Įkraunama...
Įkraunama...

Pradedančios vairuotojos

QUOTE(valkata @ 2014 04 16, 08:34)
Sugriauna, nes jūs teigiate, kad kai dega rodyklė, tai pagal logiką, rodyklės kryptimi važiuojantiems galintiems trukdyti turi degti draudžiami šviesoforo signalai. Tai kam tada tas punktas?

Pasiskaitykit atidziau ket-visas...ypac,kas liecia vaziavima per sankryzas ir sviesoforu signalo reiksmes.Gatveje reikia vadovautis ket-tai yra istatymas,kurio privalu laikytis,o ne ji svarstyti vadovaujantis susigalvota logika. Man pilnai pakanka to,kad tenka ket aiskinti taranuojantiems mano sonus-jie irgi vadovaujasi logika,deja,pagal ket buna neteisus... ax.gif
Atsakyti
Bet kartais KET neblogai kertasi su logika, pvz
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 04 16, 09:10)
Pasiskaitykit atidziau ket-visas...ypac,kas liecia vaziavima per sankryzas ir sviesoforu signalo reiksmes.Gatveje reikia vadovautis ket-tai yra istatymas,kurio privalu laikytis,o ne ji svarstyti vadovaujantis susigalvota logika. Man pilnai pakanka to,kad tenka ket aiskinti taranuojantiems mano sonus-jie irgi vadovaujasi logika,deja,pagal ket buna neteisus... ax.gif

Tai vat aš ir siūlau vadovautis KET, o ne logika. O jūs siūlote vadovautis tam tikromis loginėmis prielaidomis.

KET aš matau tai, kad:
1) kai žalia aš galiu važiuoti
2) sankryžoje sukdamas kairėn/apsisukdamas privalau praleisti atvažiuojančius iš priekio.
Ir viskas.

O jūs darote logines prielaidas, kada kažkam kažkas degs, kada nedegs ir t.t.
Atsakyti
Valkata,jus samalat i viena vieta reguliuojamas,nereguliuojamas sankryzas ir visa kita ir darot isvada pagal bendras susikurtas nuostatas...ket tiksliai apibrezia visas neaiskias vietas...sviesoforu signalai negali priestarauti ket,tai kodel jie turi degti kaip uzsimano ir prie ko cia prielaidos? As gatvese vazineju pagal ket,ne pagal prielaidas,ir jei zinau,kad kazkam dega raudona-tai jiems ir dega raudona,o ne zalia,nes taip yra pagal ket...
Papildyta:
QUOTE(Little feet @ 2014 04 16, 10:51)
Bet kartais KET neblogai kertasi su logika, pvz

Tai va tame ir dalykas,kad gatveje reikia vadovautis ket,ir neisradineti dviracio mirksiukas.gif Tai merginai pasiseke ,o reno vairuotojas gal kita karta bus atidesnis ir stebes zenklus smile.gif Bet sitoj situacijoj viskas logiska-lygiareiksme sankryza ax.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 04 16, 12:26)
Valkata,jus samalat i viena vieta reguliuojamas,nereguliuojamas sankryzas ir visa kita ir darot isvada pagal bendras susikurtas nuostatas...
Tai aš pakartosiu klausimą, į kurį taip ir negavau atsakymo:
Kokiu KET punktu vadovaudamiesi mes, sukdami kairėn degant žaliam signalui (žaliam blynui, ne rodyklei), turime praleisti iš priekio atvažiuojančius? Anot jūsų reguliuojamose sankryžose 161 negalioja... Tai prašome punktą į studiją smile.gif

Beje, KET nėra išskirto važiavimo per reguliuojamas ir nereguliuojamas sankryžas, yra bendras skyrius "Važiavimas per sankryžas".

QUOTE(denaxa @ 2014 04 16, 12:26)
ket tiksliai apibrezia visas neaiskias vietas...sviesoforu signalai negali priestarauti ket,tai kodel jie turi degti kaip uzsimano ir prie ko cia prielaidos? As gatvese vazineju pagal ket,ne pagal prielaidas,ir jei zinau,kad kazkam dega raudona-tai jiems ir dega raudona,o ne zalia,nes taip yra pagal ket...
Parodykite man KET kur parašyta, kad kai dega žalia šviesa, kitiems dega raudona? Nėra to nurodyta. Žalia šviesa viso labo leidžia jums važiuoti per sankryžą - ne daugiau. Ji nesuteikia jums kažkokios pirmenybės prieš kitus eismo dalyvius, net ir degant žaliai šviesai reikia vadovautis KET nuostatomis, nusakančiomis važiavimą per sankryžas ir jokiu būdu negalima pradėti vadovautis kitiems eismo dalyviams skirtais šviesoforais, kurių jūs net nematote, o tik spėjate, kad ten dega kažkokia šviesa.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo valkata: 16 balandžio 2014 - 13:04
QUOTE(denaxa @ 2014 04 16, 13:26)
Tai va tame ir dalykas,kad gatveje reikia vadovautis ket,ir neisradineti dviracio mirksiukas.gif Tai merginai pasiseke ,o reno vairuotojas gal kita karta bus atidesnis ir stebes zenklus smile.gif Bet sitoj situacijoj viskas logiska-lygiareiksme sankryza  ax.gif
Matytum tu tą "sankryžą" gyvai - galvotum kitaip smile.gif Juk ne veltui tiek instruktoriai, tiek autobusų ir mikriukų vairuotojai vertino situaciją visai ne pagal oficialų KET. Tikiuosi pastatys ten ženklus atitinkamus, nes ten absurdo vakarienė.

denaxa, prašei pranešti, kai išsiaiškinsiu, ko tas mano ratas šlepsėjo. Nu aišku šlepsėjimas jau seniai buvo perėjęs ir tuksėjimą ir pabildėjimus, o kalta buvo kaip ir spėjau stabdžių kaladėlė. Smulkmenų neklausk - važiuoklininkas apie kitką mane užšnekino, kad aš jas pamiršau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 04 15, 09:20)
Logiska,kad uzsidegus zaliam signalui kuris leidzia eisma konkreciai tik ta viena kryptimi,vaziuojantiems kita kryptimi degs raudona-sviesoforo signalai niekaip negali priestarauti vienas kitam ir ket,taip nebuna ir butent tai jau butu visai nelogiska nei ket,nei gyvenimisku poziuriu  smile.gif ( 78.2. žalias rodyklių formos signalas tamsiame fone leidžia eismą tik rodyklių nurodytomis kryptimis. Tą pačią reikšmę turi ir žalia rodyklė papildomoje šviesoforo sekcijoje (rodyklė, leidžianti sukti į kairę, leidžia ir apsisukti); )
Realioj situacijoj-logiska,kad kai tau dega zalia-kertantiems tavo trajektorija degs raudona,ir to visai nebutina matyti,nes kitaip paprasciausiai nubuna-tai priestarautu ket smile.gif Va kai yra papildoma lentele su nupiesta rodykle-tada taip,siuo atveju absoliuciai jokio pirmumo neturi ir privalai praleisti visus smile.gif

Aisvyde labai puikiai viska paaiskino drinks_cheers.gif


čia jau išvedžiojimai, koks šviesoforo signalas kada turėtų/galėtų/privalėtų degti, o ne paaiškinimas. aš vadovaujuosi konkrečiomis KET taisyklėmis, o ne išvedžiojimais, ir šiuo atveju negaliu ignoruoti taisyklės, kad sukant į kairę reikia praleisti iš priekio atvažiuojančius tiesiai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Gemma @ 2014 04 16, 16:42)
čia jau išvedžiojimai, koks šviesoforo signalas kada turėtų/galėtų/privalėtų degti, o ne paaiškinimas. aš vadovaujuosi konkrečiomis KET taisyklėmis, o ne išvedžiojimais, ir šiuo atveju negaliu ignoruoti taisyklės, kad sukant į kairę reikia praleisti iš priekio atvažiuojančius tiesiai  4u.gif

Tai jei dega zalia rodykle su zalia sviesa-stovesi ir lauksi,kol priekyje stovintiems uzsidegs zalia ir jie pravaziuos? Bet tada tau jau bus raudona.Zalia rodykle kartu su zalia sviesa suteikia tau pirmenybe-privalai vaziuoti,o ne stoveti-ta ir ivardija ket.Tai,kas buvo ket egzamino 18 punkte-ten juk viskas paaiskinta.O ket tikrai nera isvedziojimai,sviesoforo signalai-taip pat,jie niekaip negali buti priestaraujantys ket. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Little feet @ 2014 04 16, 16:42)
Matytum tu tą "sankryžą" gyvai - galvotum kitaip smile.gif Juk ne veltui tiek instruktoriai, tiek autobusų ir mikriukų vairuotojai vertino situaciją visai ne pagal oficialų KET. Tikiuosi pastatys ten ženklus atitinkamus, nes ten absurdo vakarienė.

denaxa, prašei pranešti, kai išsiaiškinsiu, ko tas mano ratas šlepsėjo. Nu aišku šlepsėjimas jau seniai buvo perėjęs ir tuksėjimą ir pabildėjimus, o kalta buvo kaip ir spėjau stabdžių kaladėlė. Smulkmenų neklausk - važiuoklininkas apie kitką mane užšnekino, kad aš jas pamiršau biggrin.gif


Maciau fotkese-ir tikrai tikiu,kad apsizioplinciau kaip ir tie mikriuku vairuotojai... smile.gif nes realiai ten kaip isvaziavimas is kiemo atrodo smile.gif Bet vietiniai tai turetu zinoti tokias vietas.

Nu va,ir kol neislindo bildejimai nieks nieko ir nemate doh.gif man dabar lygiai taip pat yra garsas sankaboje ismynus ja per puse ir vaziuojant per nelygumus-nieks nieko neranda jau antri metai...turiu siokiu tokiu spejimu-negeru,taigi tik laiko klausimas kada atsisakys sankaba (jei tikrai tai ka speju) doh.gif


Papildyta:
QUOTE(valkata @ 2014 04 16, 14:01)

Nu tai negi sunku knygute persiskaityti? Ar as turiu skaityt uz jus ir cia cituoti? doh.gif Ar dar reikia papildomai teksta parasyta aiskinti? Tikrai nesiruosiu tam skirti laiko,nes tikrai nesiruosiu nieko niekuo itikineti...galiu tik pasikartoti,kad su 18 ket egzamino punktu viskas teisinga,o atsakymas-ket 4u.gif
Atsakyti
Skaitau jūsų diskusijas, net galva susisuko.
Pas mus jei dega rodyklė į kairę, važiuojam nieko nepraleisdami į kairę, nes priešais esimas stovi. Kai išsijungia rodyklė, pasilieka tik žalias šviesoforas, tada sukam į kairę praleisdami priešpriešinį esimą. Atrodo lyg ir paprasta g.gif Labai daug tokiu sankryžų turim.
Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2014 04 16, 18:19)
Skaitau jūsų diskusijas, net galva susisuko.
Pas mus jei dega rodyklė į kairę, važiuojam nieko nepraleisdami į kairę, nes priešais esimas stovi. Kai išsijungia rodyklė, pasilieka tik žalias šviesoforas, tada sukam į kairę praleisdami priešpriešinį esimą. Aterdo lyg ir paprasta  g.gif Labai daug tokiu sankryžų turim.

Tai pas mus lygiai tas pats...visa sita diskusija visiskai beprasme po teisybei... bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 04 16, 17:50)
Tai jei dega zalia rodykle su zalia sviesa-stovesi ir lauksi,kol priekyje stovintiems uzsidegs zalia ir jie pravaziuos? Bet tada tau jau bus raudona.Zalia rodykle kartu su zalia sviesa suteikia tau pirmenybe-privalai vaziuoti,o ne stoveti

Būtent toks klausimas ir man kilo, nejau, degant žaliai rodyklei ir žaliam šviesoforo signalui laukiat? Jei taip - koks tikslas papildomos sekcijos su žalia rodykle? Kam ją iš viso sugalvojo?

Beje, tarkim yra paprasta sankryža su šviesoforais be jokių papildomų sekcijų ir lentelių su žaliom rodyklėm, jums užsidega žalia važiuoti tiesiai, nejau, jums kyla klausimas, kokia šviesa dega iš kairės ir iš dešinės stovinčioms prieš sankryžą mašinoms? Jei taip, tada reikia kaskart stoti priešais žalią šviesoforą ir įsitikinti, ar kliūtis iš dešinės nepradės judėti, nes gal jai irgi žalia važiuoti tiesiai.
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 04 16, 16:50)
Tai jei dega zalia rodykle su zalia sviesa-stovesi ir lauksi,kol priekyje stovintiems uzsidegs zalia ir jie pravaziuos? Bet tada tau jau bus raudona.
Ne. As pasiziūrėsiu ar vaziuojantys is priekio važiuoja ar stovi. Jei stovi - tada ir suksiu. Jei važiuoja - praleisiu juos ir tada suksiu.
QUOTE(denaxa @ 2014 04 16, 16:50)
Zalia rodykle kartu su zalia sviesa suteikia tau pirmenybe-privalai vaziuoti,o ne stoveti-ta ir ivardija ket.Tai,kas buvo ket egzamino 18 punkte-ten juk viskas paaiskinta.O ket tikrai nera isvedziojimai,sviesoforo signalai-taip pat,jie niekaip negali buti priestaraujantys ket. smile.gif
Baikite jūs sitą nesąmonę apie pirmenybę tvirtinti. Nėra jokios pirmenybės. Nėra to KET perašyta. Žalia šviesa viso labo leidžia važiuoti per sankryžą, ne daugiau.

QUOTE(denaxa @ 2014 04 16, 16:50)
Nu tai negi sunku knygute persiskaityti? Ar as turiu skaityt uz jus ir cia cituoti? doh.gif Ar dar reikia papildomai teksta parasyta aiskinti? Tikrai nesiruosiu tam skirti laiko,nes tikrai nesiruosiu nieko niekuo itikineti...galiu tik pasikartoti,kad su 18 ket egzamino punktu viskas teisinga,o atsakymas-ket 4u.gif
Man tai nesunku. Aš ją ir specialiai šitą situaciją nagrinėdamas perverčiau. Nu ir NERADAU nei vieno punkto, kuris sakytų, kad degant žaliai papildomai ir pagrindiniam žaliam yra įgaunama pirmenybė prieš kitas transporto priemones. Taip pat neradai nieko, kas sakytų, jog 161 punktas, reikalaujantis sukant į kairę praleisti iš priekio atvažiuojančius, negalioja šviesoforais reguliuojamose sankryžose.

Taigi reziume: jūs nurodotykite KET punktus, kurių aš nesugebėjau rasti, o jei to nesugebate nurodyti, tai reiškia, kad visos tos kalbos apie pirmenybę tėra jūsų fantazijos vaisius ir tiek.
Atsakyti