peržiūrėjau forumą ir matau, kad temose, kurios liečia moters sveikatą nėra dar vienos labai aktualios temos - tai ne menopauzė ar klimaksas, kurie ateina, kaip neišvengiamas dalykas vyresniame amžiuje, bet yra tikrai ne vienas pavyzdys, kai tokios bėdos ir organizmo pokyčiai aplanko moterį visai netikėtai, sulaukus vos 30 -35-40 metų.
Labai norėčiau, kad jei yra jaunų moterų, kurios tai patyrė, pasidalintumėte savo pirmųjų simptomų požymiais, kokie jie buvo, kiek laiko tęsėsi, kaip nuo to keitėsi jūsų kasdienybė ir gyvenimo kokybė ir kaip gyvenate su tuo šiandien...o gal jau viskas praeity
![biggrin.gif](https://www.supermama.lt/forumas/public/style_emoticons/default/biggrin.gif)
Premenopauzė - tai laikotarpis, kai pasireiškia pirmieji pamažu senkančios kiaušidžių funkcijos požymiai. Jai būdinga mėnesinių ciklo sutrikimai, sutrumpėjęs, rečiau užsitęsęs, mėnesinių ciklas, bet mėnesinės cikliškos. Vėliau perimenopauzės laikotarpiu šio cikliškumo dažniausiai nebūna. Šis terminas dažnai vartojamas nevienareikšmiškai: 1-2 metų laikotarpiui iki menopauzės arba visam reprodukciniam laikotarpiui iki menopauzės (3-8 metams) apibūdinti.
Perimenopauzė - tai laikotarpis nuo ankstyvųjų menopauzės simptomų iki 12 mėn. po mėnesinių pabaigos (iki visiško mėnesinių išnykimo), kada pasireiškia endokrinologinių, biologinių ir klinikinių artėjančios menopauzės požymių.
Natūrali menopauzė - tai visiška mėnesinių pabaiga dėl išnykusios folikulinės kiaušidžių sistemos funkcijos. Ji nustatoma retrospektyviai, praėjus 12 mėn. nuo paskutinių mėnesinių, kai nenustatoma kitų fiziologinių ar patologinių mėnesinių nebuvimo priežasčių. Menopauzė pasireiškia 42-58 m. (dažnausiai 45-54 m.) amžiaus moterims. Jei kraujavimas iš gimdos pasirodo praėjus metams po reguliarių mėnesinių pabaigos, reikėtų kreiptis į gydytoją - tai greičiausiai ne mėnesinės, o ligos simptomas.
Klimakterinis laikotarpis (klimaksas) - tai pereinamasis moters amžiaus laikotarpis nuo reprodukcinės funkcijos iki visiško nevaisingumo dėl laipsniškai senkančios kiaušidžių funkcijos.
Maždaug 20 proc. moterų klimaksas nesukelia ryškesnių simptomų. Kitais atvejais patologiniai simptomai pasireiškia labai ryškiai. Pagrindinis į šeštąją dešimtį įžengusios moters rūpestis šiais laikais - neleisti, kad ją peranksti sendintų. Moteris turėtų apmąstyti savo gyvenimą ir ieškoti kitų prastos savijautos priežasčių. Baimės priepuoliai, karščio mušimas, nereguliarios mėnesinės, ilgas kraujavimas jų metu gali būti ir ne premenopauzės požymiai, o ilgalaikio streso pasekmė. (http://www.nšpinfo.lt/premenopauze)