Įkraunama...
Įkraunama...

Keliautojų pašnekesiai, 48-oji tema

QUOTE(klaara @ 2014 01 06, 23:34)
Sense,kur trauksit?Slidinėt ? rolleyes.gif

Nea. Į Niujorką, bet visko gali būt, kad ir paslidinėsiu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Sense @ 2014 01 07, 15:17)
Nea. Į Niujorką, bet visko gali būt, kad ir paslidinėsiu  biggrin.gif


Oho,Niujooorkas! blink.gif thumbup.gif Sėkmingos kelionės 4u.gif

Domisodo,gal galėtum paporint šiek tiek apie mašinos nuomos ir vairavimo ypatumus Kipre ? Jau plepėjom fb ,bet buvau pamiršus kad jūs mašiną ten nuomavotės(juk taip,gerai pamenu ? blush2.gif )
Atsakyti
Aciu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2014 01 07, 17:41)
Oho,Niujooorkas! blink.gif  thumbup.gif Sėkmingos kelionės 4u.gif

Domisodo,gal galėtum paporint šiek tiek apie mašinos nuomos ir vairavimo ypatumus Kipre ? Jau plepėjom fb ,bet buvau pamiršus kad jūs mašiną ten nuomavotės(juk taip,gerai pamenu ?  blush2.gif )

Taip, mašiną nuomavom. O ypatumas tas, kad vairas ir eismas kita puse nei pas mus. biggrin.gif Aš nevairuoju, MB greit perprato tą kairę pusę. Turėjom savo navigaciją, ja naudojomės. Pamenu, kad už nuomą mokėjom nedaug, ne sezonas visgi, papildomą draudimą ėmėm. Kokie dar ypatumai? g.gif Visos nuomojamos mašinos išsiskiria raudonais numeriais, sako, kad vietiniai atidesni tokiems važinėtojams...
Kuriame mieste apsistosit?
Atsakyti
QUOTE(domisodo @ 2014 01 06, 21:06)
Ingel, o kada taviškės gimtadienis?


lapkričio mėn.
Papildyta:
QUOTE(Sense @ 2014 01 07, 15:17)
Nea. Į Niujorką, bet visko gali būt, kad ir paslidinėsiu  biggrin.gif


Smaguma tau. Gal tie speigai aplenks tavo kelionę mirksiukas.gif

Striukes renkatės, o aš kuprinės ieškau. Šiauliuose radau patinkančią, bet kaina 450 Lt atbaidė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ingel: 07 sausio 2014 - 21:55
QUOTE(Ingel @ 2014 01 07, 21:53)
lapkričio mėn.Papildyta:
Smaguma tau. Gal tie speigai aplenks tavo kelionę mirksiukas.gif

Striukes renkatės, o aš kuprinės ieškau. Šiauliuose radau patinkančią, bet kaina 450 Lt atbaidė.

O jau maniau, kad su manim kartu wink.gif
Šiaulietė? Aš buvau kažkada. ax.gif
Atsakyti
Labas rytas, kas ten ieškojo Wizzair bilietų? Jsqute?
Gavau mail, kad šiandien visiems bilietams 20 proc. nuolaida. Parašykit kas į fb. 4u.gif
Gal kartais iš tikrųjų 20 proc. off. bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(linole @ 2014 01 08, 08:02)
Labas rytas, kas ten ieškojo Wizzair bilietų? Jsqute?
Gavau mail, kad šiandien visiems bilietams 20 proc. nuolaida. Parašykit kas į fb.  4u.gif
Gal kartais iš tikrųjų 20 proc. off.  bigsmile.gif


Ačiū už operatyvumą 4u.gif
Atsakyti
Labas rytas! 4u.gif Kokia ramybe cia... g.gif Visai apleidot tema, begedziai nono.gif

As jau po keliones, ir jau vel isisukusi i darbus. Tik nuo jetlag dar nespejau atsigauti, va ir siandien pabudau penkta cool.gif

FB jau truputuka dalinausi ispudziais, o vakar Tailando temoj papasakojau, ka nuveikem toje salyje. Tai atnesu ir cia ta pasakojima, gal kam bus idomu ax.gif

Siaip labiausiai man patiko Laosas, ir ypac Luang Prabang wub.gif Ir dabar jau suprantu, kodel anciux ten nieko neveike, nors buvo kelias dienas - LP yra labai tinkama tingejimui vieta. Pasivaikstai, uzsuki i kokia sventykla, dar pasivaikstai, prisedi kavos, nuslenki dar kiek toliau, tada reikia svieziu sulciu atsigerti, o ir pietums jau tuo tarpu beveik laikas, paskiau dar kiek pasibastai ir jau, ziurek, metas galvot, kuria cia pakrantes kavinuke pasirinkt saulelydzio kokteiliui su vaizdu i Mekonga doh.gif wub.gif

QUOTE(Jurzole @ 2014 01 11, 22:28)
Papasakosiu siek tiek apie savo kelione. Buvom Bankoke, Ayutthaya, Chiang Mai, Chiang Dao ir Chiang Rai. Tada vykom i Laosa ir Kambodza, o pabaigoj dar turejom kelias dienas Koh Samui pliaze ir viena nakvyne Bankoke. Ka is karto galiu patvirtinti, tai kad tikrai nereikia ekskursiju uzsisakineti is anksto, nebent norit kazko ypatingesnio (kaip pvz musu kalnu zygis, kuriam suorganizuoti siek tiek laiko reikia). Arba jei laikas ribotas, kaip pvz musu atveju. O siaip - agenturu visur pilna, o jei reikia vairuotojo, tai isvis ne problema, taksistai patys siulosi visur nuvezti, kainos daugmaz vienodos ir visos mazesnes nei is anksto uzsisakinejant. Zodziu, jokiu problemu.

Tailandas ypatingai nustebino svara. Nera siuksliu gatvese, kavinukese staliukai ziba svara, tualetai, jei ir apsepe kai kurie, bet labai svarus. MB buves Tailande pries 20 metu, tai negalejo patiketi, kaip viskas pasikeite.

Suzavejo zmones - nuosirdus, spontaniski, draugiski, besisypsantys. Labai mandagus. Ir niekur neskuba, atsipalaidave visi tokie, jokio streso, atrodo - net supavydejau  smile.gif Nors gyvenimas daugumos turbut nera lengvas, bet toks ispudis, kad jie is to nedaro problemos. Ar bent jau toks pavirsutiniskas ispudis.

Maistas buvo labai skanus - sito tai nesitikejau, nes Thai restoranuose Europoj as negaliu valgyti, man per astru. O ten - jokios problemos, paprasai, kad padarytu mild arba medium spicy, ir gali normaliai valgyt, nereikia paskui jaustis, lyg ugnies kamuoli butum prarijus. Labiausiai man patiko Pad Thai (noodles) ir green curry (su vistiena skaniausia, bet ir kitokie variantai skanu). Mango sticky rice desertas irgi liuks, kaip ir blyneliai su bananais.

Patiko Bankokas, ypac savo kontrastais - is vienos puses, didmiestis, dangoraiziai, kosmpolitiska atmosfera, is kitos puses, gatvese vyksta labai lokalizuotas, tradicinis kasdienis gyvenimas, sventyklelese ruksta smilkalai ir aukojami gvazdikeliu vainikai, tiesiai ant saligatvio pardavinejamas gatves maistas, pilna visokiu mazu turgeliu. Smagu buvo pasiplaukioti upe, Chao Phraya Express boat (tuo, kur su oranzine veliava, ten bilietas kainuoja tik 15 batu) ir pasiziureti i naktini Bankoka nuo Baiyoke Sky viesbucio apzvalgos aiksteles (bilietas - 300 batu, i kaina ieina vienas gerimas bare). Labai ispudinga gulinti Budos statula Wat Pho sventykloje, o nuo upes pakranteje esanciu ant stogu isikurusiu bariuku saulelydzio metu labai graziai atrodo kitoje upes puseje stuksanti Wat Arun sventykla. Vienintele nepatikusi vieta - Grand Palace. Tiesiog per didele grustis. Bet pamatyti visgi verta.

Chiang Mai nepadare tokio ispudzio, kaip tikejausi. Daug kas svaigsta, koks tai nepaprastai zavus miestas, kaip ten galima ir savaite praleisti... man dvieju dienu uzteko. Nors nesakau, savotisko sarmo yra, ypac po paselusio Bankoko ritmo visai smagu atsipalaiduoti Chiang Mai. O va Chiang Rai nesuzavejo visai. Nors aplinkui tikrai yra ka veikti, visai salia nuostabus kalnai, ir Baltoji sventykla tuoj uz miesto, bet pats miestas... nieko ypatingo.

Koh Samui  buvo grynai poilsiui, dvi dienos/trys naktys keliones pabaigoje. Lamai Beach nesuzavejo - nei balto smeliuko (tik rudas zvyras), nei permatomo zydro vandens, nei tuscio palmem apaugusio kranto. Nors to ir nereikejo tiketis, zinojau, kur vaziuojam, esme buvo tame, kad is Bankoko patogu sia sala pasiekti. Trumpam poilsiui visai tinkama vieta, plius turejom puiku viesbuti, jura buvo silta, oras geras. Kas dar uzkliuvo, tai gausybe rusu - eini pliazu ir toks jausmas, lyg kokioj Jaltoj butum  rolleyes.gif

Dabar apie tai, kas labai labai patiko - tai vienos dienos keliones i Ayutthaya (is Bankoko) ir Doi Inthanon (is Chiang Mai). Abiem atvejais turejom vairuotoja (ne gida) ir likom labai patenkinti tom isvykom. Aytthaya yra absoliuciai nuostabi vieta, sventyklos puikios, turistu mazai, net kalediniu sezonu ten tvyro mieguista ramybe. Doi Inthanon - auksciausias Tailando kalnas (bet iki pat virsunes galima vaziuoti masina), netoli virsunes yra 3 km ilgio trasa per dziungles ir paskui kalno ketera, pakeliui i virsune - keli grazuoliai kriokliai.

Na o visos keliones vinis man buvo dvieju dienu zygis i Chiang Dao virsune. Kalnas nebaisiai aukstas, tik 2.2 km, bet takas be proto status, o pakilti reikia daugiau negu kilometra, tai privargom, kol pasiekem stovykla po virsune. Plius nakti buvo labai salta, -2, gidas sake, kad jau 15 metu tokiu salciu nebuvo. Turejom gerus miegmaisius, bet man vesoka buvo. Nakti aplink palapine vaiksciojo elniai, o ryte ant zoles baltavo serksnas - visi tajai ji fotografavo, nes jiems tai beveik stebuklas  smile.gif I virsune kopem dukart, saulelydziui ir sauletekiui. Vakare leidomes, o ryte kilom patamsy, su zibintuveliais. Bet vaizdai buvo fantastiski  wub.gif

Dar viena gera diena buvo Chiang Rai. Issinuomojom masina, aplankem Wat Rong Khun - Baltaja sventykla (buvau skeptiskai nusiteikusi, bet sventykla tikrai ispudinga, verta ja pamatyti), tada vaziavom i Doi Tung, ten apziurejom labai grazius sodus (i rumus nejom), ir galiausiai pasukom i Mae Sai, bet ne greitkeliu, o siauru kalnu keliuku (1149), vingiuojanciu Tailando ir Birmos pasieniu. Kelis kartus pravaziavom checkpoint'us, bet jokiu problemu nebuvo. Kelias ispudingas - vaziuot nelengva, bet vaizdai nuostabus. Dar buvom ketine vaziuoti i Auksini trikampi, bet patingejom ir is Mae Sai grizom atgal. Dabar gaila, nes visai norejau pamatyti opiumui auginamas aguonas...  mirksiukas.gif

Susumuojant visa sita ilga pasakojima - Tailandas yra nuostabi salis  thumbup.gif

Atsakyti
QUOTE(Jurzole @ 2014 01 12, 08:39)
Labas rytas!  4u.gif Kokia ramybe cia...  g.gif Visai apleidot tema, begedziai nono.gif


Jurzole, buvai vienintelė viltis, kad atgims ši tema.

Ačiū už tokią išsamią ataskaitą. smile.gif Rytas su vaikštančiu elniu - wub.gif . Labai lauksiu pasakojimo. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(linole @ 2014 01 12, 09:39)
Jurzole, buvai vienintelė viltis, kad atgims ši tema.

Nu jo... o daugiau vilciu jau tikrai neber? biggrin.gif

Ingel, kur tu pradingai? Nei cia nesireiski, nei FB... pasiilgau jau! 4u.gif
Atsakyti
Labai idomu. Ir tikrai lauksiu pasakojimo,kaip kas, ka ten valgei, gerei, kvepavai biggrin.gif
Atsakyti