Įkraunama...
Įkraunama...

Akvariumai

QUOTE(cile @ 2013 10 26, 21:49)
O kodel butent skalda geriausia? Ji kaip suprantu astresniais kampais, nei apvailaini akmeneliai, kad ir stambesnes frakcijos zvyriukas is ezero/upes? Ciklidam tai gerai ta skalda, bet kaip su augalu saknim  unsure.gif ?


ciklidam žiūrint kokiem,ne visiem,afrikos pvz.geriausia tinka smėliukas smile.gif
jeigu norint smulkius augalus augint,pievelę,reikia smulkaus grunto,2-5mm
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo žydrynė: 26 spalio 2013 - 20:53
QUOTE(cile @ 2013 10 26, 21:49)
O kodel butent skalda geriausia? Ji kaip suprantu astresniais kampais, nei apvailaini akmeneliai, kad ir stambesnes frakcijos zvyriukas is ezero/upes? Ciklidam tai gerai ta skalda, bet kaip su augalu saknim  unsure.gif ?



QUOTE(žydrynė @ 2013 10 26, 21:51)
ciklidam žiūrint kokiem,ne visiem,afrikos pvz.geriausia tinka smėliukas smile.gif
jeigu norint smulkius augalus augint,pievelę,reikia smulkaus grunto,2-5mm


pas mane vien augalai visada ir budavo. ciklidini su vezliais lb seniai turejau taip pat su ta pacia skalda. gerai, nes vandens neitakoja, naturaliai ziurisi ir maziau tersia nei lengvi kokie akmenukai. gerai augalai isitvirtina ir pogruntis laikosi. auginau as ir pieveles toj pacioj. kazkaip man tie firmekiniai smulkus, apvalus ir dazniausiai lengvi akmenukai is visokiu kiku nlb patikdavo. buvau krevetynuose tokiu bandzius, israuni augala koki ir plaukioja tie akmenukai, iskyla visas sh. jei nori koki augala tankmej ikisti, tai be sansu kitu neisraunant. man lengvas gruntas nlb, labiau megstu augalus su saknim, o ju lengvam neina normaliai pasodint. nors pritariu, kad mazuose kazkaip ir gruntas proporcingai smulkesnis turi buti. tiesiog vistiek imciau smulkia skaldele. buna ju visokiu, tiesiog turi buti akmenukas, o ne plastmasiukai.
zvyras man is esmes nepatinka, nes pavirsiuj sh laikosi ir neturi kur nukristi. skaldoj viskas sukrenta. gali i metus karta kita grunta pasiurbliuot ir uztenka, o augalams sh visada mielas smile.gif man nepatinka vergauti akvariumui. jis turi pats gyvuoti, tai ir priemones renkuosi paprastesnes, bet cia tikrai skonio ir tt reikalas. yra zmoniu, kurie megaujasi siurbdami grunta, o as stengiuosi tai daryti kuo reciau smile.gif
Atsakyti
Man atrodo pradzioje viskas atrodo labai baisu, viska norisi pabandyti ir tai yra normalu. As jau turbut daugeli tu stadiju praejau ir dabar tiesiog nusistovejo priemones pagal prioritetus. Man patinka patogumas - visame kame. Tai kadangi jau isbandziau ir patogiu ir nepatogiu gruntu, tai toliau renkuosi skaldas. Per visa laika niekada nebandziau isorinio filtro ir niekaip nesuprantu kodel kazkam kyla mintis kokiam mazam 200l akvariume ji statyti, jei auginsi augalus. Nesiginciju, kad to nereikia, gal kazkam reikia, tik as nesuprantu kam. Pas mane jau n metu stovi paprasciausias lenkiskas filtras su kempine. Kai nustoja pusti burbuliukus as ji isplaunu - visa prieziura. Ir lenkiskas sildytuvas jau turbut irgi kokius 5 metus veikia. Bijau daug kalbeti, kad neisvirtu nakti zuvys, bet irgi nlb suprantu kam pirkti ten koki nors vardini filtra ar sildytuva uz brangiai, kai lygiai ta pati daro paprasciausias aquaelis. Man atrodo kuo maziau akvariumui vadovauji, tuo jis geriau klesti ir tai kazkaip visai nesusije su jo sildytuvo ar filtro kaina. Aisku yra dalyku, kur ir as, manau, kad verta yra sumoketi daugiau, pvz., pogrunciu kiek isbandziau, tikrai pirkciau dabar tik jbl, o samu tabletes man geriausios hikari. O akvariuma pirkciau paprasciausia lenkiska, nes nematau kuo ten koks nors juwel stiklas yra geresnis, kad 5 kartus daugiau kainuotu, kai is esmes atlieka "stiklainio stovejimo ant spinteles funkcija" smile.gif

Issipleciau, jau uzsiciaupiu smile.gif))
Atsakyti
Ankstesnėje temoje kažkas minėjo, kad Vilniaus Kalvarijų turguje pardavinėja žuvytes, kurios greitai užsilenkia... Norėčiau tą gandą paneigti, nes esu pirkęs iš ten ne vieną žuvytę ir tikrai jos nei viena ankščiau laiko į plačiuosius vandenis pilvu aukštyn neišplaukė. Išskyrus sraiges Ampuliarijas, bet kiek supratau tai atsitiko dėl to, kad tame pačiame akve buvo krevetės, kurios jas ir sudorojo.
Na, bet čiašiek tiek nukrypau nuo besirutuliojančios temos...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nermalas: 26 spalio 2013 - 22:03
puikus poziuris.Pritariu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(raganiuxe @ 2013 10 26, 21:40)

Čia tas pats kaip su kitokia buitine technika: vienieks tinka pigi kinietiška, be garsių pavadinimų ir galbūt pasiseka, kad ji laiko neblogiau už tą garsios firmos.
Tačiau esame skirtingi žmonės, kaip ir skirtingi jų akvariumai, - vieni mėgaujasi turėdami akvariumą ir nori kuo mažiau užsiimti su jo priežiūra, o kiti mėgaujasi tais pačiais akvariumo priežiūros darbais kiekvieną savaitę (pvz., akvariumo filtro valymu).
Atsakyti
QUOTE(žydrynė @ 2013 10 26, 21:16)
aš tai savo išorinį turiu ne mažiau kaip kartą per pusmetį valyt ir jau būna labai užsinešęs  ax.gif

man dar vienas išorinio pliusas- MB juos plauna, tai man isviš nereikia jų valyt lotuliukas.gif nuipirkau išorinį ir mažajam ir pamiršau jo valymą lotuliukas.gif

QUOTE(Nermalas @ 2013 10 26, 23:02)
žuvytę ir tikrai jos nei viena ankščiau laiko į plačiuosius vandenis pilvu aukštyn neišplaukė. Išskyrus sraiges Ampuliarijas, bet kiek supratau tai atsitiko dėl to, kad tame pačiame akve buvo krevetės, kurios jas ir sudorojo.

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif kaip ir rašiau sraiges gali sudoroti krevetės mutantės lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tuomce: 26 spalio 2013 - 22:30
Žiūriu ne as viena naktinėju... ax.gif

Tik neuzmetikit pomidorais, as dar tik renkuosi ir bandau derinti... victory.gif
Pasiskaitinejau daugiau, žiu gi neoniukai nerekomenduojami pradedantiesiems blink.gif , negi teks atsisakyti... Ar jie is ties lepus? Kurias rekomenduotumet bureliui 10-15 laikyti? Gal Rasboras?

Pelvicachromis pulcher. Kas cia per zuvis? skaiciau, kad gali augti ir bendrame.

Iriatherina werneri? mastau.gif

Teisingai supratau, kad Skaliarai ir Gupijos negali buti viename?

Del dumbliu reiketu rinktis Šamiuka ar SAE ? ax.gif

Jeigu neisirinksiu, tai auginsiu Gaiduka , jis (apart Gupiju) su kuo nors dar draugauja?

Na dar parasysiu labai protingais terminais, prisiziurejau... ax.gif
Išsirinkau man patikusiuis, prasau ivertinkite, gal ko tikrai nevertetu, o gal kurio nors labai naudingo neitraukiau:
Ragalapis, Elodeja, Hygrophila difformis (Water Wisteria), kazkuri Valisnerija, Limnophila aquatica, kazks plaukiojantis augaliukas. Aisku, visu nesusodinsiu....

Antradieni turesiu aqva assa.gif , jeigu kuri Vilniuje kaip tik planuojat raveti savaji, mielai prasom pasidalinkit ax.gif



Del grunto. Patiko man Raganiuxe poziuris. Ar tokiu atveju (kai stambesne skaldele) reikalingas pogruntis, koks?

Dekinga aciuks.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dreamm: 26 spalio 2013 - 22:40
QUOTE(Dreamm @ 2013 10 26, 23:35)


na del visko neatsakysiu konkreciai, kai nesu isitikinus, nenoriu klaidint smile.gif

neoniukai, kaip kam, as nuo ju nepradejau, bet pradejo MB sunenas- tai ismire visos per pora men.
jei grynai del dumliu tai SEA, bet samukai is grunto s rankioja kazkiek smile.gif lapes berods siulinius ir barzda eda (reiktu pasitikrinti internete)

del augalu tai raudonlapiai nelabai augs ne co2, teisingiau augs, bet bus zali ir ne toke galingi.

siaip as vilniete, gal kazkiek pagrazinsiu akva, tai jei kas liks- brukstelsiu.

del grunto tai man labai gerai augalai augo, kai gruntas buvo paciu isikastas ir atsisijotas zvyro karjere. dabar turiu pirkta juoda is pardes, kazkaip man nelabai patinka augalu augimas.
Atsakyti
QUOTE(Dreamm @ 2013 10 26, 22:35)

Gal galit priminti savo atvažiuosiančios akvos litražą??
Savo mažąjame 56 l akve laikau 7 rasborų (Trigonostigma heteromorpha), 4 raudonuosius neonus (Paracheirodon axelrodi), 2 ancistrusus (juodus), pulkas krevečių ir sraigių melanijų.
Save laikau naujoku akvariumistikoje, bet nepasakyčiau, kad neonus sunku auginti. Tiesa, norėjau pirkti mėlynuosius neonus, tačiau parduotuvėje (Akvazoo, BIG'o prekybos centre) pasiūlė geriau raudonuosius. Vat su SEA (lape) tai man nesisekė - trijų savaičių bėgyje abi nusipirktos iškeliavo į žuvyčių pomirtinį Vandenyną...
Rytoj keisdamas vandenį žadu apkarpyti akvas, tai augalų galiu palaikyti kibire. Rotala rotundifolia tai tikrai bus, o kitų pavadinimus dar sužiūrėti reikės. Akvos be co2...
Atsakyti
del neonu g.gif .as nuo ju ir pradejau nes pirmas litrazas labai mazas,o zuveliukai ir mini.Puikiai gyvena su krevetem,jokiu problemu nekilo thumbup.gif .Del Pulcher-susizavejau,planai ateiciai,bet laukiu jusu nuomoniu.Gal kuri turit patirties su siom zuvim ? Augalu pertekliaus uz simboline kainyte ir as noreciau.Lauksiu Vilnieciu pasiulymu.Patogiausia netoli sauletekio
Papildyta:
Nermalas noriu bent sakeles tavo augaliuko blush2.gif
Atsakyti
tai aš irgi už skaldelę augaliniam,bet smulkią,turėjau ir stambesnią,ir smulkesnę,tai stambesnė(5-7mm)man nepatiko schmoll.gif
man atrodo razboros dar lepesnės už neonus,o neonai kur kas atsparesni raudoni už mėlynuosius
mano išorinį irgi valo MB biggrin.gif
Atsakyti