QUOTE(Likimų reguliuotoja @ 2015 10 09, 15:48)
Būsiu labai dėkinga už visus patarimus.
Stojimo į doktorantūrą esmė yra tokia, kad būsimi vadovai skelbia disertacijų tematikas/temas (tokias labai abstrakčias) ir Jūs stodama taikote į kažkurią konkrečią pasirinktą tematiką.
Ar stojimai bus mokslinis projektas + pokalbis, ar tik pokalbis, ar stojamasis egzaminas, priklauso nuo pasirinktos mokslo krypties ir aukštosios mokyklos. Kaip vyksta vien pokalbis ar stojamasis egzaminas - neįsivaizduoju.
Bet jei rašomas projektas, tai pradžių pradžia yra pokalbis su Jūsų būsimu vadovu. Turite susitarti, kad jis, jei sutiks vadovauti disertacijai, pateiktų Jūsų temai tinkančią tematiką (ir šitai daroma pakankamai anksti, iki Naujų metų jau tikrai turėtumėte būti apsitarę).
Dėl straipsnių taip pat kreiptis į vadovą. Dėl rašymo savarankiškai, naudos vadovui etc. - viskas turbūt priklauso nuo krypties.
Yra tokių, kur vadovas tik abstrakčiai pataria ir kažką pataiso (dėl būsimo bendradarbiavimo doktorantūroje), bet jo pavardės prie teksto autorių nėra.
Rašyti visada patogiausia iš atlikto magistrinio darbo tyrimo, o jau kaip skaidyti (ar skyriais, ar rašant apie atskiras tirtas problemas) tai priklauso nuo darbo.
Nepamirškite, kad straipsnių rašymas užima nemažai laiko. Ir ne tik pats pirminis rašymas-redagavimas Jūsų ir vadovo ribose, bet ir priėmimas publikuoti bei visi taisymai prieš publikuojant.
Reikalavimai, kokiuose leidiniuose turi būti publikuojami tyrimai, taip pat skirtingi ir priklauso nuo konkrečios studijų krypties. Nors gal būsimiems doktorantams užtenka, kad būtų tiesiog recenzuojamas leidinys.