QUOTE(cibulis @ 2014 01 15, 10:59)
O geriausias finansiškai variantas yra toks apie kokį kalba DEU. Pakankamai šiltas namas: 20-30 kWh ribose. Gruntas-vanduo siurblys, kurio NVK bus apie 4 ir šildymo sąskaitos dzin. Tik tokiu atveju negalima kalbėti, kad pasiekei A+ ar A++ namą. A klasės namas gal ir išeitų, bet be daugiau.
Labai teisingai mąstai. Ir koeficientą labai teisingai taikai, ŠS atveju su COP4, namo Lt koeficientas bus 4 kart geresnis.
Aš, kaip ir dauguma čia susirinkusių, nori pastatyti, stato ar pasistatė šiltą namą lyginant su šių dienų mainstream`u ir visi domimės A++, PN ir kitiems energiškai efektyviems namams keliamais reikalavimais bei rekomendacijomis, bet domimės ne todėl, kad norime truks plyš įtilpti į tą rėmą ir puikuotis prieš visus turėdami popierėlį, bet tik tam, kad žinotume, kur link reikia judėti, norint pasistatyti mažai Lt šildymui ir vėsinimui rijantį namą.
Man iš tikrųjų patiko PN išvystyta koncepcija, kad maksimalių pastangų sutelkimas vienoje srityje, pavyzdžiui namo sienų apšiltinimo sluoksnio besaikis storinimas neduoda absoliučiai jokios apčiuopiamos naudos, nors logiška būtų jos tikėtis. Tik kompleksiškas problemos sprendimas priveda prie visai kitos statybos filosofijos, kai gali nesirūpinti, standartiniam namui gyvybiškai svarbiu šilumos šaltiniu ir šiltą namą pasistatyti beveik neviršydamas standartinio namo iškėlimo kainos, kai įrengtos šildomos grindys visai nėra šiltos, kai nereikia statyti radiatorių po langais, kai taupymo sumetimais nereikia numetinėti patalpų vidaus temperatūros 2 laipsniais, kol viduje nėra žmonių, kai namo šilumos inertiškumas yra pliusas o ne minusas ir t.t. ir t.t.
Įdomu tai, kad didžioji dalis besistatančių net nebando gilintis į šią filosofiją ir kai kurios tarsi akivaizdžiai atrodančios tiesos jiems absoliučiai nesuprantamos. Ką jau kalbėti apie daugumą besistatančių, kai net, sakyčiau labai geri savo srities specialistai tose pačiose supermamose vis dar teigia kad inercija šildymo sistemose yra blogis.
Oi dar nesubrendo mūsų visuomenė iki tikrai visai kito požiūrio į namų statybą, vergavimą kaminui ir pan. Paprastai kartos turi pasikeist, kad pasikeistų filosofija, net nežinau, kaip EU pavyks ką tai rimtesnio pasiekti, per tokį trumpą laiką. Oi nusimato korupcija statybų sritį, "kad tik mano ekonomiškai pastatyti suplanuotam namui" išduotų statybų leidimą, kad vėliau sertifikuotų taip kaip reikia, net nesusimastydami, kad tokiu savo elgesiu žmonės patys sau meškos paslaugą daro, nes kaip minėjau, tikrai energiškai efektyvų namą pasistatyti, turėtų kainuoti beveik tiek pat, kiek ir šių dienų standartinį, o seno mąstymo žmonės taip "taupydami" tik įkinko save "kamino vergovei".
Nors iš kitos pusės ir tas sertifikavimas ne labai jau į temą. A++ namui reikalingas rekuperatorius, kurio pasirodo dar nėra sukurta ir iki 2020m tikrai nebus sukurta. Klausimas, kaip tuomet sertifikuoti namus reikės ?
Kol leidžia įstatymai, tikrai nematau reikalo vergauti ir sertifikatams, jei statai sau. Per daug nauja EE namų filosofija, nusigrybauja ir specialistai EE namų standartus prastuminėdami. Taip kad nauja filosofija ir specialistams kuriantiems tuos sertifikavimo reikalavimus. Automatiškai tie reiklavimai nėra iki galo apgalvoti ir išbaigti, taip kad ar verta juos šiuo momentu aklai išpildyti.