Įkraunama...
Įkraunama...

Keliautojų pašnekesiai, 48-oji tema

QUOTE(Jurzole @ 2014 01 14, 20:38)
Tai gal dar issispres ta problema kaip nors iki to laiko, kai rimtai susiruosi? Arba blogiausiu atveju teks pora meteliu lukteleti, kol mazoji pauges...  ax.gif

O kokiu metu laiku vaziuotum? Net neisivaizduoju, kada geriausias laikas i Kinija traukt, juk tokia didele salis, tai ir klimatas turbut skiriasi?



Iki šiol maniau, kad geriausias laikas į Kiniją yra balandis arba rugsėjis (tą man tvirtino visi 8 kiniečiai su kuriais susirašinėjau), bet dabar esu truputį pasimetus, nes paskaičiau krūvas pasakojimų ir iš jų matau, kad tos svarbiausios numatytos vietos žygiams kalnuose ar pasibastymui bei pasiplaukiojimui gamtoje gali būt ir su lietum, o buvau įsitikinus, kad tuo metu ten nelyja. Turiu galvoj subtropinę Kinijos dalį. Dar geru laikomas oro prasme gegužė ir spalis, bet yra viena blogybė, šiais mėnesiais išpuola valstybinės šventės, tad viskas brangiau ir padvigubėja, o gal ir patrigubėja keliaujančių kiniečių. Yra dar pusėtinas birželis, bet lietus gali skalbti, be to didmiesčiuose karštis vargintų. Kol kas prie balandžio lieku g.gif .
Papildyta:
QUOTE(Jurzole @ 2014 01 14, 20:38)

Kur tu cia i tokius aukstus kalnus eisi? Ne Maroke gi?  g.gif

4.5 km - jau rimtas aukstis, siokius tokius aukscio ligos simptomus tikrai jausi, ypac jei staigiai i ta auksti pakilsi, be tarpines aklimatizacijos. Skaudes galva, truks oro, nuo staigesniu judesiu suksis galva ir tems akyse. Ne taip baisu is tiesu, kaip gal atrodo is aprasymo, bet nemalonu  rolleyes.gif Jausiesi kaip bejege senute ir turesi viska daryti letai ir neskubedama  mirksiukas.gif Tai truks pora dienu, paskui praeis. Bent jau mano tokie potyriai. Deguonies prisotintas vanduo - absurdas. Padeda kokos lapu arbata, ten, kur jos galima gauti. Yra ir vaistu (diamox, man rodos), kai kurie renkasi juos gerti, bet ne visiems jie padeda, o ir salutinis ju poveikis sukelia tokius pacius simptomus kaip ir aukscio liga... cool.gif

Del skiepu - as visada skiepijuosi (ir ne tik nuo hepatito), kai ruosiames i kokia nors egzotiska sali, nes siuo klausimu laikausi principo "better safe than sorry". Kiti nesiskiepija net ir i Indija vaziuodami, ir nesuserga. Maroke nera blogiau negu Egipte higienos prasme. Jei nevartosi nevirinto vandens is krano (iskaitant ir dantu valyma), nevalgysi itartinai atrodancio gatves maisto, ypac gatavai nuluptu vaisiu (nes nezinia, kokiu vandeniu buvo nuplauti jie ar peilis, kuriuo jie lupti), tai neturetu nieko nutikti.


Ne, ne Maroke. Ten tokių gal net nėra g.gif Norėčiau pakilt į Himalajų uodegoj esantį kalną Snow Jade Dragon. Gyventume jau porą dienų virš 2 km aukštyje, o tada būtų kilimas į šį kalną. Galą gaučiau matyt lotuliukas.gif

Kažkaip apie skiepus negalvojau, nežinau kas čia man užplaukė. Egipte turėjau purškalo dezinfekuojančio ir servetėles. Dabar pagalvojau, kad net dantis valiausi su iš krano vandeniu ax.gif Reiks apie tuos hepatitus dar paskaityt.
Atsakyti
Nu pasaulio pabaiga doh.gif supuos hamake lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ingel @ 2014 01 14, 20:02)
Tiesa, dar klausimas Jūržolei  apie čiumodanus  smile.gif Kaip jūs paskutinėje kelionėje keliavote su lagaminais (vienu, dviem?) Nesugalvoju, kaip reiktų daryt, nes nu taip nepatogu, o vien su kuprinėm dar nežinau kaip reiktų keliaut išmokt ilgesnėj kelionėj ir daug judant po šalį ax.gif

Jūržole, numirsiu, kaip noriu Kambodžos saulėtekį kad parodytum  4u.gif

Paprastai keliaujam su dviem lagaminais, vienas didelis, kitas kiek mazesnis, ir dviem nedidelem kuprinem, kurios tinka ir diena naudoti, po miesta ir pan. Tik sikart emiau didesne kuprine, del kalnu zygio, nes savo daiktus reikejo patiems nestis. Mazaja kuprine i lagamina isidejau (ji labai lengva ir mazai vietos uzima) ir diena ja nesiodavausi, o skrydziams vel ta didesniaja susikraudavau.

Taip, su lagaminais siek tiek nepatogu, bet su viena kuprine as niekaip neapsieiciau ilgoj kelionej, nemoku su minimumu daiktu keliauti ir jau net nenoriu ismokti, metai nebe tie, siokio tokio komforto norisi. O didziule kuprine tampytis, i kuria viskas tilptu, tai irgi ne kas... zodziu, mes kol kas liekam prie lagaminu. Tie musu lagaminai ko tik nemate ir kur tik nebuve doh.gif biggrin.gif

O kodel butent Kambodzos? Tailande sauletekis kalno virsunej grazesnis buvo... mirksiukas.gif

QUOTE(Ingel @ 2014 01 14, 20:33)
Ne, ne Maroke. Ten tokių gal net nėra g.gif Norėčiau pakilt į Himalajų uodegoj esantį kalną Snow Jade Dragon. Gyventume jau porą dienų virš 2 km aukštyje, o tada būtų kilimas į šį kalną. Galą gaučiau matyt lotuliukas.gif

Kažkaip apie skiepus negalvojau, nežinau kas čia man užplaukė. Egipte turėjau purškalo dezinfekuojančio ir servetėles. Dabar pagalvojau, kad net dantis valiausi su iš krano vandeniu ax.gif Reiks apie tuos hepatitus dar paskaityt.

Tai reiketu is viso pakilti 2.5 km? blink.gif As tai tikrai gala gauciau... lotuliukas.gif

Dar daug kas priklauso nuo tavo skrandzio ir zarnyno igeidziu. Pas mane kai skrandis jautrus, tai as labai saugausi. Tose egzotiskose salyse nerekomenduojama vandens is krano vartoti, tai ir nerizikuoju, juolab viesbuciuose visada buna padeti vandens buteliukai, tai juos ir naudoju, net ir dantu valymui. Siltine ar hepatitu, manau, neuzsikresciau, uzterstu vandeniu dantis issivaliusi, bet suirzes skrandis irgi mazas dziaugsmas, jau ana antradieni Bankoke tuo su kaupu isitikinau cool.gif Gerai dar, kad visa FB keliautoju kompanija mane moraliskai palaike ir patarimais apie vaistus dalijosi thumbup.gif

QUOTE(Ingel @ 2014 01 14, 21:03)
Nu pasaulio pabaiga doh.gif supuos hamake lotuliukas.gif

lotuliukas.gif As, speju, antroj vietoj? g.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurzole @ 2014 01 14, 22:24)
Paprastai keliaujam su dviem lagaminais, vienas didelis, kitas kiek mazesnis, ir dviem nedidelem kuprinem, kurios tinka ir diena naudoti, po miesta ir pan. Tik sikart emiau didesne kuprine, del kalnu zygio, nes savo daiktus reikejo patiems nestis. Mazaja kuprine i lagamina isidejau (ji labai lengva ir mazai vietos uzima) ir diena ja nesiodavausi, o skrydziams vel ta didesniaja susikraudavau.

Taip, su lagaminais siek tiek nepatogu, bet su viena kuprine as niekaip neapsieiciau ilgoj kelionej, nemoku su minimumu daiktu keliauti ir jau net nenoriu ismokti, metai nebe tie, siokio tokio komforto norisi. O didziule kuprine tampytis, i kuria viskas tilptu, tai irgi ne kas... zodziu, mes kol kas liekam prie lagaminu. Tie musu lagaminai ko tik nemate ir kur tik nebuve  doh.gif  biggrin.gif

O kodel butent Kambodzos? Tailande sauletekis kalno virsunej grazesnis buvo...  mirksiukas.gif
Tai reiketu is viso pakilti 2.5 km?  blink.gif As tai tikrai gala gauciau...  lotuliukas.gif

Dar daug kas priklauso nuo tavo skrandzio ir zarnyno igeidziu. Pas mane kai skrandis jautrus, tai as labai saugausi. Tose egzotiskose salyse nerekomenduojama vandens is krano vartoti, tai ir nerizikuoju, juolab viesbuciuose visada buna padeti vandens buteliukai, tai juos ir naudoju, net ir dantu valymui. Siltine ar hepatitu, manau, neuzsikresciau, uzterstu vandeniu dantis issivaliusi, bet suirzes skrandis irgi mazas dziaugsmas, jau ana antradieni Bankoke tuo su kaupu isitikinau  cool.gif Gerai dar, kad visa FB keliautoju kompanija mane moraliskai palaike ir patarimais apie vaistus dalijosi  thumbup.gif


lotuliukas.gif As, speju, antroj vietoj?  g.gif  biggrin.gif


Nu mes taip pat kaip ir jūs su pora lagaminų (vienas mažesnis) ir kuprinėmis, bet kiek privargstu su tuo lagaminu tampytis. Gal reiks bandyt į vieną sutalpint g.gif

Kambodžos prašau, nes Tailando nežinau visai(tik tą baltąją šventyklą). O apie Kambodžą dar prieš tau išvykstant per Travel žiūrėjau, tai įstrigo nuostabios foto su atspindžiais vandenyje saulei tekant, pasaka tiesiog.

Keltis tektų visus 4,5 km, čia miestelis, kuriame gyventume yra daugiau nei 2 km virš jūros lygio. Žodžiu matau, kad ne tau Martynai... Kelsimės funikulieriumi, tada jei nenumirsim pasieksim viršunę (pasivaikščiojimo apie 0,5 km liks) ir atgal funikulieriumi, nes galų atiduot ten nenorėčiau ax.gif

Dar ir šiltinę įtraukiau į pasiskaitymus smile.gif Galvojau, kad čia jau atgyvenusi liga...

Jo, antroj 4u.gif Stenkis mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ingel @ 2014 01 14, 21:48)
Keltis tektų visus 4,5 km, čia miestelis, kuriame gyventume yra  daugiau nei 2 km virš jūros lygio. Žodžiu matau, kad ne tau Martynai... Kelsimės funikulieriumi, tada jei nenumirsim pasieksim viršunę (pasivaikščiojimo apie 0,5 km liks) ir atgal funikulieriumi, nes galų atiduot ten nenorėčiau ax.gif

Dar ir šiltinę įtraukiau į pasiskaitymus smile.gif Galvojau, kad čia jau atgyvenusi liga...

Jei tik funikulierium i virsu keltis ir ten truputi pasivaikscioti, tai nieko baisaus (nebent labai jau stati ta paskutine puses km atkarpa). Gi ilgai ten nebusit? Mes Peru net i 5 km auksti autobusu uzvaziavom (pradejom nuo 2.5 km ir gal per dvi valandas 5 km aukst pasiekem). Sustojom ten gal 15 minuciu, savijauta buvo nekokia, galva svaigo, bet nedarant staigiu judesiu tai tikrai nieko baisaus. Va kai Bolivijoj nakvojom daugiau nei 5 km aukstyje, tai nekas buvo, nakti vis prabusdavau su tokiu jausmu, kad dustu rolleyes.gif Bet ir tai verta buvo smile.gif

Europoj siltine gal ir atgyvenusi liga, bet besivystanciose salyse tai ji nera tokia jau reta. Sansai uzsikresti eiliniam turistui, tiesa, nera tokie jau rimti, nebent tektu uzkresta vandeni gerti kokiam nuosaliam kampely.
Atsakyti
QUOTE(Ingel @ 2014 01 14, 21:03)
Nu pasaulio pabaiga doh.gif supuos hamake lotuliukas.gif

čiūčią liūlią, miki, Ingele, miegok ir gražų vaizdą sapnuok 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Jurzole @ 2014 01 14, 22:12)
Jei tik funikulierium i virsu keltis ir ten truputi pasivaikscioti, tai nieko baisaus (nebent labai jau stati ta paskutine puses km atkarpa). Gi ilgai ten nebusit? Mes Peru net i 5 km auksti autobusu uzvaziavom (pradejom nuo 2.5 km ir gal per dvi valandas 5 km aukst pasiekem). Sustojom ten gal 15 minuciu, savijauta buvo nekokia, galva svaigo, bet nedarant staigiu judesiu tai tikrai nieko baisaus. Va kai Bolivijoj nakvojom daugiau nei 5 km aukstyje, tai nekas buvo, nakti vis prabusdavau su tokiu jausmu, kad dustu  rolleyes.gif Bet ir tai verta buvo  smile.gif

thumbup.gif Aš aukščiau Jungfraujogo nebuvus sad.gif bet ir tai, kiek pasiklausinėjau, tai žmonėm silpna buvo, lūpos mėlo, mane painstruktavo, kad neišsigąsčiau ir t. t., o mes einam ir aš vis kas pusę žingsnio vyrui "tu pažiūrėk, o mano lūpos dar nemėlynos?", "vis dar nemėlynos?", "gal jau dabar mėlynos?", "o tau viskas gerai, nesilpna?" - absoliučiai nieko biggrin.gif
Atsakyti
Laba, kur ten jum tuos hamakus rodo? g.gif
Aš, žinoma, nepretenduoju, bet smalsu vistiek gi. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(domisodo @ 2014 01 14, 23:26)
Laba, kur ten jum tuos hamakus rodo?  g.gif
Aš, žinoma, nepretenduoju, bet smalsu vistiek gi. blush2.gif

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

joms jau akyse tie hamakai sapnuojasi cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Nata* @ 2014 01 14, 23:39)
joms jau akyse tie hamakai sapnuojasi  cool.gif


As cia biski ne i tema... Suprantu, buvo sventes, atostogos, i Kauna reikejo... Bet tai gal jau metas prie Skotijos grizti ? g.gif
Atsakyti
QUOTE(AŠA @ 2014 01 14, 23:00)
Aš aukščiau Jungfraujogo nebuvus sad.gif bet ir tai, kiek pasiklausinėjau, tai žmonėm silpna buvo, lūpos mėlo, mane painstruktavo, kad neišsigąsčiau ir t. t., o mes einam ir aš vis kas pusę žingsnio vyrui "tu pažiūrėk, o mano lūpos dar nemėlynos?", "vis dar nemėlynos?", "gal jau dabar mėlynos?", "o tau viskas gerai, nesilpna?" - absoliučiai nieko  biggrin.gif

Nu tai Jungrau vis delto 4 km su kapeikom... kaip anglai sako, not to be sneezed at mirksiukas.gif Bet man tokiam auksty dar irgi nieko nesijaucia, jei neilgai but, pvz Aiguile du Midi (na ten kiek zemiau, 3.8 berods) viskas normaliai buvo abu kartus. Bet pvz kai Peru turejom dvi nakvynes Chivay (3.5 km), tai pirmas 24 val. ne kas buvo, nakti sunku kvepuoti, ryte pykinimas ir apetito stoka. Bet velgi, nieko labai rimto. Nors viesbutyje buvo mergina, kurgi netgi negalejo vaziuoti i Colca sleni kondoru stebeti, nes istisai veme. Cia labai asmeniskas dalykas ta aukstumu liga, ir niekas is anksto negali pasakyti, kaip konkretus organizmas i ta auksti reaguos.

QUOTE(domisodo @ 2014 01 14, 23:26)
Laba, kur ten jum tuos hamakus rodo?  g.gif
Aš, žinoma, nepretenduoju, bet smalsu vistiek gi. blush2.gif

doh.gif biggrin.gif Vasariukas sumaste tuos hamakus, tai ji tegul ir pasiaiskina lotuliukas.gif

QUOTE(Zilvinas75 @ 2014 01 15, 09:23)
As cia biski ne i tema... Suprantu, buvo sventes, atostogos, i Kauna reikejo... Bet tai gal jau metas prie Skotijos grizti ?  g.gif

Jazau jazau, net Zilvinas i tema parejo... blink.gif biggrin.gif Del Skotijos labai pritariu, gana guma tempti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurzole @ 2014 01 15, 10:41)

Jazau jazau, net Zilvinas i tema parejo...  blink.gif  biggrin.gif



Nelabai ka turiu temoj i tema parasyti biggrin.gif Kinijos - Kambodzos - Marokai - Nepalas 4 km aukstyje... Paskaitau ir uzverciu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Zilvinas75 @ 2014 01 15, 11:15)
Nelabai ka turiu temoj i tema parasyti  biggrin.gif Kinijos - Kambodzos - Marokai - Nepalas 4 km aukstyje... Paskaitau ir uzverciu  blush2.gif

Taigi gali kita tema i tema uzvest, kokios bedos? mirksiukas.gif Mes paturavosim, kaip jau sugebesim biggrin.gif
Atsakyti