Įkraunama...
Įkraunama...

Žiurkės - 2

Na bandziau su delnais slapiais vis atvesinti ir su pusle,nes baseineliu nemegsta vandens smile.gif kolkas, bet reiks papratint vis
Atsakyti
O ka daryt kai reikia i darba visai dienai arba isvaziuoti kur ,langu praviru nepaliksi kai gali uzklupti vetra?o viduje karsta
Atsakyti
QUOTE(siguliuxxxx @ 2014 08 01, 16:45)
O ka daryt kai reikia i darba visai dienai arba isvaziuoti kur ,langu praviru nepaliksi kai gali uzklupti vetra?o viduje karsta

Jei per naktį "atšaldysi" kambarį, anksti ryte uždangstysi langus storom užuolaidom ir paliksi langą šiek tiek pravirą (jei jie plastikiniai) tai neturėtų kambarys smarkiai prikaisti.
Gali palikti ant narvo viršaus bonkas užšaldytas (kuo didesnės tuo geriau). Taip pat galima užšaldyti ir tuos plastmasinius elementus kur dedasi į šaltkrepšius (tik padėti ant narvo taip kad žiurkinas negalėtų su dantimis pasiekti)
Beje, kai pas mane buvo tik vienas narvas tai aš vasarą palikdavau jį vonioje - prileisdavau dalį vonios šalto vandens, atidarydavau duris ir tai buvo vėsiausia buto vieta.
Atsakyti
Gal kas ieško didesnio patogaus kokybiško narvo - itališkas Ferplast firmos narvas Furat, Vilnius, 300lt (išmatavimai 80x50x70cm, dažytas, didelės durelės iš priekio ir atsidarantis stogas, tinka iki 5 žiurkių)
http://www.skelbiu.l...s-19768571.html

Atsakyti
Kas auginat žiurkes vieną ar kelias, papasakokit ką įdomaus veikiat su jomis? kiek laiko per dieną su jomis užsiimat, auginant vieną, auginant kelias? kaip pačios žiurkės bendrauja su jumis?
Tiesiog įdomu būtų sužinoti, kaip reikia jas auginti ir rūpintis, kad žiurkė/-ės nugyventų žmonių namuose įdomų, pilnavertišką gyvenimą, ir nesijaustų liūdnos ir vienišos. dėkoju kas pasidalins savo patirtimi. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(giekab @ 2014 08 11, 19:50)
Kas auginat žiurkes vieną ar kelias, papasakokit ką įdomaus veikiat su jomis? kiek laiko per dieną su jomis užsiimat, auginant vieną, auginant kelias? kaip pačios žiurkės bendrauja su jumis?
Tiesiog įdomu būtų sužinoti, kaip reikia jas auginti ir rūpintis, kad žiurkė/-ės nugyventų žmonių namuose įdomų, pilnavertišką gyvenimą, ir nesijaustų liūdnos ir vienišos. dėkoju kas pasidalins savo patirtimi.  4u.gif

Aš laikau žiurkes 5 metus, šiuo metu jų 20 rolleyes.gif mažiausiai buvo 2, daugiausiai virš 30. Dabar yra 4 berniukai beveik dviejų metų vienam narve, ir 16 įvairaus amžiaus merginų 4 narvuose (viena mergina gyvena viena, kitos 3+7+5). Žiurkių dauginimu/veisimu neužsiimu ir niekad neužsiėmiau, visos žiurkės yra "džiaugsmui ir meilei".
Kad žiurkė nugyventų įdomų ir pilnavertišką gyvenimą jai reikia:
- didelio tinkamai įrengto narvo - 1 žiurkei apie 100l, dviem ir daugiau skaičiuojama minimum po 60l vienai žiurkei. Kuo didesni narvas - tuo geriau žiurkei ir sunkiau šeimininkui. Akvariumai/terariumai žiurkėms gyventi netinka. Narvą įrengti saugiai, patogiai ir "įdomiai" - lentynos, nameliai, hamakai, balkonėliai ir t.t.
- tinkamo kokybiško kraiko, nekeliančio alergijos ir nekenkiančio žiurkių kvėpavimo takams - kukurūzinio, buko gabaliukų, popierinio (medžio granulės tinka tik iš lapuočių medžių)
- kokybiško ir "teisingo' pašaro
- kas dieną pasivaikščioti už narvo ribų bent 1-2 valandas. Teoriškai - kuo ilgiau, tuo geriau. Praktiškai žiurkės pačios nusprendžia kiek joms lakstyti. Suaugę berniukai dažniausiai pritingi, ir po 10-15 min pasivaikščiojimo eina miegoti lotuliukas.gif merginos judresnės ir smalsesnės, todėl jų pasivaikščiojimai turėtų trukti ilgiau, didesnėje teritorijoje ir būti "įdomesni". Pasivaikščiojimams reikią įrengti specialią saugią teritoriją - didelę lovą, komodą, atitverti dalį kambario, o geriausiai skirti visą kambarį ar net butą (tik tai ne visada įmanoma). Kad žiurkei būtų įdomu pasivaikščioti reikia pridėti įvairiausių daiktų - pledą, tunelių, namelių, pagalvių, žaislų, dėžučių ir t.t. Žiurkės pasiekiamumo zonoje neturi būti elektros laidų, nuodingų kambarinių augalų, draudžiamo maisto, kitų gyvūnų (žiurkė be vargo gali užmušti nedidelį paukštį, žiurkėną, sužaloti triušį ar kiaulytę, sužvejoti akvariumines žuvytes. O katė ar šuo gali sužaloti ar užmušti žiurkę). Taip pat reikia neužmiršti kad žiurkė graužikas, ir visi daiktai, esantys jos "pasivaikščiojimo zonoje", gali būti "padizaininti" smile.gif Kuo daugiau žiurkė laksto ir po kuo didesnę teritoriją, tuo įdomiau ją stebėti.
- tos pačios lyties draugas/draugė yra vienas iš svarbiausių dalykų žiurkės "psichologinei" laimei. Geriau kai tų "draugų" keli, bet ne per daug, nes dideliuose kolektyvuose savi "povandeniniai akmenys". Net pats geriausias šeimininkas negali skirti žiurkei 24 valandų per parą - miegoti kartu su ja vienam hamake, šildyti ir kutinėti, žaisti ir lakstyti kartu. Vieniša žiurkė pilnavertiškai gyvena tik tą paros dalį, kai ji bendrauja su šeimininku ar laksto po kambarį/butą. Daugelis žmonių daro klaidą ir iš pradžių perka vieną žiurkę "kad pažiūrėti kaip bus", o apie draugą ruošiasi pagalvoti vėliau. Tik jie užmiršta kad vieni žiurkės gyvenimo metai beveik kaip 30 žmogaus metų. Ir net jei "palaukimas" trunka tik 2-4 mėnesius, tai reiškia kad žiurkė visą vaikystę-paauglystę turės praleisti viena verysad.gif Merginoms kitų žiurkių kompanijos reikia labiau nei vaikinams, jei jau kažkas nori kankinti žiurkę augindamas ją vieną, tai tegu renkasi berniuką. Beje, geri veisėjai niekada neatiduoda savo veisimo žiurkiukų "vienišam" gyvenimui. Dažnai žmonės bijo, kad keletas žiurkių mylės ir bendraus mažiau nei jei ji bus viena. Tai netiesa. Yra pakankamai vienišų žiurkių nelabai bendraujančių su šeimininku. O jausmas, kai penkios žiurkės vos tave pamačiusios, strimgalviais puola iš narvo ir kiek leidžia kojos lekia pas tave pasiglostyt/pasibučiuot yra nepakartojamas wub.gif Žiurkės "bendravimo laipsnis" dažniausiai priklauso nuo individualaus charakterio ir jos "jaukumo"/socializacijos laipsnio.
- bendravimo su šeimininku. Kiekviena žiurkė pati pasirenka kiek jai bendrauti su šeimininku biggrin.gif Bendravimas pasireiškia taktiliniu kontaktu (niurkymas, kasinėjimai, masažai ir t.t.) ir žaidimais su žiurke (tik ranka ir su žaisliukais). Kas turi kantrybės gali mokyti įvairių triukų smile.gif
Aš praeidama pro narvus ir matydama nemiegančias žiurkes visada jas pakalbinu, paglostau/paniurkau, duodu skanėstą. Pasivaikščiojimo vieta pas mane organizuota taip, kad bet kuri žiurkė esant norui pati ateina pabendrauti. Kai dirbau kiekvieno narvo pasivaikščiojimas truko apie 2 valandas, dabar kai beveik pusmetį nedirbu mano žiurkių narvai yra atidaryti visą parą (tik reguliuoju jų lakstymo laiką ant žemės). Kadangi žiurkės pas mane yra "surinktos" iš įvairių vietų, nemažai atkeliavo jau būdamos pakankamai suaugusios, tai yra ir nebendraujančių merginų (aš joms tik "aptarnaujantis personalas). Yra žiurkių kurias galiu glostyti, bet negaliu paimti į rankas - tenka savo meilę rodyti tik kasant paausį. Mano berniukai neleidžia netgi tiek - vos prisilietus pradeda garsiai cypti, todėl bendravimas su jais apsiriboja kalbėjimu ir skanėstų dalinimu biggrin.gif Turėjau ir turiu ir "nenulipančių nuo rankų" merginų (tik tokių deja nedaug verysad.gif ). Žodžiu, čia viskas labai individualiai ir priklauso nuo žiurkės noro ir poreikio.
Aš matau "idealų žiurkių gyvenimą" tokį - 3-5 žiurkės merginos arba 2-4 berniukai, gyvenantys dideliam narve, kuris atsidaro kai šeimininkas grįžta iš darbo namo ir užsidaro kai šeimininkas eina miegoti. Šeimininkas dirba ne daugiau kaip 8 valandas (idealu jei visai nedirba rolleyes.gif ) ir "naktinėja" iki 1-3 valandos nakties biggrin.gif Žiurkių pasivaikščiojimai vyksta viename dideliame ir saugiame kambaryje su krūva įdomių daiktų. Idealu jei šeimininkas ne pedantas ir gyvena nedidelėj teritorijoj, bet turi daug daiktų, kurių nėra kur sudėti, todėl daiktai "voliojasi" dėžėse, ant lovų, komodų ir pan. biggrin.gif Kambaryje yra specialiai žiurkėms išskirta (ar tiesiog priklausanti šeimininkui biggrin.gif ) lova, fotelis ar čiužinys, kuriuos galima graužti ir daryti juose "bunkerius" biggrin.gif Šeimininkas dalį vakaro praleidžia žiūrėdamas TV ant lovos ar sėdėdamas prie kompiuterio, t.y. turi pakankamai laiko kad kasytų, niurkytų ir žaistų su žiurkėmis biggrin.gif Deja, nors ir labai myliu savo žiurkes bet tokio "idealaus gyvenimo" suteikti negaliu lotuliukas.gif bet dirbu ta linkme biggrin.gif
Atsakyti
Dėkui Ornella už išsamų aprašymą. prašau parašyti ir kitų, auginančių žiurkes 4u.gif
Noriu paklaust dar kelių klausimų.
Kokiu pašaru šeriat savo žiurkes? Žinau kad ne vien parduotuviniu, (anksčiau buvot rašius.)
ar netrukdo naktį miegoti (nes lyg ir anksčiau minėjot, kad gyvenat 1 kambario bute)?
ir dar kitas klausimas, kaip dažnai valot narvus, kad nesijaustų kvapo namuose?
o labiausiai smalsu kodėl pas jus net 20 žiurkių. kaip tiek įsigijot ar iš gailesčio žiurkėms, kad pas jus joms bus suteiktos geresnės gyvenimo sąlygos nei iš kur ėmėt/ priglaudėt. Ar tiesiog turėdama tam tikrą žiurkių skaičių, jautėt, kad trūksta dar kelių iki pilnos laimės? rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo giekab: 14 rugpjūčio 2014 - 09:56
QUOTE(giekab @ 2014 08 14, 09:56)
Dėkui Ornella už išsamų aprašymą. prašau parašyti ir kitų, auginančių žiurkes  4u.gif
Noriu paklaust dar kelių klausimų.
Kokiu pašaru šeriat savo žiurkes? Žinau kad ne vien parduotuviniu, (anksčiau buvot rašius.)
ar netrukdo naktį miegoti (nes lyg ir anksčiau minėjot, kad gyvenat 1 kambario bute)?
ir dar kitas klausimas, kaip dažnai  valot narvus, kad nesijaustų kvapo namuose?
o labiausiai smalsu kodėl pas jus net 20 žiurkių. kaip tiek įsigijot ar iš gailesčio žiurkėms, kad pas jus joms bus suteiktos geresnės gyvenimo sąlygos nei iš kur ėmėt/ priglaudėt. Ar tiesiog turėdama tam tikrą žiurkių skaičių, jautėt, kad trūksta dar kelių iki pilnos laimės?  rolleyes.gif

As tai seriu viskuo,ka pati valgau smile.gif tik aisku normuoju,duodu tik ryte ir vakare smile.gifo sauso visada buna indeli,na as pati jautriai miegu,tai nakciai isnesu i virtuve tai nieko negirdziu smile.gif,o del kvapo visaip buna, bet man netrugdo jis,kraika keiciu daznai,o pati narva ir visus hamakus plauku kas 2 diena smile.gif
Atsakyti
QUOTE(giekab @ 2014 08 14, 10:56)
Kokiu pašaru šeriat savo žiurkes? Žinau kad ne vien parduotuviniu, (anksčiau buvot rašius.)

Sausas pašaras paskuitinius metus man "skausmingas klausimas" verysad.gif Keturis metus šėriau vokišku JR Farm pašaru ir buvau juo labai patenkinta, bet daugiau nei prieš metus gamintojas pakeitė pašaro sudėtį, "paįvairino" jį - pridėjo daug įvairių smulkių grūdų ir kitokių "skanėstų", bet praktiškai nebeliko normalių grūdų, žiurkės iš to pašaro daug ką tiesiog išmėto. Per metus laiko taip ir neradau galutinio sauso mikso varianto, kuris tenkintų ir mane, ir mano žiurkes, nes realiai zoparduotuvėses apart lietuviškų, lenkiškų ir čekiškų ekonominės klasės pašarų nelabai kas ir yra. Kika matyt mano kad žiurkių savininkai yra finansiškai nemokūs ir veža belgiškus Versele-laga pašarus visiems graužikams, išskyrus žiurkes biggrin.gif Kartais pasiseka nusipirkti belgišką Benelux pašarą, bet šiuo metu jis irgi dingo verysad.gif
Šiam momentui perku JR Farm su krevetėmis, jį maišau su čekišku Granum graužikams, Beneluxu, itališkomis Padovan avižomis ir kanapių sėklomis, taip pat "žmonių" parduotuvėse perku 3/5/7 grūdų dribsnius, nekepintus grikius, linų sėmenis, moliūgų sėklas, įvairius grūdus (kviečius/spelta/rugius).
Taip pat kasdien žiurkės gauna vaisius/daržoves ir kelis kartus per savaitę (priklausomai nuo amžiaus/sveikatos) - košes, putpelių kiaušinį ar "baltymingo" maisto (įvairios mėsos ar subproduktų, varškės, jogurto, kefyro)

QUOTE(giekab @ 2014 08 14, 10:56)
ar netrukdo naktį miegoti (nes lyg ir anksčiau minėjot, kad gyvenat 1 kambario bute)?

Kadangi aš su miegu problemų neturiu tai gyvūnai man miegoti netrukdo biggrin.gif mano smegenys miego metu reaguoja tik sergančių žiurkių garsus (kriuksėjimus, burkavimus, priepuolius) arba merginų santykių aiškinimasi biggrin.gif Net jei naktį atsibundu nuo to kad kažkas nusprendė nustumti nuo lentynos dubenėlį ar nuo stalo numesti ant žemės sunkų medinį namelį tuoj pat užmiegu vėl.
Vienintelis dalykas į ką reagavau - kai turėjau du narvus ir nusprendžiau nupirkti granuliuotą medžio kraiką. Manęs užteko 4 ar 5 valandoms, paskui kėliausi ir naktį keičiau kraiką į kitokį biggrin.gif
Bet mano tas "negirdėjimas" matyt dėl to kad aš beveik 30 metų gyvenu ir miegu kartu su gyvūnais, įpratau ir prie naktinių katės pabendravimų, ir prie šnarpšiančių prie ausies šunų (šunys ir katė miega kur jiems norisi - savo guoliuose/nameliuose arba lovoje). Man atvirkščiai sunku miegoti viešbutyje ar svečiuose, jei ten nėra jokių gyvūnų biggrin.gif

QUOTE(giekab @ 2014 08 14, 10:56)
ir dar kitas klausimas, kaip dažnai  valot narvus, kad nesijaustų kvapo namuose?

Aš plaunu narvus po dušu kartą į savaitę. Kasdien 1-2 karus į dieną valau lentynas su šlapiomis servetėlėmis bei keičiu tualetinį popierių nameliuose. Hamakus keičiu pagal poreikį - kai kur kartą į savaitę, kai kur kas 2-3 dienas. Kraiką tualetuose keičiu pagal poreikį (priklauso nuo kraiko rūšies, žiurkių kiekio narve ir jų tvarkingumo), dažniausiai kas 2-3 dienas.
Dabar kai nedirbu ir narvų tik 6, tai tikiuosi kad kvapo nėra biggrin.gif Bet meluočiau, jei sakyčiau, kad paskutinius du metus, kai dirbau per du darbus praktiškai be išeiginių po 14-18 valandų į dieną ir turėjau 8-12 narvų su žiurkėmis kvapo nebuvo. Nes ne visada buvo laiko ir jėgų kasdien laiku sutvarkyti visus narvus.

QUOTE(giekab @ 2014 08 14, 10:56)
o labiausiai smalsu kodėl pas jus net 20 žiurkių. kaip tiek įsigijot ar iš gailesčio žiurkėms, kad pas jus joms bus suteiktos geresnės gyvenimo sąlygos nei iš kur ėmėt/ priglaudėt. Ar tiesiog turėdama tam tikrą žiurkių skaičių, jautėt, kad trūksta dar kelių iki pilnos laimės?  rolleyes.gif

Ne ne , tikrai neplanavau tokio kiekio žiurkių biggrin.gif Daug žiurkių aišku atneša daug laimės, bet reikalauja daug finansų, laisvo laiko ir moralinių jėgų.
Pirmus du metus turėjau 6-8 žiurkes ir man to pilnai pakako. Ir ateityje labai norėčiau vėl sugrįžti prie idealaus man kiekio 6-8 žiurkių viename narvelyje rolleyes.gif
Žiurkės pas mane "pasidaugino" kai žiurkės.lt forume pasirodė vaikinas su pranešimu, kad jo žiurkė pagimdė bet namiškiai ruošėsi žiurkiukus nuleisti į tualetą. Kadangi vaikinas gyveno netoli manęs nusprendžiau nueiti išsiaiškinti situaciją. Iš to aiškinimosi pas mane atkeliavo dvi žiurkės-mamos su vaikais plus krūva paaugintų merginų. Ačiū forumiečiams kad daugumai pavyko rasti geras rankas, ir pas mane liko "tik" 7 žiurkės biggrin.gif
O paskui viskas taip ir vyko - tai mergina klaipėdietė parašė kad 2-3 mėn tik pagimdžiusi mergina mergina vėl nėščia (kai atvažiavau paimti pamačiau kad ji dar ir serganti buvo), tai parduotuvėje pamačiau sergančią šviečiančią kaulais sfinksytę. Kartais paimu iš zoošopo suaugusius gyvūnus (arba nustekentas nuolatinių nėštumų merginas) kurie nebeturi šansų rasti gerus šeimininkus. Pernai iš zoošopo paėmiau maitinančią mamą su 3 mergytėm su didžiausiu pūliniu ant gerklės (nei zooparduotuvės pardavėja, nei savininkas jo "nematė"), iš karto iš parduotuvės keliavom pas veterinarą. Mergina Aleksa atkeliavo šiemet iš Aleksoto turgaus nes gulėjo ir kvėpavo šonais.
Tik paskutines kelias mergytes šiemet paėmiau "savo malonumui" iš veisėjų, nes pas mane visai nebebuvo likę normalių rankinių "bendraujančių" žiurkių - nebebuvo su kuo bendrauti ir "pakalbėt" biggrin.gif ir šiaip turint didelį kolektyvą kas kažkiek laiko reikia jį "skiesti" vaikais, nes kitaip pradeda "stogas važiuoti" - atrodo kad visas žiurkių laikymas tai tik ligos, gydytojai, mirtys ir jokio malonumo verysad.gif
Deja, savo nuolatinį norą kažką "gelbėt" tenka smarkiai stabdyti dėl finansų ir laiko stokos. Iki šiol širdį skauda kad nepaėmiau Kauno šunų prieglaudoje sėdinčių suaugusių merginų verysad.gif
Su malonumu gyvenčiau dideliam name, nedirbčiau ir skirčiau visą savo laiką šunims, katėms ir laisvai bėgiojančioms 40-50 žiurkėms, tik deja tai neįgyvendinama biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ORNELLA: 14 rugpjūčio 2014 - 13:50
Ornella, ar nebandei užsiundyti vmvt ant to žmogaus, kuris Alekosto turguje pardavinèja graužikus bei paukščius?. Nesenai teko būti per tuos didžiuosius karščius turguje ir visi gyvūnai kepė ant saulės be vandens . Galvoju negi nieko padaryt neįmanoma, nes jis n metų pardavinėja per didžiausius šalčius, karšćiausias dienas ir niekas nesikeičia. Kalvarijų turguje buvo panaši problema tai kelis kartus parašiau pranešimą vmvt, tai jie rado pažeidimų ir juos teko pardavėjui sutvarkyti
Atsakyti
QUOTE(MeiLLi @ 2014 08 14, 15:42)
Ornella, ar nebandei užsiundyti vmvt ant to žmogaus, kuris Alekosto turguje pardavinèja graužikus bei paukščius?.

Ne, nebandžiau, ir jei atvirai net tokia mintis nekilo verysad.gif Netikiu aš tais VMVT verysad.gif Įstatymas yra, bet jis neveikia, nes niekas nesuinteresuotas tikrinti ir gerinti padėtį verysad.gif Vet. tarnyboms "pelningesnių" dalykų užtenka - tikrinti maisto parduotuves, turgus ir panašius prekeivius, kur galima kyšius susirinkti.
Aš į VMVT esu rašiusi 2 ar 3 kartus dėl žiurkių laikymo skirtingose zooparduotuvėse, bet jokios naudos iš to nebūna - patikrina, bet jokių rimtų pažeidimų "nemato", randa kelias smulkmenas ir parašo kad parduotuvė įpareigota "pašalinti rastus trūkumus".
Vienintelis man žinomas atvejis kai VMVT pagal skundą nubaudė zooparduotuvės savininką ir skyrė kelių šimtų litų baudą buvo Klaipėdoje prieš 3 metus, bet ir tai tik dėka labai atkaklios žiurkių forumo forumietės iš Klaipėdos, kuri bandė kovoti su zooparduotuve Skaliaras. Ji ne tik rašė skundus bet ir nuolat ėjo pas Klaipėdos vet.tarnybos viršininką. Kova truko ne vieną mėnesį ir tik jos atkaklumo dėka savininkui vis dėlto buvo paskirta bauda. Kiek atsimenu tai savininkas ją mokėti atsisakė ir padavė VMVT į teismą, bet man rodos galų gale vis tiek baudą jam teko sumokėti. Tik ta bauda tokia juokinga kad man gaila savo laiko ir nervų verysad.gif
Aš jei atvirai iš viso labai nustebau kad Aleksoto turguje nebeliko šunų ir kačių pardavėjų. Be kaip suprantu juos "išprašė" pagal kitą įstatymą, o iki tol kiek juos skundė vis tiek jie ramiai prekiavo.
Atsakyti
QUOTE(siguliuxxxx @ 2014 08 14, 13:40)
As tai seriu viskuo,ka pati valgau smile.gif

Reiškia pati labai sveikai maitiniesi, šaunuolė thumbup.gif
Aš taip negaliu verysad.gif Mano žiurkės aišku su malonumu valgytų tai, ką valgau aš, bet keptos bulvės, blynai, lašiniai, saldi sriuba ar šaltibarščiai ne pats tinkamiausias maistas žiurkėms rolleyes.gif pasidalinu su žiurkėmis tik virta višta ar spagečiais, o žiurkės su manimi dalinasi plikytais grikiais ir aisbergo salotomis biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ORNELLA: 14 rugpjūčio 2014 - 16:00