Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

Jurzole, užskaitau tikrai. Smagu deklaruoti, kad matomas ryškus tobulėjimas..smile.gif
ir vis pakartoju, kad, mano galva, Tau reikia pažaisti su kvadratu, Tavo kompozicijos dažnai statiškos, mano akimis jos prašosi kvadrato..smile.gif
Atsakyti
Atnešu keletą juostinių kadrų, pirmą kartą juostą ryškinau pati, jau turėjau galimybę ir keletą foto atspausti. Man pačiai mieliausia ši foto, primena mane vaikystėj smile.gif

user posted image

Nieko labai ypatingo, bet ten mano vaikai (ir ne tik) ir foto man dėl to mielos...Daugiau mano flickr
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gotte: 12 vasario 2014 - 22:44
QUOTE(sayonara @ 2014 02 12, 19:54)
Jurzole, užskaitau tikrai. Smagu deklaruoti, kad matomas ryškus tobulėjimas..smile.gif
ir vis pakartoju, kad, mano galva, Tau reikia pažaisti su kvadratu, Tavo kompozicijos dažnai statiškos, mano akimis jos prašosi kvadrato..smile.gif

Aciu smile.gif

Buk draugas, jei netingi, issiplesk truputi apie tas statiskas kompozicijas... teoriskai zinau, ka tai reiskia, o praktiskai nesu tikra, kad suprantu, kaip ir kodel jos pas mane tokios gaunasi unsure.gif Apie kvadrata tai isidemejau, ka ana vasara sakei (ir Yvette sake, kazkokia kitokia proga), vis eksperimentuoju karpydama foto, kurios, kaip man atrodo, kvadrato prasosi, bet vis lieku abejonese...

QUOTE(gotte @ 2014 02 12, 22:42)
Atnešu keletą juostinių kadrų, pirmą kartą juostą ryškinau pati, jau turėjau galimybę ir keletą foto atspausti. Man pačiai mieliausia ši foto, primena mane vaikystėj smile.gif

Man sita labai patinka, tokia retro. Ir emocija tokia gyva, tikra.
Atsakyti
gotte, gražūs bandymai smile.gif
su zenitu? su juo sunkoka fokusuoti, bent jau man..
skenavai juostą ar spausdintą foto? nes pilkumas nemažas. nereikia bijoti su PS kontrasto pridėti, ne visoms nuotraukoms pilkuva tinka smile.gif
yra ten gražių momentų, nu ir kas, kad vaikai smile.gif
man vis tik labiausiai patinka ta "retro" mergaitės su segtukais (beveik kaip "mergaitė su degtukais" biggrin.gif), tik gaila, kad mergaitės pozicija kadre pernelyg arti centro, neišlaikyti trečdaliai, juo labiau, kad žvilgsnis eina konkrečiai tam tikra kryptimi, ten norisi daugiau erdvės. visais kitais aspektais labai mielas kadras smile.gif

Atsakyti
Jurzole, Tavo statiškos kompozicijos tikriausiai susiję su tuo, kad daugiausia fotografuoji gamtą. Teorijoje sakoma, kad statiškai kompozicijai būdingas darnos, rimties, ramybės, amžinybės pajautimas. Tokiose nuotraukose jų yra kur kas daugiau, negu, tarkim, gatvės ar žmonių fotografijose. Tačiau, matyt, tas gamtos matymas Tavyje tiek giliai įsišaknijęs, kad nejučia ir žmones fotografuoji statiškai, t.y. dažniausiai išlauki to momento, kai jis sustingęs, nurimęs akimirkai, o ne dinamiškas - emocingas, judesy, veiksme. Pastebėjau, kad tikriausiai pasąmoningai žmonės Tavo nuotraukose yra rimti, ramūs, nuleidę rankas, aiškiais žvilgsniais ir pan. Statiška kompozicija dar pasižymi masyvumu - Tavo nuotraukose jo daug. Masyvūs kalnai, tarpekliai, pastatai, o kartu ir žmonės tampa masyviais, ramiais, tarsi negyvais postamentais. Tai jokiu būdu ne kritika, tik bandau analizuoti, kad, jei norėtum, galėtum pati apie tai pagalvoti ir galbūt, jei yra poreikis, bandyti kitas raiškos priemones pasitelkdama nesunkiai prieinamą kitą formatą. Kvadratas ir gamtos, ir Tavo žmonių fotografijai, kai yra statiška kompozicija, priduotų daugiau harmonijos, tokio tarsi amžinybės pajautimo - žmonės juk fotografuojami ir taip (ir sėkmingai). Dabar gi dažnai žiūrėdama į Tavo nuotraukas, ypač gamtos, noriu nukirpti kraštą, kad gaučiau tobulą harmoniją.
Atsakyti
gotte, patiko man Tavo juostinukai, ipatingai mergyciu foto smile.gif

Kalbant apie juosta... Gavau as savo "naujaji" canon, tuo paciu baigiau ir viena seniau ideta juosta i savo mazaji juostini canon ir siandien pirma karta isbandziau juosta pati skanuoti...Bet bet bet... doh.gif na gerai, nuskanuoju, tai man ir rodo nuskanuota juosta t.y. negatyva, o kaip paversti i nuotraukas nemoku doh.gif Svarbiausia manual joks neidetas, diska instaliavau, bet irgi nieko aptie tai parasyta nematau... zooodziuu.... dar pasikankinsiu kol issiaiksinsiu, nebent cia man pasufleruosit koks magic trick yra nuskanuotas negatyvas pavirstu i fotografija g.gif


Juosta isryskinau vietinej parduotuvej, ir kadangi "dege" pamatyti kadrus, tai dar ir atspausdinau foto, o ju spausdinta kokybe tai ka as zinau...spaudino spausdino, baigesi chemikalas, pripyle...tai taip ir matosi puse foto visai isbluke, o jau gale(kai ipyle chemikalu) persodrintos...nu zodziu... cool.gif

skanuota mazyte foto, kadangi juostos skanuoti nemoku pasirodo... lotuliukas.gif ... nesuziurejau ir plaukus "nukirpau"..ech...
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sea Girl: 13 vasario 2014 - 08:59
QUOTE(Sea Girl @ 2014 02 13, 08:56)
gotte, patiko man Tavo juostinukai, ipatingai mergyciu foto smile.gif

Kalbant apie juosta... Gavau as savo "naujaji" canon, tuo paciu baigiau ir viena seniau ideta juosta i savo mazaji juostini canon ir siandien pirma karta isbandziau juosta pati skanuoti...Bet bet bet... doh.gif  na gerai, nuskanuoju, tai man ir rodo nuskanuota juosta t.y. negatyva, o kaip paversti i nuotraukas nemoku doh.gif Svarbiausia manual joks neidetas, diska instaliavau, bet irgi nieko aptie tai parasyta nematau... zooodziuu.... dar pasikankinsiu kol issiaiksinsiu, nebent cia man pasufleruosit koks magic trick yra nuskanuotas negatyvas pavirstu i fotografija  g.gif


Magic trick turi būti skenerio pasirinkimuose, turi būti nustatyta skenuoti kaip FILM, o ne kaip REFLECTIVE. bent jau maniškiame yra tokie pasirinkimai. Kai skenuoji kaip FILM, jis pats negatyvą paverčia pozityvu ir duoda reikalingą vaizdą. o Tu matyt kaip kokį baltą lapą ją skenavai.

jeigu nepavyktų rasti šitų pasirinkimų, tuomet negatyvą įsimeti į PS ir darai Image -> Adjustments -> Invert. ir tadaaaam smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2014 02 13, 09:23)
Magic trick turi būti skenerio pasirinkimuose, turi būti nustatyta skenuoti kaip FILM, o ne kaip REFLECTIVE. bent jau maniškiame yra tokie pasirinkimai. Kai skenuoji kaip FILM, jis pats negatyvą paverčia pozityvu ir duoda reikalingą vaizdą. o Tu matyt kaip kokį baltą lapą ją skenavai.

jeigu nepavyktų rasti šitų pasirinkimų, tuomet negatyvą įsimeti į PS ir darai Image -> Adjustments -> Invert. ir tadaaaam smile.gif

Nedaziurejau kazko...turi buti, nes dar karta nuejau paskaityt atsiliepimus apie ta skaneri(galvoju gal apsizioplinau ir nusipirkau paprasta/document skaneri, bet nea...zmones sekmingai skanuoja negatyvus)... Na ryt nauja diena biggrin.gif
Atsakyti
Ačiū visoms pakomentavusioms 4u.gif

Šiandien turėjau galimybę atspausti dar keletą nuotraukų...užknisa kai daugiau studentų ir visi skirtingus dalykus daro, tai kol sulauki dėstytojo atsakymo, "stovi eilėj" nemažai doh.gif nes vieni foktinti išėjo, kiti ryškino juostas, treti contact sheet darėsi, ketvirti foto spausdino, treti jau bandė "fotošopinti" spaudžiant foto ir visi turi klausimų visokių doh.gif tai per 4 valandas 4 foto atspaudžiau, įskaitant testinių juostelių darymą doh.gif

Taigi šiandien išbandžiau vinjetavimą spaudžiant nuotrauką. Dar sužinojau kaip burn ir dodge daryt...hmz, kaip čia gražiai išvertus - tamsinti padegusias vietas arba šviesinti tamsias turbūt g.gif unsure.gif dar išmokau pridėti kontrasto bigsmile.gif

QUOTE(sayonara @ 2014 02 13, 08:00)
gotte, gražūs bandymai smile.gif
su zenitu? su juo sunkoka fokusuoti, bent jau man..
skenavai juostą ar spausdintą foto? nes pilkumas nemažas. nereikia bijoti su PS kontrasto pridėti, ne visoms nuotraukoms pilkuva tinka smile.gif
yra ten gražių momentų, nu ir kas, kad vaikai smile.gif
man vis tik labiausiai patinka ta "retro" mergaitės su segtukais (beveik kaip "mergaitė su degtukais" biggrin.gif), tik gaila, kad mergaitės pozicija kadre pernelyg arti centro, neišlaikyti trečdaliai, juo labiau, kad žvilgsnis eina konkrečiai tam tikra kryptimi, ten norisi daugiau erdvės. visais kitais aspektais labai mielas kadras smile.gif

taip, su Zenitu TTL, man žiauriai sunku fokusuoti, apskritai pastebėjau, kad man sunku ten, kur reikia stipriai regėjimą įtempti, pavz kad ir šiandien prieš spaudžiant foto sutikrinti fokusą doh.gif

skanuota juosta dėjau į flickr, truputį kontrastinau su fotošopu, bet nedaug.

jo, ne kažin kokia kompozija tame kadre, dar turiu mokytis to su juosta fotografuojant...vis atrodo - aj aš tik bandausi, svarbiausia nustatymus sureguliuot ir sufokusuot, užtai kiti dalykai palieka šone. Nors įsidėjau naują batareikę, neveikia šviesos matuoklis, tai nuolat "spėlioju" parametrus.
Atsakyti
Labai patiko netikėtai (man) atrasto prancūzų fotomenininko darbai: Alain Laboile
Atsakyti
QUOTE(Delicious @ 2014 02 14, 00:46)
Labai patiko netikėtai (man) atrasto prancūzų fotomenininko darbai: Alain Laboile

Man atrodo daugumiai sioje temoje jis ne naujiena ax.gif Jo FB puslpis https://www.facebook.com/alain.laboile
Papildyta:
QUOTE(sayonara @ 2014 02 13, 09:23)
Magic trick turi būti skenerio pasirinkimuose, turi būti nustatyta skenuoti kaip FILM, o ne kaip REFLECTIVE. bent jau maniškiame yra tokie pasirinkimai. Kai skenuoji kaip FILM, jis pats negatyvą paverčia pozityvu ir duoda reikalingą vaizdą. o Tu matyt kaip kokį baltą lapą ją skenavai.

jeigu nepavyktų rasti šitų pasirinkimų, tuomet negatyvą įsimeti į PS ir darai Image -> Adjustments -> Invert. ir tadaaaam smile.gif

Cha biggrin.gif nenuemus balto "cover" nuo dangcio skanavau biggrin.gif todel ir skanavosi kaip dokumentas blush2.gif Zodziu pamoka tokia, kad su nauju daiktu susipazinti reikia dar pries vyno taure, o ne po... lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Sea Girl @ 2014 02 14, 01:18)
Man atrodo daugumiai sioje temoje jis ne naujiena ax.gif  Jo FB puslpis https://www.facebook.com/alain.laboile


Atsiprašau, jei kartojuosi mirksiukas.gif
Atsakyti