Įkraunama...
Įkraunama...

Žiurkės - 2

QUOTE(giekab @ 2015 01 09, 13:41)
Ar pas žiurkes nebūdinga, kas skanu suvalgyt, o kas liko iškast arba visą dubenėlį aukštyn kojom apverst, kad šeimininkė vėl skanėstų pridėtų ?  biggrin.gif 

Kraiko į dubenėlius normalaus dydžio narve nelabai pribarstysi, nes kraikas būna ant dugno, o dubenėliai su maistu įprastai statomi ant lentynų.
Iškapstyti aišku įmanoma jei yra noras biggrin.gif tik pas mane dubenėliai pakankamai dideli, o pilama porcija užima apie 1/3 viso dubenėlio tūrio, tai dažniausiai už dubenėlio ribų būna tik lukštai ir labai smulkios kruopos.
Be to yra toks dalykas kad ragana-šeimininkė vis tiek neįpils naujos porcijos kol tam neateis laikas, taigi žiurkėms teks arba sėdėti nevalgius, arba surinkti aplink šėryklą tuos iškapstytus grūdus biggrin.gif
Atsakyti
Radau tokį filmuką, noriu pasidalinti. mirksiukas.gif Super žiurkytės. thumbup.gif Ir pagarba šeimininkei.

https://www.youtube....h?v=1A07gDVLe14 hi.gif
Atsakyti
Skelbimuose kiek ziurkiu uzderejo... kokiu tik nori ir miestu pasirinkimas gausus.... unsure.gif


QUOTE(ORNELLA @ 2015 01 08, 23:49)
Šitie kamuoliai turi visai kitokią funkciją - į jų vidų dedasi skanėstai, toliau pagal gamintojo mintį šuo turėtų su tokiu kamuoliu žaisti, o skanėstai byrėti


Cia parasyta, kad stambiem grauzikams skirta, tai pamaniau, kad jie kitokie nei tie suniniai kongai g.gif


QUOTE(mike-pukuotukas @ 2015 01 10, 00:23)
Radau tokį filmuką, noriu pasidalinti. 


Maciau... man tai kazkaip kosmosas tas ziurkiu mokinimas, tai grazus ir nemokinti jie pas mane, nors zadejau ir as kantrybe sarvuotis biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Katute @ 2015 01 10, 01:53)
Skelbimuose kiek ziurkiu uzderejo... kokiu tik nori ir miestu pasirinkimas gausus.... unsure.gif

"Maistinių fermų" turėtojai skelbtis pradėjo
Ir šiaip visokių "protingų" žmonių padaugėjo, kurie vietoj to kad daugintis patys daugina savo augintinius mad.gif
Dar ir zooparduotuvės prie to prisideda, įsiūlydamos pirkti porelę ar parduodamos "matrioškas"


QUOTE(Katute @ 2015 01 10, 01:53)
Cia parasyta, kad stambiem grauzikams skirta, tai pamaniau, kad jie kitokie nei tie suniniai kongai g.gif

Anksčiau tie kamuoliai buvo kelių dydžių, aš turėjau ir didesnį, ir mažesni (7cm, toks kaip tavo nuorodoje). Bet jie pakankamai sunkūs nes iš storos plastmasės, mano akimis tikrai ne žiurkei skirtas žaislas. O koks triušis ar jūros kiaulytė gal ir susigundytų su tokiu žaisti.
Vat jei tokį žaislą kur Lietuvoje rasti tai gal žiurkėms ir patiktų http://www.trixie.de...ic_Rubber,17269
Nors aš nematau tikslo mėtyti pinigus kai analogiškus žaislus per kelias minutes galima namie pasidaryti rolleyes.gif

QUOTE(Katute @ 2015 01 10, 01:53)
Maciau... man tai kazkaip kosmosas tas ziurkiu mokinimas, tai grazus ir nemokinti jie pas mane, nors zadejau ir as kantrybe sarvuotis biggrin.gif

Viskas nuo žiurkės priklauso, kai kurios mokinasi labai greitai. Tik man atrodo kad merginas mokyti daug lengviau ir greičiau, nei vyrukus ax.gif
Viena mergina rusų forume rašė, kad išmokinti žiurkę apsisukti ratuku jai užtruko vos kelių kartų po keletą minučių. Tik yra viena blogybė - dabar jos žiurkė kai nori išsikaulyti kokį skanėstą atbėga pas šeimininkę ir pradeda suktis biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos mergaites, uzejau is juros kiauliuku temos,bet labai lauksiu patarimu cia,nes paemiau is prieglaudos 2 ziurkius ,senukai jie,apie 2 metus,prieglaudoje jiems ne vieta,kadangi ziurkiu nelaikiau noriu patarimu,ko negalima daryti,ko neduoti esti,turiu patirties su kiaulytem ir ziurkenais,noriu,kad senukai laimingai nugyventu kuo ilgiau ir komforte . Zinau,kad tai svarus ir protingi gyvunai,okaip sutaria su kitais naminiais gyvunais ?Aciu uz patarimus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(linete33 @ 2015 01 10, 20:37)
Sveikos mergaites, uzejau is juros kiauliuku temos,bet labai lauksiu patarimu cia,nes paemiau is prieglaudos 2 ziurkius ,senukai jie,apie 2 metus,prieglaudoje jiems ne vieta,kadangi ziurkiu nelaikiau noriu patarimu,ko negalima daryti,ko neduoti esti,turiu patirties su kiaulytem ir ziurkenais,noriu,kad senukai laimingai nugyventu kuo ilgiau ir  komforte . Zinau,kad tai svarus ir protingi gyvunai,okaip sutaria su kitais naminiais gyvunais ?Aciu uz patarimus  4u.gif

Sveiki 4u.gif
Labai ačiū kad priglaudėte tuos prieglaudinukus senukus 4u.gif jie tikrai nusipelnė normalaus gero gyvenimo nors gyvenimo pabaigoje
Daugiausia informacijos apie žiurkių priežiūrą ir elgesį galite rasti žiurkių forume http://www.ziurkes.l...rumas/index.php
Pagrindinis žiurkių maistas yra sausas kokybiškas pašaras ir kasdien vaisiai/daržovės. Kelis kartus į savaitę galima duoti kažką iš "natūralaus" maisto - įvairios košės ar užplikytos kruopos, kefyras/ Baltymingas maistas (varškė, jogurtas, putpelės kiaušinis, vištų kakliukai ar sparneliai, vištų širdelės, įvairių gyvūnų/paukščių virta mėsa) - pagyvenusioms žiurkėms duodama ne dažniau kaip 1-2 kartus į savaitę.
Laikant pagyvenusias žiurkes labai svarbu stebėti ar jos pakankamai valgo. Bent kartą į savaitę apžiūrėkite dantis (ar jie teisingai auga, nenulūžo, neišsikreivino). Jei žiurkė sunkiai valgo sausą maistą ir pradėjo kūsti tada geriau jai kasdien 1-2 kartus į dieną duoti natūralų - tada jau eina kalba kad žiurkė nors ką nors valgytų ir nenusilptų.
Dar kartą per dieną reikėtų apžiūrėti žiurkinų "vyrišką organą" - kartais patinai nebesugeba jį tinkamai nusiprausti ir susidaro kamštis, ir vėliau kyla infekciją. odėl reikia apžiūrėti ir esant reikalui kamštį išvalyti.
Kalbant apie "sutarimą su kitais gyvūnais" tai būna įvairiai, priklauso ir nuo kito gyvūno, ir nuo žiurkių. Mažesni gyvūnai (įvairūs paukšteliai, žiurkėnai, pelės) yra žiurkių "maistas" (priešingai nuo žiurkėnų ir kiaulyčių bei, kurie minta vien grūdais, žiurkė yra "plėšrūnas", ir vikšrai/paukščiukai/maži graužikai jiems yra raciono papildymas baltymais). Su šunimis/katėmis žiurkės gali draugauti, o gali juos ir skriausti. Jūsų atveju nepažindinčiau senukų su jokiais gyvūnais - papildomas stresas jiems visiškai nereikalingas. Žiurkinai juk vis tiek gyvens narvelyje, o pasivaikščiojimo vietą galima išrinkti taip, kad kiti gyvūnai tuo metu ten nebūtu.
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2015 01 10, 23:30)
Sveiki  4u.gif
Labai ačiū kad priglaudėte tuos prieglaudinukus senukus  4u.gif  jie tikrai nusipelnė normalaus gero gyvenimo nors gyvenimo pabaigoje
Daugiausia informacijos apie žiurkių priežiūrą ir elgesį galite rasti žiurkių forume http://www.ziurkes.l...rumas/index.php
Pagrindinis žiurkių maistas yra sausas kokybiškas pašaras ir kasdien vaisiai/daržovės. Kelis kartus į savaitę galima duoti kažką iš "natūralaus" maisto - įvairios košės ar užplikytos kruopos, kefyras/ Baltymingas maistas (varškė, jogurtas, putpelės kiaušinis, vištų kakliukai ar sparneliai, vištų širdelės, įvairių gyvūnų/paukščių virta mėsa) - pagyvenusioms žiurkėms duodama ne dažniau kaip 1-2 kartus į savaitę.
Laikant pagyvenusias žiurkes labai svarbu stebėti ar jos pakankamai valgo. Bent kartą į savaitę apžiūrėkite dantis (ar jie teisingai auga, nenulūžo, neišsikreivino). Jei žiurkė sunkiai valgo sausą maistą ir pradėjo kūsti tada geriau jai kasdien 1-2 kartus į dieną duoti natūralų - tada jau eina kalba kad žiurkė nors ką nors valgytų ir nenusilptų.
Dar kartą per dieną reikėtų apžiūrėti žiurkinų "vyrišką organą" - kartais patinai nebesugeba jį tinkamai nusiprausti ir susidaro kamštis, ir vėliau kyla infekciją. odėl reikia apžiūrėti ir esant reikalui kamštį išvalyti.
Kalbant apie "sutarimą su kitais gyvūnais" tai būna įvairiai, priklauso ir nuo kito gyvūno, ir nuo žiurkių. Mažesni gyvūnai (įvairūs paukšteliai, žiurkėnai, pelės) yra žiurkių "maistas" (priešingai nuo žiurkėnų ir kiaulyčių bei, kurie minta vien grūdais, žiurkė yra "plėšrūnas", ir vikšrai/paukščiukai/maži graužikai jiems yra raciono papildymas baltymais). Su šunimis/katėmis žiurkės gali draugauti, o gali juos ir skriausti. Jūsų atveju nepažindinčiau senukų su jokiais gyvūnais - papildomas stresas jiems visiškai nereikalingas. Žiurkinai juk vis tiek gyvens narvelyje, o pasivaikščiojimo vietą galima išrinkti taip, kad kiti gyvūnai tuo metu ten nebūtu.

aciu uz patarimus,labai gerai jie jauciasi,eda,juda ir miega nosis suglaude,nestresuoja atrodo, su kiauliukais aisku as ju nedrauginsiu,tik anie vaiksto po namus,tai ,kad nosi ikise i narva negautu per smalsia snipe lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(linete33 @ 2015 01 11, 11:54)
aciu uz patarimus,labai gerai jie jauciasi,eda,juda ir miega nosis suglaude,nestresuoja atrodo, su kiauliukais aisku as ju nedrauginsiu,tik anie vaiksto po namus,tai ,kad nosi ikise i narva negautu per smalsia snipe  lotuliukas.gif

Žiurkių narvą geriau nelaikyti ant žemės, o pastatyti ant kažkokio paaukštinimo - kėdės, staliuko, komodos.
Jei narvo tarpai didesni nei 1cm tai geriau nerizikuokite kiauliukų sveikata, jei žiurkinai sumanys savo narvą saugoti nuo "įsibrovėlių" gali kiauliukus gana žymiai sužaloti.
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2015 01 11, 13:14)
Žiurkių narvą geriau nelaikyti ant žemės, o pastatyti ant kažkokio paaukštinimo - kėdės, staliuko, komodos.
Jei narvo tarpai didesni nei 1cm tai geriau nerizikuokite kiauliukų sveikata, jei žiurkinai sumanys savo narvą saugoti nuo "įsibrovėlių" gali kiauliukus gana žymiai sužaloti.


Šunų nosim senoliukai nesidomėjo, bet maža kas šaus galvon pauosčius graužiką.

Man liūdna . Šian paskambinau lesės vadovei dėl tu dviejų jaunikliukų, kurios kitą savaitgalį Vilniun keliauja . Tai sužinojau, kad dar yra 3 ar tai 4 patinukai gimę rudenį verysad.gif . Buvo kitoj patalpoj tai nieks neparodė, nieks neužsiminė. Vyrą nusiunčiau tas paaugliukes paiimt ir nufotografuot patinėlius, bet ne viena savanorė neturėjo raktų į tą patalpą kur tie patinukai tai liko nenufotografuoti. Žodžiu. Galvojau senoliukų , jauniklių neliko tai ramu, o čia tokia žinia. Jaunikliukės žymiai geriau atrodo nei vyriausi patinukai. Nei kojos gumbuotos, nei apėstos, o ir matomų akim parazitų nesimato , beeet ausų galiukai vienos žiurkytės man nepatinka tai vistiek teks lašus lašinti šiandien vakare , nes dabar smalsios, draugiškos, bet kaskart susigūžia kai šuo nusičiaudi ar vaikas suverkia tai nenorėjau iškart aš jas kamuoti . Taigi liko dar prieglaudoj 9 ar tai 10 žiurkių doh.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MeiLLi: 11 sausio 2015 - 16:54
QUOTE(MeiLLi @ 2015 01 11, 17:34)
Man liūdna . Šian paskambinau lesės vadovei dėl tu dviejų jaunikliukų, kurios kitą savaitgalį Vilniun keliauja . Tai sužinojau, kad dar yra 3 ar tai 4 patinukai gimę rudenį  verysad.gif . Buvo kitoj patalpoj tai nieks neparodė, nieks neužsiminė. 

Taip ir norisi paskambint ir ką nors chamiško tai vadovei pasakyti devil.gif krūva suaugusių žmonių, apsiėmusių rūpintis beglobiais gyvūnais ir sterilizuojančių kates/šunis kad nesidaugintų beveik metus ramiai žiūri į krūvomis besidauginančias niekam nereikalingas žiurkes, kurių niekur nereklamuoja ir neieško šeimininkų ir laiko akvariumuose doh.gif kažkoks tupas lietuviškas mentalitetas doh.gif suprasčiau jei tai vyktų Nuare, bet Lesę anksčiau skaičiau "aukštesne" pakopa
Atsakyti
QUOTE(MeiLLi @ 2015 01 11, 16:34)
Šunų nosim senoliukai nesidomėjo, bet maža kas šaus galvon pauosčius graužiką.

Man liūdna . Šian paskambinau lesės vadovei dėl tu dviejų jaunikliukų, kurios kitą savaitgalį Vilniun keliauja . Tai sužinojau, kad dar yra 3 ar tai 4 patinukai gimę rudenį  verysad.gif . Buvo kitoj patalpoj tai nieks neparodė, nieks neužsiminė. Vyrą nusiunčiau tas paaugliukes paiimt ir nufotografuot patinėlius, bet ne viena savanorė neturėjo raktų į tą patalpą kur tie patinukai  tai liko nenufotografuoti. Žodžiu. Galvojau senoliukų , jauniklių neliko tai ramu, o čia tokia žinia. Jaunikliukės  žymiai geriau atrodo nei vyriausi patinukai. Nei kojos gumbuotos, nei apėstos, o ir matomų akim parazitų nesimato , beeet ausų galiukai vienos žiurkytės man nepatinka  tai vistiek teks lašus lašinti šiandien vakare , nes dabar smalsios, draugiškos, bet kaskart susigūžia kai šuo nusičiaudi ar vaikas suverkia tai nenorėjau iškart aš jas kamuoti . Taigi liko dar prieglaudoj 9 ar tai 10 žiurkių  doh.gif .

vaje,o senuliukai laikosi gerai,lenda patys man i akis lotuliukas.gif nori bendraut,valgo,miega,vienas judresnis,kitas tingesnis,bet ans storesnis.
Atsakyti
QUOTE(mike-pukuotukas @ 2015 01 10, 00:23)
Radau tokį filmuką, noriu pasidalinti.  mirksiukas.gif Super žiurkytės.  thumbup.gif  Ir pagarba šeimininkei.

https://www.youtube....h?v=1A07gDVLe14 hi.gif


superinis video wub.gif
Atsakyti