Įkraunama...
Įkraunama...

Vilniaus gimdymo namai -VGN. 13 tema

QUOTE(Caribian @ 2015 04 15, 17:24)
bukite gera, palyginkite 4u.gif labai idomu butu isgirsti
kas prieme gimdyma VGN?


BAK'e gimdžiau 2010 m. pas R. Gricių (asistavo Žmuidzinaitė), VGN-e - 2014 m. pas Diliautienę (akušerė - Tatjana), tiesa, nesu tikra dėl gydytojos pavardės, nes neprisistatė, tik priimamajame sesutės paklausiau, kokia gydytoja priiminės. Teisybės dėlei turėčiau paminėti, kad abu gimdymai buvo greiti ir sklandūs. Abu kartus gimdžiau su epidūriniu nuskausminimu. Dėl epidūro iš anksto buvau informavusi gyd. Gricių, o VGN'e, paprašius nuskausminimo, viskas buvo greitai suorganizuota be jokių kalbų ar atkalbinėjimų. VGN'e gimdymas praėjo labai korektiškai, į mano pageidavimus, kurių nebuvo tiek jau daug, buvo tikrai atsižvelgta. Labai norėjau, kad gimusį sūnų iš karto, nenuvalytą, nesvertą ir t.t. uždėtų man ant krūtinės ir leistų pačiam susirasti krūtį. BAK'e, nors tai ir buvo aptarta, vaiką ant krūtinės palaikė vos keletą minučių, iš karto skubėjo apžiūrėti, sverti, matuoti, vystyti, nors pagal Apgar gavo 10/10, siuvimo metu pirmagimį atidavė vyrui (vėliau apmąstant visą gimdymą, susidarė įspūdis, kad visi labai skubėjo, nes, kaip žinia, BAK'e sukviečiama komanda tam kartui, o vėliau visi išiskirsto - kas į budėjimą, kas namo). Tuo tarpu VGN'e, akušerei jau ruošiantis paimti vaiką ir atlikti standartines procedūras, gydytoja priminė, jog buvau prašiusi palikti vaiką ant krūtinės. Taip ir išbuvo gerą valandą, kol tvarkė tarpvietę (šįkart nekirpo), o vėliau paliko mus vienus su vyru. Beje, tvarkydama tarpvietę gydytoja su akušere minėjo, kad pirmasis gydytojas (t.y. Gricius) kažko nedadarė ir dabar tenka užsiimti plastiniu siuvimu.
Lyginant pogimdyvinę priežiūrą, žinoma, BAK'e buvau apšokinėta ir pan. Tereikėdavo mygtuką paspausti ir pagalba atskubėdavo (tiesa, dėl žindymo pagalba buvo minimali, ne vieną kartą buvo siūlomas mišinukas, dėl ko, spėju, galimai vėliau sunkiai sekėsi žindyti ir tik didelių pastangų dėka pavyko persilaužti). VNG'e dėmesio buvo minimumas, bet, kadangi vaikas buvo ramus, o ir šiaip viskas žinoma, dėl šito nesiskundžiu. Žinoma, pirmakartei ar po sudėtingo gimdymo dėmesio norėtųsi daugiau. Pirmąją naktį teko praleisti dvivietėje palatoje, likusias dvi - mokamoje. Visą VGN'e praleistą laiką visi su manimi bendravo labai korektiškai, nors šiaip esu iš jautresnių žmonių, išgirdusi griežtesnį žodį galiu ir ašaromis apsipilti.
Prieš pasirinkdama gimdymo namus, ilgai svarsčiau, ar tartis, ar nesitarti su gydytoju, o jeigu tartis - tuomet su katruo. Iš atsiliepimų internete neretai galima ir klaidingą įspūdį susidaryti, todėl apsisprendžiau vis tik važiuoti nesitarusi, o eigoje bus matyti.
Beje, turiu įtarimą (ne vien aš, pažįstu dar vieną moterį, kuri du kartus gimdė BAK-e pas Gricių ir kuriai irgi kilo tokie patys įtarimai), kad gyd. Gricius galėjo pakoreguoti gimdymo datą pagal savo planus, nes paskutinąją savaitę prieš terminą teko gal kokius tris kartus lankytis pas jį konsultuotis (gydytojas sako, gydytojas žino, nesiginčysiu juk) ir kiekvieną kartą tikrino kaklelį. Bet tai tik lieka įtarimais.
Atsakyti
aciu, djurdjevak, uz toki issamu aprasyma ir palyginima, kaip tik siuo metu renkuosi gimdymo vieta, tad jusu patirtis buvo labai naudinga 4u.gif tiesa, o santariskiu/antakalni nesvarstet?
Atsakyti
QUOTE(Caribian @ 2015 04 16, 10:03)
aciu, djurdjevak, uz toki issamu aprasyma ir palyginima, kaip tik siuo metu renkuosi gimdymo vieta, tad jusu patirtis buvo labai naudinga 4u.gif tiesa, o santariskiu/antakalni nesvarstet?

Santariškių nesvarsčiau, vėlgi, pasiskaičiusi atsiliepimų forumuose. Rinkausi tarp Antakalnio klinikų ir VGN. Buvau tiek vienų, tiek ir kitų organizuojamuose kursuose būsimoms gimdyvėms, ir pagal susidarytą įspūdį pasirinkau VGN. Tikrai galiu rekomenduoti VGN organizuojamus kursus, profesionaliai parengti, ko negaliu pasakyti apie AK. Pagal pirmą įspūdį, VGN pasirodė lankstesni, pvz., galima gerti gimdykloje, tuo tarpu AK leido suprasti, kad "ne gerti čia atvažiavote". Taip pat svarbu buvo "Naujagimiui palankios ligoninės statusas", nors nesu kažkokia labai didelė natūralistė. Tiesa, pasirodė, kad AK tiek gimdyklos, tiek ir pogimdyvinės palatos įrengtos geriau. Nors esu iš tų, kuriems svarbu patogumai, tačiau tai, kad gauta palata buvo be WC ir dušo, nesukėlė didelių problemų. Na, o gimdykloje praleidau vos kelias valandas, tad ir nespėjau kažko pasigesti.
Kadangi šįkart važiavau neturėdama didelių lūkesčių, nes nebeturėjom tokių finansinių galimybių gimdyti BAK'e, o ir nemačiau prasmės, viskas daugmaž tiko ir patiko (tik maistas buvo nevalgomas).
Atsakyti
o sakykite, iki gimdymo jus buvote gimdykloje ar bendroje palatoje? as jau buvau pirmoje VGN paskaitoje, bet kadangi negaliu palyginti su AK ir Santa, tai nzn, kaip ten ax.gif bet pirmas ispudis labai patiko, ypac paskaitos vedancioji
Atsakyti
QUOTE(Caribian @ 2015 04 16, 12:00)
o sakykite, iki gimdymo jus buvote gimdykloje ar bendroje palatoje? as jau buvau pirmoje VGN paskaitoje, bet kadangi negaliu palyginti su AK ir Santa, tai nzn, kaip ten ax.gif bet pirmas ispudis labai patiko, ypac paskaitos vedancioji

Iš karto į gimdyklą, nes atvažiavau nubėgus vandenims ir su reguliariais sąrėmiais. Po maždaug trijų valandų ir pagimdžiau.
Atsakyti
QUOTE(djurdjevak @ 2015 04 16, 11:14)
Po maždaug trijų valandų ir pagimdžiau.


wub.gif
Atsakyti
QUOTE(djurdjevak @ 2015 04 16, 00:41)

Beje, turiu įtarimą (ne vien aš, pažįstu dar vieną moterį, kuri du kartus gimdė BAK-e pas Gricių ir kuriai irgi kilo tokie patys įtarimai), kad gyd. Gricius galėjo pakoreguoti gimdymo datą pagal savo planus, nes paskutinąją savaitę prieš terminą teko gal kokius tris kartus lankytis pas jį konsultuotis (gydytojas sako, gydytojas žino, nesiginčysiu juk) ir kiekvieną kartą tikrino kaklelį.  Bet tai tik lieka įtarimais.



nesusilaikiau nepakomentavus - aš pirmą irgi gimdžiau BAKe pas Gricių, tai irgi liko įtarimas, kad be reikalo paankstino gimdymą praplėsdamas kaklelį. Ir Vizitą paskyrė anksčiau, kažkodėl net nelaukęs bent jau tos numatytos datos. pritaikė savo planams.... Antrą gimdžiau VGN, planuoju ir trečią ten. Tik dar nesitariau...
Atsakyti
QUOTE(bilekokia @ 2015 04 18, 17:25)
nesusilaikiau nepakomentavus - aš pirmą irgi gimdžiau BAKe pas Gricių, tai irgi liko įtarimas, kad be reikalo paankstino gimdymą praplėsdamas kaklelį. Ir Vizitą paskyrė anksčiau, kažkodėl net nelaukęs bent jau tos numatytos datos. pritaikė savo planams....  Antrą gimdžiau VGN, planuoju ir trečią ten. Tik dar nesitariau...

Mat kaip g.gif Įdomu būtų išgirsti mediko nuomonę, nes du atvejai gali būti sutapimas, bet trys - kelia įtarimą.
Atsakyti
o ta sskatinimas turi realiai kazkokia itaka mazylio ir gimdyves sveikatai?
Atsakyti
QUOTE(Caribian @ 2015 04 19, 12:14)
o ta sskatinimas turi realiai kazkokia itaka mazylio ir gimdyves sveikatai?


Turbut ilgalaikiu pasekmiu neturi, taciau pats prcoses gimdyvei skausmingas ir vaiko gimimo data priklauso ne nuo naturalios eigos, bet nuo daktaro planu... Gal tai kai kam ir nera svarbu, bet as tai pasijutau kaip daiktas, kuri pasireguliavo pagal save... Jau nekalbant apie be reikalo sukelta skausma...
Atsakyti
QUOTE(bilekokia @ 2015 04 19, 16:14)
Turbut ilgalaikiu pasekmiu neturi, taciau pats prcoses gimdyvei skausmingas ir vaiko gimimo data priklauso ne nuo naturalios eigos, bet nuo daktaro planu... Gal tai kai kam ir nera svarbu, bet as tai pasijutau kaip daiktas, kuri pasireguliavo pagal save... Jau nekalbant apie be reikalo sukelta skausma...

Jeigu tai ne vien tik įtarimai, tai mažų mažiausiai neetiškas toks elgesys.
Atsakyti
QUOTE(djurdjevak @ 2015 04 20, 06:56)
Jeigu tai ne vien tik įtarimai, tai mažų mažiausiai neetiškas toks elgesys.


tokia praktika daznai naudojama uzsienyje. tik tiek, kad, aisku, gimdyves, yra informuojamos apie tai
Atsakyti