Įkraunama...
Įkraunama...

Valstybės tarnyba

Gal yra bandziusiu pagal naujaja tvarka eiti i teisejo padejejus? Kokiu klausimu kazin galima ten tiketis g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ellein @ 2014 01 24, 13:59)
jei nesitikit laimėt, geriau ir negaišti laiko visiškai, nebent neturit ką veikti smile.gif Į konkursą vertą eiti tik STIPRIAI pasiruošus, pasitikint savo žiniomis, taip kad naktį prižadinta galėtumėt atsakyti į klausimą. Ir tai dar nėra garantijos, kad būsit geriausia, nes klausimų būna ir nesusijusių su pareigomis. Visi kiti atvejai - "pabandysiu", "gal praslysiu" "netikiu,kad laimėsiu" neveikia. Netikit ir nelaimėsit.
Kalbu iš patirties. Savos ir svetimos.


Ka reiškia STIPRIAI pasiruošti? Aš šią savaitę dalyvavau konkurse, jaučiausi stipriai pasiruošusi, tikrai gerai išsinagrinėjau teisės aktus, kuriais reikėtų vadovautis dirbant, beto ir dabar dirbu panašioje skirtyje. Kas iš to jeigu nebuvo nei vieno klausimo iš teisės akto, nei vienos grynai darbinės situacijos, kur galėtum parodyti savo žinias?

Nesakau, kad nereikia ruoštis, bet persistengt irgi turbūt nereikia. Tikiu, kad sėkmės elementas visada yra. Ir nebūtinai laimėsi tą konkursą, kuriam būsi geriausiai išmokusi teisės aktus. Priklauso nuo daug aplinkybių - nuo komisijos patirties, nuo kitų kandidatų ir netgi nuo mėnulio fazės biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Levereti @ 2014 01 24, 15:39)
Ka reiškia STIPRIAI pasiruošti? Aš šią savaitę dalyvavau konkurse, jaučiausi stipriai pasiruošusi, tikrai gerai išsinagrinėjau teisės aktus, kuriais reikėtų vadovautis dirbant, beto ir dabar dirbu panašioje skirtyje. Kas iš to jeigu nebuvo nei vieno klausimo iš teisės akto, nei vienos grynai darbinės situacijos, kur galėtum parodyti savo žinias?

Nesakau, kad nereikia ruoštis, bet persistengt irgi turbūt nereikia. Tikiu, kad sėkmės elementas visada yra. Ir nebūtinai laimėsi tą konkursą, kuriam būsi geriausiai išmokusi teisės aktus. Priklauso nuo daug aplinkybių - nuo komisijos patirties, nuo kitų kandidatų ir netgi nuo mėnulio fazės biggrin.gif

Kaip matau daug kokursų jau esate sudalyvavusi pagal naują tvarką? kaip maždaug atrodo tie komisijos klausimai? Tai iš ko jie būna, jei ne iš teisės aktų? Kiek esu dalyvavusi konkursuose pagal sena tvarka, tai klausimai jei ir ne is teises aktu, bet susije su jais budavo. Na, pvz, duoda gyvenimiska situacija, kuriai isspresti vis del to reikalingas konkretaus teisės akto išmanymas.
Atsakyti
Nedaug. Tik bandau palyginti savo patirtį su kitų. Išsiaiškinti, kaip kuo sėkmingiau pasirodyt biggrin.gif

Klausimai iš mano konkursų patirties, pvz:

- pateikite pavyzdį, ką konkrečiai savo įstaigoje pagerinote?
- jeigu turite su darbus, didelį ir mažą, kurį padarysite pirmą?
- kaip priimate kritiką? Kaip atsakote į kritiką?
- pateikite pavyzdį, kaip elgėtės, kai darbe padarėte klaidą?

ir pan.
Atsakyti
QUOTE(Levereti @ 2014 01 24, 13:39)
Nesakau, kad nereikia ruoštis, bet persistengt irgi turbūt nereikia. Tikiu, kad sėkmės elementas visada yra. Ir nebūtinai laimėsi tą konkursą, kuriam būsi geriausiai išmokusi teisės aktus. Priklauso nuo daug aplinkybių - nuo komisijos patirties, nuo kitų kandidatų ir netgi nuo mėnulio fazės biggrin.gif

Sėkme aš visąlaik pasitikiu biggrin.gif

O ką reiškia STIPRIAI pasiruošti, ko gero, niekada nesupratau. Kažkodėl prieš akis iškyla universitetas ir tie "kalikai", kur viską bandydavo iškalt, o jei tik dėstytojas paklausdavo tą pati, tik iš kitos pusės ir jau viskas... Niekad nieko nesistengiau iškalt...

Jei aš būčiau komisijoje ir man uždavus klausimą, žmogus pradėtų berti atsakymą kaip "žirnius į sieną", iškart man toks žmogus beviltiškas pasirodo... Dažniausiai tie, kurie iškala, realiai net nelabai supranta, ką čia iškalė doh.gif Manau, žmogus turi orientuotis toj srity, žinoti, kokiam įstatyme ar teisės akte yra ieškomas klausimas, o ne viską mokėti mintinai g.gif O jei jau reikalaus kažką tiksliai, kaip parašyta atkartot, tada ir toks darbas ne man doh.gif Visa laimė, kad aš turiu šiuo metu darbą ir niekuom nerizikuoju.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eufrozina: 24 sausio 2014 - 14:08
QUOTE(Levereti @ 2014 01 24, 15:54)
Nedaug. Tik bandau palyginti savo patirtį su kitų. Išsiaiškinti, kaip kuo sėkmingiau pasirodyt biggrin.gif

Klausimai iš mano konkursų patirties, pvz:

- pateikite pavyzdį, ką konkrečiai savo įstaigoje pagerinote?
- jeigu turite su darbus, didelį ir mažą, kurį padarysite pirmą?
- kaip priimate kritiką? Kaip atsakote į kritiką?
- pateikite pavyzdį, kaip elgėtės, kai darbe padarėte klaidą?

ir pan.

Nu įdomiai tada, neįsivaizduoju kaip galima nesubjektyviai komisijos nariams atsakymus į tokius klausimus balais įvertinti doh.gif
Ta nauja tvarka nerealus palengvinimas ikisinejantiems savus zmones i valstybes tarnyba doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Puma84 @ 2014 01 24, 15:22)
Nu įdomiai tada, neįsivaizduoju kaip galima nesubjektyviai komisijos nariams atsakymus į tokius klausimus balais įvertinti doh.gif
Ta nauja tvarka nerealus palengvinimas ikisinejantiems savus zmones i valstybes tarnyba doh.gif

Man ir buvo panasūs klausimai doh.gif
Buvau labai labai nustebus..
Ir niekada nelaimėsi apskundęs komisijos pasrinkimu kitą kandidatą, nes komisijos narys vertina kaip nori..
Man buvo klausimas: Ateina "Mėnulio žmogus", kaip bendraujat..Ir panašūs. Taip kad ruoštis nėra iš ko dabar, galima sakyt. Atsakai, ir tik laimės galbūt dalykas ar atsakymai tenkins komisiją
Atsakyti
QUOTE(Sypsenele35 @ 2014 01 24, 16:49)
Man ir buvo panasūs klausimai doh.gif
Buvau labai labai nustebus..
Ir niekada nelaimėsi apskundęs komisijos pasrinkimu kitą kandidatą, nes komisijos narys vertina kaip nori..
Man buvo klausimas: Ateina "Mėnulio žmogus", kaip bendraujat..Ir panašūs. Taip kad ruoštis nėra iš ko dabar, galima sakyt. Atsakai, ir tik laimės galbūt dalykas ar atsakymai tenkins komisiją

Cia toks vaizdas kad vertina ne zinias, bet kaip aplamai moki bendrauti su zmonemis ir ar nepasimeti nuo durnu klausimu doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Puma84 @ 2014 01 24, 15:51)
Cia toks vaizdas kad vertina ne zinias, bet kaip aplamai moki bendrauti su zmonemis ir ar nepasimeti nuo durnu klausimu doh.gif  biggrin.gif

manau taip. ir visi klausimai buvo panasaus pobudzio
Atsakyti
Vadovas pasižiūri ar jo ir jo būsimo pavaldinio biolaukai sutampa ir tiek biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Puma84 @ 2014 01 24, 14:51)
Cia toks vaizdas kad vertina ne zinias, bet kaip aplamai moki bendrauti su zmonemis ir ar nepasimeti nuo durnu klausimu doh.gif  biggrin.gif

Bet gi iš tikrųjų, tas ir yra svarbiausia, ypač tose institucijose, kur tiesiogiai reikia teikti konsultacijas žmonėms.
Atsakyti
Sutinku, kad bendravimas labai svarbu. Tokie klausimai ir atskleidžia žmogaus gebėjimą bendraut, reaguot konfliktinėse situacijose, jo norą padarti darbus laiku, arba kaip tik norą atidėliot darbus, jo reakciją į stresą, jo iniciatyvumą ir t.t.

BET...

Realiai darbe reikia ne vien to, tam, kad atėjęs galėtum pradėti dirbti, reikia visą darbo kontekstą suvokt, o valstybės tarnyboje visur įstatymai/įsakymai, metodikos, tvarkos, aprašai. Jeigu žmogus ateina visiškai nepasigilinęs, tai gali nemažai laiko prireikt jam įsivažiuot.
Atsakyti