QUOTE(mintas @ 2014 02 17, 11:27)
Paskutiniu metu buvau nusiteikęs statyti rotorinį rekupą, "Komfovet Domekt 400 VW" neišlaidauti ant ŽŠ ir visą geoterminio vamzdžio galingumą paaukoti ŠS, bet dabar kilo dar viena mintis.
Kadangi pas mane, kaip tik, ties ta patalpa, iš kurios į lauką išeis ortakiai, kaimynai pastoviai kūreną kaminą, tai gausis, kad aš pastoviai turėsiu kvėpuoti dūmais. Svarbiausia, kad ne tik žiemą, bet ir vasarą, beveik kasdien, nes ten pas juos pirtelė ir jie ją kurią kiekvieną dieną. Kuo toliau, tuo labiau linkstu link minties, kad oro paėmimą reikia daryti kitoje namo pusėje, vis mažiau dūmų bus. Tai galima įgyvendinti darant ilgą apšiltintą ortakį namo viduje, arba vamzdį nutempti po žeme lauke, zaadno gaunant ir ŽŠ funkciją. Į vamzdžio ilgį labai nežiūrėčiau, svarbiausia būtų vamzdžio nuvedimas kaip galima toliau nuo smirdančio kamino, o kiek jau šils tiek. Dėl tokios sistemos kainos, tai man kainuos tik vamzdis, 200mm vamzdžio 3m kainuoja apie 100 Lt, o nuvesti gautūsi apie 21 m, o kainuotų apie 700 Lt, plius reikės nusisamdyti kokį bopkatą su eskavatoriaus funkcija, kurie kainuoja apie 80 Lt už valandą plius 100 Lt atvežimas. Darbas truks apie 3-4 val, tai gausis kad kainuos ~420 Lt. Taigi, toks ŽŠ, kurio pagrindinė funkcija bus švaresnio oro paėmimas, o oro pašildymas bus kaip ir šalutinė funkcija, man kainuotų apie 1120 Lt. Plius dar šiek tiek smėliuko reikės, bet jo mašinos nereikės, o kad truputį panaudosiu, tai ten nė 100 Lt nesieks. Maksimum, ką reikės pačiam padaryti tai eskavatoriui iškasus duobę, užpilti truputį smėliuko ir kanalizacijos vamzdžius susimesti. Na nuolydį reikės išlaikyti, dėl praplovimo, bet tai kapeikos. Kanalizaciją kai sau įsirenginėjau, daugiau streso buvo smile.gif, dabar tai į tai žiūriu, kaip į ~2-4 val lengvą darbą.
Kadangi iki Rekuperatoriaus dar nepribrendau, tai ir ŽŠ problemos sprendimas vis dar laukia savo eilės.
Vėdinimo sistemos diegimas planuojamas šiais metais labiau į rudenį.
Ne visada palanku imti orą per ŽŠ. Reikėtų pagalvoti ir apie apėjimą. Ar jau nuspręsta kur bus rekuperatorius? Gal dar nesunkiai išeitų jį pastatyti atokiau nuo dūmų?
Pravesti d200 kiaurai per apšiltintą rostverką ar įrengtą pamatą bus gana sunku ir komplikuota.
Man taip pat aktualus oro paėmimo klausimas. Planuoju rekuperatorių statyti prie sienos ir išmetinėti tiesiai per 2 metrų vamzdį. O paėmimą daryti vedant vamzdį ne vidumi, bet išore. Tokiu atveju nereikėtų jo apšiltinimo. Tiesa, dėl estetinio vaizdo gali tekti pravesti tą vamzdį patalpose ir apšiltinti.
QUOTE(cibulis @ 2014 02 18, 14:07)
Aš nepriklausau darbščių, savadarbių rankų būreliui, t.y. nežadu pats konstruoti, kas pusmetis perkonstruoti, taisyti, tobulinti ir t.t. Aš perku paslaugą, kurią kažkas parduoda. Mano nurodyta ŽŠ kaina 7000 Lt po sąmatos patikslinimo išaugo iki 9100 Lt.
Iš esmės visą kainą sudaro 43 metrai PP D 200 vamzdžių, 13 alkūnių (vnt. 113 Lt), valdikliai, specialus oro paėmimo kaminėlis su filtru montuojamas šaltos stoginės sienoje (nesimatytų kamino kažkur sklypo viduryje), cinkuotos skardos ortakis. Į kainą įskaičiuota drenažo atšaka kondensatui nuvesti. Darbai ir medžiagų transportavimas apie 1700 Lt.
Beje, PP vamzdis yra daug geresnis nei daugelio klojamas PVC.
Gal neverta jungti kelių vamzdžių atšakų "pagal vadovėlį"? Didėja rizika nesandarumui ir auga kaina, bet ne šilumokaitos efektyvumas.Jungtys kainuoja kaip keli metrai vamzdžio ir kainos padidėjimas neatsipirks dėl šiek tiek sumažėjusių ventiliatoriaus elektros sąnaudų.
Gal geriau tiesiog paimti 40-50 metrų d200 polipropileninio vamzdžio ir pasidaryti ŽŠ su 2-3 vnt. 45 laipsnių alkūnėmis?
Manau taip padaryta ir pas Koridą.