QUOTE(sena pažįstama @ 2014 02 11, 15:02)
Kiek man aiskino onkologai, tai vidaus organai geriausiai matosi su KT, o kaulai, ju pakitimai-su MRT. Todel tevui daro kuno KT, o kai reikia galva tirti-skiria MRT.
žinok, kai turėjau problemas dėl kiaušidės cistų, tai man 2 kartus darė MRT. Ir kai dariau genetinius tyrimus, tai Janavičius sakė, jog, radus genetinius pakitimus, kr.v ligoniams kontrolė kas 3 mėn daroma su MRT, o ne kitais metodais, kuris yra tiksliausias ir mažiausiai kenksmingas. Tai dabar nežinau, ką ir galvot. Vis tiek prašysiu....
Iš Vežio informacijos centro psl:
Šis tyrimas panašus į kompiuterinės tomografijos metodą, atliekamas panašiu tikslu, tačiau skiriasi tuo, kad kūno vaizdai gaunami panaudojant magnetinį lauką, o ne rentgeno spindulius.
BMR įrenginys generuoja stiprų magnetinį lauką, kuris sąveikauja su organizme esančiais vandenilio branduoliais. Sužadinti vandenilio branduoliai skleidžia atitinkamą signalą, kuris sugaunamas specialiais imtuvais ir apdorojamas kompiuteriu. Kompiuteris suformuoja dvimatį arba trimatį tiriamosios kūno dalies vaizdą. Šis tyrimas nėra labai informatyvus, palyginti su KT, tirti kaulų ir plaučių ligas (šiuose organuose mažai vandens taigi ir vandenilio atomų), tačiau labai tinka minkštųjų audinių tyrimui. BMR ypač informatyvus raumenų, ypač kojų ir rankų, sąnarių, sausgyslių, raiščių, nugaros, galvos smegenų, kaulų čiulpų ligų diagnostikai. BMR labai informatyvus ieškant naviko lokalizacijos, nustatant jo išplitimą, stebint gydymo rezultatus.
Atlikus BMR tyrimą, gaunama, panašiai kaip KT atveju, serija tiriamosios kūno dalies skersinių vaizdų. Skersiniuose vaizduose audiniai ir organai matomi iš tokios projekcijos, lyg tiriamoji kūno dalis būtų skersai supjaustyta. Tik šiuo atveju kūno pjūvius ir vaizdus suformuoja Kompiuterinės technologijos. Kiekviename vaizde matomi visi tame pjūvyje esantys minkštieji audiniai ir organai, jų pakitimai, juose susiformavę navikai.
BMR tyrimas yra mažiau, palyginti su KT, patogus pacientui pirmiausia, jo trukmė ilgesnė, kartais net iki valandos laiko. Be to tiriamasis turi gulėti ant nugaros tam tikrame cilindre, kas neretai sukelia nerimą ir baimę. Tyrimo metu girdimas didelis triukšmas, skleidžiamas BMR įrenginio jam nuslopinti naudojamos specialios ausinės. Tyrimo negalima atlikti, jei paciento organizme yra metalinių daiktų, pvz., širdies stimuliatorius, metalinės kabutės, kuriomis susiūti kažkada atliktos operacijos metu audiniai ir k