavau, pasa tarptautini issiemiau... beliko nukiausint ir veliau jau nuo erkiu/kirmeliu dar visko suduot...
o manasis dydzio puse katino... o kaina bilieto ohooo doh.gif  kisenej prasivezt galima butu mirksiukas.gif


as gabenaus ciucika ir katina, abu virs 5 kg buvo, keliavo bagazo skyriuje, mokejau apie 700 lt uz abu. dokumentu neprase, nors turejau, tik reikejo leidimo is vet. departamento (randasi netoli Akropolio). vat sito popieriuko paprase manes oro uoste.

QUOTE(unfaithful @ 2014 03 24, 14:50)
jo, šitai apie gyvūnų gabenimą skaičiau... ne visos oro linijos leidžia gyvūnus gabenti salone.

mano gyvūnas 1,5 kg svorio... ir jo niekaip neišeitų bagažo skyriuj gabent, mažiukas jis per daug... tiek amžium, tiek dydžiu... taigi, teks ieškotis avialinijų palankių ciucikui ax.gif


ne visos, reikia keliauti kur draudimai negalioja.
Atsakyti
Jokiu karantinu pereit nereikia? Man cia drauge kazka minejo, bet ji irgi tik is nuogirdu zino.
Atsakyti
QUOTE(Lona @ 2014 03 26, 08:16)
Jokiu karantinu pereit nereikia? Man cia drauge kazka minejo, bet ji irgi tik is nuogirdu zino.


Nereikia, kiek zinau i UK karantinas yra (ar bent budavo).
Atsakyti