Įkraunama...
Įkraunama...

Žiurkės - 2

QUOTE(MeiLLi @ 2014 04 14, 11:58)
Ornella, ką darytai tokioj situacijoj? Kūdumas jo  jau baisus... Bijau, kad per velykas jis man merdėt nepradėtų kai namie nebūsim  unsure.gif

Sunku patarti tokioje situacijoje nematant gyvūno, bet iš tavo parašymo aš nematau nei vienos priežasties kodėl reikėtų žiurkiną migdyti g.gif Kūdumas - ne liga. Mano viena žiurkė beveik metus laiko buvo konkretus skeletas aptrauktas oda, bet jai gyventi ir džiaugtis gyvenimu tai tikrai nerukdė smile.gif Žiurkinas valgo, juda, kam jį migdyti?
Man pagrindinės priežastys migdymui yra
- kai žiurkė kasdien jaučia didelius skausmus kurių negalima nuimti su nuskausminamaisiais
- kai nustoja visai valgyti, t.y. ne nustoja valgyti pati sausą maistą ar iš dubenėlio, o kai jos neišeina visai pamaitinti iš šaukštelio, su pirštu, su švirkštu. Jei žaidžiant žiurkė suvalgo kelis kartus į dieną kad ir po 1-2 ml maisto, ar sugeba kažkiek nulaižyti nuo piršto niekada tokio gyvūno nemigdau
- kai auglys pas merginas padidėja tiek, kad pasimato storos kraujagyslės ir atsiranda tikimybė kad bet kuriuo momentu auglys truks ir žiurkė be manęs nukraujuos
- kai žiurkė būna "kominėje būklėje", t.y. guli į nieką nereaguodama
- jei būtu situacija kaip pas Etą - "prakiuręs pilvas"
Mano vienas berniukas kelis mėnesius visiškai nevaldė užpakalinių kojų, bet puikiai nušliauždavo iki maisto, kažkiek apsiprausdavo ir mirti tikrai netroško smile.gif dar ir į hamaką ar ant neaukštos lentynos užropodavo. Nemačiau priežasties jį migdyti, tiesiog tai reikalavo didesnio dėmesio ir priežiūros iš mano pusės.
O berniuką tavo būtinai nuvežčiau veterinarui parodyti. Nes 1m5mėn dar labai jaunas amžius. Tegu peršviečia plaučius - gal jam plaučių uždegimas (būna tokie besimptominiai) arba auglys kurį dar galima išoperuoti. Stiprybės Jums abiems 4u.gif


Papildyta:
QUOTE(dijore @ 2014 04 14, 08:43)
Labas rytas
Noriu patarimų ir pasiūlymų
Reikalas toks kad įsigijom katinuką,jis dar mažas beveik 7 savaičių.Bėda tame kad mano žiurkiukams dabar stresas  verysad.gif .Gal kas galit patarti kaip pripratinti žiurkiukus prie katinuko.

Sveikinu su nauju augintiniu 4u.gif Gal parodysit ax.gif
O kodėl jis toks jaunas? Juk veisėjai be 3-3,5mėn neatiduoda g.gif Ar čia koks "prieglaudinukas"?
Pas mane aišku kiek kitokia situacija nes žiurkės ateina į namus kur jau yra šunys ir katė. Ir kažkokių specialių "pratinimų" aš nedarau. Nes katė su žiurkėmis pas mane nekontaktuoja, t.y. katė nebūna kambaryje per žiurkinius pasivaikščiojimus ir ji negali užšokti ten kur stovi narvai. Ji stebi "žiurkinį televizorių" nuo lovos ar šaldytuvo iš 1m atstumo. Ir kartais ją pasikviečiu "į pagalbą" kai man reikia suleisti žiurkei vaistus, o žiurkė atkakliai priešinasi - tada pamačiusi katę žiurkę 2-3 sek užsimiršta o man tiek užtenka biggrin.gif
Jūsų atveju visų pirma žiurkių narvą pastatyčiau taip kad nebūtų jokių tiesioginių kačiuko kontaktų su žiurkėmis. Jei išeina tai pradžioje iš viso katinuko neleisčiau į tą kambarį kur yra žiurkės. Paskui pratinčiau prie kvapo - paniurkiusi kačiuką su tom pačiom rankom/drabužiais eičiau niurkyti žiurkių. Po kelių savaičių paėmus kačiuką ant rankų prineščau jį prie žiurkių narvo kad jos galėtų apuostyti esant norui. Tuo pratinimas ir baigtusi biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2014 04 14, 12:03)
Sveikinu su nauju augintiniu  4u.gif



Ačiū už sveikinimus.Na mūsų kačiukas be dokumentų smile.gif , o ir norėjom jauno kad su žiurkiukais susidraugautų.
Atsakyti
QUOTE(dijore @ 2014 04 14, 13:35)
Ačiū už sveikinimus.Na mūsų kačiukas be dokumentų  smile.gif , o ir norėjom jauno kad su žiurkiukais susidraugautų.

Esmė ne dokumentuose o tame, kad kačiukai keliauja į naujus namus jau paskiepyti. O ir mama dar juos "proto" ir gero elgesio pamokina.
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2014 04 14, 17:14)
Esmė ne dokumentuose o tame, kad kačiukai keliauja į naujus namus jau paskiepyti. O ir mama dar juos "proto" ir gero elgesio pamokina.



Na bet trijų mėnesių tai jau didelis katinukas,kai turi žiurkiukus smile.gif .Mums siūlė jau ir iškastruotą katuką bet bijodami dėl savo žiurkiukų gyvybės atsisakėm
Atsakyti
QUOTE(dijore @ 2014 04 15, 08:06)
Na bet trijų mėnesių tai jau didelis katinukas,kai turi žiurkiukus  smile.gif .Mums siūlė jau ir iškastruotą katuką bet bijodami dėl savo žiurkiukų gyvybės atsisakėm

O aš būčiau ėmusi kastruotą biggrin.gif o dar geriau katiną virš metų laiko biggrin.gif
Iš tikrųjų jūsų žiurkiukams jokio skirtumo kokio amžiaus katinukas - mano katei buvo jau 10 metų kai mano namuose atsirado pirmos žiurkės smile.gif čia turbūt labiau nuo genetikos ir individualaus gyvūno charakterio priklauso katino požiūris į kitus gyvūnus
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2014 04 15, 08:55)
O aš būčiau ėmusi kastruotą  biggrin.gif



Kadangi mūsų namuose tai pirmas katinas,tai ir pamąstėm kad kuo mažesnis tuo mažiau bus medžiotojas smile.gif . Na vienas mano berniukas jau netoks bailiukas darosi, netgi puola katinuką kai tas prie narvelio prieina lotuliukas.gif . Matau kad turėsiu vargelio kol savo šeimyną sudraugaudinsiu g.gif
Atsakyti
QUOTE(dijore @ 2014 04 16, 10:47)
Kadangi mūsų namuose tai pirmas katinas,tai ir pamąstėm kad kuo mažesnis tuo mažiau bus medžiotojas  smile.gif . Na vienas mano berniukas jau netoks bailiukas darosi, netgi puola katinuką kai tas prie narvelio prieina  lotuliukas.gif . Matau kad turėsiu vargelio kol savo šeimyną sudraugaudinsiu  g.gif

Tiesiog man augantis katinukas iki metų laiko tai siaubų siaubas lotuliukas.gif Mano katei jau 15 metų bet iki šiol prisimenu jos pirmuosius gyvenimo metus, nors lyginant pvz. su mano mamos ar draugių katinais ji buvo tikras angelas biggrin.gif
Šeimynos sudraugauti ir nereikia, čia juk ne šuo su kate besitūsinantys tam pačiam gyvenamajam plote - reikia kad katinas ir žiurkinai tiesiog normaliai sugyventų kiekvienas savo "teritorijoje". Viskas bus gerai 4u.gif
Atsakyti
[quote=ORNELLA,2014 04 16, 11:57]
Tiesiog man augantis katinukas iki metų laiko tai siaubų siaubas lotuliukas.gif
/quote

Na noriu kad galėčiau ir žiurkius ir katiną vienam kambary paleisti pasilakstyti, o dabar tenka žiurkius išnešti į kitą kambary kur nėra katės kvapo.Ir žinoma jie mažiau pabėgioja dabar nei ankščiau verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(dijore @ 2014 04 16, 13:26)
Na noriu kad galėčiau ir žiurkius ir katiną vienam kambary paleisti pasilakstyti, o dabar tenka žiurkius išnešti į kitą kambary kur nėra katės kvapo.Ir žinoma jie mažiau pabėgioja dabar nei ankščiau  verysad.gif

Net prie idealiausio katinuko elgesio paleisti vienu metu kartu katinuko ir žiurkinų nerekomenduoju.
Pabandykite išnešti katinuką į kitą kambarį, o berniukus paleisti palakstyti ten kur stovi jų narvas ir kur visada lakstydavo - net jei ten yra katinuko kvapas 1-2 dienų turėtų užtekti kad berniukai su juo apsiprastų. Katinuko kvapas vis tiek pas jus yra visur, ir nuo jūsų rūbų, rankų. Tuo labiau kiek suprantu po pasivaikščiojimo berniukai vėl grįžta į "katinuko" kambarį tai koks tikslas juos nešioti. Padėkite žiurkes su narveliu ant lovos, atsisėskite šalia ir paleiskite katinuką. Galite berniukams kokį skanėstą duoti kad smarkiai nesinervintų. Užteks 10-15min kelis kartus per dieną.
Dar iš savo patirties galiu pasakyti kad kuo daugiau aš saugojau žiurkes nuo katės ar šunų tuo labiau ir ilgiau žiurkės jų bijo. Dar aš žiurkes paprovokuoju biggrin.gif duodu joms narvelyje ką nors skanaus ir kvapnaus, kad katė lįstų o žiurkės saugotų maistą. Porą kuokštų išrautų iš katės plaukų ilgam atbaido katę nuo noro lįsti pas žiurkes, o žiurkės įgauna pasitikėjimo kovojant su tokia "pabaisa". Bet gali būti kad čia tik merginoms tai veikia - berniukai vaidina kad mūsų namuose katė "neegzistuoja", jie jos "nemato"
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ORNELLA: 16 balandžio 2014 - 13:31
QUOTE(ORNELLA @ 2014 04 16, 13:19)
Net prie idealiausio katinuko elgesio paleisti vienu metu kartu katinuko ir žiurkinų nerekomenduoju.


Ačiū ORNELLA už patarimus
Atsakyti
Nebeliko mano žiurkiaus... suparalyžiavo vieną pusę pilnai ir po kelių valandų numirė. Liko vienas broliukas narve ir matosi, kad stresuoja, neranda vietos.
Atsakyti
QUOTE(MeiLLi @ 2014 04 17, 22:51)
Nebeliko mano žiurkiaus... suparalyžiavo vieną pusę pilnai ir po kelių valandų numirė. Liko vienas broliukas narve ir matosi, kad stresuoja, neranda vietos.

Užjaučiu verysad.gif verysad.gif verysad.gif
Paskubėjo berniukas ant sūrio debesėlio verysad.gif
Gerai kad viskas įvyko greitai ir nesikankino nei jis, nei tu
Jei nenusprendei nelaikyti daugiau žiurkių, tai broliukui geriausias "vaistas" dabar būtų kuo greičiau atnešti du mažus žiurkučius
Atsakyti