Trumpas straipsnis apie čiužinius, į ką kreipti dėmesį renkantis čiužinį ir kas yra kas.
Kas yra anatominis-ortopedinis čiužinys?
Tai čiužinys, kuriame yra kokybiškai integruota 7 ir daugiau zonų sistema(3-5 zonų anatominia čiužiniai yra nepilnaverčiai tarp anatominių), ties petimi ir dubeniu yra minkštesnės zonos, todėl šiuose čiužiniuose geriau išlyginamos apkrovos visuose atramos taškuose, mažiau spaudžiamas petis ir klubai, geriau atsipalaiduoja raumenys, taisyklingą atramą gauna juosmuo, išlaikoma S stuburo forma ir komfortas gaunasi aukštesnio lygio, nors perėjimas nuo senos sistemos ant anatominio čiužinio gali būti skausmingas ir kartais pernelyg ilgas, bet kas yra pratę prie minkštesnių čiužinių ir neturi rimtų stuburo problemų, neturės ilgo pereinamo periodo.
Sunkiausia yra teisingiau pasirinkti minkštumus anatominių čiužinių, nes visi įpratę lyginti su tuo, ant ko praleido didžiąją dalį savo gyvenimo ir linkę prie kietesnių, kas iš principo padaro investicijas į anatominį čiužinį betiksles, nes žmogaus kūno masės nepakanka, kad pakankamai įspausti čiužinį ir aktyvuoti zonų lyginamąją funkciją bei pilnai išnaudoti komfortą, didžioji dalis anatominių čiužinių yra suskirstyta pagal svorio kategorijas ir labai dažnai gamintojai nurodo per mažus svorius apsidraudžiant(sakykime pas gamintoją yra nurodyta, kad jo minkščiausias čiužinys H2 tinka iki 70kg svorio vidutinio sudėjimo žmogui, o realiai jis tinka iki 90kg. Vidutinio minkštumo H3 čiužinys nurodytas pas gamintoją nuo 70-90kg vidutinio sudėjimo žmogui, o realiai jis labiau tinka 85-110kg vidutinio sudėjimo žmonėms). Todėl renkantis anatominį čiužinį būtina gerai pabandyti galimus variantus.
Kas yra Tankis?
Tai pagrindinis visų medžiagų rodiklis nusakantis ne tik svorį bet ir kokybę bei ilgaamžiškumą, kuo aukštesnis tuo geriau.
Medžiagos iš kurių gaminami šiuolaikiniai čiužiniai :
Spyruoklės gaminamos iš metalo, plastiko, poliuretano. Lietuvoje nėra kokybiškai testuoto plieno spyruoklinių čiužinių, taip pat nėra Smėlio laikrodžio spyruoklių sistemos čiužinių, kuriuos galima priskirti prie vienų geriausių pagal komfortą čiužinių, o nėra Lietuvoje todėl, kad kainos tokių čiužinių prasideda nuo 6000-12000Lt. Kadangi nėra kokybiškų testavimų, tai mūsų rinkoje nėra ir patikimų spyruoklinių čiužinių su 5-7 anatominėmis zonomis.
Spyruoklių tipai ir jų privalumai bei minusai :
Bonell spyruoklių blokas (spyruoklės apjungtos metaline gyvatėle tarpusavyje):
Pliusai 1. maža kaina;
2. vėsus čiužinys;
Minusai 1.jeigu minkštas blokas, tada miegama didelėje duobėje, kaip gamake;
2. smarkiai persiduoda judesiai per visą čiužinio perimetrą, nes spyruoklės apjungtos;
3. dažnai skleidžia garsus;
4. pats neteisingausias anatomiškai čiužinių tipas;
5. dulkių siurblys, netinka sergantiems astma.
Pocket spyruoklių blokas (spyruoklės medžiaginiuose maišeliuose, apie 240 spyruoklių kvadrate), būna Multipocket (300-600 spyruoklių kvadrate) ir Micropocket (600 ir daugiau spyruoklių kvadrate), Multipocket ir Micropocket dažniau rekomenduotini stambesniems žmonėms, virš 100kg :
Pliusai 1. vidutinė kaina;
2. vėsus čiužinys;
3. neblogai priima kūną ir prisitaiko dėka spyruoklių nepriklausomybės;
Minusai 1. dulkių siurblys, netinka sergantiems astma.
2. jeigu norime jame anatomių zonų, ir naujų technologijų, tai tampa brangiausiais;
3. sunkus čiužinys, todėl vienai moteriai jo prižiūrėti be pagalbos neišeis;
Dažna klaida Pocket spyruoklėse kai naudojama sukietinančios viršutinės medžiagos kaip kokosas, kaktusas ar panašios, taip yra užgožiama visa pocket sistema, kuri buvo sukurta tam, kad geriau prisitaikyti.
Epedos, spyruoklė spyruoklėje, Cosiflex ir Smėlio laikrodžio sistemų neaptarinėsiu, jos retos.
Poliuretanas (liaudiškai Porolonas) yra bene daugiausiai šios medžiagos rūšių su įvairiomis charakteristikomis ir progresas šios medžiagos tobulinime pasiekia daugiausiai įdomių kombinacijų ir kokybės aukštumų.
Paprastas poliuretanas
Pliusai 1. nebrangus;
2. gan stabilus ir antibakteriškas;
Minusai 1. mažas elastingumas, prastokas komfortas;
2. minimalus oro pralaidumas, todėl šiltas, netinka gausiai prakaituojantiems;
Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 32. Dažniausiai sutinkamas spyruokliniuose čiužiniuose 24-28 tankis, nes pasidalina apkrovas su spyruoklėmis.
RE poliuretanas (maltas kietas poliuretanas iš likučių ir klijuojamas poliuretanu), pagrinde naudojamas tatamiams ir ten kur reikia atlaikyti labai dideles apkrovas.
Pliusai 1. nebrangus;
2. antibakteriškas;
Minusai 1. mažas elastingumas, kietas kaip lenta, naudojamas sukietinti;
2. nepraleidžia oro, todėl šiltas, netinka gausiai prakaituojantiems;
Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 40, bet paprastai būna nuo 50-80.
HR poliuretanas skaldytos struktūros (aukšto elastingumo)
Pliusai 1. vidutinė kaina;
2. palyginus neblogai laidus orui;
3. pakankamai elastingas, todėl galimas geras komfortas;
4. tinka labai alergiškiems žmonėms;
Minusai 1. neilgas tarnavimo laikas, todėl reikia didesnio tankio, kas brangina;
Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 40, dažniausiai naudojamas čiužiniuose 37-40 tankis.
HR poliuretanas neskaldytos struktūros (aukšto elastingumo)
Pliusai 1. ilgaamžis, patikimas;
2. palyginus neblogai laidus orui;
3. pakankamai elastingas, todėl galimas geras komfortas;
4. tinka labai alergiškiems žmonėms;
Minusai 1. nėra pigus;
Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 35, dažniausiai naudojamas 40 tankis.
HR poliuretanas neskaldytos struktūros MDI (ypač aukšto elastingumo)
Pliusai 1. ilgaamžis, patikimas;
2. palyginus neblogai laidus orui;
3. labai elastingas, todėl galimas aukščiausias komforto lygis;
4. tinka labai alergiškiems žmonėms;
Minusai 1. nėra pigus;
Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 35, dažniausiai naudojamas 50 tankis.
HRC Šveicariškas poliuretanas neskaldytos struktūros MDI (ypač aukšto elastingumo)
Pliusai 1. pati ilgaamžiškiausia poliuretano rūšis, patikimas;
2. palyginus neblogai laidus orui;
3. labai elastingas, todėl galimas aukščiausias komforto lygis;
4. tinka labai alergiškiems žmonėms;
Minusai 1. nėra pigus;
Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 30, dažniausiai naudojamas 40 tankis.
HR poliuretanų pavadinimai, kuriuos suteikia firmos gamintojos, nors tai lygiai tas pats : Kaltshaum, Šaltos putos, Waterlily, Navaro, ...Cell, Medipur ir t.t.
Viskoelastinis poliuretanas (lėto atsistatymo porolonas su dideliu inercijos sugėrimo koeficientu). Dabar labai populiarus dėl didelės reklamos iš Dormeo ir Tempur. Labai specifinis produktas, kurio tinkamumas yra labai individualus.
Pliusai 1. beveik nepersiduoda judesiai;
2. gan elastingas, todėl galimas aukštas komforto lygis;
3. tinka labai alergiškiems žmonėms;
Minusai 1. gana brangus, nes reikalingas didelis tankis dėl patikimumo;
2. nepatogu vartytis dėl lėto atsistatymo;
3. didelis tankis ir nemažas suspaudimas oro cirkuliaciją beveik sustabdo, todėl labai šilta medžiaga, netinka gausiai prakaituojantiems;
4. sunkus čiužinys, todėl moteriai be pagalbos jo prižiūrėti neišeis;
Minimalus šio poliuretano tankis naudotinas čiužiniuose ir galintis tarnauti 5+ metus yra 50, dažniausiai naudojamas 60 tankis tarp daugumos gamintojų, keli naudoja 50-65 tankį ir tik vienetai naudoja 85 tankį.
Viskoelastinių poliuretanų pavadinimai, kuriuos suteikia firmos gamintojos, nors tai lygiai tas pats su minimaliais cheminiais skirtumais ir šiek tiek fizinių savybių įpatumais : Visco, Eucatherm, Viscoterm, Termopur, Tempur ir t.t. Nei viena iš šių rūšių negali vadintis geriausia, nes jos visos unikalios su savais nežymiais skirtumais, kurie jau yra individualus jausmas. Man patinka greičiau dirbantys ir elastiškiausi, kad kuo mažiau trukdytų vartytis.
Lateksas (gumos gaminys su specifine technologija). Gana populiari medžiaga, nors čiužiniuose jau atėjo jos saulėlydis dėl nežaboto poliuretano technologinio šuolio ir geresnių charakteristikų.
Yra du gamybos būdai : Talalay ir Dunlop, šiuo metu jų kokybė beveik identiška. Natūralus ir sintetinis lateksas skiriasi tuo, kad natūralus gaminamas iš natūralaus kaučiuko, o sintetinis iš sintetinio kaučiuko. Sintetinis lateksas mažiau elastingas, bet ilgaamžiškesnis. Natūralus lateksas minkštas, labai elastingas, bet labai jautrus drėgmei, tiesioginiams saulės spinduliams, temperatūrai.
Dažniausiai yra maišomi lateksai tarpusavyje, kad išgauti optimalias savybes. Populiariausias lateksas : 10-25% natūralaus latekso ir likę % sintetinio.
Pliusai 1. labai elastingas, todėl galimas aukščiausias komforto lygis;
Minusai 1. turi specifinį pieno-gumos kvapą, prie kurio keli procentai vartotojų neįpranta;
2. didelis tankis ir nemažas suspaudimas oro cirkuliaciją beveik sustabdo, todėl labai šilta medžiaga, netinka gausiai prakaituojantiems;
3. sunkus čiužinys, todėl moteriai be pagalbos jo prižiūrėti neišeis;
4. Keli žmonės iš tūkstančio pasitaiko alergiški lateksui;
5. Kokybiškas lateksas nėra pigus;
Lateksas irgi turi daug rūšių, šiandien yra jau ViscoLatekso kuris savomis savybėmis prilygsta Viskoelastiniams poliuretanams, naudojama ir atvirų porų sistema neskaldytos struktūros, kas beveik sulygino Latekso ir HR savybes.
Vadinti latekso natūralia medžiaga neapsiverčia liežuvis, nes bet kokiu atvejų jį sudaro apie 60 cheminių komponentų.
Minimalus reziumė, ko labai reikalavo besidomintys :
1. Gerų ir pigių čiužinių nėra. Iki 1000Lt galima ieškoti vilktų spyruoklių čiužinių, mano nuomone jie bus geriausi šioje kainų kategorijoje. Iki 1500Lt irgi atiduodu savo balsą už vilktas spyruokles.1500-2000Lt galima rasti jau pusėtiną nespyruoklinį čiužinį, bet jam labai reiktų minkštos pakabos grotelių, kurių nebūna jokiose sukomplektuotuose lovose, geras groteles reikia pirkti atskirai visada. 2000-3000Lt galima rasti pakankamai kokybišką nespyruoklinį čiužinį su vidutinio lygio komfortu, ši riba irgi priskiriama prie ekonominės kompromisinės, bet jau naudojamos kokybiškesnės medžiagos. 3000-5000Lt labai plati paletė kur varijuoja įvairios technologijos ir sprendimai, pasitaiko daug prastų sprendimų, bet yra nemaža dalis ir rimtų produktų. 5000-10000Lt šioje nišoje galima rasti pačių geriausių pasaulyje čiužinių visomis prasmėmis. Virš 10000Lt už čiužinį, kai tingima ieškoti pačiam, pasitikima kainos rodikliu (kuo brangesnis, tuo mažesnė tikimybė nusipirkti prastą daiktą), kokybės ir komforto prieūgis retai kada lenkia čiužinius esančius 5000-10000Lt ribose, o jei ir lenkia, tai labai nežymiai.
2. Mano nuomone geras šiandieninis čiužinys turi turėti 7 anatomines zonas, gerą kvėpavimo sistemą, antibakteriškumą, aukštą komforto lygį parinktą pagal žmogaus anatomiją. Todėl aš balsuoju už Poliuretaninius čiužinius ir 3D technologijų čiužinius(pastarieji kol kas yra labai brangu ir nėra daug gamintojų pasaulyje).
3. Mano nuomone prasčiausios medžiagos naudojamos čiužiniuose yra natūralios, jos neturi elastingumo, yra nepatvarios, smarkiai apdirbtos chemikalais, mėgstamos dulkių erkučių ir jų komfortą galima prilyginti grindims.
4. Grynai natūralių čiužinių aš neaptikau, netgi tie patys grikių čiužiniai yra apdirbti gan stipriais cheminiais preparatais.
Ši informacija yra surinkta asmenine mano patirtimi ir pojūčiais, bei bendradarbiavimu su nemažai firmų (Materasso, Lonas, Gemega, Trivilita, Padvaiskas, Breckle, Metzeler, Tempur, SleepWell, Gumotex, Istikbal, Revaline, Grikiniai čiužiniai, H8, Fey&Co ir t.t.), bet tai tikrai nepretenduoja į absoliučią tiesą ar labai objektyvų patarimą, nes mes visi esame skirtingi. Daugumas pavyzdžių paremti daugumos atžvilgiu, bet nebūtinai tinka visais 100% atvejų.
Diskutuojame apie
čiužinius,
lovų groteles,
lovas.
Laukiame klausimų, nuomonių, gerų ir blogų atsiliepimų.
Norėdami konkrečiu atsakymų, visų pirma parašykite:
1. Reikalingi čiužinio ar lovos vidiniai išmatavimai.
2. Koks Jūsų ūgis ir svoris, abiejų jei taip yra.
3. Ant ko, t.y., čiužinio, lovos, žemės miegojote iki šiol (čia daugiau dėl statistikos ir įsivaizduoti lūkesčius bei patirtį,
4. Kokie reikalavimai naujai įsigyjamam čiužiniui:
a) kaina
kietas/minkštas (kodėl galvojate, kad kietas geriau?)
c) norite, kad būtų miegant šilčiau ar vėsiau
5. Ant kokio pagrindo, t.y. lovos grotelių ar kt. bus dedamas čiužinys.
6. Kokiam laikotarpiui reikės čiužinio (kartais į nuomojamą didelių atsparų nereikia).
Cia tikiuos nieko tokio, kad pakartosiu klausyma is praeitos temos?
1. Reikalingi čiužinio (plotis, ilgis, aukštis) ar lovos išmatavimai.
140,200, asmeniskai, man aukstis nera svarbu blush2.gif
2. Koks Jūsų ūgis ir svoris.
172 - 62kg / 170 - 61kg
3. Ant ko, t. y. čiužinio, lovos, žemės miegojote iki šiol.
sofa-lova, (~100, 190) . Mirtis, o ne lova lotuliukas.gif
4. Numatoma čiužinio kaina.
~600 (esam studenciokai, tad cia jau kaina kuri yra 100LT+ virs patogios kainos 4u.gif )
5. Norisi kieto ar minkšto čiužinio.
Minkstesnio, nes turbut ant tokio svorio, nelabai tiktu kazkas kieto.
6. Norite, kad būtų miegant šilčiau ar vėsiau.
Nera skirtumo smile.gif Na, bet nebijom silumos.
7. Ar namuose drėgna, gal Jūs linkęs prakaituoti.
Namuose dregna tikrai nera, bet deja, as linkes paprakaituoti.
8. Ant kokio pagrindo, t. y. lovos grotelių ar kt. bus dedamas čiužinys.
Paprastos groteles
9. Jei turite kažkokių reikšmingu sveikatos sutrikimų, paminėkite ir juos.
Sveikatos sutrikimai : Abu alergiski pelesiui. Man rytais buna kaklo skausmu. Sveikatos sutrikimu kaip ir nera daugiau, bet kartais pamiegant ant "sofutes" abiem jausmas lyg kaulai butu suluze.
Ziurinejau as Berry Baldai tinklalapi, tai maciau 2ciuziniai buvo tokie visai nieko.
Vienas buvo POCKET COM Spyruoklinis čiužinys 2000-1600-190 , o antras buvo BONNEL Comfort Spyruoklinis čiužinys 2000-1600-180 su Purotex uzvalkalu. Gaila, kad nera 1400 plocio pas juos :/ Galvojam siandien nueiti dar pro kelias parduotuves, pasiteirauti ka patartu su tokia kaina ir gal ismeginti ciuzinius
1. Reikalingi čiužinio (plotis, ilgis, aukštis) ar lovos išmatavimai.
140,200, asmeniskai, man aukstis nera svarbu blush2.gif
2. Koks Jūsų ūgis ir svoris.
172 - 62kg / 170 - 61kg
3. Ant ko, t. y. čiužinio, lovos, žemės miegojote iki šiol.
sofa-lova, (~100, 190) . Mirtis, o ne lova lotuliukas.gif
4. Numatoma čiužinio kaina.
~600 (esam studenciokai, tad cia jau kaina kuri yra 100LT+ virs patogios kainos 4u.gif )
5. Norisi kieto ar minkšto čiužinio.
Minkstesnio, nes turbut ant tokio svorio, nelabai tiktu kazkas kieto.
6. Norite, kad būtų miegant šilčiau ar vėsiau.
Nera skirtumo smile.gif Na, bet nebijom silumos.
7. Ar namuose drėgna, gal Jūs linkęs prakaituoti.
Namuose dregna tikrai nera, bet deja, as linkes paprakaituoti.
8. Ant kokio pagrindo, t. y. lovos grotelių ar kt. bus dedamas čiužinys.
Paprastos groteles
9. Jei turite kažkokių reikšmingu sveikatos sutrikimų, paminėkite ir juos.
Sveikatos sutrikimai : Abu alergiski pelesiui. Man rytais buna kaklo skausmu. Sveikatos sutrikimu kaip ir nera daugiau, bet kartais pamiegant ant "sofutes" abiem jausmas lyg kaulai butu suluze.
Ziurinejau as Berry Baldai tinklalapi, tai maciau 2ciuziniai buvo tokie visai nieko.
Vienas buvo POCKET COM Spyruoklinis čiužinys 2000-1600-190 , o antras buvo BONNEL Comfort Spyruoklinis čiužinys 2000-1600-180 su Purotex uzvalkalu. Gaila, kad nera 1400 plocio pas juos :/ Galvojam siandien nueiti dar pro kelias parduotuves, pasiteirauti ka patartu su tokia kaina ir gal ismeginti ciuzinius
QUOTE(Pauarb @ 2013 10 28, 07:07)
Cia tikiuos nieko tokio, kad pakartosiu klausyma is praeitos temos?
Pauarb,
turime kelis pasiūlymus.
VEGA yra spyruoklinis, POCKET tipo čiužinys, vidutinio kietumo (dar kelias dienas tęsis akcija).
Jei iš pilnavidurių, tai JONĖ, bet jis kietesnis.
Bet kokiu atveju, pasibandykite pradžioje...
QUOTE(Pauarb @ 2013 10 28, 08:07)
Cia tikiuos nieko tokio, kad pakartosiu klausyma is praeitos temos?
Geriausias laikas gyvenime - studiju metai super laikai
Dziaukites gyvenimu!
O dziaugsmo ir malonumo patirsite dar daugiau pasirinke Viva ALOE arba Variolux ciuzinius. Abu sie ciuziniai su patogiomis kiseninemis spyruoklemis, tik Variolux perdangos ir uzvalkalas storesni ir standesni, todel sis ciuzinys 100 lt brangesnis uz Viva ALOE ciuzini.
Abieju ciuziniu branduoliui yra taikoma 5 metu gamintojo garantija
Del kaklo problemos pas jus zinoma ir del prasto pagrindo, bet dazniausiai tokio pobudzio problemos islenda naudojant niekam tikusia pagalve. Pasidomekite Ergo Med ir Green Med pagalvemis, daugeliui jos labai patinka.
QUOTE(Lonas @ 2013 10 28, 08:34)
[size=1][/size]
Pauarb,
turime kelis pasiūlymus.
VEGA yra spyruoklinis, POCKET tipo čiužinys, vidutinio kietumo (dar kelias dienas tęsis akcija).
Jei iš pilnavidurių, tai JONĖ, bet jis kietesnis.
Bet kokiu atveju, pasibandykite pradžioje...
Pauarb,
turime kelis pasiūlymus.
VEGA yra spyruoklinis, POCKET tipo čiužinys, vidutinio kietumo (dar kelias dienas tęsis akcija).
Jei iš pilnavidurių, tai JONĖ, bet jis kietesnis.
Bet kokiu atveju, pasibandykite pradžioje...
Hmmm, man rodos reikes galvoti VEGA gal, nes kitas pasiulimas biski per brangus mum Kaip sakiau, siaip 500 finansai, bet is bedos galim ir 600 kazkaip., neatsisakius valgyt
Siandien dar nuvaziuosim i kelias vietas pasibandyti, bet VEGA trodo atitinka viska, ko reikia
Pasikartosiu dar karta, nes senoj temoj nepateikiau [pilnos informacijos.
1. Reikalingi čiužinio ar lovos vidiniai išmatavimai. 160*200
2. 164/58 ir 188/89
3. Kazkoks senas su cekiska lova kartu pirktas
4. Numatoma čiužinio kaina.
kaina gal apie 2000
5. Norisi kieto ar minkšto čiužinio.
Vidutinio, nes nezinau kokio reikia, nei6bandzius negaliu atspet
6. Norite, kad būtų miegant šilčiau ar vėsiau.
As m4gztu siluma, vyras megzta vesiau
7. Ar namuose drėgna, gal Jūs linkęs prakaituoti.
Namuose dregna ypač žiemą, vyras linkes paprakaituoti.
8. Ant kokio pagrindo, t. y. lovos grotelių ar kt. bus dedamas čiužinys.
Laikinai senas ciužinys, bet pirksim groteles naujas (dar nezinau kokiu reikes, bet pagal ciuzini bus galima rinkti)
9. Jei turite kažkokių reikšmingu sveikatos sutrikimų, paminėkite ir juos.
MAn problemos su sprandu, o vyrui su strenom
Paga rekomendacija ziurejau Swiss magic, Swiss Dream. Gal kitos rekomendacijos? Kuo jie skiriasi? nes vyras ziuretu i pigesni Swiss Dream bet as gal noreciau siek tiek minkštesnio, o šitas matau tik T3 ir T4, o man pagal svori reiketu T2?
1. Reikalingi čiužinio ar lovos vidiniai išmatavimai. 160*200
2. 164/58 ir 188/89
3. Kazkoks senas su cekiska lova kartu pirktas
4. Numatoma čiužinio kaina.
kaina gal apie 2000
5. Norisi kieto ar minkšto čiužinio.
Vidutinio, nes nezinau kokio reikia, nei6bandzius negaliu atspet
6. Norite, kad būtų miegant šilčiau ar vėsiau.
As m4gztu siluma, vyras megzta vesiau
7. Ar namuose drėgna, gal Jūs linkęs prakaituoti.
Namuose dregna ypač žiemą, vyras linkes paprakaituoti.
8. Ant kokio pagrindo, t. y. lovos grotelių ar kt. bus dedamas čiužinys.
Laikinai senas ciužinys, bet pirksim groteles naujas (dar nezinau kokiu reikes, bet pagal ciuzini bus galima rinkti)
9. Jei turite kažkokių reikšmingu sveikatos sutrikimų, paminėkite ir juos.
MAn problemos su sprandu, o vyrui su strenom
Paga rekomendacija ziurejau Swiss magic, Swiss Dream. Gal kitos rekomendacijos? Kuo jie skiriasi? nes vyras ziuretu i pigesni Swiss Dream bet as gal noreciau siek tiek minkštesnio, o šitas matau tik T3 ir T4, o man pagal svori reiketu T2?
QUOTE(palmal @ 2013 10 28, 11:05)
Pasikartosiu dar karta, nes senoj temoj nepateikiau [pilnos informacijos.
Atkreipkite dar demesi i Prestige KS 55 arba Royal Vital Pur ciuzinius. Sie ciuziniai is HR AeroCell poliuretano, gerai kvepuojancip ir ilgaamzisko. Po vienu uzvalkalu galite kombinuoti du skirtingu kietumu branduolius, t.y., H2 (minkstesnis branduolys) + H3 (kietesnis branduolys); viska sudejus po vienu uzvalkalu turesite vientisa dviguli ciuzini.
QUOTE
Pagal rekomendacija ziurejau Swiss magic, Swiss Dream. Gal kitos rekomendacijos? Kuo jie skiriasi? nes vyras ziuretu i pigesni Swiss Dream bet as gal noreciau siek tiek minkštesnio, o šitas matau tik T3 ir T4, o man pagal svori reiketu T2?
Sveiki, Palmal,
Swiss magic pagamintas iš šveicariško AventO2 HRC putų poliuretano su natūraliais aliejais. Čiužinys su 7 anatominėmis - ortopedinėmis zonomis, vieno branduolio, dvipusis, abi pusės vienodos.
Swiss Dream pagamintas iš šveicariško EvoporeHRC putų poliuretano, čiužinys su 7 anatominėmis - ortopedinėmis zonomis trijų sluoksnių branduolys, dvipusis, abi pusės vienodos. Turi du minkštumus/kietumus T3/T4. Pagal jūsų svorį T3 tinka.
Swiss dream šiek tiek stangresnis, nei Swiss magic ką Jūs ir pastebėjote. Ilgesnį laiką pamiegojus abu čiužiniai yra labai patogūs, teisingai laiko stuburą miego metu elastingi, gerai praleidžiantys orą. Šveicariški poliuretanai ilgaamžiai
Sveiki, aš jau kokius metus miegu ant RIPOSO viskoelastinio čiužinio ir esu labai patenkinta. neseniai dar įsigyjau ir ančiužinį. Kas nežino nieko apie riposo čiužinius, galiu pasakyti, jie yra gaminami pagal itališkas technologijas kaip ir dormeo ir netgi pigesni nei dormeo. O tokie kaip dormeo ir Lonas yra išsireklamavę, todėl žmonės ir moka brangiau už reklama.
QUOTE(xxxeveliuxxx @ 2013 10 29, 20:47)
Sveiki, aš jau kokius metus miegu ant RIPOSO viskoelastinio čiužinio ir esu labai patenkinta. neseniai dar įsigyjau ir ančiužinį. Kas nežino nieko apie riposo čiužinius, galiu pasakyti, jie yra gaminami pagal itališkas technologijas kaip ir dormeo ir netgi pigesni nei dormeo. O tokie kaip dormeo ir Lonas yra išsireklamavę, todėl žmonės ir moka brangiau už reklama.
xxxeveliuxxx,
visada smagu matyti patenkintą gyvenimu žmogų... toks, paprastai, būna pozityviai nusiteikęs ir visada optimistas.
Tik keista, kad jūsų atvejis įdomesnis, dar sugebate ir pakritikuoti (neigiamai), nors net nežinote, apie ką rašote (nebandėte, neišsistudijavote).
Faktai:
RIPOSO gaminių kilmės šalis-Kinija (pats gamintojas yra Kinijoje), LONO-Lietuva;
RIPOSO naudoja viskoelastą 40-45kg/m3, LONAS-50kg/m3
RIPOSO viskoelastas orui nepralaidus, laaabai minkštas (toks, paprastai, naudojamas pagalvių gamyboje), LONO-orui pralaidus, stabilesnis;
RIPOSO putų poliuretano tankis (čiužiniuose) -25-28kg/m3 (paprastai naudojamas pigesniuose čiužiniuose), LONO -nuo 35kg/m3+kolekcijoje-HR putų poliuretanas nuo 40kg/m3
RIPOSO antčiužinių užvalkalas-nedaigstytas, plonytis, vienpusis, LONO-dvipusis (vienas svarbesnių skirtumų) daigstytas su sinteponu, storesnis, su gumomis kampuose.
RIPOSO gamina pagal itališkas technologijas (kas tai yra?), LONAS-pagal lietuviškas.
Dar vienas dalykas.
Pabandykite bet kurį dvigulį RIPOSO čiužinį pakelti-tai pavyks labai lengvai, LONO- sunkiau. Kodėl - patys spręskite...
Ir pabaigai.
LONAS turi visus saugumo, užterštumo, nekenksmingumo sertifikatus visoms naudojamoms žaliavoms.
Pasitikslinkite, ar jūsų gaminys juos visus turi...
Čia tik statistinis palyginimas, nieko daugiau.
Sėkmės jums.
QUOTE(AlfaBeta5773 @ 2013 10 28, 13:19)
Ačių visiems už patarimus. Dar nepasirinkau, bet vis dairausi, studijuoju čiužinius. Šiuo metu apsistojus tie Vokišku Badenia firmos ciuziniu. Kaina su nuolaida gaunasi padori:
http://www.amazon.de...ywords=matratze
Atrodo turėtų būti tinkamas. Vokietijoje per testus pripažintas geriausiu (gal mėnesio ar kas kiek laiko jie ten pripažinėja nežinau). Gavoju H3 kietuma, nors mano nepilni 60 kg , tai labiau tiktu H2, bet vyras 90 kg. Nors is kitos puses jis tik 10 kg virsija o man net 20 kg truksta iki kito kietumo lygio...