QUOTE(ŠviesaTamsoje @ 2015 01 30, 23:56)
Sveikos, gal kažkas gali patarti, vienur vieni vienaip sako, kitur kiti kitaip... Susimaišiau visiškai
Įsidarbinau - 2011 m. rugpjūtį
Dekretinių išėjau - 2012 m. gegužę
Pagimdžiau - 2012 m. liepą
Pasirinkau 3 metų VPA
Mano darbo vieta buvo panaikinta, nes mano padalinys buvo perdarytas į kitą UAB'ą.
Darbdaviai gali siūlyti kitą darbo vietą toje įmonėje, kurioje esu VPA arba atleidimą iš darbo.
Klausimas:
1. Kokio dydžio man priklauso išeitinė išmoka? Ar tik už dirbtus 10 mėn., ar prisideda ir vaiko priežiūros atostogose esami metai?
Jeigu nesiskaičuoja VPA ir NGA į stažą, tada už 10 mėn. darbo, gausiu 1 mėn. išeitinę.
Jeigu skaičiuojasi - mano darbo stažas bus 3 metai 11 mėn. ir gaučiau 3 mėn išeitinę.
2. Po VPA (3 metų) grįžti neturiu kur. Mano žiniomis, atėjus laikui, kai turėsiu grįžti po VPA, man bus pasiūlyta arba eiti nauja sutartimi į tą UAB'ą, arba skirs kitas pareigas, arba patys pasiūlys atleidimą su išeitine.
Bet kokiu atveju, aš nesutiksiu eiti dirbti nei kitose pareigose, nei į kitą UAB'ą. Taigi
klausimai/pasitikslinimai:
2.1. Aš turiu teisę rinktis, ar likti ar ne. Jeigu nusprendžiu nelikti įmonėje kitose pareigose, man išmokės išeitinę pagal stažą, taip?
2.2. Jeigu tuo metu kaip tik laukiuosi, ir manęs kaip nėščios negali atleisti man nenorint, ką tokiu atveju daryti? Kur dirbti, jeigu nėra mano darbo vietos, o aš nesutinku su kitomis pareigomis?
2.3. Kai darbdavys pateiks man pasiūlymą, aš pagal įstatymus, mano žiniomis, turiu 1 mėn. laiko apgalvoti ar priimti šį pasiūlymą, ką tą visą mėnesį turėčiau daryti? Kur eiti dirbti, ar tiesiog nuėjus į įmonę sėdėti darbo valandas, kad negaučiau pravaikštos? Ar į darbą eiti nereikia, nes nėra mano darbo vietos? Ar už tą mėnesį man moka atlyginimą?
Praėjus tam mąstymo mėnesiui, paskutinę dieną, kai turiu teisę apsispręsti, aš pasakau, kad nesutinku ir darbdavys tada praneša, kad mane atleidžia su išeitine išmoka. Tačiau kadangi apie atleidimą iš darbo moteriai, turinčiai vaiką iki 14 metų, turi pranešti prieš 4 mėnesius, tai tuos keturis mėnesius turiu likti toje įmonėje ir galiu gauti atlyginimą? Jeigu nesusitartume aišku kitaip... O po tų 4 mėn. gaučiau iš išeitinę? Kaip ir tokiu atveju išloščiau 1 mėn. (galvojimo) + 4 mėn. (kai pranešti iš anksto reikia) + išeitines. Tokiu atveju galėčiau tartis su įmone, kad man nereikėtų "kabėti" įmonėje, o jiems tiek nekainuočiau.
Klausimų milijonas ir galbūt gali pasirodyti painu, bet skaičiau ir domėjausi labai daug.. Noriu tiesiog su Jumis pasitikslinti, ar gerai viską supratau..
Būsiu dėkinga jeigu kas atsakytų ir patartų
Sveika, atsekiau pasvarstyti ir čia
Gal papunkčiui nedėliosiu. Bet pamąstykim. Pirmiausia reikėtų pristatyti pažymą, kad laukiatės dar nesibaigus VPA. Po VPA, sekančią dieną privalote prisistatyti į darbovietę. Jie kažką privalo siūlyti. Jeigu pertvarkymai buvo struktūriniai, jie turi dokumentus, oficialiai, tai tuo remdamiesi turi siūlyti įmanomus variantus. Atleidimo siūlymą su išeitine jie turi atmesti iškarto, nes laukiatės - neturi teisės. Gali siūlyti tik adekvačias pareigas pagal kompetenciją, darbo laiką, atlyginimą, darbo vietą, t.t. Ką ie darys jeigu nesutiksite, nežinau, Nes jeigu pasiūlius adekvačiai nesutinkate, jie galėtų atleisti (su keturių mėnesių įspėjimu ir išeitine), bet jūsų atleisti negali, tai neturi ir jokių priemonių prieš jūsų nesutikimą... Kita vertus, jeigu pasiūlys adekvačiai, jūs kaip ir turėtumėte sutikti, o jūs nenorite. Aš bandyčiau susidėlioti taip, kad jiems siūlyti išėjimą šalių susitarimu, nukeliant atleidimo datą po NGA. Dabar jie gali jums forminti prastovą ir mokėti 1/3 vdutinio DU (jeigu pasiūlo ką nors adekvataus, o jūs nesutinkate), arba 2/3 vidDU (jeigu neturi ką pasiūlyti). Šalių susitarime galima susitarti bet kokio dydžio išeitinę, tai galima paskaičiuoti nuo ko derėtis:
-jeigu jūs nesilauktumėte ir jus atleistų dabar, tai po VPA jus laikytų 4 mėnesius 4xDU, plius išeitinė 3xDU (VPA ir NGA tikrai įeina į stažą išeitinei skaičiuoti).
-kadangi jūs laukiatės ir jūsų atleisti negali, darykim prielaidą, kad jus norės atleisti po antrų VPA. Tuomet stažas dar išilgėtų ir prie pirmo punkto reikėtų pridėti dar 1menDU.
-O dar būtų įdomiau, jeigu jūs pareikštumėte norą grįžti į darbą, kai vaikui sueis dveji, ir jie niekaip negalėtų jūsų atleisti dar 12 mėnesių (na čia jau šantažas, bet deryboms pradžia yra
).
Taigi jeigu jūs didelių finansinių pretenzijų darbdaviui neturite, galite pasiūlyti pvz 3 mėn. išeitinę, kuri ir taip jau mažiausia, kuri jums priklausytų pagal visus scenarijus, plius kas mėnesį 1/3 prastovos iki NGA (arba iš tų 3 mėn. išeitinės tuos 1/3 kas mėnesį mokėtus atminusuoti, kad jiems nebūtų nuostolio, o jums būtų kas išleidžia į NGA ir nenutruktų stažas).
VPA išmoka, kiek žinau, priklauso visiems, kas turi pakankamai stažo, nesvarbu, ar tuo momentu dirba ar ne.
Na, dabar jūsų klausimai ir svarstom toliau
P.S. apie tą mėnesį galvojimui nesu girdėjusi, bet yra toks terminas "protingumo prinipas" tia kiekvienam gali skirtingai atrodyti, koks terminas galvojimui yra protingas. Jie gali pateikdami paiūlymą, parašyi apsipręsti per savaitę. Kita vertu, kaip jau minėjau, to siūlyti jie iš viso neturi teisės, jeigu jūs pristatote pažymą, kad laukiatės.