QUOTE(arkava @ 2014 01 14, 20:34)
Priklausomai nuo gamintojo, 20-inis vamdzis brangesnis nei 16-inis daugiau nei dvigubai. Ar jo dvigubai maziau reiks - tikrai ne. Taip kad efektyvumas abejotinas, ir dar del silumnesio kiekio, esant dideliems plotams, kuriam susildyt taip pat reiks energijos
Bet mano tokie argumentai
Ok, dėl kainos sakiau, kad nesidomėjau, taip, ilgis bus didesnis nei pusė, taip kad 20mm vamzdelio atveju, grindinis gausis brangesnis. Kas liečia efektyvumą, vat čia jau klausimas, kuris turi būti atsakomas labai individualiai įvertinus kiekvieną situaciją.
Kuo namas šaltesnis, tuo svarbiau, kaip galima mažesni tarpeliai tarp vamzdelių. Storesnio vamzdelio tankiai neišvedžiosi, taip kad aišku, pasirinkimas geresnis yra plonesnis vamzdelis. Grindys bus šildomos tolygiau.
Energiškai efektyvaus namo atveju, aš statyčiau už stambesnius vamzdelius išvedžiotus pakankamai tankiai.
Dėl šilumnešio kieki, tai mano klausimas būtų toks: kas geriau, ar truputį daugiau sumokėti už didesnį kiekį šilumnešio grindyse, ar esant jo nepakankamam kiekiui, ŠS atveju investuoti į privalomą buferinę talpą, kuri paprastai kainuoja apie 2000Lt ir daugiau?
Na mano klausimas tai tiesiogiai susijęs su ŠS. Kaip minėjau, grindinis šildymas labai individualus reikalas.
Mano grindinio šildymo sistema idealiai pritaikyta galingesnio ŠS darbui be akumuliacinės, nes stambiausi į grindis montuojami vamzdeliai užtikrina ir mažiausia skysčio tekėjimo pasipriešinimą ir geriausią šilumos perdavimą į grindis, trumpos ~50m kilpos užtikrina dar mažesnį pasipriešinimą tekėjimui ir tolygesnę šilumnešio temperatūrą, kas užtikrina, kad vos ne visu grindinio ilgiu, bus maksimaliai efektyviai atiduodama šiluma į grindis. Mažas atstumas tarp vamzdelių leidžia greitai perduoti šilumą į grindų betoną. Taigi, nors šilumos siurblys ir galingas, mano grindys sugebės pakankamai greitai visą tą pagamintą šilumą greitai įsisavinti, kas leis ŠS dirbti maksimaliai efektyviai, be dažnų įsijunginėjimų-išsijunginėjimų ir nenaudojant akumuliacinės-buferinės talpos.
Taip, mano grindys kainavo brangiau, nei būtų kainavusios, jei ant jų būčiau taupęs, bet dėl jų prtaikymo darbui su ŠS, ar kitais atsinaujinančios energijos šaltiniais, aš dabar galiu sutaupyti labiau aprišdamas savo ŠS ir kaip minėjau, nepirkdamas akumuliacinės talpos.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2014 01 14, 21:15)
Bet rezultatai jau dabar labiau nei "neblogi"
Dėkui
, aš ir juos matydamas, pilnas optimizmo
.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2014 01 14, 21:16)
Būtent taip primityviai mano supratimu bando vadovautis DEU.
Cibuli, Jūs klystat. Nevertinkit kitų žmonių, visiems bus nuo to tik geriau
.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2014 01 14, 21:35)
Pagal jo pasakymus aš susidariau nuomonę,
Dar kartą pasikartosiu, man iš šono žiūrint - klaidingą. Nevarykit ant žmogaus, pasikliaudami savo klaidingai susidaryta nuomone. Tai yra nemoralu pirmiausia.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2014 01 14, 21:49)
Aš nestatau popiergaliui. ... Be to, je namą šildysi dujomis, tai energijos sąnaudas reikėtų padauginti iš 1,2, o grynai elektra - iš 2,8.
Pala Cibuli, jei nestatai namo popiergaliui, tai dujas ar elektrą reikia dauginti ne iš tavo nurodyto, sertifikavimams skirto koeficiento, o tiktai iš koeficiento, kurio pabaigoje rašoma "Lt".