Įkraunama...
Įkraunama...

Kiek mokėjote/ aukojote bažnyčiai už krikštynas ?

Labukas,
aš gal ne visai į temą, bet su tais mokejimais po krikštynų mums nutiko juokinga situacija. Tai buvo prieš 9 metus. Krikštas bažnyčioje vyko sklandžiai ir atėjo tas lemtingas momentas kai jau reikėjo "aukoti "pinigėlius bažnyčiai. Buvom sutarę kad "aukos" krikšto tėvas ir kiek aukos, bet tos krikštynos buna jau ne taip dažnai ir nežinojo krikšto tėvas kaip tuos pinigus paduoti ir kam, kunigui ar zakrastijonui, nes per apeigas patarnavo ir zakrastijonas. Tai krikšto tėvas pinigus padavė zakrastijonui pagalvojęs, kad jis tuos pinigus atiduos kunigui, o šis pinigus priėmė kaip "auką" jam biggrin.gif ir sako:
- ačiū ačiū, bet ir kunigėliui reikia...
Gryžus namo buvo labai juokinga biggrin.gif
Atsakyti
Mes irgi krikštatėvius neįpareigosime jokiems pirkiniams, viską pirksime patys. Bažnyčiai žadame paaukoti 50 Lt.

Atsakyti
O vat jūs man pasakykit, ar visi kunigai reikalauja iš krikšto tėvų tipo metriko, kad jis yra pakrikštytas, nes mes irgi krikštysim vaikeli ir mums liepė juos atnešti, bet vyras kažkokiam kaime yra krikštytas ir tikrai neturim laiko jo važiuoti gal galima apeit ir be tų metrikų g.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgitele @ 2006 07 07, 10:11)
O vat jūs man pasakykit, ar visi kunigai reikalauja iš krikšto tėvų tipo metriko, kad jis yra pakrikštytas, nes mes irgi krikštysim vaikeli ir mums liepė juos atnešti, bet vyras kažkokiam kaime yra krikštytas  ir tikrai neturim laiko jo važiuoti gal galima apeit ir be tų metrikų  g.gif

Taip dar negirdejau...kai mes krikstinom abu vaikus skirtingose baznyciose,nesem tik vaikiuko gimimo liudijima.O krikstateviu tik paklause,ar krikstyti,nieko nereikejo schmoll.gif
Atsakyti
As nesenai pakrikstyjau savo maziuka. Tai galiu atsakyti i daznai uzduodamus klausimus. Susitariau del krikstynu baznycioje pries 3 savaites. Pasake tik, kad reik tureti zvake su savimi ir kriksto ruba. Pakrikstijus kunigas nusivede i kamabariuka pildyti dokumentus uzpilde knyga, padave mums taki lapa, kad vaikas pakrikstytas, jokiu dokumentu nereikalavo nei registruojantis nei po kriksto, davem auka baznyciai 50 lt. Suma sugalvojau pati, nes neturejau ko paklaust, pamaniau jeigu duoda vestuvem 100 lt. , tai krikstynom 50 lt. turetu uztekt. Davem be jokio vokelio tiesiai ant stalo kriksto tevas padejo ir pasake, kad auka baznyciai. Tiesa nenorejau apkrauti kriksto tevu papildomais rupesciais todel sumokejom patys, tiksliau davem jam , kad paduotu po kriksto kunigui.
Po to nuejom i foto atelje pasidarem nuotraukas, vaziavaom i soda kepti saslyku biggrin.gif ir valgyti kriksto torto. Tiesa kriksto rubelius nupirko vaikui mano mama, nors istikruju turetu juos pirkti kriksto mama biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Nektariuke @ 2006 07 10, 16:44)
Tiesa kriksto rubelius nupirko vaikui mano mama, nors istikruju turetu juos pirkti kriksto mama biggrin.gif

Iš tikrųjų krikšto rūbas yra skraistelė. O kas ką turėtų pirkt ar aukot - susitarimo reikalas, nors tradiciškai lyg ir priimta, kad krikšto tėvai.
Atsakyti
kriksto rubelius pirko kriksto mama
50lt paaukojo kriksto tevas
nezinojom ir skraiste uzrisom pries pakrikstijant, tai kunigas liepe nurist ir pasake kad jis pats uzdes kada reikes ax.gif
Atsakyti
Šiaip kiek žianu, tai krikšto tėvai turėtų už krikštą kunigui mokėti. Bet šiais nelabai "bagotais" laikais dažniausiaia mokasi patys tėvai.

Kai krišktinau pusbrolio vaiką mokėjom 50Lt. (jei gerai pamenu, nes tai buvo prieš 6 metus).
Atsakyti
QUOTE(*CACA* @ 2006 07 13, 16:42)
Šiaip kiek žianu, tai krikšto tėvai turėtų už krikštą kunigui mokėti. Bet šiais nelabai "bagotais" laikais dažniausiaia mokasi patys tėvai.

Kai krišktinau pusbrolio vaiką mokėjom 50Lt. (jei gerai pamenu, nes tai buvo prieš 6 metus).

na nesakysi krikstateviam, kad moketu baznyciai, rubus pirktu ir tt jauciu atsisakytu is kart jais buti doh.gif
Atsakyti
Bet juk tas mokejimas kunigui yra tiesiog auka baznyciai kiek duosi tiek gerai,taip ,kad pagal tradicijas turetu duoti auka kriksto teveliai pagal savo kisene.

O del kriksto rebeliu tai galit paklausti mamu gal likia yra nuo jusu,tai butu grazi tradicija ta skraiste perduoti is kartos i karta.As savo dukra kaip krikstijau ji devejo mano kriksto skraiste,tik prisiuvau mazyciu rozyciu ir tiek,savo anukus tikiuosi krikstyti irgi su ta pacia skraiste.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lasisa: 15 liepos 2006 - 20:50
davėm 100lt (perpus su krikšto tėveliais)
Atsakyti
Mes krikštijom prieš 2metus, davėm 50 lt. kunigas buvo patenkintas, bent jau taip atrodė bigsmile.gif
Atsakyti