QUOTE(katilina @ 2013 11 28, 18:57)
Pawel Huelle "Mercedes-Benz. Iš laiškų Hrabalui". Gana smagi knyga, nors pačios istorijos, tiek dabarties, tiek senesnės, ne visos yra linksmos ir kažkoks liūdesys vis tiek nuolat "prasimuša". Dar man keista, kad tokia plona knygelė sugebėjo tiek daug (istorinių įvykių požiūriu) aprėpti (kadangi autorius lenkas, šiek tiek dėmesio tenka ir Lietuvai).
Jau senokai skaiciau ja, bet irgi si knyga patiko. Labai lengvai ir greitai skaitesi. Nors, jei dabar reiktu papasakoti smulkiau turini, tai tikrai negaleciau.
Na o as su maziuku jau grizau is ligonines, tad kazkaip daugiau prie knygos pasedziu.
Vis tik labai nusivyliau Elif Shafak "Keturiasdešimt meilės taisyklių". Labai as jau ilgai stumiausi per jos puslapius. Nekabino pasakojimas visai. Buvo idomiu ir mastymo vertu minciu, bet man nesiriso tie du pasakojimai. Is dabarties laiku - banalu ir nuobodu, o praeitis irgi vietomis kele ziovuli. Gal tiesiog ne vietoje ir nelaiku man si knyga pasimaise, dabar sunku spresti, bet deja, antra karta jos tikrai neskaityciau.
O as cia buvau uzsidegusi dvi knygas sios autores perskaityti. Maniau perskaitysiu sita ir iskarto imsiuosi jos "Honour" (Garbe), bet mano uzsidegimas labai atveso, tad kol kas su sia knyga teks palaukti.
Po nedidelio laiko tarpo vel emiausia lietuviu autoriaus kurinio. Si karta tai Romualdo Granausko "Šventųjų gyvenimai" ir tikrai neteko nusivilti. Man sio autoriaus kuryba labai patinka.Joje 11 apsakymu tarpusavyje susijusiu. Tai lyg ir romanas iseitu, nes vienas apsakymas tai savotiskas kito apsakymo tesinys arba pradzia. Pokario metai, kaimas. Kolukiu kurimasis. Zmoniu baime net savo paciu seselio. Skurdas, neviltis ir jokios matomos ateiteis. Siam autoriui budinga tragiska pabaiga, tad ir sioje knygoje ne issimtis.
Visai nieko yra Grégoire Delacourt "Mano norų sąrašas". Stilius neypatingas, nevaizdingas. Pasakojimas apie moteriske, kuri niekuom neypatinga, nepasizyminti, negrazuole, netalentinga, neissiskirianti, vienu zodziu eiline pilkoji pele. Taciau jai pasiseka ir ji laimi 18 milijonu euru. Ka daryti su sitiek pinigu, kai tau visko uztenka ir nieko nereikia, be to, ir pinigai visai nereikalingi, nes esi viskaiskuom patenkinta, ka turi. Bet dilema ir netame, kur isleisti sitiek pinigu, o kaip elgsisn tavo artimieji kai suzinos, kad tu sitaip praturtejai.
Visai sauniai suskaiciau Robert Galbraith "The Cuckoo's Calling" (Gegutes sauksmas). Neypatingas detektyvas, bet man patiko. Detektyvas Cormoran Strike tiria supermodelio savizudybe. Sioje istorijoje susipynusi neaiski praeitis, garbe ir pinigu troskimas. Bet kaip sakoma nuo ko prasidejo, tuom ir pasibaige, net negali sakyti, kad buvo netiketa. Gal labiau britiska. Kiek erzino pacio personazo nevalyvumas ir apsileidimas. Bet kazkodel man Cormoran Strike labai primine Kate Atkinson personaza Jackson Brodie.
Pradejau pazinti su skandinavisku detektyvu serija apie detektyva Van Veeteren. Kazkaip man vis labiau ir labiau prie sirdies skandiviski detektyvai. Tokie nenuspejami, niurus ir netiketi. Hakan Nesser "The Mind's Eye" (Mintyse). Is pirmo zvilgsnio atrodytu eiline butine zmogzudyste, bet is tikruju ne viskas taip paprasta. Knyga praside nuo galo, t.y. nuo teismo proceso ir keliaujama iki istorijos pradzios.
Visai "nemenkeliskas" Henning Mankell romanas "Мозг Кеннеди" (Kenedzio smegenys). Visiskai nepanasus i Valanderio serijos knygas, bet tai irgi savotiskai detektyvas. Atskleidziantis treciu saliu gyvenimo uzribius arba kaip civilizuotas pasaulis visai nevertina ir netausoja skurdziu saliu zmoniu gyvybiu ir iesko naudos sau bet kokia kaina. Patiko, nors ir neyprasta.
Labai angliska melodrama Joanna Trollope "Marčios". Amzinoji drama tarp anytos ir marcios. Seimininiu santykiu peripetijos. Gyvenimiska, viskas gerai pazistama, bet gerai sudeliota. Paprasta knyga. bet nenuobodi.