vienareikšmio atsakymo kas gerai ar kas negerai čia nerasite. yra galybė medžiagų ir galybė sprendimų. pridiskutuota šia tema nemažai ir čia. nepatingėkite paskaitinėti nuo pat pradžių ir pagauti patį principą ką, kodėl ir kada reiktų naudoti bei kur labiausiai atkreipti dėmesį. už Jus gali nuspręsti arba šios srities specialistai arba architekas (jeigu kompetetingas), na galite dar pasikonsultuoti su pažangia statybos technine priežiūra.
kas man užkliuvo, galiu parašyti.
1. kiek suprantu namas karksinis, ar nebijote, jog iš lauko uždėtas polistirolas su struktūra nepradės skilinėti dėl bendros namo konstrukcijos vaikščiojimo? karkasiniam namui rinkčiausi vėdinamo fasado variantus.
2. tas pats iš vidaus - gipsą planuojate sukti prie OSB, kuri tieisiai prisukta prie medinio karkaso. galvos gal nedėčiau, gal būt įmanoma viską atlikti, bet didelė tikimybė, jog suskilinės visi sujungimai.
3. šiltinimo medžiagų įvairovė. stiklo vata, celiuliozė, polistirolas. kodėl toks miksas? kam visą tai?
4. ką veikia stiklo vata prieš garo izoliaciją žiūrint iš vidaus? nedaryčiau to dėl kelių priežasčių: dulkėjimas. mikro dalelės turės galimybę patekti į vidų, kurias Jūs kvėpuosite (per rozetes, kažkokius pajungimus ar kanalus). galimas drėgmės kondensavimasis prie aliuminio plėvelės.
5. aliuminio plėvelei reikalingas bent jau 1-2cm tarpas iki kitos medžiagos. i turi dvejopą poveikį - sulaiko drėgmės patekimą į konstrukciją ir mažina spindulinius šilumos nuostolius, bet tam jai reikalingas tarpas iki kitos medžiagos.
6. drėgmė iš namo vis tiek norės eiti lauk. kovokite su tuo kiek norite, bet tas procesas vyksta visada. todėl ir daromi visokie garo barjerai. tarkime jog Jūs būsite tas laimingasis, kuriam pavyks tą barjerą įsirengti idealiai, o jeigu ne, tuomet medžiagos parinkinėjamos taip, kad mažiausiai laidžios būtų vidinėje pusėje ir einant į lauką laidumas drėgmei tik didėtų. pas jus viskas atvirkščiai.
reziumė: Jūsų vietoje iš vidaus daryčiau kažkaip taip:
gipsas, oro tarpas konstrukcijai (metalinei), aliuminio folija (plėvelė), osb ar kita medžiaga, prie kurios galėtumėt įrengti garo barjerą, celiuliozė, ar vata, ar polistirolas, ar purškiamos putos - ne tiek svarbu, svarbiau jog per visą sienos storį pagal norimą varžą. tada vėjo izoliacija ir vėdinamas fasadas (stiklinis, medinis, akmeninis ar mūrinis (šiuo atveju reiktų papildomo pamato) - pagal skonį).
norėjote nuomonės - prašom, bet tai nereiškia, jog viskas ką čia parašiau yra vienintelė teisinga filosofija ir būtent taip reikia statyti būstą. paprasčiausiai taip daryčiau aš, o Jūs ar kiti gali rinktis visiškai kitus būdus
siaip pasirinkau toki sumustini, nes noriu, kad didzioji dalis apdailos butu tinkas, ir nedidele dalis medis. neisivaizduoju kaip tinkuoti ventiliuojama fasada, nes labai daug nuomoniu, ir sunku pasirinkti, nes vieni uz ta kiti uz ana
yra variantu geru, bet vien plokstes kurios gali buti iskarto tinkuojamos kaina 40 lt uz m2