Įkraunama...
Įkraunama...

Žiurkės - 2

Labai smagu Katute skaityti kad sugalvojote vėl auginti žiurkes smile.gif
Bet visų pirma tai jums reikėtų "persiorentuoti" kad žiurkės socialiniai gyvūnai ir geri šeimininkai jų po vieną nebelaiko, o bent jau po du tos pačios lyties gyvūnus.

QUOTE(Katute @ 2014 11 11, 19:22)
Buvau lyg apsisprendusi del mergaiciu,o dabar sudvejojau... kas geriau... Akivaizdu lyciu skirtuma turejau galimybe pamatyti pati... biggrin.gif

Geriausia kai turi ir mergaičių, ir berniukų biggrin.gif
Man dabar jau būtų sunku apsispręsti laikyti tik vieną lytį - berniukai žavi savo dydžiu ir ramumu (ir neaugina auglių), bet be merginų nuolatinio brauniško judėjimo būtų liūdna biggrin.gif Vis dėlto merginų gyvenimą daug įdomiau stebėti nei vaikinų rolleyes.gif

QUOTE(Katute @ 2014 11 11, 19:22)
Oiiiii, cia liudnas reikalas... Mes esam rase tu skundu del suniuku ir kaciuku, bet ten kaip zirniais i siena metytis... Panasu, kad ten veikia sistema: "ranka ranka plauna"...

Kas liečia zooparduotuves tai aišku ką nors pasiekti labai sunku - net nuvažiavę tikrinti pagal skundus Veterinarinės tarnybos inspektoriai nieko "nemato", nors visi trūkumai būna surašyti papunkčiui.
Bet kas liečia šunų/kačių pardavimą Aleksoto turguje juk padėtį sutvarkė - ten jų nebepardavinėja, gal kada ir iki paukščių/graužikų eilė ateis biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2014 11 12, 03:58)
Labai smagu Katute skaityti kad sugalvojote vėl auginti žiurkes

Bet visų pirma tai jums reikėtų "persiorentuoti" kad žiurkės socialiniai gyvūnai ir geri šeimininkai jų po vieną nebelaiko, o bent jau po du tos pačios lyties gyvūnus.

Geriausia kai turi ir mergaičių, ir berniukų

Man dabar jau būtų sunku apsispręsti laikyti tik vieną lytį - berniukai žavi savo dydžiu ir ramumu (ir neaugina auglių), bet be merginų nuolatinio brauniško judėjimo būtų liūdna  biggrin.gif Vis dėlto merginų gyvenimą daug įdomiau stebėti nei vaikinų

Bet kas liečia šunų/kačių pardavimą Aleksoto turguje juk padėtį sutvarkė - ten jų nebepardavinėja, gal kada ir iki paukščių/graužikų eilė ateis


Man irgi smagu, su nekantrumu laukiu, kada galesiu parsivezti uodeguotuosius i namus wub.gif

Zinau. Siaip, tai kai auginau tas pirmasias ziurkes tokio dalyko kaip internetas dar neturejom ir bedrai informacijos buvo labai mazai, kaip ka susigaudydavom, kaip patiems atrodydavo, taip ir darydavom ir atrode, kad gerai kaip yra... Dabar svieciuosi is naujo ir vienintelis dalykas, kuris pasikeite, tai butent ir yra, kad laikyti teks dvi,o ne viena. Na, ir gal siek tiek naujiena del kraiko buvo, kad netinka medzio drozles, nors kazkur nuskaiciau, kad jei lapuociu medziu tai tada ner taip ir blogai g.gif

Na, gal cia tolimesnej ateity... biggrin.gif Kol kas pakentesim, kaip yra...varganai...su dviem...kazkuo biggrin.gif

Mano abu berniuksciai labai skirtingi buvo... wub.gif Vienas tokio moterisko charakterio, smalsus, landus, visur tipendavo is paskos, vazinedavosi man ant peties su dviraciu ir t.t....Gal, kad pirmasis, bet paliko neisdildoma ispudi,o va antrasis, tai, kaip pagal vadoveli: pabegiojo keliasdesimt minuciu, po foteliu palindo ir parpia...O va mergioteeeee.....oooooo, jos buvo pilni namai, vazonai, spinteles....ji buvo visur lotuliukas.gif

Vaje, tai as reiskias taip seniai buvau...nes kai buvau, tai lyg buvo suniuku...Musu organizacijos panos dar reportaza suko, filmavo slaptai tuos pardavejus, po to vmvt ta medziaga pateike. Na, tikrai reiks savaitgali nulekt aki uzmest, kaip ten kas vyksta... Ten ne tik ziurkutes vargsta... Vistukai, antukai, sukimsti i tas kletkas penkiais aukstais...baisu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Katute @ 2014 11 12, 17:16)
Na, ir gal siek tiek naujiena del kraiko buvo, kad netinka medzio drozles, nors kazkur nuskaiciau, kad jei lapuociu medziu tai tada ner taip ir blogai g.gif 

Lapuočių medžių pjuvenas galima naudoti, tik kur jų gauti rolleyes.gif zooparduotuvėse per 5 metus tokių matyti neteko, neperseniausiai radau Emdonos internetiniame puslapyje bet užsisakyti dar nebandžiau. Pjuvenos aišku pats pigiausias kraikas, bet vis dėlto kvapą/skysčius sugeria jos prastai, o ir "skraido" visur aplinkui.
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2014 11 12, 21:41)
Lapuočių medžių pjuvenas galima naudoti, tik kur jų gauti  rolleyes.gif zooparduotuvėse per 5 metus tokių matyti neteko, neperseniausiai radau Emdonos internetiniame puslapyje bet užsisakyti dar nebandžiau. Pjuvenos aišku pats pigiausias kraikas, bet vis dėlto kvapą/skysčius sugeria jos prastai, o ir "skraido" visur aplinkui.


O granules irgi ner gerai? g.gif
Lapuociu pjuvenas seniau mano tetis partempdavo, bet dabar jau ten viskas, lyg nebera tos lentpjuves visai... O kaip tarkim tie katinu kraikai? Yra toks ekologiskas lietuviskas, tik nepamenu kaip vadinasi... Rusvas popierinis maisas toks...
Atsakyti
QUOTE(Katute @ 2014 11 12, 23:22)
O granules irgi ner gerai?  g.gif

Granulės gerai bet irgi tik lapuočių medžių, o tokias vėlgi parduoda tik Emdona. Aš jas bandžiau vieną kartą, patiko, nėra to specifinio kvapo ir dulka mažai, bet jos pakankamai brangios, pakelis 2,3 kg kainuoja 10-13lt, o narvui su dugnu 80x50cm vieno pakelio užtenka plonam sluoksniui (jei turėčiau tik vieną narvą su žiurkėmis tai kaina nebūtų aktuali, bet kai pas mane būna nuo 6 iki 10 narvų tai kitaip skaičiuoju biggrin.gif )
http://emdona.lt/?a=...=-1&b=10&c=4981

Visos kitos Lietuvoje parduodamos granulės yra spygliuočių medžių ir todėl žiurkėms nelabai tinkamos (nors dauguma ir naudoja)

QUOTE(Katute @ 2014 11 12, 23:22)
O kaip tarkim tie katinu kraikai? Yra toks ekologiskas lietuviskas, tik nepamenu kaip vadinasi... Rusvas popierinis maisas toks...

"Ekologiškas lietuviškas" kaip suprantu turit omenyje Biofabriko biokraiką iš natūralių kviečių? http://biofabrikas.l...kcija/placiau/6
Prieš kelis metus aš norėjau jį pabandyti, bet pasiskaičius žiurkių forume neigiamus atsiliepimus ("pavirsta pliurza" ir "gaves vandens nesutysta, o sukimba i gumulelius", dar nuorodoje galite paskaityti http://www.ziurkes.l...ight=biokraikas ) nusprendžiau sutaupyti pinigų ir nepirkti smile.gif
Deja, Lietuvoje su tinkamais žiurkėms kraikais padėtis apverktina verysad.gif nes realiai yra vos keli variantai - popierinis ASAN, kukurūzinis PADOVAN arba buko gabaliukai TRIXIE ar CHIPSI.
Jau trečias mėnuo berniukų narvams kaip kraiką aš naudoju granuliuotą triušių maistą lotuliukas.gif štai tokį http://www.pet24.lt/...inys-triusiams/ ir ant viršaus šiet tiek užpilu kukurūzinio kraiko. Kiek eksperimentavau su įvairiais kraikais šis variantas man patinka labiausiai biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ORNELLA: 13 lapkričio 2014 - 00:54

Labas Vakaras ;-)
turim nauja vada ziurkiuku ;-)
PRASIDEDA REZERVACIJA ZIURKIUKU, GYMUSIU SPALIO 26 IR 27 DIENOMIS!!! ZIURKIUKIAJ GALES KELIAUTIPAS NAUJUS SEIMININKUS NUO LAPKRICIO 25D!!!

Žiurkiukai gymie spalio 26d.gales keliauti pas naujus seimininkus nuo LAPKRICIO 25D!!!

http://www.skelbiu.l...u-12650402.html
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2014 11 13, 01:44)
Granulės gerai bet irgi tik lapuočių medžių, o tokias vėlgi parduoda tik Emdona.

"Ekologiškas lietuviškas" kaip suprantu turit omenyje Biofabriko biokraiką iš natūralių kviečių?

Deja, Lietuvoje su tinkamais žiurkėms kraikais padėtis apverktina.nes realiai yra vos keli variantai - popierinis ASAN, kukurūzinis PADOVAN arba buko gabaliukai TRIXIE ar CHIPSI.
Jau trečias mėnuo berniukų narvams kaip kraiką aš naudoju granuliuotą triušių maistą


Na, bandysim kazka ieskotis... Tai taip, kai tiek narveliu, tai ta kaina kitaip "ziurisi" ax.gif

Aha, sita pati. As ji savo katinui naudojau seniau, bet po to iskeiciau i cats best oko plus. Tik brangus jis rupuze. Dabar bandau atkrapstyti savo atminti, kodel as ji iskeiciau...Turbut todel, kad anas tikrai tokia kose pavirsdavo... g.gif Bet tai as taip galvoju, jei kraikas susoksta i tuos gumuliukus gal nera taip jau labai ir blogai?

Prakratyta rinka per tiek laiko, kaip matau biggrin.gif Aisku, triusiu pasaras skamba kiek linksmai biggrin.gif


QUOTE(wishmaster79 @ 2014 11 13, 02:15)
PRASIDEDA REZERVACIJA ZIURKIUKU, GYMUSIU SPALIO 26 IR 27 DIENOMIS!!! ZIURKIUKIAJ GALES KELIAUTIPAS NAUJUS SEIMININKUS NUO LAPKRICIO 25D!!!


Cia jau man reiktu suklusti, nes ypac todel, kad ziurkiukai gime per mano gimtadieni 26d biggrin.gif
Atsakyti
Pasiskaitaliojau...manau, gal dabar nuo to popierinio ASAN pradesim, juolab, kad Aleksoto parduotuvele netoli ir pakeliui smile.gif Tik skaiciau skaiciau ir kazkaip susimeciau. Pagal sana ipratima tai kraiko pildavau i visa narveli,o dabar matau, kad kalba apie wc atskirus eina... Tai deda wc indeli, o narvo dugna uzpila kazkuo kitu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Katute @ 2014 11 13, 14:54)
Aha, sita pati. As ji savo katinui naudojau seniau, bet po to iskeiciau i cats best oko plus. Tik brangus jis rupuze. Dabar bandau atkrapstyti savo atminti, kodel as ji iskeiciau...Turbut todel, kad anas tikrai tokia kose pavirsdavo... g.gif Bet tai as taip galvoju, jei kraikas susoksta i tuos gumuliukus gal nera taip jau labai ir blogai?

Sušokantį kraiką žiurkėms pirkti rizikinga - jei žiurkė sugalvos jo paragauti tai gali liūdnai baigtis verysad.gif juo labiau kad nelabai aišku kokių chemikalų dėka kraikas sušoksta.
Anksčiau žiurkėms aš naudojau Oko pluso nesušokantį variantą, bet paskui tą lenkų internetinę parduotuvę konkurentai paskundė ir uždarė, nebebuvo kur pirkti verysad.gif
Oko plusą aš perku savo katei, perku internetinėse parduotuvėse po 40l tai išeina gerokai taupiau nei perkant po 10l, dažnai būna akcijos tada kaina gera 83-90lt. Pus nemokamai atveža į namus ir nereikia tampytis.
http://www.zoomaista...ts_best_okoplus
http://www.nesefauna...category_id=161


QUOTE(Katute @ 2014 11 13, 15:18)
Pasiskaitaliojau...manau, gal dabar nuo to popierinio ASAN pradesim, juolab, kad Aleksoto parduotuvele netoli ir pakeliui smile.gif Tik skaiciau skaiciau ir kazkaip susimeciau. Pagal sana ipratima tai kraiko pildavau i visa narveli,o dabar matau, kad kalba apie wc atskirus eina... Tai deda wc indeli, o narvo dugna uzpila kazkuo kitu? g.gif

Kraikas pilasi arba ant viso dugno arba tik į tualetus (tada likęs dugno plotas "plikas", t.y. be kraiko).
Pas mane visi narvai su dugnu 80x45-50cm ir pilant ant viso dugno 3-5cm kas savaitę išsinaudoja labai daug kraiko, tai netaupu ir brangu (ypač kai toks narvas ne vienas). Dar man nepatinka kai žiurkės nuolat vaikšto per savo kakučius ar guli juose kaip būna kai kraikas per visą dugną. Todėl aš tik berniukų narvuose kraiką pilu ant viso dugno, nes nei vienų berniukų nesugebėjau išmokinti būti tvarkingais ir savo kakučius palikinėti tualetuose biggrin.gif mano visos merginos pakankamai tvarkingos, kakučių už tualeto ribų būna retai ir nedaug, todėl merginų narvuose kraikas tik tualetuose. Tualetai pas mane dideli ir užima pusę ar trečdalį dugno ploto, juose kraiko pilu vos 1cm, bet keičiu 2 kartus į savaitę, dar kas vakarą išrankioju kakučius, o "pliką" narvo dugną išvalau su šlapiomis servetėlėmis.
Atsakyti
O kaip atrodo tas mokymo procesas? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Katute @ 2014 11 13, 19:29)
O kaip atrodo tas mokymo procesas? g.gif

Tiesiog atkakliai renki visur narve išmėtytus kakučius ir dedi į tualetą biggrin.gif
Jei naujokės apsigyvena su senbuvėmis, tai senbuvės geitai išmokina tvarkos.
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2014 11 13, 19:34)
Tiesiog atkakliai renki visur narve išmėtytus kakučius ir dedi į tualetą.
Jei naujokės apsigyvena su senbuvėmis, tai senbuvės geitai išmokina tvarkos.


A, cia viskas taip paprastuoju budu biggrin.gif

Dabar atsiminiau, kad mano viena ziurka tai kartu su triusiu augo. Ne vienam narve, savaime suprantama. Ji atsirado pas mane visai mazuliuke, kur triusenas jau gyveno. Tai kazkaip ir uzaugo padruske be jokio piktumo vienas kitam. Tas triusis irgi toks nepiktybinis buvo...Tai triusis guledavo kur kambary issitieses,o ana jam tarpuausi vis prausdavo ir prausdavo... Gaila labai, kad nera islekusios nei vienos nuotraukos is tos draugystes... Vat ir skaitmeninis amzius...

Ryt vaziuosiu i turgu, tai salia budama nusipirksiu kraiko... is turgaus ziurku pirkt labai nenoriu, bet uz save neatsakau... doh.gif

Dar mastau, ka su pasaru daryt. Man toks vaizdelis, kad seniau budavo kur kas didesnis ju pasirinkimas, nei dabar yra... Paziurejau, kad vien deguciams ir sinsiloms, o ziurkoms, tai vienetai... g.gif
Atsakyti