Įkraunama...
Įkraunama...

Roma ir kraštelis Kampanijos

QUOTE(jsgute @ 2013 10 19, 20:52)
Na ir pušys.....Jos nerealios  wub.gif


drinks_cheers.gif

QUOTE(Thea! @ 2013 10 19, 22:50)
Italijos nerodo? verysad.gif  Kadangi bendram tam bukiete visos kelionės sudėtos,tai jaučiu visko kartu nerodo verysad.gif

Linole, bet tai kai eilė koliziejuj blink.gif  tikrai nebūčiau patikėjus, jei nebūtum nufotografavus unsure.gif

Man dabar Italija visų pirma asocijuojas su tom tobulom pušim, kažkas nerealaus wub.gif


Aš Romą bandžiau žiūrėti, Romos nerodo.

Sakiau, kad labai daug lankytojų Romoje spalio mėnesį. Matyt dėl to visur eilės tokios.

O pušys tai tikrai wub.gif

O mes einame tolyn į Trasteverę. Einame paupiu. Bet jo krantas apaugęs medžiais, tai ne kažką ir matome. Tiberis arba Teverė nėra plati upė.
Praeiname pirmąjį - Palatino tiltą. Mes norime praeiti tuo garsiuoju senoviniu tiltu per Tiberį, jungiančiu miestą su Tiberio sala.

Lapai gelsta, Romoje irgi rudenėja:
user posted image

Pagaliau pasirodo ir tiltas:
user posted image

Žvilgtelim atgal, į tiltą, kurį ką tik praėjome: Palatino tiltą:
user posted image

Štai ir senasis tiltas per upę:
user posted image

Jo dekoracija ar juodukų parduodamos smulkmenos:
user posted image

Žvilgsnis į krantinę:
user posted image

Ir atgal:
user posted image

Tiberio salos pastatas:
user posted image

Ir tiek šilumos lauke:
user posted image

Papildyta:
Tiberio sala – Isola Tiberina - beveik visą salos paviršių užima dabartinė bonifratrų ligoninė, veikianti nuo XVI a. Tai viena iš seniausių miesto ligonių. Sala senovėje buvo svarbi ne tik dėl ligoninės, bet ir kaip jungtis tarp dviejų Tiberio krantų.

Bažnyčia saloje:
user posted image

Senieji pastatai:
user posted image

user posted image

Dar žvilgsnis atgal į Palatino tiltą:
user posted image

Gražiosios pušys:
user posted image

Štai mes jau kitoje Teverės pusėje:
user posted image

Žvilgsnis į Tiberio salą iš Trasteverės:
user posted image

user posted image
Atsakyti
Trasteverė iškart pasirodo kitokia, nei prieš tai matyta Roma. Tarsi kitas miestas.
Daug kas ją rekomenduoja aplankyti vakare, kai pelei upę ir gatvelėse kunkuliuoja žmonių minios, kai prasideda vakarienės/pietų metas. Mūsų kol kas vienintelis tikslas - į skrandį įmesti kažką valgomo ir šilto.

Net nežinau, ar atsitiktinis, ar kažkuo ypatingas statinys Trasteverėje:
user posted image

Einame ieškoti Romos temoje Rimgaudės išreklamuotos kavinės, kur rasime skanias ir nebrangias picas.
user posted image

Labai lengvai radome:
user posted image

Bet picerija nedirba. verysad.gif Sukame atgal:
user posted image

Keista, nors jau po 16 val. Siestos metas kaip ir pasibaigęs turi būti. g.gif Einame į kitą artimiausią kavinę, kuri tenkina kainomis ir yra atidaryta. Bet joje dirbantis vyrukas atsiprašo, dar uždaryta. Matyt čia gyvenimas pradeda virti nuo koios 18 val? g.gif
Taigi, sumažėjus pasirinkimui ir vis smarkiau urzgiant pilvui, nutariame sėsti į artimiausią kavinę, kuri tenkins kainomis ir bus atidaryta. Netrukus atsisėdame.
Draugė tradiciškai užsisako Kaprizingąją picą, o aš - 4 sūrių.
Picos šiaip sau. Mano man net labai neskani. schmoll.gif Bet užkemšame skrandžius, atsipalaiduojame išgėrę alučio ir gerą valandą pailsiname kojas.
Papildyta:
Pailsėję leidžiamės į Trasteverės pažinimą. Gana lengvai randame S. Maria in Trastevere bažnyčią:
user posted image

Aikštė prie jos labai jauki:
user posted image

Įeiname į vidų:
user posted image

Kiek paklaidžiojame Trasteverės gatvelėmis. Jos labai siauros, mažytės ir jaukios. Tokios itališkos. wub.gif Siaurose gatvelėse maža šviesos, tai ir nefotografavau.
Man Trasteverė pasirodė gana klaidi. Draugei pasiūlau kol dar nesutemo, eiti link upės. Nes patamsyje tikrai nesugebėsiu rasti kelio namo. rolleyes.gif

Vienoje iš gatvelių:
user posted image

Papildyta:
Išėjus prie upės daugiau erdvės ir šviesiau. Šįkart upę kertame per Garibaldi tiltą. Vaizdas nuo jo į Tiberino salą ir jos tiltus:
user posted image

user posted image

user posted image

Jau beveik baigiame pereiti:
user posted image

Perėję upę, paupiu sukame link Sinagogos - dar vieno objekto, kuris buvo mūsų šios dienos planuose.
user posted image

Prie Sinagogos vyksta iškilmės, kiek apsižvalgome ir leidžiamės į gatves.
Pridėsiu, kad Romos žydų bendruomenė yra labai sena, gyveno iki žydų tremties, Jeruzalės šventyklos sugriovimo. XIII a. žydus imta keldinti iš Trasteverės į geto rajoną. Getas išsaugojo senąsias ribas.

user posted image
Atsakyti
Belieka surasti kelią namo. Iki Romos Termini stoties jis labai tolimas. Be to nenoriu klaidžioti naktinėmis gatvėmis, nusprendžiu, kad lengviausia bus rasti einant pro Vitorio Emanuellio II paminklą, Koliziejų. O nuo ten kelias jau žinomas.

Pakeliui nepertoliausiai nuo Sinagogos dar užmatome griuvėsius:
user posted image

Įgaunu jėgų, pamaišome juos:
user posted image

Yra ir mini koliziejus:
user posted image


Atsakyti
Jau dabar suprantu, kad nors ir buvau Romoje, bet iš tikrųjų tai nebuvau blush2.gif linole, labai gražu wub.gif Man irgi Roma buvo kažkas tokio wub.gif
Atsakyti
Džiovanos knygoje esu skaičiusi, kad saulei leidžiantis būna labai gražus vaizdas į Romanų forumą. Aišku, tas momentas buvo prieš gerą pusvalandį, bet vis tiek nusprendžiame užeiti prie Kapitolijaus ir nuo apžvalgos aikštelės dar kartą pažiūrėti į forumą.

Į Kapitolijų lipame Mikelandželo projektuotais laiptais:
user posted image

Romanų forumas prigesusioje šviesoje:
user posted image

user posted image

Pro mikrofonus garsiai kažkas kalbama, kaip suprantu, pranešama, kad paskutiniai lankytojai paliktų muziejų. Netrukus ši istorinė vieta paskęs tamsoje.

Einame patikrinti, ar naktimis apšviečiamas "Tortukas".
user posted image

user posted image

Mano gražuolė Venecijos aikštė:
user posted image

user posted image

Einame Via dei Fori Imperiali gatve. Šie griuvėsiai jau apšviesti. Nėra labai stipriai, bet gražia švelnia spalva. Koliziejų pasiekiame jau beveik tamsoje. O paskui - pro s. Pietro in Vincoli bažnyčią, per Borgia laiptus žemyn, eilinį kart sukame į judrią Camillo Cavour, įtakingo XIX a. masono, pirmojo suvienytos Italijos premjero garbei pavadinta gatve – Via Cavour. Eskvilino kalvoje vėl matome didelę visiškoje tamsoje skendinčią bažnyčią. O nuo jos - nebetoli mūsų Termini.

Namuose - viskas tas pats. Suprantame, kad kambariukas tvarkytas. thumbup.gif
Draugė dar siūna suplyšėlį lagaminą, o aš beįstengiu tik kojas nusiprausti.

Diena buvo labai graži. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Vasariukas76 @ 2013 10 20, 11:12)
Jau dabar suprantu, kad nors ir buvau Romoje, bet iš tikrųjų tai nebuvau  blush2.gif  linole, labai gražu  wub.gif Man irgi Roma buvo kažkas tokio  wub.gif


Ačiū, Vasariuk. 4u.gif
Sakai, buvai, bet nebuvai? Visada bus geras pretekstas sugrįžti. mirksiukas.gif Man - taip pat. drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo linole: 20 spalio 2013 - 10:22
2013-10-07 Pirmadienis. Dienos tikslas – Vatikanas.

Šios dienos tikslas buvo aplankyti Vatikaną ir jo muziejų. O likusį laiką skirti „viršutinės“ Romos pažinimui.
Rytui užstatytas žadintuvas. Bet vėl be jokio žadintuvo nubundame penktą. Nėra ko gaišti, keliamės.

Pirmadienį Vatikano lankymui pasirinkome ne šiaip sau. Prieš kelionę esu skaičiusi, kad sekmadieniais į norimus objektus šioje valstybėje galime ir nepatekti.

Ta pati ryto rutina - ir išeiname į Termini stotį, leidžiamės į metro. Metro nieko neypatingas. Automate perkame bilietėlį, 1,50 eur. Ant bilietėlio išmušta, kad galioja 100 minučių. Labai patinka automatai: kiekviename vis kitaip įsimeta monetos. Niekaip nesugalvoju, kaip priversti įkristi monetas. Pasirodo, reikia pastumti mentelę. biggrin.gif

Renkamės Batitstini kryptį. Ankstų pirmadienio rytą žmonių prie metro Termini stotelėje minios. Mums neskubu, į pirmąjį traukinį nė nebandome tilpti. Į kitą, atvažiavusį po minutės ar dviejų, įlipame gana laisvai.
Mums reikalinga Ottaviano-S. Pietro arba Cipro – Musei Vaticani stotelės. Diskusijų forumuose skaičiau, kad nuo abiejų panašus atstumas – apie 10 minučių pėsčiomis - iki Vatikano. Dundame 6 stoteles iki Ottaviano.

Turiu atsispausdinusi vietovės žemėlapį, bet jo neprireikia, nes prie pat metro išlipimo yra nuoroda į S. Pietro Baziliką. thumbup.gif Žemėlapis nebent reikalingas, kad turėtumei orientaciją, kur yra Vatikano muziejus, kur įėjimas į aikštę ir baziliką.
Internete radau tokius Vatikano darbo grafikus spalio mėnesiui:
Bazilika lankoma nuo spalio mėn. nuo 07:00 iki 18:30. Įėjimas nemokamas.
Nuo spalio mėn. Kupolas lankomas 08:00 – 17:00. Pėsčiomis kaina 5 eur.
Vatican museum open Monday to Saturday: the Ticket Office is open from 9 am to 4 pm.

Mano gerai sustyguotame plane viskas gultų taip: pirmosios užlipame ant Bazilikos stogo, tada tiesiai į Vatikano muziejų. Bėda ta, kad pagailėjau pinigiukų – papildomų 4 eur žmogui už išankstinę Vatikano muziejaus rezervaciją. To pasekmėje jaučiame, kad į muziejų patekti iškart neteks. rolleyes.gif Bet forume esu skaičiusi, kad žmonės ėjo po pietų ir pateko į jį be jokių eilių. Tai ir nusprendžiame, kad jei nepavyks įeiti ryte, grįšime į muziejų po pietų. drinks_cheers.gif

Visas Vatikanas apjuostas tokia siena:
user posted image

Papildyta:
Prieiname kelių išsišakojimą. Tiesiai ar kiek kairiau reiktų sukti į Baziliką. Į dešinę – link muziejaus. Nusprendžiame eiti pažiūrėti, kas dedasi prie muziejaus kasų. drinks_cheers.gif Nes jau dabar matosi stovinčios kolonos autobusų, matosi pulkai žmonių. doh.gif Pasieniu einame gal 10 minučių. Iki kasos atidarymo dar beveik valanda. O eilutė jau nemaža. doh.gif Pasitariame, kad negaiškime laiko. Eime į Baziliką, o išėję, pažiūrėsim, kokia eilė. Jei reiks, ateisime dar vėliau. drinks_cheers.gif

Taigi, grįžtame atgal iki sankryžos ir sukame link Bazilikos.
Pirmiausiai patenkame į kolonų koridorių:
user posted image

Papildyta:
Po to į aikštę, kurią taip dažnai matydavau per televizorių per religines šventes. Ji beveik tuščia. Tvarkoma po vakarykščių lankytojų, plaunama. Aikštė nesuvokiamo didumo.
user posted image

user posted image

Atsimėgaujame ir sukame link įėjimo į Baziliką. Eilutė nedidelė, vos keli žmonės (kairėje pusėje bus kažkiek matyti). Praeiname patikrą detektoriais, daiktai peršviečiami. Lygiai toks pat įėjimas kaip oro uoste.
user posted image

Dar vazidas į Baziliką iš aikštės:
user posted image

Kėdžių jūra:
user posted image

Skubame link įėjimo į Bazilikos kupolą. thumbup.gif
Atsakyti
Į šv. Petro bazilikos kupolą galima patekti dviem būdais: liftu arba lipant pėsčiomis. Naujienos nepasakysiu, bet tik patvirtinsiu, kad liftas toli neužkelia, sunkiausias kelias - prieš akis. mirksiukas.gif

Lipant į kupolą pėsčiomis, iš pradžių veda nuožulnūs ir platūs laiptai. O paskui jie ima siaurėti ir nepatogėti. Takelis prisiderina prie kupolo formos, stambesniam tikrai gali būti problemiška. drinks_cheers.gif

Kažkur yra išėjimas į lauką ant bazilikos stogo.
user posted image

Kažkur galima patekti į vidų ir kupolą apžiūrėti iš vidaus, o į baziliką pažvelgti iš aukštai. Nefotografavau šito. Nedraugauja mano fotoaparatas su prieblanda.
Kai kur pro langelius galima pažvelgti į apylinkes:
user posted image

Kai kur tenka eiti tokiu pasvirusiu koridoriumi. Lipant atgal paskubėjau, atsitrenkiau į sieną ir vos nenusikočiojau.
user posted image

Lyginant su kiek daugiau nei prieš mėnesį buvusiais Tatrų kalnais lipimas laiptais man nebuvo labai sunkus. Pagaliau mes ant kupolo ir dairomės į Vatikaną ir Romą iš aukštai.

Vatikano sodai:
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Papildyta:
Pakeliame galvas ir į viršų:
user posted image

Žvilgtelim į Vatikano muziejų, į kurį patekti mums nepavyko:
user posted image

user posted image

Ir grožioji didžioji aikštė. Saulė - ne draugas. Be to padūmavę, nuotraukos nepavyko.
user posted image

Kupolą apeiname dar kartą. Apžvelgiame ne tik apylinkes, bet ir sienų pakraščius išžiūrime, kad neduok Die nepraleistume kokių laiptelių. Dar kartą mestelim žvilgsnį į apačią:
user posted image

Žmonių ant kupolo ima daugėti, vietos čia nedaug, darosi nekomfortiška, leidžiamės žemyn. Stabtelim ant Bazilikos stogo.
Atsakyti
linole, o į tuos Vatikano sodus galima patekti pasivaikščioti (kad ir už kokį nors mokestį)? Kadangi seku Tavo keliais, tai gal kita kelionė bus į Romą? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Vasariukas76 @ 2013 10 20, 18:51)
linole, o į tuos Vatikano sodus galima patekti pasivaikščioti (kad ir už kokį nors mokestį)? Kadangi seku Tavo keliais, tai gal kita kelionė bus į Romą?  blush2.gif


Kiek atsimenu, kad galima. 4u.gif Atsiversk Vatikano puslapį, tikrai buvo sąlygos, laikai ir kainos - su gidu, kaip suprantu, bet nesigilinau, gal ir pavieniems galima. Yra dar atskiras - audiencija pas Popiežių. Ir dar ar ne požemiai kokie tai, reiktų pasižiūrėti, nebeatsimenu. g.gif Čia.

Ką gi, bandysiu dar daugiau uždegti Vatikanu ir Roma. Tiksliau - šv. Petro bazilikos stogu. smile.gif

Stogo vos nepražiūrėjome. Nusileidome ir sakome, tik šiaip žvilgtelkime. O čia man asmeniškai buvo antra vieta po Venecijos aikštės, kur norėjosi ir pasilikti. Tai, ką rodė mano akys, man buvo labai gražu. O ir gera. Nors buvo nemažai žmonių, bet tokia ramybė jautėsi.

wub.gif
user posted image

user posted image

Štai kur ką tik buvome:
user posted image

Apaštalų skulptūrų kolona:
user posted image

user posted image

user posted image

Papildyta:
Paspėliojame, ar ne šitas kaminėlis, per kurį rūksta dūmas išrinkus Popiežių:
user posted image

Suvenyrų parduotuvytėje nuperku tetulei lauktuvių ažūrinę dėžutę su rožančiu viduje. Kainos nesiskiria nuo apačioje esančių.
user posted image

Išnaršome visas kertes.
user posted image

Štai kas matosi apačioje:
user posted image

Paskutinį kartą iš taip arti pažiūrime į Bazilikos kupolus ir vėl leidžiamės žemyn:
user posted image
Papildyta:
Vasariuk, pagalvojau, gal verčiau Tivoli ar kokią kitą vilą aplankyti norėtum? Kodėl būtent Vatikano sodai?
Atsakyti
Nusileidę nuo šv. Petro bazilikos kupolo neriame pažiūrėti, kas yra šios didžiausios pasaulyje krikščionių šventovės viduje:
user posted image

Šv. Petro bazilikos ilgis 186 metrai, navos aukštis - 46 metrai.

Pakeliame galvas iš apačios pažiūrėti į Mikelandželo projektuotą bazilikos kupolą:
user posted image

Popiežių altorius:
user posted image

Popiežių altorių gaubiantis baldakimas - Berninio projektas. Jo kolonoms naudota nuo Panteono nuimta bronza.
user posted image

Bendras vaizdas:
user posted image

Šv. Petro skulptūra:
user posted image

Grindų ornamentas:
user posted image

Prie Mikelandželo "Pietos" net nepriėjome, stovėjo didžiulė grupė, o kita laukė savo eilės.
Bazilika milžiniška, bet ir žmonių joje - doh.gif . Nusprendžiame, kad mums minios jau per daug, o ir Baziliką visą jau apžiūrėjome. Einame į lauką.
Paskutinis bendras žvilgsnis:
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo linole: 20 spalio 2013 - 19:17
linole, aš noriu viską aplankyti: ir sodus, ir vilas, ir etc.... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Vasariukas76 @ 2013 10 20, 20:21)
linole, aš noriu viską aplankyti: ir sodus, ir vilas, ir etc....  blush2.gif


thumbup.gif

O mes išėję iš šv. Petro bazilikos, žvilgtelim į aikštę:
user posted image

user posted image

Tolumoje matosi, kokia minia laukia patekti į Baziliką:
user posted image

user posted image

Pridursiu, kad obeliskas, esantis šv. Petro aikštėje, yra atkeltas iš kitos vietos, Nerono Cirko. Nugirdau gidę pasakojant, kad su obelisko atkėlimu į Romą atėjo ir inkvizicija.

Aikštę juosiančios kolonados autorius - Bernini. Menininkas kolonadą papuošė 140 šventųjų statulomis.
user posted image

Kokia eilė, o nei pradžios, nei pabaigos nematyti:
user posted image

Pro žmones išneriame beveik į pačią aikštės pabaigą:
user posted image

Kolonados šventieji:
user posted image

Gal stoti iš naujo į eilę? biggrin.gif
user posted image
Atsakyti