Įkraunama...
Įkraunama...

Globėjai ir įtėviai apie viską

QUOTE(liute @ 2013 11 06, 14:15)
Siaurai pamąstyta, mano galva. Pykšt-pokšt tik taip ir ne kitaip. Ar tu manai, jog ir 17metis verks negavęs langų valyti kartu su šeima? O jei verktų tai dar turbūt baisiau... .

Buities darbus pas mus namie dirba visi, nes elementariai ten gyvena, visi pro langus žiūri, visi juos ir valo. Kišenpinigius gauna visi nes yra šeimos nariai. O tas kas sugeba užsidirbti papildomai iš šono tas gali sau daugiau ir leisti, viskas paprasta.  Ir dar, jei paaugliukas geranoriškai sutiks pasaugot brolį kol mama nulėks iki parduotuvės nupirkt VISIEM batono ir cukraus, tai yra visiškai kita situacija negu po švelniu ale nepaliaujamu moraliniu spaudimu laikyti paaugli kad jis dobrovolno-prinuditelno sutiktų aukliaut(dirbt sode, tvarkyt malkas, padėt prie verslo) NUOLAT ir aukot savo laisvalaikį.

Sunute, tikra situacija. Tėvas turi verslą, kuriam reikalinga programinė įranga, tam tikra. Jei samdyti įmone, ta programinė įranga kainuotu apie 15.000- 25.000 lt. Sūnus, jau seniai turintis savo šeimą ir namus ir vaikus kelis, moka programuoti, gali padaryt architektūrą ir padėt supirkt hardware. Vnz. jis gali padaryti viską, kad tėvo įmonė tą programinę įrangą turėtų ir turėtų ant ko ją paleist, kad ji veiktų taip kaip reikia. Sūnus dirba ~6 mėn, kas vakarą po 2 val (kartais mažiau jei jau žiauriai nusikalęs), nuo kažkur 22 iki 24 ir daro tėvui softą, užmokestis - tik valandinis. Tėvo įmonei ta programinė įranga kainavo (į sūnaus namų biudžetą atitinkamai įplaukė ) ~6500 lt. Klausimas - ar sūnus turėjo tą softą daryti tėvo įmonei nemokamai?

Kita situacija, jau hipotetinė. Paauglė labai labai labai nori žiauuuuuuriai mielos tašytės, ji kainuoja 120 lt. Viena mama pasiūlo megaitei padirbėti vietoj ateinančios auklės, kuri saugo trimetį brolį, ir II, IV nuo 18:00 iki 19:30 išleisti mamą šokt linijinių šokių. Paauglei tektų tuomet kitaip paskirstyti savo pamokų ruošos laiką savaitės bėgyje, mažiau fbookintis ir t.t. Kita mama tiesiog nuperka paauglei tą tašytę. Iš pinigų, kurie skirti mamos ir tėčio pramogoms....

17 metis žinos, kad ir jis atsakingas už langų švarą, kaip ir už bet kurią tvarką namuose, kuriuose gyvena ir nepasakys mamai - sumokėk, tada nuvalysiu.
Užaugęs sūnus, nebegyvenantis tėvų šeimoje, mano supratimu, turėtų dirbdamas tėvo versle gauti tą patį atlygį, kaip samdomas darbuotojas - kitu atveju tėvas lieka morališkai skolingas (jei moka mažiau) ir, manyčiau, turėtų ieškoti galimybių tai kompensuoti. Manau, kad šiuo taveju lieka skolingas tėvas arba sūnus turėtų jaustis padėjęs tėvui.
Visi poreikiai: tašytės, sportbatukai, mamos šokiai ir kt...- mano manymu-turi būti tenkinami BENDRU SUSITARIMU iš bendro šeimos biudžeto. Nemanau, kad biudžeto dalį perskirstyti pirk-parduok būdu - gera išeitis. Kita mama, mano atveju, nupirktų tašytę iš šeimos biudžeto aprangai - kaina būtu padidinta iš "slapto" mamos dovanų fondo ar visų sutarimu lėšos būtų skirtos iš bendro pramogų fondo. Visiems malonu suteikti sesei malonumą, kurio ji ypatingai nori. Man nepriimtimas išskirtinumo suteikimas už mažylių priežiūrą. Jei yra keletas vyresnių vaikų, galima konkurencija dėl mokamos priežiūros ir požiūris į sesę, kaip į gerą pasipinigavimo objektą. Man priimtiniau, kai sesę prižiūrėti yra tiesiog mormali būtinybė, kaip ir viską, kas yra mūsų visų mūsų namuose. Tiesiog mažylė viena iš mūsų ir nepardavinėjama jokiomis intencijomis, bendravimas su ja taip pat.
Atsakyti
QUOTE(Sunute @ 2013 11 06, 14:03)
Dėl malkų - galima pagalvot, kad tos malkos berniukų nešildo, o šildo tik vargšą tėvą, kuris nespėja jiems šilumos malkinės suteikti.


mAtu didelį skirtumą tarp- einam visi į kiemą, sumesim malkas į malkinę, ar va šitą krūvelę sukapok ir to ką jie daro- po 6-8 valandas ruošia malkas dviem namų ūkiams (ir seneliams ir mums) per savaitgalius ir atostogas kasdien- tempia iš miško, pjauna ir tt smile.gif To nepavadinsi pagalba buityje, čia jau juodas darbas. Nori užsidirbti, aukoja savo laisvalaikį. Būtų nesąžininga jų atžvilgiu, kad tai būtų traktuojama, kaip pagalba, kai mergaitės ir mažiai namie lieka, nes fiziškai to daryt negalėtų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šelma: 06 lapkričio 2013 - 14:53
QUOTE(Germinė @ 2013 11 06, 14:11)
jei aš jau turiu sodą,tai man nereikia,ane ? verysad.gif  cray.gif  angel_sadangel.gif

Palauk, gal gulės kur jau agrastkrūmis palei IX-tą fortą jau šį mėnesį (kad tik gruodas nesurakintų iki riedėsim pro ten smile.gif)
Atsakyti


QUOTE(liute @ 2013 11 06, 12:15)
Sunute, tikra situacija. Tėvas turi verslą, kuriam reikalinga programinė įranga, tam tikra. Jei samdyti įmone, ta programinė įranga kainuotu apie 15.000- 25.000 lt. Sūnus, jau seniai turintis savo šeimą ir namus ir vaikus kelis, moka programuoti, gali padaryt architektūrą ir padėt supirkt hardware. Vnz. jis gali padaryti viską, kad tėvo įmonė tą programinę įrangą turėtų ir turėtų ant ko ją paleist, kad ji veiktų taip kaip reikia. Sūnus dirba ~6 mėn, kas vakarą po 2 val (kartais mažiau jei jau žiauriai nusikalęs), nuo kažkur 22 iki 24 ir daro tėvui softą, užmokestis - tik valandinis. Tėvo įmonei ta programinė įranga kainavo (į sūnaus namų biudžetą atitinkamai įplaukė ) ~6500 lt. Klausimas - ar sūnus turėjo tą softą daryti tėvo įmonei nemokamai?



QUOTE(Germinė @ 2013 11 06, 12:20)
schmoll.gif
Visiškai nevykęs ir ne į temą palyginimas  4u.gif


Germine, aš šituo pavyzdžiu oponavau šiam sūnutės postui:

QUOTE(Sunute @ 2013 11 06, 11:03)
vyro giminės viena pusė taip pat praktikuoja mokamas paslaugas tarp šeimos narių. Žinau, kad jei prireiktų jų paslaugų, turėčiau susimokėti ir niekada negluminu jų savo siūlomomis paslaugomis, palaukiu, kol "užsisakys", tuomet pasakau savo sąlygas apie neapmokamas paslaugas. Jų teisė rinktis...samdyti kitą, ar priimti mano nemokamas smile.gif



Ir šitas, suaugusiųjų pasaulio pavyzdys, labai tinka diskusijai apie apmokamą paauglių darbą. Jei paauglys NUOLAT turi aukoti savo laisvalaikį kad namie dirbtų darbą, kuriam kitaip reiktų samdyti kitą žmogų, paaugliui reiktų sumokėti.

Pvz. žinau šeimą, kur mergaitė turėjo mesti muzikos mokyklą, nes privalėjo saugoti savo mažas seses po pamokų. Už dyką. Nes tai jos sesės.
Atsakyti
QUOTE(Šelma @ 2013 11 06, 14:48)
mAtu didelį skirtumą tarp- einam visi į kiemą, sumesim malkas į malkinč, ar va šitą krūvelę sukapok ir to ką jie daro- po 6-8 valandas ruošia malkas dviem namų ūkiams (ir seneliams ir mums) per savaitgalius ir atostogas kasdien- tempia iš miško, plauna ir tt  smile.gif  To nepavadinsi pagalba buityje, čia jau juodas darbas.  Nori užsidirbti, aukoja savo laisvalaikį. Būtų nesąžininga jų atžvilgiu, kad tai būtų traktuojama, kaip pagalba, kai mergaitės ir mažiai namie lieka, nes fiziškai to daryt negalėtų.

mes tai spręstume kitaip - dovanomis per Kalėdas (bent jau dalį sutaupytos ruošiant malkas sumos), pagalba kituose buitiniuose darbuose, mergaitės pasirūpintų brolių rūbais, maistu. Namai tam ir namai, šeima tam ir šeima, kad kiekvieno indėlis pagal galimybes ir poreikius. Mergaitės padėtų mažiams ir t.t... Gi vargšai tėvai - kaip išnaudojami šeimoje - gi dirba ir uždirba vieni....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 06 lapkričio 2013 - 14:55
QUOTE(Sunute @ 2013 11 06, 15:45)
Man priimtiniau, kai sesę prižiūrėti yra tiesiog mormali būtinybė, kaip ir viską, kas yra mūsų visų mūsų namuose.

Taip, jei kurį vakarą išleist tėvus į kiną, ar pas draugus pasisvečiuoti, bet jei kasdien, tarkim dirba mama nuo 16 val iki 20, tai vaiko užkrovimas vyresniam traktuojant kaip pareigą visiškai nesąžiningas schmoll.gif Mama nori samdyk auklę-kitos išeities nėra, tai ar ne geriau tą algą mokėti savo vaikui, kuris prižiūrėdamas mažių aukoja savo laisvalaikį?
Atsakyti
QUOTE(Šelma @ 2013 11 06, 12:48)
mAtu didelį skirtumą tarp- einam visi į kiemą, sumesim malkas į malkinę, ar va šitą krūvelę sukapok ir to ką jie daro- po 6-8 valandas ruošia malkas dviem namų ūkiams (ir seneliams ir mums) per savaitgalius ir atostogas kasdien- tempia iš miško, pjauna ir tt  smile.gif  To nepavadinsi pagalba buityje, čia jau juodas darbas.  Nori užsidirbti, aukoja savo laisvalaikį. Būtų nesąžininga jų atžvilgiu, kad tai būtų traktuojama, kaip pagalba, kai mergaitės ir mažiai namie lieka, nes fiziškai to daryt negalėtų.[B]


Būtent drinks_cheers.gif

Gerai, Sunute, jei vyresni vaikai keli, o sesyte maža viena ir vat mamai noris turėt vieną vakarą laisvą per savaitę, kuris iš tų kelių pažiūrės sesytę, jei vienam 2 kontroliniai ryt, kitam varžybos artėja, o trečias jau prieš šimtą metų susitaręs su draugais į miestą išeiti.

Tiesiog tavo pamąstymai labai jau teoriniai ir... komunistiniai šiek tiek. Nebūtinai tie vyresni broliai norės, kad sesės jų rūbais rūpintųsi, jiem yra daug geriau gauti 20lt už darbo dieną ir nulėkt į kiną su draugais.

Dar klausimėlis, jei paauglei perkamtašytę iš "slapto dovanų fondo" vadinas kažkada ateis laikas kai ji gaus menkesnę dovaną negu kita paauglė sesė? Pvz. per Kalėdas..? Ir bus kažkaip švelniai užmetama... tai va čia pameni tau pirkom kai labai norėjai tašytę rudenį? Nu ačiū kažkaip visai tos paauglės vietoj norėt kažko iš vis nebesinorėtų biggrin.gif kad paskui gyvent kaip ant parako statinės ir nežinot kada kas ką nuo tavęs "nuskaičiuos".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo liute: 06 lapkričio 2013 - 15:02
Baisiai gera diskusija thumbup.gif

QUOTE(Sunute @ 2013 11 06, 15:52)
mes tai spręstume kitaip - dovanomis per Kalėdas, pagalba kituose buitiniuose darbuose, mergaitės pasirūpintų brolių rūbais, maistu. Namai tam ir namai, šeima tam ir šeima, kad kiekvieno indėlis pagal galimybes ir poreikius. Mergaitės padėtų mažiams ir t.t... Gi vargšai tėvai - kaip išnaudojami šeimoje - gi dirba ir uždirba vieni....

Uždirbdami paaugliai ne tik išmoksta pajusti lito vertę, bet ir prie to paties namų biudžeto prisideda- perkasi rūbus, eina į nesibaigiančius draugų gimtadienius. Jie renkasi ar nori užsidirbti (tarkim darbas, tai kai daugiau nei 5 valandas be pertraukų dirbi ) ir kur leisti pinigus
Atsakyti
QUOTE(Šelma @ 2013 11 06, 14:52)
Taip, jei kurį vakarą išleist tėvus į kiną, ar pas draugus pasisvečiuoti, bet jei kasdien, tarkim dirba mama nuo 16 val iki 20, tai vaiko užkrovimas vyresniam traktuojant kaip pareigą visiškai nesąžiningas  schmoll.gif Mama nori samdyk auklę-kitos išeities nėra, tai ar ne geriau tą algą mokėti savo vaikui, kuris prižiūrėdamas mažių aukoja savo laisvalaikį?

Moki ar nemoki - laisvalaikis paaukotas. Nežinau ar pinigai sąžinės prideda
Atsakyti
Mūsų vaikai tiesiog skirtingo amžiaus, šešiolikmečiui iš sesės nereikia jokios pagalbos, jam pinigų reikia vakarėliui biggrin.gif Ateina toks laikas, kai, kad ir kokia šeima, kaip kumštis, jie atsiplėšia ir draugai paima pirmą vietą, normali brendimo eiga.
Papildyta:
QUOTE(Sunute @ 2013 11 06, 16:06)
Moki ar nemoki - laisvalaikis paaukotas. Nežinau ar pinigai sąžinės prideda

Ne sąžinės, o pasirinkimo klausimas. Gali rinktis laisvalaikį, gali darbą. Pasveri ir pasirenki. Aš irgi imdamasi papildomo darbo pasveriu ir renkuosi, ko- pinigų, ar laisvalaikio man tuo metu reikia smile.gif
Atsakyti
QUOTE(liute @ 2013 11 06, 14:54)
Būtent  drinks_cheers.gif

Gerai, Sunute, jei vyresni vaikai keli, o sesyte maža viena ir vat mamai noris turėt vieną vakarą laisvą per savaitę, kuris iš tų kelių pažiūrės sesytę, jei vienam 2 kontroliniai ryt, kitam varžybos artėja, o trečias jau prieš šimtą metų susitaręs su draugais į miestą išeiti.

Tiesiog tavo pamąstymai labai jau teoriniai ir... komunistiniai šiek tiek. Nebūtinai tie vyresni broliai norės, kad sesės jų rūbais rūpintųsi, jiem yra daug geriau gauti 20lt už darbo dieną ir nulėkt į kiną su draugais.

Dar klausimėlis, jei paauglei perkamtašytę iš "slapto dovanų fondo" vadinas kažkada ateis laikas kai ji gaus menkesnę dovaną negu kita paauglė sesė? Pvz. per Kalėdas..? Ir bus kažkaip švelniai užmetama... tai va čia pameni tau pirkom kai labai norėjai tašytę rudenį? Nu ačiū kažkaip visai tos paauglės vietoj norėt kažko iš vis nebesinorėtų biggrin.gif kad paskui gyvent kaip ant parako statinės ir nežinot kada kas ką nuo tavęs "nuskaičiuos".

Gal tas, kur 2 kontroliniai - pasiteisins mokytojai - sesę žiūrėjau (apie pinigus patylės) - kur pinigai - viskas galima smile.gif
Ne, mano pamąstymai patvirtinami trečios kartos patirtimi (daugiau, deja, neteko prosenelių pažint).
Norai priklauso nuo išugdytų santykių smile.gif
Komunistinė ideologija man viena šauniausių ir žmogiškiausių (netapatinkim su pseudorealizacija CCCP). Komunizmo šiuo metu bene daugiausia Japonijoje:). Praktiškai realizuotas "komunizmo prieangis" smile.gif atsiprašau už nukrypimą.

Nepamiršot, kad viskas skaičiuojama ir svarstoma kartu. Vaikai labai jautrūs neteisybei. Mes, kartu augę, sužinojom apie "neteisybę" tik tada, kai bernais nebebuvo kaip pasidalyti po lygiai..iki to sistema veikė smile.gif

Vat kai viskas įpiniginta, tuomet neteisybės pojūčiui, manyčiau, erdvės didelės
Papildyta:
QUOTE(Šelma @ 2013 11 06, 15:10)
Mūsų vaikai tiesiog skirtingo amžiaus, šešiolikmečiui iš sesės nereikia jokios pagalbos, jam pinigų reikia vakarėliui biggrin.gif  Ateina toks laikas, kai, kad ir kokia šeima, kaip kumštis, jie atsiplėšia ir draugai paima pirmą vietą, normali brendimo eiga.
Papildyta:

Ne sąžinės, o pasirinkimo klausimas. Gali rinktis laisvalaikį, gali darbą. Pasveri ir pasirenki. Aš irgi imdamasi papildomo darbo pasveriu ir renkuosi, ko- pinigų, ar laisvalaikio man tuo metu reikia  smile.gif


Koks ten pasirinkimas, kai "žviegia" norima tašytė. jei tašytė 'nežviegia" - gi suprantama - laisvalaikis smile.gif Tai tik manipuliacija vaiku.

Ar berniukai galėjo nesirinkti malkavimo? 16 mečiui nieko susiūti nereikia, nereikia į vakarėlius nusinešti kepinukų, galų gale kokį rašinėlį padėti sukurpti ar panelei papuošalą suverti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 06 lapkričio 2013 - 15:24
QUOTE(Sunute @ 2013 11 06, 16:17)
- kur pinigai - viskas galima smile.gif


Norai priklauso nuo išugdytų santykių

Koks ten pasirinkimas, kai "žviegia" norima tašytė. Tai tik manipuliacija vaiku.

Skamba taip, lyg pinigau tau blogis biggrin.gif

Beabejo. Ir savo šeimoje gyvendami taip, kaip gyvenam santykiu nesusigadinam, gavus "algą" beveik taisyklė visi gauna dovanėlių/lauktuvių iš uždirbusiu biggrin.gif Ir jaučiasi pasidižiavimas savimi, kad užsidirbai, galiu sau leisti ir jus palepinti.

O kodėl ne, va ėmiausi papildomo darbo, kad nusipirkčiau to, ko labai noriu, bet neįstengiu. Plėšausi, stengiuosi.
Atsakyti