Įkraunama...
Įkraunama...

Pradedančios vairuotojos

As ir uzleidziu ir praleidziu, tik is salutinio ne visada praleidziu vaziuot(cia nuo situacijos priklauso). Pries mane visi uzlindineja, nes as laikau ypatingai dideli atstuma nuo priesais esancios masinos. Mazdaug toki, kad dar viena masina laisvai tilptu. Aisku ta daru ne tam, kad kitos masinos lystu doh.gif o tam kad jei ka, speciau sustabdyt...
Atsakyti
QUOTE(MartiKarti @ 2014 05 02, 14:38)
Pries mane visi uzlindineja, nes as laikau ypatingai dideli atstuma nuo priesais esancios masinos. Mazdaug toki, kad dar viena masina laisvai tilptu. Aisku ta daru ne tam, kad kitos masinos lystu  doh.gif o tam kad jei ka, speciau sustabdyt...


Aha, ir aš drinks_cheers.gif man žiūriu kiti net pamirksi padėkodami, bet išties tai ne tiek užleidžiu iš mandagumo, kiek iš nepatyrimo laikau atstumą ir jei matau nori įlyst - pristabdau iškart. Kad moterys nelinkusios praleist, pasitraukt - irgi jau spėjau pastebėt doh.gif labai norėčiau tokia nebūti, dabar tai dažnai tiesiog nespėju sureaguoti....
Atsakyti
QUOTE(Dark Elf @ 2014 05 02, 12:38)
Moterys..Jus man pasakykit.. ar JUS KULTURINGOS? leidziat persirikiuot.. ar praleidziat kitus auto?
nu *****.. nesikeikus.. jau menesi vazineju.. nuziauriai biesina moterys uz vairo. kas jom daros.
Jei vairuotojas bando įsukti ne naglai, jei matau, kad neužleidusi žmogaus vis tiek nenuskubėsiu, tai užleidžiu. Jei būnu visai neseniai kažką užleidusi, tada jau ne. Dar buvo atvejis, kai ko gero galėjo apie mane taip pat kaip tu pagalvoti: pirmoj eilėj kliūtis (metalinė avarija), aš ją iš toliau pamačiau, persirikiavau į antrą ir kantriai laukiu, o pirma juosta iki pat kliūties atvažiavo furgoniukas ir naglai kiša savo plačią didelę nosį. Iš principo nepraleidau (tą pačią dieną prieš tai geras 15-20 min prastovėjau kamštyje dėl avarijos), o jis man dar nepasitenkinimą rodo.
QUOTE(MartiKarti @ 2014 05 02, 13:38)
Pries mane visi uzlindineja, nes as laikau ypatingai dideli atstuma nuo priesais esancios masinos. Mazdaug toki, kad dar viena masina laisvai tilptu. Aisku ta daru ne tam, kad kitos masinos lystu  doh.gif o tam kad jei ka, speciau sustabdyt...
Aš irgi palieku didesnį atstumą - tiek dėl saugumo, tiek tam, kad aš pati galėčiau diktuoti važiavimo stilių, o ne prieš mane esantis vairuotojas. Tuo labiau, kad aš su automatu kitaip bėgėjuosi, nei dauguma su mechaninėmis smile.gif Ir lygiai taip pat dažnai į tą tarpą kas nors įlenda smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Little feet: 02 gegužės 2014 - 13:54
QUOTE(Dark Elf @ 2014 05 02, 12:38)
su laiku ateis tas drasumas?
as rikiuojuos naglai..pirmai rodau posuki kad suksiu.. ir pradedu manevra.. bet nestaigiai.. o po truputi...kad turetu laiko pamatyt ar pristabdyt kita masina.
ant sesku kalno tai naglai lendu. nes vsiskai nagli visi.

Moterys..Jus man pasakykit.. ar JUS KULTURINGOS? leidziat persirikiuot.. ar praleidziat kitus auto?
nu *****.. nesikeikus.. jau menesi vazineju.. nuziauriai biesina moterys uz vairo. kas jom daros. treciadieni pavazinejus mieste..kazkoks kosmaras. kas nepraleidzia.. pasiziuriu..ogi boba uz vairo. jau gali but ikisus puse masinos jau i juosta... tai toji net i priesprisa isvaziuoja,kad tik apvaziuotir neuzleist vietos  blink.gif  blink.gif  doh.gif  doh.gif
tiesiog pakraupstu.
as ir is salutiniu praleidziu..jei matau,kad ilgai negali isvaziuot o iskito galo niekas nevaziuoja..is kiemu isleidziu jei pikas.. persirikiuoja be problemu visi pries mano auto. pristabdau. jokiu problemu. negaila.. nu BET KITOS!  per visa diena.. jei reikejo pikuose pavazinet.. tai praleido viena moteris.. na nes jai nebuvo kur detis.


Moterys is tikruju nepraleidzia,+ is salutiniu vaziuoja kaip pagrindiniu,uzlenda pries pat nosi sukeldamos avarine situacija (cia pries autobusus-gana daznai del tokiu keleiviai susizeidzia) (viena karta kolegai pradejau pasakoti situacija apie moteri uz vairo,tas klausia-is kur zinai,kad moteris (nes buvo tamsu ir is pradziu nesimate),o kai isgirdo situacija,sako-o taip,sitaip tik moterys daro doh.gif )
As praleidziu tik tuos kurie is anksto posuki rodo,tiek is anksto,kad as speciau nesukeldama nepatogumu vaziuojantiems is paskos susireguliuoti greiti taip kad galeciau uzleisti.Neuzleidziu tu kurie stovi greitejimo juostose-jose reikia begetis is anksto rodant posuki ir isirikiuoti i eisma,o ne ji trukdyti.
Is salutiniu praleidziu atsizvelgiant i situacija ir ivertinus,kas darosi gale uz manes-ne visada gali pristabdyti.Be to,jei zmogui reikia sukti i kita puse,o ten vaziuoja masinu srautas-nera prasmes uzleidineti,nes tai sukels avarine situacija...
Visada praleidziu dirbancius-furas,krovininius,busikus visokius,autobusus ir pan...-jie tikrai neturi laiko ilgai stoveti,neturi tiek,kad net ne visada gali sau leisti vazineti kulturingai.Visada padekoja uzleisti,beje ax.gif
Naglai nelendu,rikiuojuosi taip,kad esanciam uz manes nereiketu keisti nei vaziavimo greicio,nei krypties,visada be problemu isirikiuoju ax.gif Tiesa,posuki jungiu gerokai is anksto,o ne tada,kai jau sukti reikia ax.gif ( Tiesa,su darbine tenka taip pusiau naglai-nes kitaip visa diena prastovesi,autobusu niekas beveik nepraleidzia doh.gif )
Papildyta:
QUOTE(Little feet @ 2014 05 02, 14:53)
o pirma juosta iki pat kliūties atvažiavo furgoniukas ir naglai kiša savo plačią didelę nosį. Iš principo nepraleidau (tą pačią dieną prieš tai geras 15-20 min prastovėjau kamštyje dėl avarijos), o jis man dar nepasitenkinimą rodo.

As irgi darbo metu taip vaziuoju-iki kliuties ir tada rikiuojuosi,nes taip greiciau,vaziuoju ta juosta kuri laisvesne.Po teisybei tai rikiuotis ir reikia pries kliuti,ir vaziuojantys laisva juosta privalo kas antra is tos juostos praleisti-taip kad furgoniukas visai ne naglas ir jo nepasitenkinimas,sakyciau-visai teisetas... ax.gif Kaip beskubeciau-pries kliuti visada viena uzleidziu,kaip priklauso pagal ket,buna,kad nedrista vaziuoti-tai tada pypteliu ir mirkteliu,kad mintu greiciau,netraiskysiu tipo... lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 05 01, 20:17)
As irgi emocinga,ir labai,bet ismokau tramdyti savo emocijas gatveje-nieko gero jos neduoda visu pirma saugumui. Kai pradejau dirbti uz vairo,labai greitai supratau,kad teturiu tik du pasirinkimus-arba sutvarkau nervus,arba negalesiu dirbti (ta sake ir kolegos-labai matesi,kad viska imu i galva).Kadangi sitas darbas man yra viskas,mano gyvenimo svajone,liko vienas pasirinkimas-susitvarkyti su nervais smile.gif Sitas procesas dar nebaigtas,nes is prigimties esu karstakose(sangviniko ir choleriko misinys biggrin.gif ),bet rezultatas akivaizdus ir nauda visapusiska smile.gif
Yra toks posakis,nepamenu kieno: Jei situacija gali pakeisti-neverta del to nervintis,keisk ja,jei situacijos negali pakeisti-irgi neverta nervintis,nes tai nieko nepakeis  ax.gif  ne tokie tiksliai zodziai,bet esme tokia  smile.gif

Zinau,kad tos emocijos ,visu pirma,kenkia mums pacioms biggrin.gif ,bet cia labai sunkus darbas,gal kada nors smile.gif .
Geras posakis thumbup.gif .

QUOTE(Dark Elf @ 2014 05 02, 11:38)
Moterys..Jus man pasakykit.. ar JUS KULTURINGOS? leidziat persirikiuot.. ar praleidziat kitus auto?
nu *****.. nesikeikus.. jau menesi vazineju.. nuziauriai biesina moterys uz vairo. kas jom daros. treciadieni pavazinejus mieste..kazkoks kosmaras. kas nepraleidzia.. pasiziuriu..ogi boba uz vairo. jau gali but ikisus puse masinos jau i juosta... tai toji net i priesprisa isvaziuoja,kad tik apvaziuotir neuzleist vietos  blink.gif  blink.gif  doh.gif  doh.gif
tiesiog pakraupstu.
as ir is salutiniu praleidziu..jei matau,kad ilgai negali isvaziuot o iskito galo niekas nevaziuoja..is kiemu isleidziu jei pikas.. persirikiuoja be problemu visi pries mano auto. pristabdau. jokiu problemu. negaila.. nu BET KITOS!  per visa diena.. jei reikejo pikuose pavazinet.. tai praleido viena moteris.. na nes jai nebuvo kur detis.

Nieko naujo nepasakei biggrin.gif .Vairuoju 3m.beveik,vyras virs 10m.,abu tik po karta buvo uzleidus moteris biggrin.gif .As visada visus uzleidziu,jei reikia,ar nereikia,bet jei rodo posuki,as uzleidziu ir is kiemu isvaziuojanciu,ir is salutiniu,tai jau nuo pat pradziu iaugo i mane biggrin.gif .Aisku,visokiu ir vyru buna,bet visgi moterys yra bjauresnes vairuotojos,dauguma yra nemandagios,galvojancios tik apie save ir ziurincios tik tiesiai doh.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Salt*: 02 gegužės 2014 - 18:17
Kažkaip neturiu nervų didelių kelyje. Užleidžiu, nejaučiu poreikio kerštauti, nesiveju debilų, nemokau nieko kelyje. Duodu durniams kelią. Buvo keli atvejai, kai pulsas pagreitėjo, bet dėl to, kad man sukėlė avarinę situaciją. Bet kam asilus mokyt, jie ir taip, ne sekantį, tai dar sekantį stulpą apglėbs. Varau sau muzoną klausydama, tegul kiti draskosi jei jiems noro yra. Per daug malonu matyt vairuoti, kad neturiu laiko blogoms emocijoms cool.gif Laužau Lietuvos stereoptipa moters su didele, juoda mašina. Nes stoju ir iš šalutinių užleisti, jei gale manęs nieko nėr, kad subinėn negaučiau. Ir nenardau, neužkišinėju. Posūkiui persirikuoju iš anksto, kad niekam nelįst naglai ir tt. Nekovinga aš. Jei kartais nutinka, kad padarau kažką kvailo, nuoširdžiai gailiuosi, nes nemėgstu elgtis kvailai.
Atsakyti
QUOTE(MartiKarti @ 2014 05 02, 11:02)
As i kaire juosta rikiuojuos tik tada, kai zinau, kad reiks sukt i kaire arba kai ji siaip reikalinga. Bet problema yra tame, kad as i ja rikiuojuos vos ne 2km likus iki manevro... lotuliukas.gif Sakykim as zinau, kad reiks sukt i kaire ir uz manes nera automobiliu - rikiuojuos ir vaziuoju(vaziuoju ne letai, nes nenoriu sudaryt vairuotuojam problemu). Mano beda-baime rikiuotis pries manevra. As vis bijau, kad likus 100  metru iki manevro nesugebesiu persirikiuot. Ir taip tikrai gali but, nes as i kita juosta galiu lyst tik tada kai uz manes nera automobiliu arba yra tikrai milziniskas tarpas....


Aš irgi taip pat darau... doh.gif Įtariu dėl to, kad pirmais vairavimo mėnesiais kelis kartus buvo situacija, kad atėjus laikui daryti manevrą niekaip nepavyko persirikiuoti, niekas manęs neleido ir galiausiai siaubingai išsigandus naglai lindau į man reikiamą juostą, kas kėlė didelį stresą. Vieną kartą tikriausiai ir avarinę situaciją sukėliau, nes buvau apipypinta. Dabar jau nebereikia tokio didelio tarpo, kad sklandžiai persirikiuočiau, bet įprotis išliko.

Gal labiau patyrusios vairuotojos galėtų patarti kiek laiko, kokiu atstumu prieš posukį į kairę ar kitą manevrą jau normalu persirikiuoti? Ką daryti, jei niekas neleidžia? Ar blogiau vilktis antra juosta, ar užblokuoti pirmąją, nes nepavyksta persirikiuoti?
Atsakyti
QUOTE(Taylor @ 2014 05 02, 19:26)
Gal labiau patyrusios vairuotojos galėtų patarti kiek laiko, kokiu atstumu prieš posukį į kairę ar kitą manevrą jau normalu persirikiuoti? Ką daryti, jei niekas neleidžia? Ar blogiau vilktis antra juosta, ar užblokuoti pirmąją, nes nepavyksta persirikiuoti?

Geriau jau lekti kartu su visais antra juosta,jei reikes sukti i kaire,nei vilktis antra juosta ir kitiems trukdyti,bet jei visgi nori vilktis,tada tikrai geriau laukti pirmoje,kol galesi persirikiuoti,as visada ir tokius uzleidziu,arba jeigu vaziuoja kazkas pirma juosta,o pirmoje sustoja troleibusas ar autobusas,stabteliu antroje ir uzleidziu zmogu is pirmos juostos.
Atsakyti
QUOTE(Taylor @ 2014 05 02, 20:26)
Gal labiau patyrusios vairuotojos galėtų patarti kiek laiko, kokiu atstumu prieš posukį į kairę ar kitą manevrą jau normalu persirikiuoti? Ką daryti, jei niekas neleidžia? Ar blogiau vilktis antra juosta, ar užblokuoti pirmąją, nes nepavyksta persirikiuoti?


Net nezinau ka pasakyti...na,pvz.,dabar kiekviena ryta vazineju i Santariskes,vaziuoju Ateities gatve,tai rikiuojuosi i kaire juosta mazdaug uz arba pries ivaziavima i Rimi...Pries Santariskiu zieda lendu i antra juosta paprastai mazdaug ties paskutiniu sviesoforu,arba,jei pirma laisva-veliau(nes antroj buna pilna besivelkanciu smile.gif )...Jei judu Ozo gatve link Kalvariju sankryzos-rikiuojuosi pravaziavus Oza...bet dar reikia tureti galvoje tai,kad vaziuoju as pakankamai greitai ir tikrai nestabdau vaziuojanciu antra juosta.Del persirikiavimo problemu nebuna paprastai,jei neuzleidzia vienas-uzleidzia kitas,svarbu posuki is anksto rodyti. Jei niekas neileidzia,galima neileidimo priezastis-vaziuoji gerokai leciau uz judanti ana juosta srauta arba isvis stovi,tada neileidzia,nes tiesiog nenori stabdyti,arba itaria,kad gal but ilindusi priesais vilksies ar pan.,ir del to nenori uzleisti...Reiketu vaziuoti mazdaug tos juostos greiciu,i kuria nori rikiuotis,tada lengviau persokti tarpa aptikus ir niekam nesutrukdai,o ir uzleidzia isirikiuoti beveik visi be problemu.Visa tai ateis su patiritim,svarbu tik,kad butu noras mokytis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 05 02, 18:42)
As irgi darbo metu taip vaziuoju-iki kliuties ir tada rikiuojuosi,nes taip greiciau,vaziuoju ta juosta kuri laisvesne.Po teisybei tai rikiuotis ir reikia pries kliuti,ir vaziuojantys laisva juosta privalo kas antra is tos juostos praleisti-taip kad furgoniukas visai ne naglas ir jo nepasitenkinimas,sakyciau-visai teisetas... ax.gif  Kaip beskubeciau-pries kliuti visada viena uzleidziu,kaip priklauso pagal ket,buna,kad nedrista vaziuoti-tai tada pypteliu ir mirkteliu,kad mintu greiciau,netraiskysiu tipo... lotuliukas.gif
Autobusai - atskira istorija, aš kalbu apie lengvąsias mašinas. Esu praleidusi autobusą, kai prie geležinkelio pervažos po traukinio pravažiavimo atidarius eismą priešingoje man eismo juostoje smartas stovėjo su avariniais, o už jo - didžiulė eilė. Matau, kad autobusas laukia, o juostos iš viso tik dvi po vieną kiekvienai krypčiai. Tai aš sustojau ir leidau jam išssukti.
O dėl to furgoniuko situacijos. Jis naglai lindo į tarpą tarp pirmos ir antros juostos stovėdamas lygiagrečiai man - aš jo praleisti niekaip neprivalėjau, nes aš jį pamačiau tik tada, kai jau naglai kišo savo nosį į tarpjuostį. Turiu video šito epizodo, reik susirasti ir sukarpyti- galėsim panagrinėt biggrin.gif Be to, kur dingo pasakymas, kad būtina žiūrėti į priekį ir numatyti eismą kiek įmanoma anksčiau? Kur KET parašyta, kad rikiuotis reikia tik prieš kliūtį? Nesu to užfiksavusi g.gif O užtrauktuko principą puikiai žinau.

video, ten pačioje pačioje pradžioje matosi, kaip nosį kiša. Tuo pačiu palikau vaizdą, kaip kitas furgoniukas privertė mane stabdyti. Aš maniau, kad jis rikiuosis į antrą juostą, todėl pradėjau važiuoti į pirmą, bet ne - jis važiavo į pirmą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Little feet: 03 gegužės 2014 - 08:12
aš tai dažnai būnu antroje juostoje, tik esmė tokia, kad joje reikia ir važiuoti tokiu greičiu, kad kitiems joje važiuojantiems netrukdyti, smarkiai skubančius praleidžiu.
Ir kelias paprastai antroje juostoje būna tvarkingesnis, be šulinėlių, vėžių ir kitokių negerovių biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(džu @ 2014 05 03, 11:11)
aš tai dažnai būnu antroje juostoje, tik esmė tokia, kad joje reikia ir važiuoti tokiu greičiu, kad kitiems joje važiuojantiems netrukdyti, smarkiai skubančius praleidžiu.
Ir kelias paprastai antroje juostoje būna tvarkingesnis, be šulinėlių, vėžių ir kitokių negerovių biggrin.gif

Apie ka ir kalba,jei jau vaziuoji antra juosta,tai vaziuok kartu su visais,tada niekam ir netrukdysi biggrin.gif .O ne vaziuoja koks vienas vos ant 50 antra juosta,eile uz jo didziule,kai negali apvaziuoti i per pirma juosta,tai tokie zmones siutina biggrin.gif .
Atsakyti