QUOTE(jurgacka @ 2014 01 27, 13:40)
Nejuokaukit ir niekur neikit. Lietuviškas darbo kodeksas labai smarkiai gina nėščias - Jūs galite atsisakyti dirbti naktį, važiuoti į budėjimus, dirbti viršvalandžius, Jus privalo išleisti pas gydytoją, į komandiruotas gali siųsti tik su Jūsų sutikimu. Jei sakys, kad "nepatinka - išeikit" - tegu pabando atleist. O atleist Jūsų negali. Net jei kalta esate - negali.
Jei Jūsų darbas išties sunkus - tegu parašo gydytoja pažymą, kad tokio dirbt Jums negalima. Darbdavys privalės pasiūlyt lengvesnį, o jei ne - išleisti mokamų atostogų, ir mokėt vidutinį užmokestį.
Pasiimkite kasmetinių atostogų visas kiek turite, gal pavyks su darbdaviu sutart net dėl ateityje per dekretą susikaupsiančių 10 dienų - kad jas duotų avansu. Pasakykit darbdaviui - kad abiems Jums bus geriau, jei Jūs nedirbsite, o vietoje Jūsų terminuotam laikui ateis dirbantis ir produktyvus žmogus.
Galų gale, pasiimkite biuletenį ir prabūkite tą laiką iki dekreto. Bet jokiu būdu neikite savo noru iš darbo.
132 straipsnis. Garantijos nėščioms moterims ir darbuotojams, auginantiems vaikus
1. Darbo sutartis negali būti nutraukta su nėščia moterimi nuo tos dienos, kai darbdaviui buvo pateikta medicinos pažyma apie nėštumą, ir dar vieną mėnesį pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms, išskyrus šio Kodekso 136 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytus atvejus.
150 straipsnis. Viršvalandinių darbų apribojimas
4. Nėščios moterys, neseniai pagimdžiusios moterys, krūtimi maitinančios moterys, darbuotojai, auginantys vaiką iki trejų metų, darbuotojai, vieni auginantys vaiką iki keturiolikos metų arba vaiką invalidą iki šešiolikos metų, ir invalidai gali būti skiriami dirbti viršvalandinius darbus tik jų sutikimu.
154 straipsnis. Darbas naktį
4. Invalidai, jeigu jiems nedraudžia invalidumą nustatanti komisija, nėščios moterys, neseniai pagimdžiusios moterys, krūtimi maitinančios moterys, darbuotojai, auginantys vaiką iki trejų metų, darbuotojai, vieni auginantys vaiką iki keturiolikos metų arba vaiką invalidą iki šešiolikos metų, gali būti skiriami dirbti naktį tik jų sutikimu.
155 straipsnis. Budėjimas
4. Budėti įmonėje arba namuose negalima skirti asmenų iki aštuoniolikos metų. Nėščios moterys, neseniai pagimdžiusios moterys ir krūtimi maitinančios moterys, darbuotojai, auginantys vaiką iki trejų metų, bei darbuotojai, vieni auginantys vaiką iki keturiolikos metų arba vaiką invalidą iki šešiolikos metų, invalidą slaugantys asmenys, invalidai, jeigu jiems nedraudžia invalidumą nustatanti komisija, budėti įmonėje arba namuose gali būti skiriami tik jų sutikimu.
220 straipsnis. Garantijos ir kompensacijos tarnybinių komandiruočių atveju
3. Asmenų iki aštuoniolikos metų į tarnybinę komandiruotę siųsti negalima. Nėščios moterys, neseniai pagimdžiusios moterys ir krūtimi maitinančios moterys, darbuotojai, auginantys vaiką iki trejų metų, bei darbuotojai, vieni auginantys vaiką iki keturiolikos metų arba vaiką invalidą iki šešiolikos metų, gali būti siunčiami į tarnybinę komandiruotę tik jų sutikimu.
278 straipsnis. Motinystės sauga
1. Nėščias, neseniai pagimdžiusias moteris ar krūtimi maitinančias moteris negalima įpareigoti dirbti esant tokioms darbo sąlygoms ir veiksniams, kurie gali turėti neigiamą poveikį moters ar kūdikio sveikatai. Nėščioms, neseniai pagimdžiusioms moterims ar krūtimi maitinančioms moterims kenksmingų darbo sąlygų ir pavojingų veiksnių sąrašą (toliau šiame straipsnyje kenksmingų darbo sąlygų sąrašas) tvirtina Vyriausybė.
10. Nėščios, neseniai pagimdžiusios moterys ir krūtimi maitinančios moterys gali būti skiriamos dirbti naktį, poilsio ir švenčių dienomis bei siunčiamos į komandiruotes tik jų sutikimu. Jei tokios darbuotojos nesutinka dirbti naktį ir pateikia pažymą, kad toks darbas pakenktų jų saugai ir sveikatai, jos perkeliamos dirbti dieną. Jei dėl objektyvių priežasčių tokių darbuotojų neįmanoma perkelti į dieninį darbą, joms suteikiamos atostogos iki nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios arba vaiko priežiūros atostogos, kol vaikui sueis vieneri metai. Atostogų iki nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios metu mokamas darbuotojai priklausantis vidutinis mėnesinis darbo užmokestis.
AČIŪ visoms uz konsultacijas ir skirta laika
Mano darbas yra su neįgaliais vaikais-tai vaikai su cerebriniais paralyžiais, dauno sindromais (sunkios formos, kurie nevaikšto). Tokie vaikai sveria nuo 12 kg iki 20 kg. Pati sveriu 50 kg. Esmė, kad kolektyve daugiau nei pusė tokių kurios dirbant vis verkslena kaip skauda stuburus tasytis su tokiais vaikais (o kam lengva???). Tikrai nieks neapsiims ju tasyti uz mane, as to ir nenoriu. Deja, lengvesniu vaiku pas mus nera.
Iseiti sioje situacijoje matau- 1.imt priklausancias kasmetines atostogas (turesiu apie 14d.) 2.tiketis kuo ilgesnio biuletenio (deja nuo gydytojo geranoriskumo ir galimybiu priklausys, juk jie irgi yra kontroliuojami ir tikrinami kiek pagrystai isduoda nedarbingumus) 3.vistiek iseiti is darbo (manau, kad biuleteni duotu ne ilgiau 14 d.), tad gautusi, kad is darbo iseiciau mazdaug likus 3,5men iki gimdymo