Įkraunama...
Įkraunama...

Kiek mokėjote/ aukojote bažnyčiai už krikštynas ?

Labas rytas,
Na pasiskaičiau ir supratau, kad tas aukuojimas tampa kažkių absurdu doh.gif
Tai gal pradėkime kūnigui atlyginimą mokėti už tai, kad sutiko vaiką pakrikštyti. Na trūksta žodžių.
Kas kiek gali, teik ir turėtų aukuoti, prie kuo čia stavkes, niekaip nesuprantu. Sakote šiais laikas 50Lt ar 100Lt mažai, juokinga skaityti.
Nesupykite, aišku, tai tik mano nuomonė.
Mes vasara taip pat krikštysime savo mažių, greičiausiai aukuosime 100Lt ir greičiausiai raundono vyno padovanuosime.
O visi kiti brendžiai, viskiai, asmeninės dovanos ir t.t.,man asmeniškai nesuprantamos.
Pačios priratinat, o vėliau skundžiates, kad kūnigai tiesiai pasako, kad per mažai duodate. doh.gif
Atsakyti
O mes mokėjome 100Lt ir vyno butelį ax.gif
Atsakyti
QUOTE(leogirl @ 2010 03 19, 10:00)
Labas rytas,
Na pasiskaičiau ir supratau, kad tas aukuojimas tampa kažkių absurdu  doh.gif
Tai gal pradėkime kūnigui atlyginimą mokėti už tai, kad sutiko vaiką pakrikštyti. Na trūksta žodžių.
Kas kiek gali, teik ir turėtų aukuoti, prie kuo čia stavkes, niekaip nesuprantu. Sakote šiais laikas 50Lt ar 100Lt mažai, juokinga skaityti.
Nesupykite, aišku, tai tik mano nuomonė.
Mes vasara taip pat krikštysime savo mažių, greičiausiai aukuosime 100Lt ir greičiausiai raundono vyno padovanuosime.
O visi kiti brendžiai, viskiai, asmeninės dovanos ir t.t.,man  asmeniškai nesuprantamos.
Pačios priratinat, o vėliau skundžiates, kad kūnigai tiesiai pasako, kad per mažai duodate.  doh.gif

drinks_cheers.gif Visiskai. Planuojam savo pupa balandzio men krikstyti, tai net minties nekilo ieskoti "stafkiu" bet netycia cia uzklydau ax.gif sakau -PASIBAISEJAU konkreciai doh.gif Raudono vyno buteli dar tikrai suprantu, bet asmeniskai nemanau kad nesim ji, o tik vokeli, ir va kitokios "GERYBES" - visiskas nesusipratimas man schmoll.gif
QUOTE(ruta_zalia @ 2010 03 19, 09:12)
O daktarus buteliais apkamsyti negeda  lotuliukas.gif Taigi kunigelis irgi zmogus, svencia sventes, progas, priima svecius  rolleyes.gif Mes prie vokelio nesem saldainiu ir butelaiti tiek per vestuves, tiek per vaiko krikstynas  ax.gif auka baznycios labui, o dovanele kunigui asmeniskai  biggrin.gif

Man asmeniskai geda ir daktaram butelius kaisyti biggrin.gif kvailai jauciuosi ta darydama. Bet kai vieni pripratina-zmogu pakeisti jau sunku jis nori vel. O kunigai zmones, bet dirba kitoki darba-tai ir turi ji dirbti kitaip, ir gyventi kitaip-jei nebutu noreje, nebutu dirbe-nieks prievarta nevare. Celibatas irgi nera normalu, bet jis yra.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ramune.v: 19 kovo 2010 - 14:30
QUOTE(ramune.v @ 2010 03 18, 15:50)
Ne nu visiskai KOSMARAS,  blink.gif mamytes ar su protu susipykot  doh.gif Nesupykit tik aisku cia mano nuomone bet tokiom sumom svaistytis... g.gif aisku, kaip kam tokie pinigai (vieniems daug, kitiems l. mazai), bet po to nereik stebetis, kad Lietuvoj kysininku krastas ir uz dyka nieks nieko nedaro, nei ligoninej, nei baznycioj schmoll.gif pacios ir pripratinat... baznycioje tai yra AUKA - koks dar gali buti "prasisuka"


O aš manau, kad jei tu būtum geras katalikas, lankytum bažnyčią bent jau kiekvieną savaitgalį, bendrautum artimai su kunigu, dalyvautum parapijos gyvenime, tai tokios šeimos vaikus kunigas mielai krikštys už dyką. Bet pažvelgus realybei į akis, tai dažniausiai žmonės prisimena bažnyčią tik per šventes (vestuves, krikštynas ar laidotuves). Kunigai gi ne kvaili žmonės. Jei nori vaidybos, kad tu esi doras katalikas, tai ją ir gauni, tik už tai, aišku, tenka susimoki. Juk į teatrą eidamas už bilietą taip pat susimoki.
Atsakyti
krikštysim balandį, duosim 50 lt. Vaikutis bus krikštyjamas Šiaulių rajone.Bent jau čia tokios aukos eina
Atsakyti
QUOTE(ingridita @ 2010 03 20, 15:42)
O aš manau, kad jei tu būtum geras katalikas, lankytum bažnyčią bent jau kiekvieną savaitgalį, bendrautum artimai su kunigu, dalyvautum parapijos gyvenime, tai tokios šeimos vaikus kunigas mielai krikštys už dyką. Bet pažvelgus realybei į akis, tai dažniausiai žmonės prisimena bažnyčią tik per šventes (vestuves, krikštynas ar laidotuves). Kunigai gi ne kvaili žmonės. Jei nori vaidybos, kad tu esi doras katalikas, tai ją ir gauni, tik už tai, aišku, tenka susimoki. Juk į teatrą eidamas už bilietą taip pat susimoki.


nu tokiu atveju, nesuprantu ir taip tipo prisimestinio tikejimo, kokio galo tada tas krikstas ar santuoka baznycioje? tik del akiu ar bobuciu??? mano manymu jei esi katalikas, gyveni, mokai vaikus taip-tada ir mastai apie sakramentus, o jei nepropoguoji tokio gyvenimo tai kaim tie cirkai?? manau patys zmones ir padaro cirkus kai pamirsta kad auka yra auka (ir ne tik per sventes ar sakramento suteikimo metu), o paslaugos pirkimas-komercija, ir man asmeniskai ji VISISKAI nesiderina su tikejimu ir baznycia. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(ramune.v @ 2010 03 21, 15:20)
nu tokiu atveju, nesuprantu ir taip tipo prisimestinio tikejimo, kokio galo tada tas krikstas ar santuoka baznycioje? tik del akiu ar bobuciu??? mano manymu jei esi katalikas, gyveni, mokai vaikus taip-tada ir mastai apie sakramentus, o jei nepropoguoji tokio gyvenimo tai kaim tie cirkai?? manau patys zmones ir padaro cirkus kai pamirsta kad auka yra auka (ir ne tik per sventes ar sakramento suteikimo metu), o paslaugos pirkimas-komercija, ir man asmeniskai ji VISISKAI nesiderina su tikejimu ir baznycia. schmoll.gif


Tikrai nesupranti kam tie cirkai? Žiūrėk, kaip bobutės į gyvenimo pabaigą diena iš dienos eina į bažnyčią ir išpažinties. Nors kokios ten pas jas nuodėmės, kai tau 70 metų. Tiesiog visi mes mirtingi ir dažnai atsitikus nelaimei ar esant prie mirties susimąstom, o gal ten vis gi kažkas danguje yra mirksiukas.gif Ir gal kur nors danguje atsirastų ir man vietelė ax.gif Kol jaunas, dažnai būni šiaudiniu kataliku, o senatvei atėjus gal tapsi tikru. Ir jei susituokei bažnyčioje, vaikai pakrikštyti tai ir ant dūšios ramiau tongue.gif
Atsakyti
Man iškilo klausimas: jūs žadate kai kurios duoti vyno butelį kunigui g.gif Ar tai nieko tokio g.gif Pasimečiau dabar, gal ir mums ką nors sugalvoti, bet jei kunigas išvys lauk su tuo buteliu blink.gif Nežinom ant kokio papulsim g.gif Gal gražiau būtų kokią pintinėlę saldainių įdomiai paruoštą, pvz. saldainių meduką g.gif Man tas butelis nelimpa nors tu ką doh.gif
Atsakyti
QUOTE(daivulka78 @ 2010 03 27, 20:27)
Man iškilo klausimas: jūs žadate kai kurios duoti vyno butelį kunigui g.gif  Ar tai nieko tokio g.gif  Pasimečiau dabar, gal ir mums ką nors sugalvoti, bet jei kunigas išvys lauk su tuo buteliu blink.gif Nežinom ant kokio papulsim g.gif  Gal gražiau būtų kokią pintinėlę saldainių įdomiai paruoštą, pvz. saldainių meduką g.gif  Man tas butelis nelimpa nors tu ką doh.gif

Kadangi ruosiuosi krikstynoms, tai tuo klausimu domejausi, beveik visi pazystami nese kazkokiu lauktuviu kunigui: saldainiai, vynas, sampanas, brendis. Apie isvaryma dar neteko girdeti rolleyes.gif As kai krikstinau savo klecka nesiau visko ir saldainiu ax.gif (na dar auka vokelyje) Antra vertus gi cia ne privalomas dalykas. As pvz. per savo vestuves visiem dejau laukneselius, filmuotojui, muzikantams jos buvo truputi rimtesnes, nes likau labai patenkinta ju darbu. Cia kaip kas nori taip ir daro. Tiesiog man tokia proga, kad negaliu iseiti be lauktuviu. Krikstateviai net kai mane krikstino giliais tarybiniais laikais kuniga pamalonino biggrin.gif
Bet jeigu yra nepatogu paduoti, tai gal geriau saves neprievartauti ir vadovautis savo galva, o ne forumu nuomonemis mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ruta_zalia: 27 kovo 2010 - 22:14
Del papildomu "dovanu" kunigui, tai zinau pora atveju, kai zmones alkoholio kunigui nedave, tik po torciuka essen.gif
Siaip jau, kunigai ir siaip to vyno turi, tai kazin ar dziaugiasi dar papildomai gaudami. Bet, jei saldumynu nemegsta, tai tortu irgi nenudziuginsi g.gif

QUOTE(ingridita @ 2010 03 20, 14:42)
O aš manau, kad jei tu būtum geras katalikas, lankytum bažnyčią bent jau kiekvieną savaitgalį, bendrautum artimai su kunigu, dalyvautum parapijos gyvenime, tai tokios šeimos vaikus kunigas mielai krikštys už dyką. Bet pažvelgus realybei į akis, tai dažniausiai žmonės prisimena bažnyčią tik per šventes (vestuves, krikštynas ar laidotuves). Kunigai gi ne kvaili žmonės. Jei nori vaidybos, kad tu esi doras katalikas, tai ją ir gauni, tik už tai, aišku, tenka susimoki. Juk į teatrą eidamas už bilietą taip pat susimoki.

Visiskai nesutinku. Gi zmogus nebutinai krikstija toj baznycioj, kurioj pats lankosi.
Turiu drauge, kuria galeciau pavadint super religinga. Tik isimtinais atvejais nenueina sekmadiniais i baznycia, o siaip, visad, per visas sventes eina i ja (tame mieste, kur gyvena). O tiek sliuba eme, tiek sunu krikstijo (ir sekanti ten krikstys) visai kitoj baznytelej, tokioj medinej, apsiuriusioj, tolimam kaimely. Ten jos seimos saknys, ja renkasi pagal tradicija (man netgi tai grazu bigsmile.gif ). Tai kiek kartu tas kunigelis ja savo baznycioj mato?Bet juk tai nereiskia, jog ji i baznycia neina! Tiesiog, misias lanko artimesnej, o vat ypatingas SEIMOS sventes pagal seimos tradicija - toje.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2010 03 28, 16:15)
Turiu drauge, kuria galeciau pavadint super religinga. Tik isimtinais atvejais nenueina sekmadiniais i baznycia, o siaip, visad, per visas sventes eina i ja (tame mieste, kur gyvena). O tiek sliuba eme, tiek sunu krikstijo (ir sekanti ten krikstys) visai kitoj baznytelej, tokioj medinej, apsiuriusioj, tolimam kaimely. Ten jos seimos saknys, ja renkasi pagal tradicija (man netgi tai grazu  bigsmile.gif ). Tai kiek kartu tas kunigelis ja savo baznycioj mato?Bet juk tai nereiskia, jog ji i baznycia neina! Tiesiog, misias lanko artimesnej, o vat ypatingas SEIMOS sventes pagal seimos tradicija - toje.


Viena draugė, dar ne dauguma mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2010 03 28, 17:15)
Del papildomu "dovanu" kunigui, tai zinau pora atveju, kai zmones alkoholio kunigui nedave, tik po torciuka essen.gif
Siaip jau, kunigai ir siaip to vyno turi, tai kazin ar dziaugiasi dar papildomai gaudami. Bet, jei saldumynu nemegsta, tai tortu irgi nenudziuginsi  g.gif
Visiskai nesutinku. Gi zmogus nebutinai krikstija toj baznycioj, kurioj pats lankosi.
Turiu drauge, kuria galeciau pavadint super religinga. Tik isimtinais atvejais nenueina sekmadiniais i baznycia, o siaip, visad, per visas sventes eina i ja (tame mieste, kur gyvena). O tiek sliuba eme, tiek sunu krikstijo (ir sekanti ten krikstys) visai kitoj baznytelej, tokioj medinej, apsiuriusioj, tolimam kaimely. Ten jos seimos saknys, ja renkasi pagal tradicija (man netgi tai grazu  bigsmile.gif ). Tai kiek kartu tas kunigelis ja savo baznycioj mato?Bet juk tai nereiskia, jog ji i baznycia neina! Tiesiog, misias lanko artimesnej, o vat ypatingas SEIMOS sventes pagal seimos tradicija - toje.


drinks_cheers.gif visiskai sutinku, ta ir turiu galvoje, daug tokiu zinau zmoniu.
pykit nepykit bet man dovanos (pakisos) priedo tikrai schmoll.gif
Atsakyti