Įkraunama...
Įkraunama...

Žiurkės - 2

QUOTE(ORNELLA @ 2015 01 18, 18:38)


Papildyta:

Narvo plovimas beveik kiekvienam šeimininkui didelis darbas  biggrin.gif
Linkiu kuo greičiau susidraugauti su berniukais.
Matau narve medines lentynas - siūlau jas pakeisti kitomis arba kuo greičiau kuo nors "apdengti", pvz. plėvele, nes nuo sysių įgaus kvapą ir teks išmesti.

dabar ant lentynu tikvkakiu randu,o kai jau rasiu ir balu kazka galvosiu,aciu uz patarimus mirksiukas.gif
Atsakyti
Šią temą skaitau jau senokai, sužinau ko dar nežinojau, pasidžiaugiu Jūsų augintiniais. Pati turiu dvi trijų mėnesių pateles. Tiksliau ne aš, tai dukros ilgai prašyti ir išprašyti augintiniai. Bet, žinoma, auginimą ir priežiūrą tenka prižiūrėti ir kontroliuoti man.
Viskas buvo gerai, džiaugėmės savo žiurkytėm, bet... prieš porą savaičių pastebėjau pleiskanojančias dėmes ant kailiuko. Nuvežiau pas veterinarą. Grybelis. Davė vaistų, gydau jau gerą savaitę, bet negerėja. Pleiskanotos vietos nupliko. Ten lyg ir turėtų užaugti naujas kailiukas, bet dabar atrodo baisiai. Jau pradedu bijoti, kad jos nepasveiks.
ORNELLA, Jūs turit daug patirties su žiurkėm. Ar neteko susidurti su grybeliu. Kokia ligos eiga, ko tikėtis.
Atsakyti
QUOTE(lugnė @ 2015 01 19, 22:58)
Šią temą skaitau jau senokai, sužinau ko dar nežinojau, pasidžiaugiu Jūsų augintiniais. Pati turiu dvi trijų mėnesių pateles. Tiksliau ne aš, tai dukros ilgai prašyti ir išprašyti augintiniai. Bet, žinoma, auginimą ir priežiūrą tenka prižiūrėti ir kontroliuoti man.
Viskas buvo gerai, džiaugėmės savo žiurkytėm, bet... prieš porą savaičių pastebėjau pleiskanojančias dėmes ant kailiuko. Nuvežiau pas veterinarą. Grybelis. Davė vaistų, gydau jau gerą savaitę, bet negerėja. Pleiskanotos vietos nupliko. Ten lyg ir turėtų užaugti naujas kailiukas, bet dabar atrodo baisiai. Jau pradedu bijoti, kad jos nepasveiks.
ORNELLA, Jūs turit daug patirties su žiurkėm. Ar neteko susidurti su grybeliu. Kokia ligos eiga, ko tikėtis.

Lugne, o kur jūs pirkote savo mergytes?
Labai užjaučiu kad jūsų draugystė su žiurkėmis prasidėjo nuo tokios nemalonios ligos verysad.gif
Laimei su grybeliu pas savo žiurkes dar nesu susidūrūsi nors dauguma jų pas mane atkeliavo ne iš pačių geriausių vietų. O ir neatsimenu ar per beveik 6 metus teko skaityti apie grybelio gydymą pas žiurkes. Žinau kad ši liga anksčiau buvo labai "populiari" tarp zooparduotuvinių jūros kiaulyčių, beveik visos masiškai ja sirgdavo. Man kilo įtarimas apie grybelį pas vieną iš mano pernykščių merginų kai pamačiau keliose vietose ant kūno keistas pleiskanas, net rašiau žmogui iš kurio pirkau, bet netrukus paaiškėjo kad aš veltui panikavau biggrin.gif pleiskanos netrukus pačios dingo, gal buvo koks hormoninis persitvarkymas ar kažkas susiję su mityba.
Aš iš viso per 30 metų šunų/kačių ir kitokių gyvūnų laikymo su grybeliu susidūriau tik vieną kartą kai prieš 9 metus priglaudžiau ligotą kačiuką iš gatvės. Nors mano nuojauta sakė kad jis tikrai turi grybelį, bet veterinarijos gydytojas nors ir žiūrėjo su specialia lempa ligos nediagnozavo. Deja, po savaitės kačiukas numirė, o dar po kelių dienų išaiškėjo kad jis mano katę, vieną iš mano šunų ir mane pačią apkrėtė specifiniu grybeliu (rusiškai ši liga vadinasi "стригущий лишай" ir labai dažnai būna pas laukines benames kates). Gydžiau save ir gyvūnus ilgai ir nuobodžiai, apie 1,5-2 mėnesius biggrin.gif Kas kelias dienas maudėmės su Nezoral šampūnu, tepėmės su Nizoral tepalu, dar iš veterinaro gavau kažkokio specialaus skysčio ir tepalo. Katė ir šuo išpliko "rutuliukais" lotuliukas.gif visa laimė kad iš šunų užsikrėtė tik nykštukinis pinčeris, o trys pudeliai su ilgais plaukais liko sveiki, jei dar ir juos būtų tekę kas kelias dienas maudyti būčiau nusišovusi doh.gif
Kiek žinau tai grybelių būna kelių rūšių su įvairiais ligos požymiais, taigi ir gydymas turbūt specifinis, parenkamas konkrečiu atveju. Mano atveju pas šunį/katę pleiskanų kaip ir nebuvo (bent jau aš dabar neatsimenu), tiesiog atsirasdavo pakankamai didelės ružavos spalvos plikos odos dėmės apvalios arba ovalios formos, visiškai be plaukų (jie iškrisdavo). Net ir pradėjus gydymą tie lopai dar kažkurį laiką atsirasdavo, kas rytą skaičiuodavau kiek tokių naujų lopų yra pas katę, šunį ir mane biggrin.gif Pas trumpaplaukį šunį atrodė štai taip (didinasi)
user posted image user posted image
O kaip veterinaras diagnozavo kad tai grybelis? Darė tyrimą (ėmė skuteną)? Žiūrėjo su specialia lempa tamsioje patalpoje? Jei žinote kad jūsų veterinaras tikrai nusimano grybelio gydyme, tai belieka pasitikėti jo išrašytais vaistais ir laukti rezultatų. Arba ieškoti veterinaro, besispecializuojančio gyvūnų odos ligų gydyme.
Taip pat dar būtinai pasiklauskit pas savo veterinarą ar jūsų grybelis nėra pavojingas žmonėms (ir kitiems jūsų gyvūnams jei tokių turite), ar jūs ir jūsų dukros negalite apsikrėsti nuo žiurkių, nes vienais grybeliais galima užsikrėsti, kitais - ne. Ir išsiaiškinkite kokių atsargumo ir higienos priemonių jums laikytis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ORNELLA: 20 sausio 2015 - 02:54
Labas rytas,

siandien diena pradejom smagiai biggrin.gif Apie 6val prabudau, nuejau i wc ir grizus dar pasiburkavau su berniukais prie ju narvuko. Ilindau atgal i lova ir uzsnudau. Apie puse 9 jauciu, kad kazkas kutena kelia. Galvojua, kad MB jau prasibudines, bet apeme itarimas. Kystelejau ranka gilyn po antklide ir issitraukiau viena is broliu lotuliukas.gif Ziurim su MB vienas i kita, sako kada spejai atsinest?? Sakau, kad nesinesiau, galvojau, kad tu, bet nejutau, kad butu is lovos lipes... Na, jie gyvena atidarytam narvely, bet jie net is lovos begiojimo metu nelipa, jau ka kalbet, kad nuo spinteles nusileido... Na,o tarkim jei nusileido, tai nelabai supratau, kaip jis pas mus lovoj po kaldra atsirado, kai galejo eit tyrinet kambari, smirinet sau ir dziaugtis naujais plotais biggrin.gif
Atsakyti
Tiesą sakant nepirkom. Kaimynė (pati veterinarė) laiko žiurkių porelę. Porą kartų per metus suleidžia, pasidžiaugia jaunikliais. Tai rudenį mums dvi mergaites ir padovanojo. Pas ją žiurkės sveikos. Kai nuvežiau pas veterinarę, ji sakė, kad motina gali būti grybelio nešiotoja, bet pati nesirgti, tačiau vaikai grybelį gauna. Kai pasikeitė aplinka, buvo tam tikras stresas, va ir išlindo visu gražumu. Dabar man stresas. Aišku, baisiausia dėl dukters, bet namie dar ir šuo yra. Davė mums kažkokių skystų vaistų didžiulę ampulę, dabar trinu, bet nežinau ... Ar ne per daug rizikuoju, dėl dviejų žiurkių. Praėjo savaitė, bet pagerėjimo nematau. Išplikę apvaliom dėmėm šonai, nupliko nosys. Nustatė žiūrėdama su lempa (plaukai žaliai švytėjo). Jau panikuoju, gal vežt migdyt? Bet sunku tam ryžtis.
O grybeliai visi žmonėms pavojingi. Pati veterinarė taip sakė. Higienos tai laikomės, bet ...
Atsakyti
QUOTE(lugnė @ 2015 01 20, 12:29)
Tiesą sakant nepirkom. Kaimynė (pati veterinarė) laiko žiurkių porelę. Porą kartų per metus suleidžia, pasidžiaugia jaunikliais. Tai rudenį mums dvi mergaites ir padovanojo. Pas ją žiurkės sveikos. Kai nuvežiau pas veterinarę, ji sakė, kad motina gali būti grybelio nešiotoja, bet pati nesirgti, tačiau vaikai grybelį gauna. Kai pasikeitė aplinka, buvo tam tikras stresas, va ir išlindo visu gražumu. Dabar man stresas. Aišku, baisiausia dėl dukters, bet namie dar ir šuo yra. Davė mums kažkokių skystų vaistų didžiulę ampulę, dabar trinu, bet nežinau ... Ar ne per daug rizikuoju, dėl dviejų žiurkių. Praėjo savaitė, bet pagerėjimo nematau. Išplikę apvaliom dėmėm šonai, nupliko nosys. Nustatė žiūrėdama su lempa (plaukai žaliai švytėjo). Jau panikuoju, gal vežt migdyt? Bet sunku tam ryžtis.
O grybeliai visi žmonėms pavojingi. Pati veterinarė taip sakė. Higienos tai laikomės, bet ...

Apie kaimynę veterinarę, kuri laiko porelę vienišų žiurkių ir kas pusmetį suleidžia kad "pasidžiaugtų vaikais" geriau patylėsiu doh.gif tokiems žmonėms tik vienas pasiūlymas - kai nori "pasidžiaugti vaikais" tai tegu patys dauginasi, nes žiurkė-mama vaikais džiaugtis tikrai visiškai nenori biggrin.gif
Žinau kad odos erkutes gali perduoti atrodančios visiškai sveikomis mamos savo vaikams ir kad būtent jos "išlenda" kai esant stresui krenta gyvūno imunitetas. Bet kad tai galioja ir grybeliui nesu kol kas nei skaičiusi, nei girdėjusi, ir kai mes gydėmės veterinas irgi nieko neminėjo. Reikės prie progos tuo pasidomėti.
Dėl šuns tai gal jį galima kokiu nors preparatu/šampūnu išmaudyti kad nepasigautų grybelio?
Nepykit, bet mintis migdyti bet kokį gyvūną tik dėl to kad jis nepagijo per savaitę man absurdiška doh.gif Kai mano gyvūnai sirgo niekada tokia mintis net kilus nebuvo nors kaip jau rašiau gydžiau apie 1,5-2 mėnesius ir tuo metu pas mane buvo 4 šunys ir katė. Na čia man analogiškai kaip būtų užmigdyti vaiką nes jis serga kokia sunkia liga ir vietoj jo pasigimdyti kitą doh.gif
O jus ta pati veterinarė-kaimynė gydo ir tą skystų vaistų ampulę davė ar kažkur kitur ėjote? Iš kokio jūs miesto?
Papildyta:
QUOTE(Katute @ 2015 01 20, 10:27)
siandien diena pradejom smagiai biggrin.gif

Šaunuolis bachūras biggrin.gif Taip norėjo su šeimininkais pabendrauti kad net nulipo nuo spintelės biggrin.gif Čia kuris toks šustras?
O antras brolis liko narvelį saugoti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ORNELLA: 20 sausio 2015 - 13:09
mergaites gal galit patart koki sausa maista pirkti,dabar paemiau pabandymuikeliu rusiu,bet gal yra koks tikrai sveikas ir tinkamas.
Atsakyti
QUOTE(linete33 @ 2015 01 20, 19:49)
mergaites gal galit patart koki sausa maista pirkti,dabar paemiau pabandymuikeliu rusiu,bet gal yra koks tikrai sveikas ir tinkamas.

Tokio kaip vieno pašaro patarti negaliu - aš maišau kelias rūšis:
1. Vokišką JR Farm Rats feast (su krevetėmis), man atveža po 2,5kg (į Zooskyrių Urmo bazėje prie daržovių turgaus), pardavime būna po 600g. Po formulės pakeitimo prieš metus laiko šerti vien tik juo neišeina nes mažai pagrindinių grūdų.
http://emdona.lt/?a=...?a=-1&b=9&c=510
2. Belgiškas Benelux, parduodamas vaistinėse Vet1 (Prizmoje arba Girstučio turguje). Vien tik juo šerti "per riebu" nes labai daug saulėgrąžų. Aš perku šviesiai mėlyname pakelyje pelėms, žiurkėnams arba violetiniame pakelyje BENELUX SPECIAL SNACK arba jūros kiaulyčių - priklauso ką turi.
http://www.vet1.lt/p...nelux-15kg.html
http://www.vet1.lt/s...snack-12kg.html
http://www.vet1.lt/m...nelux-15kg.html
Šiuos pašarus maišau su čekišku Granum graužikams (https://www.pet24.lt/1206-granum-misinys-grauzikams perku ten pat kur ir JR Farm) arba ekologiško maisto parduotuvėse perku atskirai grūdus (rugius, kviečius, miežius). Ir dar įmaišau 3-5-7 grūdų dribsnių (Happy Family).
Vienu metu pardavime nebuvo nei JR Farm, nei Beneluxo, tai maišymui su Granum vietoj jų pirkau Kikose Versele laga Crispy Muesli http://www.kika.lt/s...nu-pasaras.html bet kadangi jis būna pardavime tik mažais įpakavimais tai man neapsimoka jį pirkti su mano "pramoniniais masštabais" biggrin.gif
Anksčiau dar labai neblogas buvo JR Farm Wellness žiurkėms http://emdona.lt/?a=...a=-1&b=9&c=2233
Atsakyti
JR farm mano kiauliai megsta,o ziurkiams irgi maisau kelis,bet minti supratau. Aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2015 01 20, 14:11)
tokiems žmonėms tik vienas pasiūlymas - kai nori "pasidžiaugti vaikais" tai tegu patys dauginasi, nes žiurkė-mama vaikais džiaugtis tikrai visiškai nenori

Šaunuolis bachūras  biggrin.gif Taip norėjo su šeimininkais pabendrauti kad net nulipo nuo spintelės  biggrin.gif Čia kuris toks šustras?
O antras brolis liko narvelį saugoti?


Mes ta pati sakom ir tiems, kurie burbuliuoja, kad is prieglaudos atiduodam tik sterelizuotas kales... drinks_cheers.gif

Tai cia toks sustras tas, kuris iprastai visai nesustras. Letasai broliukas dumbukas atpedino... Gi jis net ant ranku nemegejas but,o cia... biggrin.gif Nors cia kelios dienos, kai jis labai demesio prasosi: labai jam patinka glostinejimai ir kasinejimai ne ant ranku,o narvelyje, jei stovi salia narvo, tai per ranka pats ant peties susiraito... Kazkoks atsiverimas ivyko biggrin.gif Ogi narveli saugot sustrasai brolis liko, niekur nejo ir sedejo ant laktos biggrin.gif Kaip diena, taip jie mielesni ir mielesni darosi... wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Katute @ 2015 01 20, 22:02)
Mes ta pati sakom ir tiems, kurie burbuliuoja, kad is prieglaudos atiduodam tik sterelizuotas kales... drinks_cheers.gif 

Aš jei atvirai iš viso nelabai įsivaizduoju kaip žmonės gyvena su nesterilizuotom katėm ir nekastruotais katinais (jei aišku rimtai neužsiima jų veisimu) - kvapas, žymėjimai, rėkimas, nuolatinis morčius doh.gif
Aš tik įsigijusi savo katę galutinai supratau ką reiškia posakis "rujoja kaip katė" biggrin.gif Kol norėjau padalyvauti parodose ir "pratempti" laiką iki pirmo kergimo galvojau ir pati nuprotėsiu ir visus kaimynus iš proto išvesiu lotuliukas.gif katė tris paras rėkdavo naktimis į pradarytą langą (aišku apie jokį miegą net nėjo kalba, o kartais dar ir gatvės katinai atsiliepdavo), paskui 4-5 dienas ilsėdavosi ir vėl viskas iš naujo lotuliukas.gif
Draugai katę per morčius bandė uždaryti vonioje, kai kaimynai su skundais ateidinėti pradėjo, uždarydavo su boksu į spintą doh.gif Mamos katė per balkoną medžiu iš ketvirto aukšto pabėgo ir po poros savaičių visa nėščia grįžo doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ORNELLA: 21 sausio 2015 - 00:52
QUOTE(ORNELLA @ 2015 01 21, 01:49)
Aš tik įsigijusi savo katę galutinai supratau ką reiškia posakis "rujoja kaip katė" 

Draugai katę per morčius bandė uždaryti vonioje, kai kaimynai su skundais ateidinėti pradėjo, uždarydavo su boksu į spintą 


Sakiau kaLes, bet nesvarbu... biggrin.gif

doh.gif lotuliukas.gif

Ka reiskia gyvent su morciuojancia kate ir as zinau, o varge.... doh.gif Viena baisesniu patirciu ko gero... Turejau pora peterbaldo sfinksu. Ale jau veisimui nebetinkancia kate ir jaunuoli, kuris ale per jaunas vaikus daryt... Pasirode beesa viskas daug paprasciau ir veiseja atgal gavo nescia kate... As saviski po to greit nukiausinau, bet teciu patapt spejo doh.gif
Atsakyti