Įkraunama...
Įkraunama...

Žiurkės - 2

QUOTE(Katute @ 2015 01 21, 10:11)
Sakiau kaLes, bet nesvarbu...  biggrin.gif  doh.gif  lotuliukas.gif 

naktimis raidės kitaip skaitosi lotuliukas.gif

Kadangi gyvenimas rodo kad nemažai šeimininkų nesugeba ar nenori sugebėti pasaugoti kalę 3-4 savaites 1-2 kartus per metus plus tas kvailas vis dar gyvuojantis mitas pas daugelį kad kiekviena kalė turi teisę į "motinystės džiaugsmą" (pabandytų šeimininkai patys vienu metu pagimdyti ir išauginti 3-15 vaikų, pažiūrėčiau ar norėtų dar kada patirti tokį "džiaugsmą" doh.gif ), todėl manau kad prieglaudos teisingai daro sterilizuodamos visas atiduodamas kales.
Bet aš pati be medicininių poreikių savo kalių nesterilizuoju ir sterilizuoti nesiruošiu, "netyčiukų" pas mano gyvūnus nebūna biggrin.gif

QUOTE(Katute @ 2015 01 21, 10:11)
Ka reiskia gyvent su morciuojancia kate ir as zinau, o varge.... doh.gif Viena baisesniu patirciu ko gero... Turejau pora peterbaldo sfinksu. Ale jau veisimui nebetinkancia kate ir jaunuoli, kuris ale per jaunas vaikus daryt... Pasirode beesa viskas daug paprasciau ir veiseja atgal gavo nescia kate... As saviski po to greit nukiausinau, bet teciu patapt spejo  doh.gif

Stebina žmonės, skaitantys save veisėjais ir tikintys kad gyvūnai gali būti per jauni ar per seni kad "padaryti" vaikus biggrin.gif Matyt visi užmiršta apie "kiaulystės dėsnį" biggrin.gif
Kaip tik rusų žiurkių forume pas patyrusią veisėją dabar yra atvejis - jos pagyvenusi žiurkė (2 metų 2 mėn) neseniai susilaukė vaikų, nes veisėja kažkur skaitė ir patikėjo kad žiurkės virš 18 mėn nebegali susilaukti vaikų doh.gif susodino merginą kartu su dviem patinais - vienu kastruotu, o kitu "normaliu" ir lygiai po 3 savaičių mergina pagimdė 6 vaikus doh.gif deja tai iš karto atsiliepė motinos sveikatai - ją teko traukti tikrąją prasme "iš ano pasaulio", gerai kad ilgametė žiurkių laikymo patirtis ir išsilavinimas padėjo, kitaip žiurkė būtų sėkmingai numirusi doh.gif ) ir taip elgiasi diplomuota veterinarijos gydytoja ir patyrusi žiurkių veisėja doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ORNELLA: 21 sausio 2015 - 09:49
QUOTE(ORNELLA @ 2015 01 20, 14:11)
Apie kaimynę veterinarę, kuri laiko porelę vienišų žiurkių ir kas pusmetį suleidžia kad "pasidžiaugtų vaikais" geriau patylėsiu  doh.gif tokiems žmonėms tik vienas pasiūlymas - kai nori "pasidžiaugti vaikais" tai tegu patys dauginasi, nes žiurkė-mama vaikais džiaugtis tikrai visiškai nenori  biggrin.gif
Nepykit, bet mintis migdyti bet kokį gyvūną tik dėl to kad jis nepagijo per savaitę man absurdiška  doh.gif Kai mano gyvūnai sirgo niekada tokia mintis net kilus nebuvo nors kaip jau rašiau gydžiau apie 1,5-2 mėnesius ir tuo metu pas mane buvo 4 šunys ir katė. Na čia man analogiškai kaip būtų užmigdyti vaiką nes jis serga kokia sunkia liga ir vietoj jo pasigimdyti kitą  doh.gif
O jus ta pati veterinarė-kaimynė gydo ir tą skystų vaistų ampulę davė ar kažkur kitur ėjote? Iš kokio jūs miesto?
Papildyta:

Na, kaimynų gyvenimo būdo ir supratimo aš įtakot, deja, negaliu. Žinau tik tiek, kad tuos du žiurkių jauniklius ji vieną rytą rado prie klinikos, kurioje dirba, durų. Buvo palikti trilitriniam stiklainy saulės atokaitoj. Parsinešė namo. Jau gerus metus laiko.
Gydomės mes pas kitą veterinarę, kuria aš tikrai pasitikiu. Jau daug metų gydo mano šunis, dabar labai rūpestingai apžiūrėjo žiurkes. Paėmė ir grybelio pasėlį, bet reikia laukti kol kažkas užaugs, tada bus dar aiškiau.
Nežinau, gal po truputį gerėja. Tie pliki plotai lyg ir dengiasi pūkeliu. Žiurkytės linksmos, gerai ėda, žaidžia. Gal išsikapstysim.
Dėl to migdymo, tai čia iš nevilties. Tiesiog visiškoj duobėj jau buvau, nežinojau ko griebtis. Turiu seną mamą, kuri serga demensija, priežiūros reikia daugiau nei metų laiko vaikui. Nervai ištampyti, čia dar žiurkės susirgo. Pagalvojau, ką aš darysiu jei dukra apsikrės, o jei dar vyrui į barzdą grybelis įsimes, nes tas irgi nešiojosi žiurkes ant pečių. Buvau panikoj. Akimirką kilo mintis rinktis vieną blogybę vietoj kelių. Bet morališkai palaikė veterinarė, padėjo šeima, susitvarkėm.
Šiaip jau gyvūnų su vaikais lygint gal ir nereikėtų. Esu tikra, kad nė viena mama neaukotų savo vaiko sveikatos, net ir dėl paties mylimiausio gyvūno. Labai mylim tiek vienus, tiek kitus, tačiau tiek vieni, tiek kiti turi savo vietą mūsų gyvenime. Man dar labai juokingai atrodo, kai skaitau forumuose, kad merginos savo žiurkes šeria košėm arba dar geriau kūdikių košytėm. Taip lepina. Suprantu, senas, sergančias - viskas tvarkoj. Bet kai taip lepinamos jaunos sveikos žiurkės ... Tai juk graužikas. Specialiai virti jam košę užuot davus grūdų ir daržovių ... Gal aš kažko nežinau, bet iš pirmo žvilgsnio tai atrodo kvailai.
Atsakyti
QUOTE(lugnė @ 2015 01 22, 12:37)
Man dar labai juokingai atrodo, kai skaitau forumuose, kad merginos savo žiurkes šeria košėm arba dar geriau kūdikių košytėm. Taip lepina. Suprantu, senas, sergančias - viskas tvarkoj. Bet kai taip lepinamos jaunos sveikos žiurkės ... Tai juk graužikas. Specialiai virti jam košę užuot davus grūdų ir daržovių ... Gal aš kažko nežinau, bet iš pirmo žvilgsnio tai atrodo kvailai.

Senas ir sergančias tenka maitinti košėmis ne todėl kad lepini, o todėl kad jos grūdus nelabai valgo.
Dėl jaunų žiurkyčių šėrimu košėmis ir kūdikių košytėmis - priklauso nuo to, iš kur tu žiurkiuką imi. Kai pasiimi "osvencimą" kuris "kaulais barška" ir 5-7 savaičių sveria tiek, kiek 2-3 savaičių žiurkiukas iš normalių namų tai šeri ir košėmis, ir vaikiškomis košytėmis, ir varškytėmis, ir mėsa, ir viskuo, ką tik žiurkiukas teikiasi valgyti kad tik jis kuo greičiau atsistatytų ir pasiektų normalų jam priklausantį svorį.
Kas liečia sveikas suaugusias žiurkes tai žmogus yra toks sutvėrimas, kad jam norisi kuo nors palepinti tuos, kuriuos myli ax.gif O grūdai ir daržovės tai "kasdienis" maistas, kuris nuolat yra narvelyje. Todėl ir suki galvą kuo palepinti gyvūną kad būtų ir skanu, ir sveikatai/figūrai nekenktų. Geriau lepinti retkarčiais duodant košę ar "baltymingą maistą" nei duoti "nuo stalo" tai, ko žiurkei negalima biggrin.gif (kalbu būtent apie lepinimą, o ne nuolatinį kasdieninį maitinimą )
Aš suaugusioms žiurkėms irgi duodu košę 2-3 kartus į mėnesį po arbatinį šaukštuką "ant nosies" biggrin.gif Tik aš jų neverdu, o užplikau. Sąžinė manęs kol kas negraužia kad taip darau biggrin.gif Dažnai košių neduodu nes toks maitinimas atsiliepia žiurkių figūroms ir sveikatai.

Linkiu kad kuo greičiau jūsų merginos pasveiktų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2015 01 21, 10:38)
todėl manau kad prieglaudos teisingai daro sterilizuodamos visas atiduodamas kales.
Bet aš pati be medicininių poreikių savo kalių nesterilizuoju ir sterilizuoti nesiruošiu, "netyčiukų" pas mano gyvūnus nebūna


Kai seimininkas yra atsakingas, tai cia yra kitas reikalas, o uz tuos, kurie ima is musu gyvunus, mes atsakyti negalim ir tai butu pernelyg didele prabanga vel ir vel atgal susirinkt nenusaugotas vadas... Jau ir taip atrodo ziurim, kad ta gyvuna duodam, o vis tiek apsitaiko skaudziai apsirikti.... unsure.gif

Buvo gera pirstine... Dabar dar geresne! biggrin.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Katute @ 2015 01 23, 19:20)
Buvo gera pirstine... Dabar dar geresne! biggrin.gif

Kaip saldžiai miega wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
Juokingiausia kai bando dviese susigrust i ta grazu fotogeniska namuka. Jis pastatytas ant narvo virsaus ir siai dienai komfortiskai telpa tik kazkuris vienas, bet... siandien vienu metu i ji prisireikejo abiems doh.gif Tilpt tai dar kazkaip susigrudo, o po to kai apsisukt, matyt ten reikejo, tai buvo reikalu, kilnojos visas namas biggrin.gif Tiesa, uodega ir kiausai kazkurio i vidu jau nesusitalpino, galia nespejau uzfiksuot biggrin.gif
Atsakyti

na ka prieglaudinukai jau tapo naminukais, kailis net spalva pakeite,tokie pilki ruozai ant nugaru atsirado ,apsiprato su parsiukais ,nors aisku gyvena atskirai lotuliukas.gif Rikis demonstruoja sugebejima gerti vandeni zemyn galva biggrin.gif Tikis labai draugiskas,ramus ir inteligentiskas ziurkis,labai svarus abu,siaip turiu alergija kiaulytems,bet namie dvi,o valydama ziurkiu narva nepastebejau nei dusulio,nei ciaudulio ir tai gerai thumbup.gif
Atsakyti
Džiugu, kad jau susibendravot visi smile.gif . Laukui bėgant visai susibendrausit ir žiūrėk po šitų apie kitas galvosi smile.gif .


Mano mergaičiukės jau pakeliui į Vilnių. Tokiso jau savos buvo, vos įėjus man kambarin jos laukdavo abi prie narvo durelių, o ir paleistos jau narvan pačios pareidavo, o ir su šunim sutarė. Na tikiuos viskas bus gerai, sutars naujieji šeimininkai su jom smile.gif .
Atsakyti
QUOTE(MeiLLi @ 2015 01 25, 18:54)
Džiugu, kad jau susibendravot visi smile.gif . Laukui bėgant visai susibendrausit ir žiūrėk po šitų apie kitas galvosi smile.gif .
Mano mergaičiukės jau pakeliui į Vilnių. Tokiso  jau savos buvo, vos įėjus  man kambarin jos laukdavo abi prie narvo durelių, o ir paleistos jau narvan pačios pareidavo, o ir su šunim sutarė. Na tikiuos viskas bus gerai, sutars naujieji šeimininkai su jom smile.gif .

dirbat puiku darba, juk grauzikams sunkiau isgyventi pamestiems,o ir priglaudzia juos reciau tikriausiai g.gif
dar norejau paklaust,koks geriausias guolis ziurkiams,dabar jie miega sienelyje,norisi maziau tvarkymo,nes kai reikia sutvarkyti 3 didziulius narvus ir dar akvariuma,bandau surast patogiausia buda.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo linete33: 25 sausio 2015 - 21:06
QUOTE(linete33 @ 2015 01 25, 19:36)
na ka prieglaudinukai jau tapo naminukais, kailis net spalva pakeite,tokie pilki ruozai ant nugaru atsirado ,apsiprato su parsiukais ,nors aisku gyvena atskirai  lotuliukas.gif


QUOTE(MeiLLi @ 2015 01 25, 19:54)
Mano mergaičiukės jau pakeliui į Vilnių. Tokiso  jau savos buvo, vos įėjus  man kambarin jos laukdavo abi prie narvo durelių, o ir paleistos jau narvan pačios pareidavo, o ir su šunim sutarė. Na tikiuos viskas bus gerai, sutars naujieji šeimininkai su jom smile.gif .

Širdis džiaugiasi skaitant apie Linete berniukus bei sesutes, kurios netrukus irgi turės puikius nuolatinius namus.
Visiems kas dalyvauja "gelbėjimo" kompanijoje ir kas priglaudė prieglaudines žiurkes didelis didelis žiurkinis dėkui 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(linete33 @ 2015 01 25, 21:44)
dar norejau paklaust,koks geriausias guolis ziurkiams,dabar jie miega sienelyje,norisi maziau tvarkymo,nes kai reikia sutvarkyti 3 didziulius narvus ir dar akvariuma,bandau surast patogiausia buda.

Žiurkininkai skaito kad šieną negerai į žiurkinius narvus dėti nes nuo jo žiurkė gali pasigauti parazitų, būna ir nelaimingų atvejų kai žiurkės akis išsiduria. O dar rašo kad jis blogai sugeria drėgmę ir pelija.
Aš naudojau šieną vos kelis kartus ir tai tik per žiurkinius pasivaikščiojimus "pažaidimui", pirkau vokišką arba belgišką ir dar perrinkdavau, tai iš savo patirties apie šieną nieko nei teigiamo, nei neigiamo negaliu pasakyti.
Kaip paklotą į guolį dažniausiai visi naudoja tualetinį popierių ar popierinius rankšluosčius (be kvapo ir spalvos). Aš keičiu popierių 1-2 kartus per dieną (priklauso nuo narvo).
Dar galima naudoti įvairius skudurėlius. Jei turite daug nebereikalingų drabužių tai pasiteisins nes susysintus tiesiog išmesit. Aš kadangi rūbus perku retai, o narvų buvo labai daug, tai pas mane skudurėlių naudojimas nepasiteisino - juos tekdavo skalbti, o prieš tai gerokai išpurtyti doh.gif nusprendžiau kad su popieriumi paprasčiau nes jį tiesiog išmetu.
Atsakyti
Vakar ilgai susirašinėjau su jauniausių mergyčių šeimininke. Viskas kaip ir gerai. Perspėjau, kad paiimsiu atgal jei tik nepatiks kas , bet manau vsikas labai gerai. Matosi , kad rūpinasi, domisi. Pačiam vakare ar važiavo pirkti paminkštinimo guoliams, nes nespėjau parašyt, kad tinka tiek popierius, tiek skuduriukas biggrin.gif

Paskutiniai mergyčių pabėgiojimai pas mus
user posted image
user posted image
user posted image

o čia senoliukų foto
user posted image
o čia trumputė ir randuota uodegytė
user posted image
Atsakyti
QUOTE(MeiLLi @ 2015 01 26, 17:56)
Vakar ilgai  susirašinėjau su jauniausių mergyčių šeimininke. Viskas kaip ir gerai. Perspėjau, kad paiimsiu atgal jei tik nepatiks kas , bet manau vsikas labai gerai. Matosi , kad rūpinasi, domisi. Pačiam vakare ar važiavo pirkti paminkštinimo guoliams, nes nespėjau parašyt, kad tinka tiek popierius, tiek skuduriukas  biggrin.gif 

Tikiuosi šeimininkė mergaitėm bus patenkinta smile.gif
O kiek tu rašei toms mergaitėms amžiaus? Aš galvojau ten paauglės, bet kažkaip man jos nepanašios į labai jaunas rolleyes.gif
Ir ant geros kūdinančios dietos jas gerai būtų pasodinti, kitaip bijau su tokia genetika ir storumu greitu augliai labai anksti gali prasidėti
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ORNELLA: 26 sausio 2015 - 17:15