QUOTE(skyroja @ 2013 12 29, 23:43)
Paaiskinkit man apie minimalu vedinimo debeta 200m3/h ir apsikeitimu skaiciu 0.3, kaip tai yra. As suprantu, kad per valanda i nama bus paduodama 0.3 x 200m3/h = 60m3/h, t.y. 60m3/h tekes vamzdynais.
Taigi, jei instaliuojam sildymasi per ventiliacjios vamzdynus ir nenaudojam recirkuliacjos, prie -23 kai reikes kompensuoti namo nuostolius, tarkim 3kw, reikes
3kw / (45C-20C)x0.36 ~ 350 m3 paleisti per vamzdyna, t.y. beveik 6 kartus didesni oro srauta? tada padideja ventiliacijos nuostoliais del prastesnio rekupo nvk, ir gaunasi, kad reikia dar didinti debitus/kaitinimo temp.
Pataisykit, kur suklydau.
Pasyvaus namo vėdinimas, rekomendacijos ir skaičiavimo metodika. Taigi, paties 130m2 x 2,7m (tarkime, jei nepataikiau - pasiskaičiuosi) ~ 350m3 vėdinamo tūrio. Spėju 1 virtuvė ir gal būt du san mazgai.
1. 60m3/h x 1 virtuvė + 40m3/h x 2 sanmazgai = 140m3/h
2. 4 asmenys x 30m3/h = 120m3/h
3. 350m3 x 0,3 (minimalus apsikeitimas) = 105m3/h
Imame didžiausią reikšmę 140m3/h - tai jūsų atvejui minimalus vėdinimo debitas.
3kW tiekimui 350m3/h paskaičiuoti neblogai, čia galima varijuoti su tiekiamo oro temperatura ir debitas nuo to kinta. Konkrečiu atveju reiktų žiūrėti ŠS COP priklausomybę nuo tiekiamo oro temperaturos, ir rasti optimalų variantą, kai COP nėra labai prastas ir debitas ne žvėriškai didelis. Bet 350m3/h yra labai mažas debitas - "šiuolaikiniai" vėdinimo specai jums suprojektuos vėdinimą tikrai su ne mažesniu nei 350m3/h debitu vien norint pasiekti 1 apsikeitimą per valandą
Todėl tokios sistemos įrengimas neišbrangs, o recirkuliacija tampa labai abejotina būtinybe - net esant -23C už lango 450-500m3/h rekupas sugebės tiekti pakankamą debitą šildymui užtikrinti, plius galimybė san mazgus papildomai šildyti gyvatukais/grindiniais kabeliais.
Dar viena mintis, greičiau eksperimentinė (greitai tai bus išbandyta), kaip sumažinti vėdinimo nuostolius dėl padidėjusio debito. Lauko ŠS bloką sumontuoti ant vėdinimo šalinimo angos, t.y. jį "pamaitinti" šalinamu iš pastato oru. Aišku debitai neatitiks kokius 4-6kartus (ŠS per save trauks 1500-1800m3/h o vėdinimas atiduos 150-350m3) bet tas nors ir lašelis iš vėdinimo įvertinant entalpiją bus stipriai šiltesnis. O konkrečiai mano atveju, dėl ŽŠ, jis bus nuo +6 iki +12C. Pagrindinė problema - apšalimas ir defrostas, neaišku kaip efektyviai tai vyks, ir kaip įtakos siurblio darbą.
Net ir suskaičiavus 140m3/h minimalų vėdinimo debitą, siūlau sistemą įrenginėti su atsarga. Realiai tie minimalūs debitai pakankami tik žiemą - nesijaučia jokio diskomforto. Bet vasarą kažkodėl be didelio vėdinimo neapsieisime - čia pastebėjimas iš realios praktikos. Plius nereiktų pamiršti tokių įvykių, kai susirinks daug svečių ir debitą teks kaip minimum padvigubinti.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2013 12 30, 01:27)
Ar ne paprasčiau būtų sujungti rekuperatoriaus padavimo į patalpas ir ištraukimo iš patalpų vamzdžius papildomu vamzdžiu, kuriame būtų įmontuotas kanalinis ŠS šilumokaitis, ventiliatorius ir sklendė, tokiu būdu realizuojant oro recirkuliaciją. Trūkumai būtų tokie, kad papildomam ventiliatoriui tektų nugalėti rekuperatoriaus ventiliatorių trauką, susimaišytų kvapai patalpose, bet įrengimo kaina būtų mažiausia.
Būtų įdomus eksperimentas kokie temperatūrų skirtumai susidarytų pakabinus po viena ŠS kiekvieno aukšto koridoriuose. Mažiausi įrenginiai dažnai turi ir mažiau valdymo galimybių, trumpesnį darbo resursą, nes pagaminti du įrenginius yra brangiau nei vieną dvigubai didesnį.
O kodėl recirkuliacijai nepaėmus oro ne iš šalinimo ortakio, o iš didžiausios patalpos? Tuomet san mazgų kvapai keliautų tiesiai lauk. PVZ iš didžiosios svetainės, ten kur didžiausia erdvė? Dėl vidinių atitvarų silpnų termoizoliacinių savybių temperaturos skirtumai bus labai minimalūs.
Kaip rašiau aukščiau - recirkuliacija nėra būtina, ji galėtų būti kaip rezervinė galia, pvz lauke atšalus iki -10...-12C, kad nereikėtų drąstiškai kelti šilumnešio temperaturos galėtume didinti debitą - paleidžiant recirkuliaciją.
Du įrenginiai? Puikiai galima derinti vieną išorės bloką ir du mažesnius vidinius. Tokia sistema nebūtų ypatingai mažos galios, dėl bendro lauko bloko pigesnė ir lengviau įrengiama.