
Mano 2013-ieji visai nebuvo "knyginiai". Jau nekalbant apie tai, kad šią temą visiškai apleidau, joje nepaskelbiau nė vieno atsiliepimo, tik porą žinučių metų pabaigoje.
Pirmąjį pusmetį išvis neatradau laiko knygoms - grįžau į darbą, po pertraukos ir aš pati, ir manęs buvo taip pasiilgę, kad krūviai buvo didžiuliai. Bet pagrindinis kaltininkas - bendradarbio užrodytas "virtualus universitetas" Coursera, kur vasarį pradėjau studijuoti vieną kursą, susijusį su e-mokymu, o po to taip "užsikabinau", kad virtualios studijos surydavo visą turimą laiką, kurį galėjau skirti savo pomėgiams. Gėda prisipažinti, bet pirmąją knygą pernai perskaičiau tik... birželį. Siaubas. Už tai ir iš knygų klubo galima išmesti.
Dalyvavau ir Doriforės organizuotame "Knygų iššūkyje". Patiko jo idėja ir organizavimo forma. Kadangi pirmąją iš 12 numatytų knygų perskaičiau tik liepą, likau iššūkio neįveikusi. Bet 8 knygas perskaičiau, ir dar sugebėjau už du atsiliepimus po knygą dovanų gauti

Po tokios ilgos įžangos mano ataskaita:
2013 metais skaičiau nedaug: 24 knygos, iš jų 8 anglų kalba ir viena prancūzų kalba.
Kokį trečdalį visų perskaitytų knygų sudaro negrožinė literatūra.
Iš grožinės literatūros labai įsiminusių nebuvo, išskirti nelabai yra ką. Nepasitaikė ir knygos ar autoriaus, kuriuos galėčiau priskirti metų atradimams.
Tai tiesiog tokios nominacijos:
Metų knyga
Stanislovas Rubinovas "Miške ir SCENOJE"
Labai gerbiu jo režisūrinį talentą, bet nieko nežinojau apie ankstesnę aktorinę karjerą, nekalbant apie žydišką kilmę ir dėl to jam tekusią labai sudėtingą ir tragišką vaikystę - trejus metus slapstytis miškuose, tik daugybės atsitiktinumų dėka liekant gyvam. Džiaugiuosi, kad dar spėjo prieš mirtį parašyti savo atsiminimų knygą.
Metų negrožinės literatūros knyga
Leonard Mlodinow "Girtuoklio klydinėjimas. Kaip atsitiktinumai valdo mūsų gyvenimą"
Mokslo populiarinimo knyga apie tai, kaip žmonės, linkę visur ir visada ieškoti sąsajų ir loginių paaiškinimų, klaidingai suvokia tikimybes, atsitiktinius dydžius, statistiką ir juos neteisingai interpretuoja. Daugybė įdomių praktinių pavyzdžų - nuo kazino iki dopingo vartojimo sporte.
Metų nusivylimas
Rokas Flick "Šiaurės Sachara: romanas apie pamirštąją Kuršių Neriją"
Nuvylė gal ne tiek pats romanas, kiek faktas, kad taip profaniškai parašytą knygą išleido "Tyto Alba". Autoriaus meilė Kuršių Nerijai ir noras supažindinti kitus su jos istorija yra akivaizdus. Bet to neužtenka norint parašyti grožinės literatūros kūrinį. Ir turinys, ir stilius - prasčiau už daugelį baigusių "kūrybinio rašymo" studijas. Idėja gera, bet atlikimas - žemiau kritikos. Nesuprantu, kodėl "Tyto Alba" išleido šią knygą jos neredagavusi.
Pažadas 2014-iesiems: vėl sugrįžti į mūsų temą ir skelbti joje atsiliepimus apie perskaitytas knygas.
Priminimas visoms, dar nepaskelbusioms ataskaitų: tradicinis "Oskarų" vakaras organizuojamas sausio 14d (greičiausiai - gan vėlai vakare, apie vidurnaktį).
Iki to laiko dar laukiu ir pasiūlymų 2013 metų nominacijoms
