Įkraunama...
Įkraunama...

Pradedančios vairuotojos

QUOTE(denaxa @ 2014 01 28, 12:38)
Oro (paduodamo i varikli),tepalo(sitas keiciasi kartu su tepalais bet kuriuo atveju) ir kuro. Servise zinos smile.gif

Sutariau su meistrais, rytoj vezu viska is pagrindu keisti.
kazkaip susibalamutijau su tuo pavaru dezes tepalu, kiba tikrai jis ten baigesi, kad taip sunkiai traukia ir jauciu kaip persoka begiai, ipatingai antras, paskui kai jau isigazuoju viskas gerai.
Vistiktai gera cia ta tema ir nusimanancios nares, ypac kai pirma masina pirmi vairavimo metai ir ner kam padeti.
Atsakyti
QUOTE(Bubbleghost @ 2014 01 28, 15:31)
visada uztraukiu rankini ir imetu 1 begi (jei masina stovi lygioje vietoje arba ikalneje) arba atbulini begi (jei masina stovi nuokalneje)
Papildyta:

as sedziu per sulenktas rankas, patogiausia padetis, jei sedeciau per istiestas , negaleciau vairuoti  biggrin.gif

As visada imetu rankini.. ir ratus nususku i bordiuro puse.
jokiu begiu nemetau. rolleyes.gif niekas neuzssala.

As irgi vairuoju per sulenktas rankas. ir kede mano pritraukta prie vairo.. trumpakoje kazkokia esu biggrin.gif

Siandien labai supykau ant instruktoriaus...
vaziuoju sau... skubu.. priekyje masina mokinis..velkasi 20... vidury kelio.. as ilgosiom mirksejau.. nu jokio veiksmo.. pradejau pypsent... (galvojau gal nemato tu sviesu) ..jokio veiksmo.. taip pat velkasi ant 20... nu kai nervas paeme.. koks tikslas.. nepasitraukti.. o kelias platus.. juostu nenubraizyta.. bet laisvai galima vaziuot dviem juostom.. turejau list i priespriesa.. kad aplenkciau. blink.gif
instruktorius galejo jau ir pamokyti sito dalyko. didziausia eile uz manes..o sitie nepraleidzia.. vidury vistiek vaziavo.. unsure.gif tai kai nuvaziavau i vieta.. nuejau kur reikejo.. iseinu ir matau tas mokinukas dar is tos pacios gatves tik suka... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(aisvyde @ 2014 01 28, 13:51)
Nebesuprantu, tai juk taip ir reikia sėdėti, t. y. per ištiestas rankas, kad riešai būtų ties vairu. Bet dabar pažiūrėjau Ne vienas kelyje laidos ištrauką, ten aiškina, kad reikia sėdėti per sulenktas rankas, tai kaip iš tikrųjų?


ištiesus rankas vairo viršus turi būti ties riešais mirksiukas.gif tada vairuosi per šiek tiek sulenktas rankas.

o vairuoti per ištiestas taigi žiauriai nepatogu smile.gif

pavaros, stabdžiai dar nebuvo užšalę, nors mano mašinytė lauke stovi... bet, aišku, dar ir rimtų šalčių nebuvo.
Atsakyti
QUOTE(*Vaniliukė* @ 2014 01 28, 13:21)
aha, galvojau apie tai. lapa nupus, o db viskas geriasi i asfalta.
reik padoriai susiziuret ir kas lasa ir per kur.

antifryzas pas mane greit dingsta, bet ir begiai neusaltu prioe mazo salcio, jei butu viskas tvarkoj
Jei antrifrizas greitai dingsta, tai būtinai spręsk problemą - taip neturėtų būti. O toje vietoje kur laša papildomam patikrinimui galima sniego padėti ir spustelėti jį šiek tiek - nenupūs taip lengvai smile.gif
QUOTE(aisvyde @ 2014 01 28, 13:51)
[size=1][/size]Nebesuprantu, tai juk taip ir reikia sėdėti, t. y. per ištiestas rankas, kad riešai būtų ties vairu. Bet dabar pažiūrėjau Ne vienas kelyje laidos ištrauką, ten aiškina, kad reikia sėdėti per sulenktas rankas, tai kaip iš tikrųjų?
Kaip tu atsilošusi į kėdę visa nugara patogiai pasuksi vairą, jei jos ties 10 ir 2 valanda jau yra ištiestos? Juk nepasieksi vairo viršaus. Dvigubai nesaugu schmoll.gif
QUOTE(aisvyde @ 2014 01 28, 14:02)
O aš norėjau paklausti, per kiek laiko prišąla tie stabdžiai, tarkim, pusvalandžiui žiemą galiu palikti su rankiniu? Spėju, per tiek laiko negali prišalti?
Aš jei žinau, kad kitą dieną tikrai važiuosiu kažkur, tai ir per naktį palieku net kai buvo dabar po 17 laipsnių šalčio ir niekas neprišalo. Bet dabar labai sausa jau kelinta savaitė, kai vėl atsiras drėgmė užšalimo tikimybė stipriai padidės.

Aš turiu klausimą denaxai biggrin.gif Prieš kelias dienas parvažiavus namo ir pradėjus parkuotis išgirdau, kad vairą sukant girdisi toks mechaninis garsas grynai iš vairo kolonėlės - atrodo, kad koks plastmasiuko gabalas kažkur remtųsi ir brūžinasi. Nebuvo jokio įvykio, su kuriuo galėčiau susieti pasikeitimą šitą g.gif Apžiūrėjau aš tą kolonėlę visaip kaip, pirštais apčiupinėjau, nu nežinau - atrodo viskas taip pat.
Atsakyti
QUOTE(Little feet @ 2014 01 29, 10:02)
Aš turiu klausimą denaxai biggrin.gif Prieš kelias dienas parvažiavus namo ir pradėjus parkuotis išgirdau, kad vairą sukant girdisi toks mechaninis garsas grynai iš vairo kolonėlės - atrodo, kad koks plastmasiuko gabalas kažkur remtųsi ir brūžinasi. Nebuvo jokio įvykio, su kuriuo galėčiau susieti pasikeitimą šitą  g.gif Apžiūrėjau aš tą kolonėlę visaip kaip, pirštais apčiupinėjau, nu nežinau - atrodo viskas taip pat.

Ar tikrai is koloneles? g.gif nes jei traskesys eina posukyje,ypac jei sukant tik i viena puse-gali buti granata kalta... g.gif Is tikruju tai nieko nepatarsiu blush2.gif ,nes cia nelabai ka gali pasakyti neapziurejus,tu garsu visokiu masinose del ivairiu priezasciu gali atsirasti,kartais ir servisuose neranda,liepia vazineti "kol islys"...patarciau i servisa uzvaziuoti...bet jei taip buvo tik viena karta-dar nepanikuok,gal tiesiog po ratais buvo kas papuoles besiparkuojant... ax.gif As kazkada aikstelej buvau viela pasigavusi-gerai,kad niekur neisimale,nes priezasti neaiskiu garsu tik jau grizusi kieme suradau,strioko,aisku,apturejau... doh.gif
Papildyta:
QUOTE(aisvyde @ 2014 01 28, 14:51)
[size=1][/size]Nebesuprantu, tai juk taip ir reikia sėdėti, t. y. per ištiestas rankas, kad riešai būtų ties vairu. Bet dabar pažiūrėjau Ne vienas kelyje laidos ištrauką, ten aiškina, kad reikia sėdėti per sulenktas rankas, tai kaip iš tikrųjų?


Mergaites jau,maciau,paaiskino,kaip cia yra... ax.gif kai esi iremusi i sedynes atlosa pecius,padejus istiestas rankas ant vairo virsaus-vairo virsus turi eiti per taip laikomu ranku riesus. Tada gaunasi,kad laikan vaira 3-9 padety rankos sulenktos.Vaira turi siekti visa neatsitraukdama nuo sedynes,priesingu atveju-ekstremalioj situacijoj neturesi laisves mikliai dirbti su vairu,nes kad ji pasiekti-turesi pasilenkti i prieki,tuo paciu prarasdama atrama-tada dalis kuno svorio remiasi i vaira,issisukti nebespeji ir gali gautis bumm... smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Gemma @ 2014 01 28, 14:34)
išsikalbėjom netyčia su MB apie mašinos pastatymo ypatumus. pasirodo, jis palieka įjungęs pirmą bėgį, bet neužtraukia rankinio. mane gi mokė, kad reikia statyt palikus laisvą bėgį ir užtraukus rankinį, nes jei paliksi ant pirmo, o mašina pariedės, tai dyzelis gali užsikurt  rolleyes.gif kaži yra tame tiesos? ar čia mitas?

kaip jūs darote?


Taip,dyzelis gali uzsikurti-cia ne mitas,bet sitaip labai retai buna,cia jau kas nors gerai stumtelti turetu kad masina palikta ant begio pariedetu... g.gif O siaip tai galima pastacius nusukti ratus i bordiura,ir tada drasiai galima bus ant begio palikti... ax.gif
As ir pirma begi jungiu (nepriklausomai nuo to,ikalnej ar nuokalnej stovi-atbulini palikti ijungta negerai-paciam begiui,jis neturi sinchronizatoriu ir gali greiciau susidevet nuo tokio kruvio),ir uztraukiu rankini...Pas ka diskiniai stabdziai,arba netvarkingas rankinis-geriau netraukti kai labai salta,nes gali prisalti...As traukiu,visada,net ir kai ilgesniam laikui palieku,ir pirmai savo masinai traukiau-dar nebuvo prisale... ax.gif
Atsakyti
Pagaliau supratau dėl to atstumo nuo vairo, ačiū 4u.gif

O dėl to atbulinio bėgio jungimo, paliekant automobilį, pataisykit jei klystu, bet ar ne pirmas bėgis geriausiai "laiko" automobilį, o kiti bėgiai silpniau "laiko" ir didesnė tikimybė, kad mašina gali nuriedėti, todėl jei jau palikti "ant" bėgio, tai tik pirmo, ar aš kažką čia susapnavau?

O dėl mokomųjų automobilių, sutinku, visokių būna ir jų tarpe, bet kai pažiūriu, kaip vairuotojai kelyje elgiasi su mokomaisiais, tai gėda pasidaro už visą žmoniją.
Atsakyti
Taip,geriausiai palikti ant pirmo begio smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Little feet @ 2014 01 29, 09:02)
O toje vietoje kur laša papildomam patikrinimui galima sniego padėti ir spustelėti jį šiek tiek - nenupūs taip lengvai smile.gif


neturim sniego doh.gif

QUOTE(denaxa @ 2014 01 29, 11:17)
Taip,geriausiai palikti ant pirmo begio  smile.gif


o as galvojau, kad atbulinis blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(aisvyde @ 2014 01 29, 11:06)
O dėl mokomųjų automobilių, sutinku, visokių būna ir jų tarpe, bet kai pažiūriu, kaip vairuotojai kelyje elgiasi su mokomaisiais, tai gėda pasidaro už visą žmoniją.

Na man cia berods tik vienetinis atvejis toks buvo..kaip vakar..
sutinku su Tavimi... yra tikrai vairuotoju sliksciu su stazais...
iki siol pasitaiko neklevukai.. o tokias situacijas sudaro kelyje.. nors imk pasivyk ir trenk i makaule.. mazu sustsatys galvoje viskas i vietas.
Atsakyti
QUOTE(*Vaniliukė* @ 2014 01 29, 12:48)
o as galvojau, kad atbulinis  blush2.gif

As kazkada irgi taip galvojau mirksiukas.gif drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(Dark Elf @ 2014 01 29, 13:37)
Na man cia berods tik vienetinis atvejis toks buvo..kaip vakar..
sutinku su Tavimi... yra tikrai vairuotoju sliksciu su stazais...
iki siol pasitaiko neklevukai.. o tokias situacijas sudaro kelyje.. nors imk pasivyk ir trenk i makaule.. mazu sustsatys galvoje viskas i vietas.


Cia tau matyt pasitaike instruktorius,kuris ir man buvo-Lazdynuose... doh.gif Placiausia gatve,as veluoju,o tas ant 20 konkreciai viduriu kelio doh.gif Ir tik kai parodziusi posuki jau kesinausi lenkti per priespriesa-jam matyt dasuto,kad paskui as jam pries nosi lysiu i stotele,o is priekio irgi masinos pareidinejo,tai susivoke gaza paspausti...o kad mokini reikia mokyti nebuti kliutimi kelyje,ir jei negali greitai vaziuoti-pasitraukti desiniau ir praleisti,o ne gaza spausti (taip yra nurodyta ket,beje)-tai pofig... doh.gif Vnz.,jei kazkas is jo mokiniu issilaikys per stebukla egzus-kas labai abejotina-padides debilu skaicius keliuose doh.gif Bet,teisybe pasakius,daugiau tokiu fruktu maciusi nesu... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 01 29, 10:37)
Ar tikrai is koloneles?  g.gif  nes jei traskesys eina posukyje,ypac jei sukant tik i viena puse-gali buti granata kalta... g.gif  Is tikruju tai nieko nepatarsiu blush2.gif ,nes cia nelabai ka gali pasakyti neapziurejus,tu garsu visokiu masinose del ivairiu priezasciu gali atsirasti,kartais ir servisuose neranda,liepia vazineti "kol islys"...patarciau i servisa uzvaziuoti...bet jei taip buvo tik viena karta-dar nepanikuok,gal tiesiog po ratais buvo kas papuoles besiparkuojant... ax.gif  As kazkada aikstelej buvau viela pasigavusi-gerai,kad niekur neisimale,nes priezasti neaiskiu garsu tik jau grizusi kieme suradau,strioko,aisku,apturejau... doh.gif
Tikrai tikrai iš kolonėlės, granatos garsus žinau. Ne vienkartinis atvejis - nuo tos dienos sukant vairą į abi puses visada girdisi tas brūžinimo garsas. Toks vaizdas, lyg būtų koks šūdukas įkritęs į tą alia guolį g.gif O ten kokių nors tepalų nereikia - mažu pasibaigė? biggrin.gif
Varysiu į servisą dėl vieno berods priekinio rato (šlepsi kažkotais), tai bandysiu ir dėl to užklausti.
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2014 01 29, 10:37)
Taip,dyzelis gali uzsikurti-cia ne mitas,bet sitaip labai retai buna,cia jau kas nors gerai stumtelti turetu kad masina palikta ant begio pariedetu... g.gif
Čia su ta sąlyga, kad dyzeliukas yra prieštvaninis, kur vien mechanika ir jokios elektros. Bet, speju, kad net pirmi golfai dyzeliniai ir tie jau toliau pažengę.
Atsakyti