Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

QUOTE(Iks @ 2013 10 23, 10:52)
Vetra, juk šį jau esi atsiskaičiusi, gavai pakartotinį palaiminimą (2 vnt. smile.gif), manau, keliauk sau ramiai pasiginčyti su savo staline lempa smile.gif
Viskas gerai su laiveliu. Tiesa, horizontas siūbuoja, bet laivelio kontekste galima įsivaizduoti, kad gal tai dėl audros jūroje ar stiklinėje. Tebūnie smile.gif

drinks_cheers.gif pridedu 3 TAIP, kad ramiau būtų biggrin.gif
Atsakyti
del savaitgaliniu temu - nuo pirmadienio iki sekmadienio. tad "mokomes sviesos" tesiasi iki velaus sekmadienio.
cheers smile.gif
Atsakyti
Ačiū 4u.gif Vakare reikės su lempa padraugauti, tikėkimės bus draugiška lotuliukas.gif
Atsakyti
Pasilinksminkit smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Maggie @ 2013 10 23, 13:47)
del savaitgaliniu temu - nuo pirmadienio iki sekmadienio. tad "mokomes sviesos" tesiasi iki velaus sekmadienio.
cheers smile.gif


Kažin čia aš į temą dėl savaitinės temos?

user posted image
Atsakyti
cituoju:


ok. ne tik tema, bet ir uzdavinys.

Mokomes sviesos. Siulau paimti grazu/skanu/patrauklu objekta (pvz - obuolys, kriause, vaza gu gelyte, puodelis - ir t.t. - tik ne zaislas ar statulele - nebent tai verta demesio statulele) - ne itin svarbu koki, bet lygiai taip pat kaip ir ND, reikalauciau sterilumo, svarumo ir tvarkingumo (nereikia jokiu papildomu detaliu, kad nebutu chaoso); padekite objekta ant stalo/kedes/grindu ir fotografuokit (pries tai surade geriausia kompozicija - apeikite daikta is visu pusiu) is to paties tasko, patogiausio Jums, skirtingu laiku - siulau minimum 3-5 foto, kas keliasi anksciau - pirma rytine (pvz 8val), antra 12val, trecia 16val, ketvirta 19val ir t.t. Nezinau ar toks uzdavinys pavyks gerai, jei bus apsiniaukusi diena ir namie pakankamai tamsu, bet pabandyti galima. Pati seniai norejau sita isbandyti, bet neprisiruosiau. Taip matysime (butinai uzfiksuokit valanda, kada fotografuota) ir zinosime kada musu namuose geriausia ir graziausia sviesa, kaip ji skyriasi ir t.t. Jei kazka praleidau arba ne taip surasiau - prasau mane pataisyti. Tikiuosi pabandysit.
Atsakyti
5 n.d dirbtinė šviesa :

auto

user posted image

incandescent

user posted image

custom

http://farm4.staticf...be0f4af98_z.jpg
Atsakyti
QUOTE(Maggie @ 2013 10 23, 18:26)
cituoju:
ok. ne tik tema, bet ir uzdavinys.

Mokomes sviesos. Siulau paimti grazu/skanu/patrauklu objekta (pvz - obuolys, kriause, vaza gu gelyte, puodelis - ir t.t. - tik ne zaislas ar statulele - nebent tai verta demesio statulele) - ne itin svarbu koki, bet lygiai taip pat kaip ir ND, reikalauciau sterilumo, svarumo ir tvarkingumo (nereikia jokiu papildomu detaliu, kad nebutu chaoso); padekite objekta ant stalo/kedes/grindu ir fotografuokit (pries tai surade geriausia kompozicija - apeikite daikta is visu pusiu) is to paties tasko, patogiausio Jums, skirtingu laiku - siulau minimum 3-5 foto, kas keliasi anksciau - pirma rytine (pvz 8val), antra 12val, trecia 16val, ketvirta 19val ir t.t. Nezinau ar toks uzdavinys pavyks gerai, jei bus apsiniaukusi diena ir namie pakankamai tamsu, bet pabandyti galima. Pati seniai norejau sita isbandyti, bet neprisiruosiau. Taip matysime (butinai uzfiksuokit valanda, kada fotografuota) ir zinosime kada musu namuose geriausia ir graziausia sviesa, kaip ji skyriasi ir t.t. Jei kazka praleidau arba ne taip surasiau - prasau mane pataisyti. Tikiuosi pabandysit.


tai kaip supratau, reikia kelių foto palyginimui, to pačio objekto prie skirtingos šviesos (paros laike).
Atsakyti
aciu visoms uz patarimus, labai praverte 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2013 10 23, 15:27)

šita tikrai pralinksmino smile.gif

QUOTE(Vetra127 @ 2013 10 23, 17:27)
5 n.d dirbtinė šviesa :


Rekomenduoju custom normaliai įkelti. Suprantu, kad nudaigojai jį netyčia. Bet daugelis gal patingės klibinkščiuoti paskui nuorodą smile.gif Mano galva, būtų neblogai, jei laivo apačia nemėlynuotų. Tad, sakyčiau, nedaug, bet trūksta dar iki pilnos laimės smile.gif


QUOTE(Mangute @ 2013 10 23, 18:20)
tai kaip supratau, reikia kelių foto palyginimui, to pačio objekto prie skirtingos šviesos (paros laike).


teisingai supratai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iks: 24 spalio 2013 - 06:30
Na va, ir aš atlinguoju su savo koliažu.
Turiu pripažint, kad buvo labai įdomu gromuluot mintį, kaip čia , ką čia, su kuo ir kodėl padaryti. Variantų buvo ne vienas, neskubėjau daryt, kol apsistojau ties tokia vizija. Ne viskas iki galo pavyko, bet gi dažnai būna, kad norai viršija galimybes. Kas be ko- labai lauksiu atsiliepimų. smile.gif

...+ mamagute/gutejj. Spėju, kad pirmoji foto gizzy ...

user posted image

Labas rytas smile.gif

P.S. Flickr'e įdėjau ir cinematic variantą, kuris man irgi patinka, bet ten jau atspalvis keičiasi ir man siųstos foto, tai kaip pagrindinė lieka ši - į temą įdėta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamagute: 24 spalio 2013 - 09:16
skaičiau šį straipsnį ir galvojau, kaip norisi iliustruoti knygą.

mamagute, šiaip smagiai, bet šviesos sprendimai labai nesutampa su originalu.. ale kad viržių turi, tai gerai. nešk juos laukan, numirs gi namie biggrin.gif
dabar žiūriu ir galvoju, koks Tu dėkingas modelis. būčiau Tave kaip nors dramatiškiau nupjovus, tik dalį galvos palikus. atleisk, žiauri aš, žinau, ak biggrin.gif
Atsakyti