Įkraunama...
Įkraunama...

Žiurkės - 2

QUOTE(Katute @ 2014 11 14, 18:44)
Paziurejau, kad vien deguciams ir sinsiloms, o ziurkoms, tai vienetai... g.gif

Ko gero del to, kad jos "viska eda", todel zmones nenori islaidaut kokybiskam ziurkiu edalui, o kai nera paklausos, nera ir pasiulos...
Teks ismokt kombinuot racionalius misinius ir virt kosytes wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Katute @ 2014 11 14, 18:44)
Ryt vaziuosiu i turgu, tai salia budama nusipirksiu kraiko... is turgaus ziurku pirkt labai nenoriu, bet uz save neatsakau... doh.gif 

Geriau apeikite dideliu lanku tą vietą kur prekiauja žiurkėmis biggrin.gif
Nusipirkdama aišku duosite didelį šansą kad kažkas nugyvens normalų žiurkinį gyvenimą, bet tada turite būti pasiruošusi jau pirmadienį važiuoti pas veterinarą, gydyti parazitus ir peršalimo ligas, ar gal net chronišką mikoplazmą, ir neaišku kaip bus su charakteriu/rankiniškumu nes visos žiurkės pas tą vyriškį būna jau pakankmai didelės (minimum 3-4 mėn nors jis sako ir kitaip)
Mano kovą nupirkta mergina iš karto turėjo problemų su kvėpavimu (dėl to ir nupirkau biggrin.gif ) Pas ją greičiausiai mikoplazma, taigi reguliariai kas 2-3 mėnesius geriame antibiotikus nes atsinaujina problemos su kvėpavimua. Su charakteriu pusė bedos, bent jau nekanda ir leidžia porai sekundžių prisiliesti, bet jokių glostinėjimų nepripažįsta, jei reikia paimti į rankas tai su cypimais ir keiksmais "greitai padėk iš kur paėmei" lotuliukas.gif



QUOTE(Katute @ 2014 11 14, 18:44)
Dar mastau, ka su pasaru daryt. Man toks vaizdelis, kad seniau budavo kur kas didesnis ju pasirinkimas, nei dabar yra... Paziurejau, kad vien deguciams ir sinsiloms, o ziurkoms, tai vienetai... g.gif

Su specializuoti žiurkiniu pašaru Lietuvoje didelė problema verysad.gif žiurkės ėda viską, jų matyt ne tiek daug kaip kitų graužikų ir turbūt jas pagrinde laiko ta kategorija žmonių, kurie už pašarus nenori brangiau mokėti ir juos pilnai tenkina lietuviški/lenkiški žiurkiniai pašarai. Net mano mylima Emdona nuo vasaros nebeveža dideliais įpakavimais pašaro JR Farm, kurį pirkau 5 metus verysad.gif
Taigi lietuvos zooparduotuvių savininkai skatina žiurkininkus būti išradingais, skaityti informaciją apie teisingą žiurkių mitybą ir daryti savadarbius mišinius biggrin.gif
Aš perku pigų čekišką Granum mišinį graužikams (ten kelių rūšių grūdai) ir maišau su brangesniu Benelux (kuriame labai daug saulėgrąžų ir kitokių skaniukų ir naudoti jį vieną neįmanoma), bei papildomai įmetu itališkų Padovan avižų, nekepintų grikių iš "sveikuolių" parduotuvės bei 7 grūdų dribsnių. Chebra suvalgo viską pilnai, nelieka jokių "atliekų" kaip būdavo anksčiau, bet tuo pačiu netunka.
Neseniai buvau kelis pakelius nupirkusi Versele-Laga Crispy snacks, man patiko, bet aišku jo vieno duoti negalima, tik maišyti su grūdais.
Atsakyti
QUOTE(cile @ 2014 11 14, 18:56)
Ko gero del to, kad jos "viska eda", todel  zmones nenori islaidaut kokybiskam ziurkiu edalui, o kai nera paklausos, nera ir pasiulos...
Teks ismokt kombinuot racionalius misinius ir virt kosytes


Naturalu... O tiesa, tu dar dirbi toje zoo parduotuveleje Silainiuose? Pas jus gal yra, kas vertesnio demesio? Uzsukciau is svecius tada, kuria diena ax.gif


QUOTE(ORNELLA @ 2014 11 14, 20:33)
Geriau apeikite dideliu lanku tą vietą kur prekiauja žiurkėmis

Mano kovą nupirkta mergina iš karto turėjo problemų su kvėpavimu (dėl to ir nupirkau)

Su charakteriu pusė bedos, bent jau nekanda ir leidžia porai sekundžių prisiliesti, bet jokių glostinėjimų nepripažįsta, jei reikia paimti į rankas tai su cypimais ir keiksmais "greitai padėk iš kur paėmei"

Aš perku pigų čekišką Granum mišinį graužikams (ten kelių rūšių grūdai) ir maišau su brangesniu Benelux (kuriame labai daug saulėgrąžų ir kitokių skaniukų ir naudoti jį vieną neįmanoma), bei papildomai įmetu itališkų Padovan avižų, nekepintų grikių iš "sveikuolių" parduotuvės bei 7 grūdų dribsnių. Chebra suvalgo viską pilnai, nelieka jokių "atliekų" kaip būdavo anksčiau, bet tuo pačiu netunka.


O varge, nu juk aisku, kad neapeisiu as tuo ratu... doh.gif biggrin.gif

Skaiciau as ta visa istorija.... Ziurkutei tai gerai,o va tam diedui vis tiek nei i galva, kad nupirkta buvo is gailescio... Jam Litas i kisene ir viskas... verysad.gif

O gi buna ir blogiau biggrin.gif

Aha, sedziu ir konspektuoju lens.gif Kuo negerai kepinti grikiai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Katute: 14 lapkričio 2014 - 19:56
QUOTE(Katute @ 2014 11 14, 20:55)
Skaiciau as ta visa istorija.... Ziurkutei tai gerai,o va tam diedui vis tiek nei i galva, kad nupirkta buvo is gailescio... Jam Litas i kisene ir viskas... verysad.gif 

Žinau kad tam diedui litas į kišenę, bet kai matau pardavinėjant sergantį gyvūną tai man tuo metu į pardavėją būna visiškai nusispjaut, galvoju tik apie gyvūną ir kaip galiu jam padėt.
Kadangi aš tikiu "visatos teisybe" ir kad viską ką mes padarome blogo mums dvigubai sugrįžta atgal, tai manau kad diedas už tokį savo elgesį anksčiau ar vėliau bet atpildą gaus unsure.gif

QUOTE(Katute @ 2014 11 14, 20:55)
Aha, sedziu ir konspektuoju lens.gif Kuo negerai kepinti grikiai?

Kepinti grikiai negerai tuo kad jie yra kepinti biggrin.gif
Mano nuomone kuo natūralesnis maistas, tuo geriau kaip gyvūnui, taip ir žmogui. Deja pati dar nepasiekiau tokį "prašviesėjimo" lygį kad būti vegetare ar žaliavalge, bet kadangi mano gyvūnai patys sau ant duonos neužsidirba ir todėl protestuoti šiuo klausimu neturi teisių ("gyveni mano bute ir privalai laikytis mano taisyklių" kaip savo vaikams sako daugelis tėvų lotuliukas.gif ), tai "kankinu" gyvūnus natūraliu maistu lotuliukas.gif aišku palepinu, bet stengiuosi savo gyvūnus auginti "sveikai"
O ir merginos mano kepintų grikių "sausų" nevalgo, tik užplikytus ar virtus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ORNELLA: 14 lapkričio 2014 - 20:16
QUOTE(ORNELLA @ 2014 11 14, 21:09)
Kadangi aš tikiu "visatos teisybe" ir kad viską ką mes padarome blogo mums dvigubai sugrįžta atgal, tai manau kad diedas už tokį savo elgesį anksčiau ar vėliau bet atpildą gaus


Mano nuomone kuo natūralesnis maistas, tuo geriau kaip gyvūnui, taip ir žmogui. Deja pati dar nepasiekiau tokį "prašviesėjimo" lygį kad būti vegetare ar žaliavalge, bet kadangi mano gyvūnai patys sau ant duonos neužsidirba ir todėl protestuoti šiuo klausimu neturi teisių ("gyveni mano bute ir privalai laikytis mano taisyklių" kaip savo vaikams sako daugelis tėvų  lotuliukas.gif ), tai "kankinu" gyvūnus natūraliu maistu lotuliukas.gif aišku palepinu, bet stengiuosi savo gyvūnus auginti "sveikai"
O ir merginos mano kepintų grikių "sausų" nevalgo, tik užplikytus ar virtus.


Gims ziurkinu, tokio paties daugintojo naguose biggrin.gif Arba neziurkinu. Taciau tokio pat daugintojo namuose.

Zodziu... as irgi, ta kuri anei jokiu nusvitimu nepasiekusi maisto klausimu biggrin.gif Matyt, todel ir neskiriu kepinto nuo nekepinto, pagal tai kaip aprasei, tai susidaro ispudelis, kad tie nekepinti yra minkstesni?
Atsakyti
QUOTE(Katute @ 2014 11 14, 20:55)
Naturalu... O tiesa, tu dar dirbi toje zoo parduotuveleje Silainiuose? Pas jus gal yra, kas vertesnio demesio? Uzsukciau is svecius tada, kuria diena  ax.gif

I svecius mielai prasom, bet nieko vertesnio neturim..net tas buves pusetinas pagadintas... verysad.gif
O dirbu dabar kursiu norfoj (tiesa, tik iki sausio galo)wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Katute @ 2014 11 14, 21:55)
Gims ziurkinu, tokio paties daugintojo naguose  biggrin.gif Arba neziurkinu. Taciau tokio pat daugintojo namuose.

Aš manau kad tas žmogus nėra daugintojas, man jis pasirodė tiesiog perpirkinėtoju, ir dar nelabai nusimanančiu, kuris "papigiai" iš kažkur surenka užsilikusią "nekondiciją". Nes savo metu po 1-2 kartus į savaitę lankydavausi turguje ir niekada nesu mačiusi pas jį normalaus amžiaus žiurkiukų, mažiausi buvo kokių 2 mėnesių, o dažniausiai tai minimum 3-5 mėnesių žiurkės (nors jis aiškina kad joms tik 2 mėnesiai). Tie kas patys daugina pradeda žiurkiukus pardavinėti 3-4 savaičių ir žino kad žiurkiukų pats pirkimas kol jie maži. Nebent tas daugintojas turi savo nuolatinius pirkėjus, kurie perka žiurkes maistui verysad.gif

QUOTE(Katute @ 2014 11 14, 21:55)
Zodziu... as irgi, ta kuri anei jokiu nusvitimu nepasiekusi maisto klausimu biggrin.gif Matyt, todel ir neskiriu kepinto nuo nekepinto, pagal tai kaip aprasei, tai susidaro ispudelis, kad tie nekepinti yra minkstesni?

Kepinti, o tiksliau turbūt būtų vadinti skrudinti grikiai nuo neskrudintų skiriasi spalva - kepinti grikiai tamsiai rudi, nekepinti - šviesūs. Būtent skrudinti pardavinėjami visose parduotuvėse. Nekepintų grikių galima nusipirkti tik "sveikuolių" parduotuvėse nes košė iš jų normaliems žmonėms neskani biggrin.gif
Deja, pagal kietumą/minkštumą negaliu palyginti nes niekada neragavau biggrin.gif ir grikių namuose neturiu kad eiti paragauti
Papildyta:
QUOTE(cile @ 2014 11 14, 22:19)
I svecius mielai prasom, bet nieko vertesnio neturim..net tas buves pusetinas pagadintas...  verysad.gif
O dirbu dabar kursiu norfoj (tiesa, tik iki sausio galo)wink.gif

Prieš kelis metus ten buvo visai nebloga parduotuvė (pirkau ten savo sfinksę ir pirmąją pilkutę) ir asortimentas buvo gana įvairus ir gausus, bet paskui gal savininkai pasikeitė nes parduotuvė tapo kitokia.
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2014 11 14, 23:24)
Prieš kelis metus ten buvo visai nebloga parduotuvė (pirkau ten savo sfinksę ir pirmąją pilkutę) ir asortimentas buvo gana įvairus ir gausus, bet paskui gal savininkai pasikeitė nes parduotuvė tapo kitokia.

Jus turit omeny kazkokia parduotuve butent Norfoj Kursiu g. 1?
Nes mes iki tol buvom prie antros ligonines, Naujakuriu 31, bet kai Norfa uzdare, teko kraustytis kitur...tai va atsiradom kursiuose...pusmeciui...
Atsakyti
QUOTE(cile @ 2014 11 14, 23:43)
Jus turit omeny kazkokia parduotuve butent Norfoj Kursiu g. 1?
Nes mes iki tol buvom prie antros ligonines, Naujakuriu 31, bet kai Norfa uzdare, teko kraustytis kitur...tai va atsiradom kursiuose...pusmeciui...

Susimaišiau blush2.gif
Kalbėjau apie zooparduotuvę, kuri buvo Norfoj beveik priešais antrą ligoninę, nežinau koks tiksliai ten adresas (kaip suprantu joje ir dirbote iki persikėlimo)
Kaip tik šiandien buvau šalia Kuršių Norfos bet net nėjau į vidų, nes žinojau kad ten įsikūrusi tik Kika. Būčiau žinojusi kad yra kita zooparduotuvė būčiau užėjusi pasižvalgyti rolleyes.gif

Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2014 11 14, 23:52)
Susimaišiau  blush2.gif 
Kalbėjau apie zooparduotuvę, kuri buvo Norfoj beveik priešais antrą ligoninę, nežinau koks tiksliai ten adresas (kaip suprantu joje ir dirbote iki persikėlimo)
Kaip tik šiandien buvau šalia Kuršių Norfos bet net nėjau į vidų, nes žinojau kad ten įsikūrusi tik Kika. Būčiau žinojusi kad yra kita zooparduotuvė būčiau užėjusi pasižvalgyti  rolleyes.gif

Aa, ten Naujakuriu 31, prie antros ligonines...Taip, as ten dirbau, na ir paskui teko mums issikraustyt.
Taip, zinau, kad pries mano dabartinius sefus ten kitas savininkas buvo, bet neissilaike ir musiskis ta versla pereme, o tuo paciu ir prekes visiskai pasikeite. Akvariumistika pas mus nieko, bet kas liecia paukstelius ir grauzikus, deja, nieko gero ax.gif
Atsakyti
QUOTE(cile @ 2014 11 15, 00:32)
Aa, ten Naujakuriu 31, prie antros ligonines...Taip, as ten dirbau, na ir paskui teko mums issikraustyt.
Taip, zinau, kad pries mano dabartinius sefus ten kitas savininkas buvo, bet neissilaike ir musiskis ta versla pereme, o tuo paciu ir prekes visiskai pasikeite. Akvariumistika pas mus nieko, bet kas liecia paukstelius ir grauzikus, deja, nieko gero  ax.gif

Kadangi aš ne tik žiurkes turiu, bet ir katę bei šunis tai zooparduotuvėse vertinu bendrą asortimentą smile.gif Puikiai suprantu kad ant paukščių/graužikų Lietuvoje nelabai uždirbsi, taigi jau pasidariau pakankamai lojali siauram zooparduotuvių asortimentui verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(cile @ 2014 11 14, 22:19)
I svecius mielai prasom, bet nieko vertesnio neturim..net tas buves pusetinas pagadintas... 
O dirbu dabar kursiu norfoj (tiesa, tik iki sausio galo)wink.gif


Cia ta didzioji netoli turgaus? Tai tu dabar Nikodemos kaimyne, klausykit... biggrin.gif
Reiks uzsukt katra diena i svecius tikrai biggrin.gif


QUOTE(ORNELLA @ 2014 11 14, 23:24)
Tie kas patys daugina pradeda žiurkiukus pardavinėti 3-4 savaičių ir žino kad žiurkiukų pats pirkimas kol jie maži. Nebent tas daugintojas turi savo nuolatinius pirkėjus, kurie perka žiurkes maistui 

Kepinti, o tiksliau turbūt būtų vadinti skrudinti grikiai nuo neskrudintų skiriasi spalva - kepinti grikiai tamsiai rudi, nekepinti - šviesūs. Būtent skrudinti pardavinėjami visose parduotuvėse. Nekepintų grikių galima nusipirkti tik "sveikuolių" parduotuvėse nes košė iš jų normaliems žmonėms neskani


Vat, as zinau vienus zmones, kurie patys ir gyvates augina, ir ziurkiukus... Tai dar turiu minti, kad is ju ta porele sau pasiimti, jie ten nera visai laukiniai, nes kaip bebutu keista, nes juos vis paniurko rankose, o ir gera darba padaryciau... Nors, kas liecia ligas, tai irgi neaisku ka galiu is ten parsinest, nes maciau, kokiom salygom ten jos laikomos... verysad.gif

Sitai pasigooglinau, tai tas skirtumas ir krito i aki labiausiai - spalva smile.gif Tie skrudinti tikrai kietoki (ragavau) biggrin.gif kazkaip manau, kad naturalus bus minkstesnis. Na, matysim. Reikes pradet ieskot sveikuoliams skirtu parduotuviu biggrin.gif
Atsakyti