Įkraunama...
Įkraunama...

Žiurkės - 2

QUOTE(Katute @ 2015 01 05, 11:48)
Galvoju, kad dar mums reiktu pasisverti... Kiek dabar tokio amziaus (gim. spalio 26d.) bernai turetu svert? mano akiai nera jie stori, bet imite tai tikrai, ypac naglasai, mat amziais savo sueda ir broliui is burnos ispesa, nes anas letai kramto. siaip keisti tokie, labai nenoriu dabar imt ir prisikalbet, bet va dar nieko nesugrauze ir net nebande. Dar keisciau, kad kai pridelioju visokiu popieriaus tubeliu lia tuneliui, tapkiu, siaip daiktu, tai jie eina apeina ir nekreipia demesio. Buna kartu uzsieme, smirineja arba isitaiso kazkur prie koju. Atvirai pasakius, jie man labiau sunis primena, nei smalsias zurkas. g.gif

Žiurkių svorio lentelę esu įdėjusi čia http://ornelarats.ji...iurkių-svoris/
Per daug vaikinų neperšerkite - kuo žiurkė storesnė tuo ji mažiau juda ir su amžiumi tuo anksčiau įvairios problemos gali prasidėti (širdis, užpakalinių kojų silpnumas, nuospaudos ir t.t.).
Kad nieko nesugraužė tai džiaugtis reikia thumbup.gif pas mane vaikinai irgi retai ką nors graužia, nebent narvo dugną biggrin.gif tapetų plėšymu, baldų ir laidų graužimu labiau merginos užsiima, jos aktyvesnės ir joms labiau visko reikia ir jos lieka aktyvios iki gyvenimo galo. O berniukus tenka "stumdyti" biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2015 01 05, 17:43)
Žiurkių svorio lentelę esu įdėjusi čia http://ornelarats.ji...iurkių-svoris/
Per daug vaikinų neperšerkite - kuo žiurkė storesnė tuo ji mažiau juda ir su amžiumi tuo anksčiau įvairios problemos gali prasidėti (širdis, užpakalinių kojų silpnumas, nuospaudos ir t.t.).
Kad nieko nesugraužė tai džiaugtis reikia  thumbup.gif pas mane vaikinai irgi retai ką nors graužia, nebent narvo dugną  biggrin.gif tapetų plėšymu, baldų ir laidų graužimu labiau merginos užsiima, jos aktyvesnės ir joms labiau visko reikia ir jos lieka aktyvios iki gyvenimo galo. O berniukus tenka "stumdyti"


Man atrodo, kad lyg neperseriu, tai reikia pasitikrinti, nes as nezinau, kas per baliai dedasi, kai nebunu namie, nes ir anyta tikrai palepina, ir kiek zinau uosvelis nevengia vaisiu atnest, kai nematau. Prie akiu niekad nieko neduoda biggrin.gif Vis negaliu atsistebeti skirtumu tarp naminio maisto ir pirktinio... Kelios dienos nesumiksavau naminio sausiuko, tai pirktini paknaibydavo tik ir isvis visa serykla verte lauk, o va namini miksa ipilu, tai be rankiojimu ima viska is eiles isskyrus tas razinkas biggrin.gif

Na, vienintelis dalykas, kuri grauzia tai yra odine pirstine, kuri ir yra atiduota ju zinion i narveli. daaar vakar perklodama lova po paklode uzmaciau kelias itartinas skylutes dekutyje, bet ten net neverta mineti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Katute @ 2015 01 06, 20:27)
Vis negaliu atsistebeti skirtumu tarp naminio maisto ir pirktinio... Kelios dienos nesumiksavau naminio sausiuko, tai pirktini paknaibydavo tik ir isvis visa serykla verte lauk, o va namini miksa ipilu, tai be rankiojimu ima viska is eiles isskyrus tas razinkas  biggrin.gif 

Miksas miksui nelygu biggrin.gif kokybiškuose pirktiniuose miksuose yra tai, ką žiurkė turėtų valgyti, o naminiai miksai dažnai būna iš tų ingredientų kurie žiurkėms patinka ir kuriuos su malonumu valgo, o ne tie kurie yra "sveika" biggrin.gif kai kas tokius naminius miksus daro, kad juos galima pavadinti greičiau "skanėstu" nei pilnaverčiu sausu.
Rimti žiurkininkai darydami savo miksą skaičiuoja net baltymų/riebalų/angliavandenių kiekį bei kaloringumą doh.gif
Žiurkinio sauso mikso pagrindas turi būti natūralūs neapdirbti grūdai (kviečiai, miežiai, rugiai, avižos), būtent grūdai, o ne kruopos ar dribsniai, ir jie turi sudaryti apie 30-50proc mikso. Saulėgrąžų (geriau naudoti tik moliūgų sėklas, ar moliūgus maišyti su saulėgrąžomis) turėtų būti maksimum 4-6 proc. Riešutus geriau iš viso į miksą nedėti, o duoti 1-2 kartus per savaitę kiekvienai žiurkei "į rankas".
Įdedu nuorodą, kur išvertusi sudėjau rimčiausius ir populiariausius miksus iš įvairių rusų forumų. Pirmas miksas yra ilgametės rusų veisėjos, turinčios didžiausią veislyną, jame nuolat gyvena 80-120 žiurkių ir į mėnesį gimsta 2-4 lizdai žiurkiukų, taigi praktikos žiurkių šėrime pas ją tikrai daug. Jei įdomu gali žvilgtelėti ir palyginti su tuo miksu, kurį pati darai smile.gif
http://ornelarats.ji...mixai/?logout=1
Galiu pasakyti kad mano žiurkių mityba prieš 5,5 metus (kai nusipirkau pirmas savo merginas) ir dabar labai smarkiai pasikeitė, ir tai matosi ir ant žiurkių figūros (nutukusių merginų pas mane jau seniai nėra), ir jų sveikatoje (auglių kiekis žymiai mažesnis)
Atsakyti
Geros žiniso dėl leses prieglaudos žiurkiukų. Jau iš dešimt dun seniausi pas mane laikinai , o jauniausios patelės ryt arba savaitgalį keliaus į Vilnių thumbup.gif . Juda dovanojimai į priekį smile.gif.

Patinukai senučiukai toki skirtingi . Vienas kūdutis, o kitas tooks meškiukas. Taip ir norisi prisiglaust. Abu jau pilnai apsiprato, valant narvą vaikšto aplink, o ir nors nepratę prie keistų maistų, bet puikiai ragauja ką tik paduodu. Užvakar gavo trijų grūdų košės su daržovėm, vaar ryžius ragavo + jogurto natūralaus , šiandien gaus mėsos su ryžiais, žirneliais. Galvojau nelabai jie žavėsis tokiu maistu kai ištisai valgė vien sausą ir daržoves .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MeiLLi: 07 sausio 2015 - 15:03
QUOTE(MeiLLi @ 2015 01 07, 15:57)
Geros žiniso dėl leses prieglaudos žiurkiukų. Jau iš dešimt dun seniausi pas mane laikinai , o jauniausios patelės ryt arba savaitgalį keliaus į Vilnių  thumbup.gif . Juda dovanojimai į priekį smile.gif

Super geros naujienos thumbup.gif labai džiaugiuosi už merginas

Senukų labai smarkiai neužšerk - vis dėlto jų organizmas pripratęs prie kitokio maisto. Tokiam amžiuje kasdien duoti baltymingą maistą nėra gerai, pilnai užteks košių. Gali atskirai į šėryklą vien tik kelių grūdų dribsnių įberti.
O tas kur kūdas berniukas pakankamai valgo ir normaliai jaučiasi ? Neturi problemų su kvėpavimu?
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2015 01 07, 17:13)
Super geros naujienos  thumbup.gif labai džiaugiuosi už merginas

Senukų labai smarkiai neužšerk - vis dėlto jų organizmas pripratęs prie kitokio maisto. Tokiam amžiuje kasdien duoti baltymingą maistą nėra gerai, pilnai užteks košių. Gali atskirai į šėryklą vien tik kelių grūdų dribsnių įberti.
O tas kur kūdas berniukas pakankamai valgo ir normaliai jaučiasi ? Neturi problemų su kvėpavimu?



Gauna jie visko po mažai , paragavimui. Košės tik gavo daugiau nei paragavimui . O dėl kūdesnio patinėlio tai valgo jis gerai, nečiaudo, kvėpuoja gražiai . Gal kiek tik daugiau geria vandens nei kitas.
Atsakyti
QUOTE(MeiLLi @ 2015 01 07, 17:44)
Gauna jie visko po mažai , paragavimui. Košės tik gavo daugiau nei paragavimui . O dėl kūdesnio patinėlio tai valgo  jis gerai, nečiaudo, kvėpuoja gražiai . Gal kiek tik  daugiau geria vandens nei kitas.

Košes tai gali drąsiai duoti kūdenai, kad ir du kartus per dieną - jos lengviau virškinasi nei grūdai.
Aš ligonius ar kūdus senukus 2-3 kartus dieną maitinu įvairiomis košėmis (kūdikių tame tarpe) - čia jau svarbiausia kad būtų pavalgę, nekristų svoris ir nebūtų dehidratacijos. O vat baltymų kiekį reikia riboti - vis dėlto senukams papildoma apkrova inkstams/kepenims nereikalinga.
Jei vandens daugiau geria reikėtų gal surinkti šlapimą ir ištirti dėl diabeto, tik nežinau ar pas mus kas iš vet.gydytojų tokias ligas diagnozuoja/gydo.
Atsakyti
Kasinėjau senukus ir pamačiau tai ko nenorėčiau matyt. Juodi laabai maži vabaliukai po kailį duodasi. Paskaičiau , kad tikriausiai utėlės. Pirma mintis buvo ot šūdas, šunys , vaikas... Pskaičiau ir nusiraminau, kad žiurkinės utėlės kitų nevalgo. Nusiunčiau vyrą strongholdo 6proc stiprumo nupirkt . Skaičiau forume, kad užtenka po vieną lašiuką sulasint. Kiek ziurkių galiu su viena pipete sutvarkyti? Per kiek laiko ją reik sunaudot? Noriu atiduot jau pilnai sutvarkytas žiurkes tai galvoju dabar kiek dienų man jas pas save laikyt, bet paskaičiau , kad veinas lašiukas visą utėlių ciklą veikia, ane?

Ačiū už patarimus. Ech, neturėjau bėdų tai susidėjau su prieglaudos žiurkėm lotuliukas.gif . Jaučiu visas ten ziurkes tas pats "kirminas" graužia...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MeiLLi: 07 sausio 2015 - 19:52
Na va, pasisverem si vakara: Shpokutis sveria 250g, o Liopis kaip apvalgomas pastoviai - 230g. Gimimo spalio 26d., tai dabar 2,5men jiems smile.gif



QUOTE(ORNELLA @ 2015 01 07, 00:04)
Miksas miksui nelygu

Įdedu nuorodą, kur išvertusi sudėjau rimčiausius ir populiariausius miksus iš įvairių rusų forumų.


Tai zinoma, labai tikiu! As pirmaji blyna/miksa dariau pagal Jusu ziurkiu forume apkalbetas ir balansuotas recepturas smile.gif Gal tik procentaliai galiu but kur ko nenutaikius. Nededu zirniu ir pupeliu, ankstiniu. kai rinkau ziurejau, kad nebutu sudytu, saldintu produktu - stengiaus ziuret kaip apdoroti tie grudai ir panasiai. Dejau linu semenu, dziovintu kreveciu, dziovintu morku, soru ir soru dribsniu, grikiu dribsniu, aisku tuos keliu grudu misinius, saulegrazu nedaug ir daugiau moliugu seklu, mazu makaronu, kukuruzu, dziovintu papriku, ryziu. Riesutu nededu, o razinu dabar jau irgi nebededu, nes ir needa. Sunu pasara duodu atskirai, kaip skanesta...Grudais kazkaip irgi nesizavi jie doh.gif
Atsakyti
QUOTE(MeiLLi @ 2015 01 07, 20:36)
Kasinėjau senukus ir pamačiau tai ko nenorėčiau matyt. Juodi laabai maži vabaliukai po kailį duodasi. Paskaičiau , kad tikriausiai utėlės. Pirma mintis buvo  ot šūdas, šunys , vaikas... Pskaičiau ir nusiraminau, kad žiurkinės utėlės kitų nevalgo. Nusiunčiau vyrą strongholdo 6proc stiprumo nupirkt . Skaičiau forume, kad užtenka po vieną lašiuką sulasint. Kiek ziurkių galiu su viena pipete sutvarkyti? Per kiek laiko ją reik sunaudot? Noriu atiduot jau pilnai sutvarkytas žiurkes tai galvoju dabar kiek dienų man jas pas save laikyt, bet paskaičiau , kad veinas lašiukas visą utėlių ciklą veikia, ane?

Ačiū už patarimus. Ech, neturėjau bėdų tai susidėjau su prieglaudos žiurkėm  lotuliukas.gif . Jaučiu visas ten ziurkes tas pats "kirminas" graužia...


Niekada nelašinu Strongholdo iš originalios pipetės nes nelabai eina nutaikyti lašo dydį ypač jei lašini vienas, o žiurkė ramiai nesėdi, todėl aš sutraukiu visą skystį į insulininį švirkštą ir tada lašinu. Skaičiuojasi 0,1ml/1kg svorio (0,01ml 100g svorio), t.y. su viena pipete Strongholdo kačiukams išeina apdirbti 2,5kg žiurkių (nes ten yra 0,25 ml skysčio).
Aš perku Strongholdą ne kačiukams, o suaugusioms katėms - koncentracija ta pati, o kiekis žymiai didesnis (0,75ml, t.y. galima apdirbti 7,5kg žiurkių) ir kaina vos keliais litais brangesnė. Visą skystį sutraukiu į insulininį švirkštą, įsuku į folgą ir laikau šaldytuve ant durelių, užtenka ilgam, net ir po pusmečio puikiai veikia.

Dėl pakartotino apdirbimo po 10 (ar 14) dienų tai pas žiurkininkus nuomonė skiriasi biggrin.gif vienur rašoma kad reikia kartoti, kitur kad ne. Jei ten ne utėlės, o plaukagraužiai, tai aš lašinčiau du kartus
Atsakyti
Ačiū, kai tokių problemų su žiurkėm neturėjau tai patirties su vaistais nėr. Pala, bet plaukagraužių plika akim nematyčiau? Šitas su pincetu išrankiočiau jei laiko būtų nėr tokiso mikro . Įkelsiu prie progos foto , nes nufotografavau vieną gyvį. Bet keistai, ant rexo vieną tik temačiau juoduliuką, o ant to kurio kailis paprastas nemažai utėlių .
Atsakyti
QUOTE(Katute @ 2015 01 07, 21:44)
Na va, pasisverem si vakara: Shpokutis sveria 250g, o Liopis kaip apvalgomas pastoviai - 230g. Gimimo spalio 26d., tai dabar 2,5men jiems smile.gif

Sveriate kaip 3 mėnesių biggrin.gif

QUOTE(Katute @ 2015 01 07, 21:44)
Grudais kazkaip irgi nesizavi jie  doh.gif

Bet vaikų juk irgi niekas nemaitina tuo, kuo jie žavisi biggrin.gif
Pas mane būna taip - kai tik įpilu sauso pašaro tai visi bėga prie dubenėlio kad greičiau išrankioti tai kas skanu biggrin.gif o paskui per likusį laiką yra suvalgomi visi "neskanūs" grūdai. Dabar žiurkės jau puikiai žino kad kol dubenėlis nebus praktiškai tuščias tai naujos mikso porcijos nebus. Mikso niekada nepilu pilną dubenėlį - pilu tik tiek kiek jos suvalgo per pusę paros ar parą (kai narve 2-3 gyventojai pilu miksą vieną kartą per dieną ar net rečiau, kur daugiau gyventojų - du kartus per dieną). Pradžioje skaičiavau 20g vienam berniukui ir 15g vienai mergaitei parai (kiti žiurkininkai skaičiuoja 5-8g mikso 100g svorio), bet paskui tą kiekį kiek koregavau priklausomai nuo to ar mikso likdavo, ar trūkdavo.
Visos pirmos mano žiurkės turėjo viršsvorio, buvo "tešlės", paskutinius du metus stengiuosi žiurkes laikyti "sportinėjė formoje" nes visur akcentuojama kad nenutukę gyvūnai ilgiau išlieka aktyvūs ir turi mažiau problemų su sveikata. Taigi nežiūrint to kad man labai patinka didelės ir storos žiurkės (mano ideali žiurkė turėtų sverti apie 800g-1kg biggrin.gif ) tenka stipriai laikyti save rankose kad savo chebros nenutukinti biggrin.gif
Atsakyti