Įkraunama...
Įkraunama...

Žiurkės - 2

QUOTE(ORNELLA @ 2014 02 26, 19:07)
Tokiais atvejais reikėtų turbūt ne su ramunėlių arbata valyti, o gydytis akių lašais. Tik sunku patarti kokiais, kai tiksliai nematai kaip ir kas.
Kai mano šuo buvo susižalojęs akį tai šunų akių gydytojas liepė 2 ar 3 kartus (tiksliai jau nepamenu) lašinti Tobrex lašus, į tarpus lašinti Natūralią ašarą 4-5 kartus į dieną ir 2-3 kartus į dieną naudoti Korneregelį (Corneregel 5% akių gelis) (po lašų panaudojimo praėjus kažkiek laiko)
Rusai plikų žiurkių akis gydo taip:
- 4-5 kartus į dieną plauna chlorgeksidino tirpalu 0,025 % (įprastą 0,5 % tirpalą skiedžia perpus su fiziologiniu tirpalu)
- po praplovimo lašina vaistus "клафоран" (jis yra milteliais tai reikia jį skiesti tam tikra proporcija)
- 2 kartus į dieną lašina lašus Taufon
- 2-3 kartus į dieną naudoja Korneregelį
Taufon ir Korneregelis Lietuvoje yra, kitų dviejų preparatų matyti neteko.
Bet gal vis dėlto geriau iki veterinaro nuvažiuoti kad apžiūrėtų ir teisingą gydymą paskirtų - juk jūsų mergina dar jauna, o čia akis, organas pakankamai reikalingas  biggrin.gif

doh.gif doh.gif doh.gif oh tu varge vargeli... as pas vetus jau nebnoriu beeit. Juk jau antra karta vaistus pirkau nuo to nelemto raudono snarglio, o db dar ir akys. jau visa ferma ziurkiu butume nupirke uz tokia suma. Zodziu esam reikaluose verysad.gif
Bet pagal gydymo proceduru kieki per diena, suvokiu, kad mes niekaip nesugebetume reikalavimu ispildyt. abu dirbam ir diena tikrai nera galimybes namo parlekt.
Ornela, aciu uz atsakyma. reiks kazka mastyt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Miško-Fėja: 26 vasario 2014 - 20:16
Pabandykite su Oculoheel akį praplauti, aš degučiui akies uždegimą ne kartą tais lašais išgydžiau. Pradžiai galit porą ampulių sunaudoti, man paprastai vienos pakanka (iš jos galima kelis kartus lašint, tik reik įdėti į švarų maišiuką, kad neužsiterštų, ir ilgai nelaikyti). Corneregel reikia tuo atveju, jei pažeistas akies paviršius. O su chlorheksidinu bent man veterinaras patarė nerizikuoti, jis ne akims skirtas. Na, nežinau, gal jums labai mažos koncentracijos padaro...
Atsakyti
QUOTE(Miško-Fėja @ 2014 02 26, 21:15)
Bet pagal gydymo proceduru kieki per diena, suvokiu, kad mes niekaip nesugebetume reikalavimu ispildyt. abu dirbam ir diena tikrai nera galimybes namo parlekt.

Tai būtent kad nuėjus pas veterinarą gal pasakytų kad ten nėra nieko labai rimto ir užtektų kokių vienų paprasčiausių vaistų.
Čia surašiau variantą kai būna labai stiprus uždegimas/apleista akis arba akis pažeista ir reikia ne tik plauti/lašinti bet ir atstatyti pažeistą akį. Pigiausias variantas galima pabandyti rusiškuose vaistuose nusipirkti lašų levomicitino arba tetraciklino (lietuvoje vaistinėse visi akių lašai tik su receptais, išskyrus homeopatinį Ocuheelą ar natūralią ašarą).
Bet jei akis giliau pažeista ir reikia ją atstatyti tai be Cornegelio neapsieisite.
Paiskambinkite per savo draugus/pažįstamus - gal kas turi nebereikalingą pradarytą buteliuką.
Viskas mano aprašyme tik atrodo baisiai biggrin.gif Iš tikrųjų tai praplauti-sulašinti reikia vos kelių minučių (pagrinde tam kad po sulašinimo truputi palaikyti rankose). Ir jūsų darbas tam netrukdo - dauguma žiurkininkų dirba biggrin.gif Sulašinti 2-3 kartus tikrai įmanoma - ryte, tik grįžus namo ir vakare.
O kad žiurkių gydymas neproporcingas jų kainai tai faktas biggrin.gif Pvz. auglio išpjovimo operacija kainuoja 100-120lt, būna kad tenka operuoti 2-3 kartus. Man vien insulininių švirkštų kartais į dieną reikia už 8-10 lt (16-20 vnt jei serga kelios žiurkės ir reikia leisti po kelis vaistus 1-2 kartus per dieną) Ne veltui kai perki žiurkę su dokumentais Rusijoje/Baltarusijoje ir pan. tenka užpildyti ilgą anketą kur yra klausimų ne tik apie tavo gyvenimo sąlygas bet ir finansinę padėtį biggrin.gif

Papildyta:
QUOTE(Vespa @ 2014 02 26, 23:24)
O su chlorheksidinu bent man veterinaras patarė nerizikuoti, jis ne akims skirtas. Na, nežinau, gal jums labai mažos koncentracijos padaro...

Reikia tiesiog pasiklausti kokios koncentracijos chlorheksidiną daro mūsų vaistinėse. Rusijoje jis gaminams 0,5 % , taigi kad gauti tinkamą koncentraciją 0,025 % reikia jį dvigubai praskiesti fiziologiniu tirpalu. Rusai chlorheksidiną labai dažnai naudoja žiurkių gydyme - žaizdoms plauti, po operacijų, abscesams valyti ir t.t. Aš pati niekada jo nebandžiau nes reikia iš pradžių važiuoti į vaistinę kad jį užsakyti, o paskui vėl važiuoti pasiimti, per daug vargo kai nėra smarkios būtinybės biggrin.gif
Atsakyti
Gal kas ieško pigaus bet gero transporterio už 20lt
http://www.supermama...?...6470&st=480
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2014 02 26, 23:24)
Ne veltui kai perki žiurkę su dokumentais Rusijoje/Baltarusijoje ir pan. tenka užpildyti ilgą anketą kur yra klausimų ne tik apie tavo gyvenimo sąlygas bet ir finansinę padėtį  biggrin.gif

Nieko sau blink.gif

Na musu mazes akele tai sveika. Turiu omenyje fizine isvaizda. Tik tiek kad vis tokie kresuliukai jai po miego susidaro. Raudoni. Kaip kraujo. g.gif bet kai buna aktyvi tai viska nusivalo ir nesuprastum beveik, kad su akim kazkas negerai. Plius ciaudi vis. Gal cia vis dar ta sloga? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Miško-Fėja @ 2014 02 28, 21:25)
Nieko sau blink.gif

Įtariu kad tas punktas susijęs su tuo, kad labai daug žmonių pirkdami žiurkę įsivaizduoja kad jos gydyti nereikės (neverta nes trumpai gyvena) arba tas gydymas pigiai kainuos. Tuo tarpu pvz. Maskvoje išoperuoti žiurkę su inhaliacine narkoze (ji skaitosi pati pažangiausia ir mažiausiai rizikinga) kainuoja apie 300-500lt, priklausomai nuo operacijos sudėtingumo. Kartais kažkokios ligos gydymo kursas gali siekti 1000lt ar daugiau, jei tenka daryti įvairius tyrimus, rentgeną, kelis kartus lankytis pas gydytoją.
Pas mus gydymas ąčiū dievui pigesnis, tik deja ir pats gydymo lygis nėra pasiekęs tokių aukštumų (tiesiog veterinarams nėra ant ko praktikuotis nes per mažai klientų)

QUOTE(Miško-Fėja @ 2014 02 28, 21:25)
Na musu mazes akele tai sveika. Turiu omenyje fizine isvaizda. Tik tiek kad vis tokie kresuliukai jai po miego susidaro. Raudoni. Kaip kraujo.  g.gif bet kai buna aktyvi tai viska nusivalo ir nesuprastum beveik, kad su akim kazkas negerai. Plius ciaudi vis. Gal cia vis dar ta sloga?  g.gif

Tai čia pas jus visai ne problema su akimi, o tiesiog po miego porfirinas renkasi smile.gif Kai būna kažkas su akimi tai akis būna primerkta arba iš viso neatsimerkia, patinusi, būna išskyros ar pabaltuoja akies vidus ir t.t. Gerai kad pas jus ne tai smile.gif
Porfirinas akyse gali būti susijęs ir su čiauduliu. Tik niekaip nesuprantu kodėl taip ilgai pas jus nepraeina čiaudulys g.gif Kiek dienų antibiotikus leidot? 10?
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2014 02 28, 22:00)
Įtariu kad tas punktas susijęs su tuo, kad labai daug žmonių pirkdami žiurkę įsivaizduoja kad jos gydyti nereikės

Tai čia pas jus visai ne problema su akimi, o tiesiog po miego porfirinas renkasi  smile.gif Kai būna kažkas su akimi tai akis būna primerkta arba iš viso neatsimerkia, patinusi, būna išskyros ar pabaltuoja akies vidus ir t.t. Gerai kad pas jus ne tai  smile.gif
Porfirinas akyse gali būti susijęs ir su čiauduliu. Tik niekaip nesuprantu kodėl taip ilgai pas jus nepraeina čiaudulys  g.gif Kiek dienų antibiotikus leidot? 10?

Nu as naiviai tikejausi, kad jos nesirgs biggrin.gif

Mazei po 5 doziu daugioau nebeleidom, nes atrode, kad jau viskas ok. O Chiuchiai raudona nosi gydem vel. db suleidom 7 dienu kursa. atrodo guvi, lyg ir nosis svari. g.gif Stebesiu, kas toliau bus.
Atsakyti
QUOTE(Miško-Fėja @ 2014 03 01, 11:57)
Nu as naiviai tikejausi, kad jos nesirgs  biggrin.gif 

Čia visi turbūt taip tikisi kas gyvūnus įsigyja biggrin.gif
Nors tiesa sakant kai prieš 5 metus po ilgos pertraukos įsigijau žiurkes man irgi tapo naujiena kad jos serga ir dar tiek ligų biggrin.gif Nes prieš 15-20 metų turėti du žiurkinai niekuo nesirgo, aš net nežinojau kad būna toks dalykas kaip porfirinas, nors abu gyveno ant paprasčiausių pjuvenų (specialių kraikų tais laikais dar nebuvo) ir valgė irgi nelabai sveikai ax.gif
Šiaip dar pastebėjau kad bent jau pas mane tai vaikinai daug sveikesni nei merginos unsure.gif Jei kokios problemos ir prasideda tai po 2 metų. Iš kitos pusės aš jų daug mažiau ir turėjus g.gif
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2014 03 01, 12:00)
Čia visi turbūt taip tikisi kas gyvūnus įsigyja  biggrin.gif
Nors tiesa sakant kai prieš 5 metus po ilgos pertraukos įsigijau žiurkes man irgi tapo naujiena kad jos serga ir dar tiek ligų biggrin.gif Nes prieš 15-20 metų turėti du žiurkinai niekuo nesirgo, aš net nežinojau kad būna toks dalykas kaip porfirinas, nors abu gyveno ant paprasčiausių pjuvenų (specialių kraikų tais laikais dar nebuvo) ir valgė irgi nelabai sveikai  ax.gif
Šiaip dar pastebėjau kad bent jau pas mane tai vaikinai daug sveikesni nei merginos  unsure.gif Jei kokios problemos ir prasideda tai po 2 metų. Iš kitos pusės aš jų daug mažiau ir turėjus  g.gif

Gyveni zmogus ir mokais...
Atsakyti
sveikos vel 4u.gif na ka,uzlasinau as saviskei senutei nuo parazitu vaistu,jau praejo 2savaites,bet vistiek buna kasymosi priepoliu,maziau nei anksciau,bet buna...nezinau kartoti kursa ar ne? g.gif nebevaiksto ant pirstu galu deda visa koja ir mazoliuku nediduku yra unsure.gif mano senutei paskaiciavau 2metai ir 9menesniai (jei ppamenat sakiau,kad gyvena viena). Jau puse metu nebenorejo poruotis,o siandien vel virpina ausytem,kas cia jai pasidare? blink.gif smile.gif bet nesuleidinesiu,nes bijau,kad sveikata nesuprastetu schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pampuckyte: 03 kovo 2014 - 01:47
QUOTE(Pampuckyte @ 2014 03 03, 02:42)
sveikos vel 4u.gif  na ka,uzlasinau as saviskei senutei nuo parazitu vaistu,jau praejo 2savaites,bet vistiek buna kasymosi priepoliu,maziau nei anksciau,bet buna...nezinau kartoti kursa ar ne?

Jei mergina kasosi tai lašinimą pakartokit.
Kartu peržiūrėkit jos racioną - ar ne per daug gauna baltymų. Senoms žiurkėms gyvuliniai baltymai duodami ne dažniau kaip 1-2 kartus į savaitę ir aišku po nedaug.

QUOTE(Pampuckyte @ 2014 03 03, 02:42)
nebevaiksto ant pirstu galu deda visa koja ir mazoliuku nediduku yra unsure.gif

Pododermatitą reikia gydyti, nes jis tik didės ir kuo toliau, tuo labiau trukdys žiurkei normaliai judėti ir gyventi. http://ratguide.com/...is_figure_4.php
Apie gydymą yra kelios temos žiurkių forume. Galite pasiskaityti ir čia http://ratguide.com/...odermatitis.php
Pažiūrėkit ar nereikia pakeisti narve lentynas (jos turi būti ne grotuotos, o ištisos plastmasinės ar panašios). Išimkite kraiką (tieskite palutes ar tualetinį popierių/popierinius rankšluosčius). Jei žiurkė turi viršsvorio tai reikėtų ją sukūdinti.

QUOTE(Pampuckyte @ 2014 03 03, 02:42)
mano senutei paskaiciavau 2metai ir 9menesniai (jei ppamenat sakiau,kad gyvena viena). Jau puse metu nebenorejo poruotis,o siandien vel virpina ausytem,kas cia jai pasidare? blink.gif  smile.gif  bet nesuleidinesiu,nes bijau,kad sveikata nesuprastetu schmoll.gif

Kad virpina ausytėmis tai gerai - reiškia organizmas dar normaliai funkcionuoja smile.gif Tik aišku apie jokius suleidimus tokiam amžiuj net minčių negali būti - jūsų merginai išvertus į žmonių amžių 82 metai, kokie dar vaikai doh.gif
(Čia nedidelė info ateičiai, jei kada vėl turėsite žiurkę mergaitę ir norėsite ją kergti) Protaujantis mylintis šeimininkas žiurkę kergia ne ilgiau kaip iki 18 mėn amžiaus (pirmas kergimas 5-8 mėn, ne anksčiau ir ne vėliau) ir ne daugiau kaip 2 kartus per gyvenimą, su ne mažesne kaip 3-6 mėn pertrauka tarp kergimų. Tik pas daugintojus, zoosoduose, vivariumuose ir panašiose vietose žiurkės kergiamos neatsižvelgiant nei į amžių, nei į turėtų lizdų kiekį, kol nebesugeba daugintis ar numiršta nuo išsekimo. Žiurkė neturi būti artimos giminystės veisimo vaisius. Kergimo momentui žiurkė turi būti visiškai sveika, anamnezėje neturi būti sirgusi jokiomis ligomis, ir jos tėvai bei artimiausi giminės neturi nešti jokių genetinių ligų. )
Atsakyti
bet keisciausia,kad tokia ilga pertrauka,galvojau jau iki gyvenimo galo nebevirpins,o jinai cia mat sumaste,bet aisku nudziugau kaip ir jus ir sakete,kad organizmas gerai funkciuonuoja 4u.gif ir varineja dabar gana greitai po narva. smile.gif kaas del grotu,tai taip pas mane grotuotos,kai pamaciau,kad ant kojyciu mazi sasiukai iskarto apdejau lentynas,o laiptelius apvilkau storesne medziaga. Tik kraika reikes pakeisti dabar cats best universal,tik kad keista ji ima ta didele granule ir ja sutrupina daintimis iki pjuvenu g.gif aisku neviskas,bet megsta taip daryti. Virsvorio regis neturi sveria 320g g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pampuckyte: 03 kovo 2014 - 16:47