Įkraunama...
Įkraunama...

Žiurkės - 2

kokie antibijotikai?

labai negerai nutraukti anksciau laiko, bet kad tiek 4 tiek 5 dienos atrodo mazokai g.gif
Nutraukus per anksti ciaudulio sukeleja mycoplasma gali tapti atspari antibijotikam ir tada bus daarr sunkiau isgydit...
Ir iprastoj situacijoj geriau valgomi antibai, o ne leidziami...
Negerai kai iskart griebiamasi sunkiausios artilerijos, net nepabandzius paprasciausio gydimo...
et tie vetai...
Atsakyti
QUOTE(Miško-Fėja @ 2014 02 15, 13:33)
Beje, neuzmetykit db akmenais jei nereikejo taip daryt. Suleidom ziurkom kursa antibiotiku del tos baisios slogos. Vienai isejo 5 dozes o kitai tik 4, nes svirkstas brokuotas buvo ir isspaudziant ora issove adata  doh.gif nu ir vaistu nebliko. Kadangi ta darem vakare jau vet klinika nebedirbo. Idomu, ar nieko tokio. Ar pakaks tu 4 doziu  g.gif Beje sloga tikrai apmazejo.

Akmenimis neužmėtysiu, tik pomidorais biggrin.gif
Kad nusprendėte gydyti antibiotikais tai tik jūsų ir jūsų veterinaro reikalas. Tiesiog jei kiekvieną kartą čiaudulį gydysite antibiotikais tai greitai nebeturėsite kuo gydyti - žiurkių gydymui naudojama daug mažiau antibiotikų nei šunų ar kačių, o pagrindiniai iš viso yra du. Organizmas pripras prie jų ir nereaguos.
Antibiotikais vėlgi pradedama gydyti nuo "lengvesnių" link "sunkesnių". Pirmas antibiotikas būna su veikliąją medžiaga doksiciklinu (doxycycline), jei gydymas juo neduoda jokio efekto tada naudojamas stipresnis antibiotikas su veikliąją medžiaga enrofloksacin (enroxil, enrocin, baytril ir t.t.). Kadangi jums iš karto davė leidžiąmąjį variantą tai įtariu kad jūsų veterinaras pradėjo iš karto nuo enroksilio. Šį antibiotiką jaunoms augančioms žiurkėms naudoti nerekomenduojama. Ir kaip rašė Tviksė geriau vaistus imti tabletėmis, ypač enroksilį, nes su jo leidimu reikia būti labai atsargiems - nevykusiai suleidus (jei nors kažkiek preparato patenka į poodinį sluoksnį) po kažkiek laiko atsiranda nekrozės. Todėl neskiestą jį reikėtų leisti tik į raumenį (užpakalinę koją), o po oda jis leidžiamas tik praskiestas fiziologiniu tirpalu - tada sumažėja nekrozių tikimybė.
Man tik 4-5 dienų kursas atrodo kiek per trumpas. Enroksilis dažniausiai duodamas 10-14 dienų (kartais net iki 30 dienų). Bet čia jau jūsų veterinarui geriau žinoti nuo ko jis gydo ir koks turi būti kursas smile.gif

QUOTE(tvikse @ 2014 02 15, 15:04)
Ir iprastoj situacijoj geriau valgomi antibai, o ne leidziami...

Kas liečia enroksilį iš dalies sutinku (kai dar nesi įgudęs leisti). Bet asmeniškai man daug paprasčiau ir kelis kartus greičiau yra suleisti vaistus, nei juos sumaitinti ax.gif Suleidimui man reikia 5-10 sekundžių biggrin.gif Sumaitinimui iki 10-15 min, o kartais tai padaryti net neįmanoma - arba nevalgo nes užjaučia vaistus bet kokiam skanėste, arba dauguma mano dabartinių žiurkių iš viso nieko nevalgo už narvo ribų verysad.gif tai reiškia kad skanėstais arba reikia maitinti visą narvo kolektyvą, arba reikia sugaudyti ir išimti visas narviokes biggrin.gif Žodžiu aš renkuosi leidžiamą variantą jei tik yra tokia galimybė biggrin.gif
Atsakyti
As jau visai pasimetusi unsure.gif veterinare isvis sake, kad pakaktu triju dienu, bet dingus simptomams geriau dar bent pora dienu paleist. del to ipaise mums 5 dienu kursa. Mes leidom i uzpakaline leshkike. O pavadinimo neprisiminsiu unsure.gif mums i svirkstus iskart sutrauke ir padave. Ir paskui kasdien tiesiog suleisdavom unsure.gif
Siandien uzlasinom Bars'o nuo tu gyvuneliu kailyje. ziuresim kaip cia suveiks. Per kiek laiko turetu suveikti? Bandziau rasti instrukcijoj, bet nesekmingai. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Miško-Fėja @ 2014 02 15, 16:47)
As jau visai pasimetusi  unsure.gif veterinare isvis sake, kad pakaktu triju dienu, bet dingus simptomams geriau dar bent pora dienu paleist. del to ipaise mums 5 dienu kursa. Mes leidom i uzpakaline leshkike. O pavadinimo neprisiminsiu  unsure.gif mums i svirkstus iskart sutrauke ir padave. Ir paskui kasdien tiesiog suleisdavom  unsure.gif
Siandien uzlasinom Bars'o nuo tu gyvuneliu kailyje. ziuresim kaip cia suveiks. Per kiek laiko turetu suveikti? Bandziau rasti instrukcijoj, bet nesekmingai. unsure.gif

O gal galima pasiskambinti tai veterinarei ir pasitikslinti kokie tai antibiotikai?
Apie enroksilį galite pasiskaityti čia (ten yra ir kiek dienų naudojama http://ratguide.com/...cin_baytril.php ) Kad antibiotikus naudoti žiurkėms tik 3 dienas tai pirmą kartą girdžiu. Įdomu kokiais vaistų formuliarais remiasi jūsų veterinarė siūlydama tokio ilgumo kursą žiurkėms g.gif
Dėl Bars nieko jums negaliu pasakyti - aš jų savo žiurkėms nenaudoju, man Strongholdas patikimesnis rolleyes.gif
Atsakyti
pakvaisot visai del to Bars doh.gif kiek sulasinot?

bet jame esantis permetrinas net ir sunim skaitos viena stipresniu medziagu tai ziurkai tikrai nieko gero... turiu nuojauta kad vistiek turesit pirkt strongholda...

o del antibu tai visai nesistebiu kad vetas taip trumpai liepe leist... nekarta ir man siule tik keliom dienom bet pavykdavo ''issideret'' kad daugiau, ilgesniam kursui uztektu...

na taip leidziami kartais paprasciau, bet cia reikia igudimo tai kiek nesmagu kad taip belekam juos kisa...
Atsakyti
QUOTE(Miško-Fėja @ 2014 02 15, 15:47)
As jau visai pasimetusi  unsure.gif veterinare isvis sake, kad pakaktu triju dienu, bet dingus simptomams geriau dar bent pora dienu paleist. del to ipaise mums 5 dienu kursa. Mes leidom i uzpakaline leshkike. O pavadinimo neprisiminsiu  unsure.gif mums i svirkstus iskart sutrauke ir padave. Ir paskui kasdien tiesiog suleisdavom  unsure.gif
Siandien uzlasinom Bars'o nuo tu gyvuneliu kailyje. ziuresim kaip cia suveiks. Per kiek laiko turetu suveikti? Bandziau rasti instrukcijoj, bet nesekmingai. unsure.gif



treju dienu begije turetu duoti efekta, o per savaite jau tikrai tie blusai dings ir profilaktiskai dar po dveju savajciu uzlasinkite, kad dingtu ir kiausiniaj ju
Atsakyti
QUOTE(tvikse @ 2014 02 15, 18:26)
bet jame esantis permetrinas net ir sunim skaitos viena stipresniu medziagu tai ziurkai tikrai nieko gero... turiu nuojauta kad vistiek turesit pirkt strongholda...

Be strongholdo tikriausiai apsieis - Miško-Fėja juk ne erkutes norėjo naikinti, o "vabaliukus" - nuo blusų, utėlių ir plaukagraužių Bars turėtų padėti.
Kad Bars daug labiau toksiškas nei Frontline ar Strongholdas tai faktas, bet Miško-Fėja jį pasirinkdama turbūt turėjo savų sumetimų (ne visi nori ir gali už pipetę antiparazitinių vaistų žiurkėms mokėti po 30-40lt). wishmaster79 rašo kad sėkmingai naudoja savo žiurkėms Чистотел, jo veiklioji medžiaga irgi permetrinas, taigi tikėsimės kad stiprūs ir jauni Miško-Fėjos žiurkyčių organizmai normaliai reaguos į šį preparatą.
Atsakyti
Nu ziurkos dar gyvos. Gal nemirs. Busiu pasimokius ir su tais antibais. Dabar ziuriu, kad mano Chiuchia (didzioji) vel su raudona nosim doh.gif Ryskiai buvo per mazai tu 4 doziu. Ka patartumet daryt gelbejant nuo ligos? unsure.gif
Beje barso uzvarvinau tik po lasa.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Miško-Fėja: 15 vasario 2014 - 19:27
QUOTE(Miško-Fėja @ 2014 02 15, 20:26)
Nu ziurkos dar gyvos. Gal nemirs. Busiu pasimokius ir su tais antibais. Dabar ziuriu, kad mano Chiuchia (didzioji) vel su raudona nosim  doh.gif Ryskiai buvo per mazai tu 4 doziu. Ka patartumet daryt gelbejant nuo ligos? unsure.gif
Beje barso uzvarvinau tik po lasa.

Visi tie antiparazitiniai preparatai teoriškai lašinami po lašą iš originalios pipetės.
Nežinau kaip kiti žiurkininkai, bet aš jaunoms mažai sveriančioms žiurkėms lašinu mažesnę dozę, o ir suaugusioms priklausomai nuo svorio - man kažkaip absurdiškai skamba kad ir 100g, ir 300g, ir 800 žiurkėms turiu lašinti po tokią pačią dozę.
Dėl antibiotikų tolesnio davimo/nedavimo tai siūlau vėl nuvažiuoti su merginomis pas veterinarę. Nes mes čia tik teoriškai galime pasamprotauti. Gal jūsų veterinarė klausė merginas ir išgirdo kokių papildomų garsų plaučiuose/bronchuose ir gydo ne tik nuo slogos (rinito). Bet kokiu atveju siūlyčiau pasitarti ir pratęsti antibiotikų davimą bent iki 7-10 dienų.
O pas jus bute normalus drėgnumas? Nėra oras per sausas?
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2014 02 15, 20:59)
Visi tie antiparazitiniai preparatai teoriškai lašinami po lašą iš originalios pipetės.
Nežinau kaip kiti žiurkininkai, bet aš jaunoms mažai sveriančioms žiurkėms lašinu mažesnę dozę, o ir suaugusioms priklausomai nuo svorio - man kažkaip absurdiškai skamba kad ir 100g, ir 300g, ir 800 žiurkėms turiu lašinti po tokią pačią dozę.
Dėl antibiotikų tolesnio davimo/nedavimo tai siūlau vėl nuvažiuoti su merginomis pas veterinarę. Nes mes čia tik teoriškai galime pasamprotauti. Gal jūsų veterinarė klausė merginas ir išgirdo kokių papildomų garsų plaučiuose/bronchuose ir gydo ne tik nuo slogos (rinito). Bet kokiu atveju siūlyčiau pasitarti ir pratęsti antibiotikų davimą bent iki 7-10 dienų.
O pas jus bute normalus drėgnumas? Nėra oras per sausas?

Ko gero taip ir reiks padaryt.
Oi ne. dregmes pakanka. Ant langu net kondensatas laikosi doh.gif
Atsakyti
Na bent toki dziaugsma siandien turim, kad nupirkom metrini narva. ant virsaus dar uzdejom mazaji, tai turi ziurkos db veiklos ir erdves.
Atsakyti
QUOTE(Miško-Fėja @ 2014 02 15, 22:24)
Na bent toki dziaugsma siandien turim, kad nupirkom metrini narva. ant virsaus dar uzdejom mazaji, tai turi ziurkos db veiklos ir erdves.

Tai jau bus mergytėms kur palakstyti biggrin.gif teks ieškoti jų narve biggrin.gif
Dabar šeimininkei bus galvos skausmas kaip tinkamai įrengti.
Lauksiu nuotraukų naujame narve rolleyes.gif
O kokį modelį pirkot ax.gif Tinkamų merginoms metrinių narvų per 5 metus vos kelis teko matyti, ir tai "iš antrų rankų". Dauguma pas mus parduodamų metrinių yra skirti triušiams/j.kiaulytėms - merginoms gaunasi per žemi ir su per dideliais tarpais tarp virbų. Mano 280g mergina per 23mm tarpus pirmyn-atgal be problemų vaikšto doh.gif
Atsakyti