QUOTE(Germinė @ 2014 01 14, 14:22)
O Gliuka augino 4,turi medicininį išsilavinimą (berods,pediatrė?) Taigi netikiu,kad nemoka auginti,ar daro tai kažkokiais autoritariniais represiniais metodais.
Germine, man nuskambėjo kaip šioks toks karūnos dėjimas



QUOTE(gliuka @ 2014 01 16, 01:22)
Mes kol kas tik tokia - paciu patirtimi ir naudojames, ir perkeliam ja tiesiogiai, kol kas jokiu skirtumu su bio nepastebejom,
Skirtumai yra ir jų neigimas niekam dar nepadėjo. su tavo ar visos jūsų šeimos meile vaikui tai niekaip nesusiję. Vaikas turi palikimo traumą ir ji vienaip ar kitaip per gyvenimą išlenda. Net gimdoje kūdikiai jaučia ir visi tai žino. Mano abu nebiologiniai. Vienai tuoj bus 25, kitam neseniai suėjo 17. Anksčiau ir aš kažkiek norėjau neigti tą kitoniškumą, nes taip mus, suaugusiems, yra lengviau.
Kartoju, tai nesusiję su meile vaikui. Mes juos mylim tokius, kokie jie yra, bet pagarba vaiko praeičiai irgi turi būti. labai dažnai girdžiu iš įvaikinusių žmonių: kam čia mes vis kalbam apie įvaikinimo skirtumus? Visi vaikai skirtingi, įvaikinti irgi. bet vien jau tai, kad augdami jie supranta, kad kažkur dar yra kažkas, su kuo jie susiję neatsiejamais ryšiais, vaikams tikrai turi įtakos.
PS Gliuka, ar tu rašai iš mobilaus telefono?
QUOTE(rutikė @ 2014 01 16, 17:43)
Maniškis vis daugiau pats pradeda kalbėti apie bio motiną. Viskas fantazijų lygyje, jis jos neatsimena. Bet mane neramina, kad ją idealizuoja jose: ji mane to ir to išmokė, tą ir tą pirko. Kad kalba gerai, tiesiog puiku, bet kaip gi reaguoti į tą piešiamą idealistinį paveikslėlį. Juolab, kad mes tai - blogi (kai supyksta), mes netikri, jis ne mūsų.
Turit patirties?
Turit patirties?
tai vidinės užuovėjos, vidinio tėvo paieškos. Aš turėjau abu tėvus, bet kai man buvo sunku, vis tiek ieškojau kažkame užuojautos. Ir turėdama netikinčius tėvus, atradau Dievą ir vaikščiojau su rožančium kišenėje. tau pačiai pirmiausia reikia susitvarkyti su savo vidumi. Čia rašau anaiptol ne pamokslaujančiai - su didele meile, nes žinau kaip tai yra nelengva. Su dukra ir aš perėjau panašius tėvų idealizavimo etapus. tegul myli, kai pajaus, kad ta jo meilė tau nėra skausminga, vaikas atsipalaiduos. Kuo labiau tu nebijosi kalbėti apie tą kitą jo mamą, tuo mažiau jis jaus poreikį pats apie ją kalbėti.
Berašydama prisiminiau vienos šeimos patirtį. Vaikas vis klausdavo, kodėl jį paliko. Jiems psichologė patarė pasakyti vaikui, kad jo mama išties buvo labai gera ir tą vaikelį jiems padovanojo. Sakė visus nerimus nuėmė kaip ranka. Nežinau ar visiems tai suveiktų, bet tiesiog pasidalinau kitų patirtimi.
Mano dukters tėvai turėjo problemų dėl alkoholio, bet ji visokiais būdais ieškojo tik gerųjų jų savybių. Ir aš pati giliai viduje išjaučiu, kaip įvaikintiems vaikams turėtų būti sunku, jei jie turi gyventi su mintimi, kad jų tėvai yra blogi... Tapatumas, kilmė, viskas žmogui turi vienokią ar kitokią reikšmę. Juk mes nenubraukiam nė vienos savo dienos, tai manau, kad ir nieko iš vaiko praeities neturime nubraukti ar stengtis "nematyti". Pirmiausiai juk tai ir priklauso nuo suaugusiųjų, nes iš mūsų vaikai perima ir mokosi.