Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas nekalba, 14 tema

QUOTE(icija @ 2014 02 14, 22:35)

Tikrai Ansktyvosios reabilitacijos centrai dirba su vaikais IKI 3 metu. O poliklinikoje TIK nuo 4 metu! g.gif

ART iki 4 metų
Atsakyti
QUOTE(Neringiux @ 2014 02 14, 23:06)
Ji pasideda saldainius ant kedes,kad jis matytu,nes kitaip jis nesileidzia daryti uzduociu.

QUOTE(stripulis @ 2014 02 14, 23:54)
Gaunasi, kad logopedė paklūsta vaiko šantažui,
***
o jai naudinga, kad jis teiktųsi su ja dirbti...
Pratęsiu mintį.
Iš logopedės užtektų gauti lipduką ant rankos, užduočių sąsiuviny ar šiaip kažkokį ženklą, kad vaikas dirbo. O apdovanoti turėtų tėvai, atsižvelgdami į logopedės įvertinimą. Vaikas neturėtų galimybės logopedę šantažuoti, o tėvai, nors ir netiesiogiai, dalyvautų ugdymo/-si procese. mirksiukas.gif
Reikėtų pasikonsultuoti su psichologu dėl skatinimo-drausminimo sistemos ir griežtai visiems jos laikytis, įskaitant ir logopedę. g.gif Gi ne logopedo darbas modeliuoti vaiko elgesį. unsure.gif
***
O gal iš tikrųjų taip? Atėjo, kalbos nepaugdė, bet gavo pinigus už tai, kad buvo pasitrankyta kėdėmis. Tskant, padirbo "bokso kriauše". doh.gif Kažkaip čia prasilenkiama su profesine etika... unsure.gif Man savigarba neleistų imti pinigus už tai, kad leidau vaikui "išsilieti".

Neringiux, kažką reikia keisti ugdymo sistemoje. g.gif
Atsakyti
sveikutes, mano dukryte po truputi pradeda kalbeti ir normalesne kalba t. y zmoniu smile.gif bet noriu paklaust ar skatosi uz sakinuka pvz. sako mamos vova (mamos lova), sese pupa ( sese miega) ir t.t labai gerai ir noraiai kartoja zodelius bet ne visada teisingai, bet dziaugiuosi kad is vis kartoja anksciau tyledavo, bet kai kalba tai naudoja arba savo pauksciu kalba, arba ne taisyklingai kaip puuuupa-miega. bet pasakai miega ji sako miega. na nemoku paaiskinti bet progresas man matomas ir seneliams. bet kai darzelyje pasidziaugdama paklausiau aukletojos apie kalbos pagerejima tai ji taip numyke tipo kad nelabai kazkas ir pagerejo blink.gif tai taip ir numuse mano dziaugsma verysad.gif nors ir gyvunus kuriuos daznai mato ivardina, dabar sedi ir piesia sako Ava siesia- Eva piesia ko anksciau nesakydavo. tai aukletoja arba nesupranta mano zuikio arba nebendrauja nors ji ciauskute pas mus doh.gif g.gif
Atsakyti
manoji jau seniai buvo prabilus namie kažkiek, o darželyje tylėjo IŠVIS, man vis sakydavo, jūsų vaikas nekalba, o aš taip, nu nekalba (turėdama galvoje, kad kalba atsilieka), tai nesusišnekėjom tragikomiškai su auklėtojom. Nes jos galvojo, kad pas mane irgi vaikas tyli, o aš galvojau, kad pas jas ta paukščių kalba šneka. Gal ir pas jus skirtumas nuo namų.
Kas link sakinių ,taip, skaitosi kaip sakiniai.
Atsakyti
QUOTE(stripulis @ 2014 02 15, 19:28)
manoji jau seniai buvo prabilus namie kažkiek, o darželyje tylėjo IŠVIS, man vis sakydavo, jūsų vaikas nekalba, o aš taip, nu nekalba (turėdama galvoje, kad kalba atsilieka), tai nesusišnekėjom tragikomiškai su auklėtojom. Nes jos galvojo, kad pas mane irgi vaikas tyli, o aš galvojau, kad pas jas ta paukščių kalba šneka. Gal ir pas jus skirtumas nuo namų.
Kas link sakinių ,taip, skaitosi kaip sakiniai.

reiks paklausti g.gif
Atsakyti
QUOTE(N@tasha @ 2014 02 14, 19:07)
jo apskritai fizinis išsivystymas puikus ir anksti pradėjo vaikščioti ir laipioti prisitraukdamas tik rankų pagalba, bet pratimus su liežuviu nepadaro ,


štai ir maniškis toks pat-fiziškai stiprus,mąsto gerai,kalba daug ir įvairiais žodžiais(kiek juos ištaria),vartoja daug sinonimų,pvz.ateina šiandien prie močiutės ir sako:"senelis bando mane įviliot į spąstus,aš pasiimsiu žaislinį šautuvą,leisiuosi pagaunamas,bet tu ateik manęs gelbėti-tegu jis galvoja,kad aš visai netikėtai pakliuvau,o ne specialiai leidau save sučiupti"
mums logopedė liepė burnos raumenis stiprinti...liepė pūsti balionus,bet jis neišpučia(jam dar ir BA yra),tai radau prie žurnaliuko"kempiniuko"tokią švilpynę,ji sunkiai pučiasi,tai nors tiek...
Atsakyti
gal tikrai tiktų žvakę pūst (vaikai mėgsta) ir burbuliuot su šiaudeliu? po ranka esančios priemonės, daug nekainuoja, o džiaugsmo daug...
Atsakyti
QUOTE(vaidalius @ 2014 02 15, 19:16)
sveikutes, mano dukryte po truputi pradeda kalbeti ir normalesne kalba t. y zmoniu smile.gif bet noriu paklaust ar skatosi uz sakinuka pvz. sako mamos vova (mamos lova), sese pupa ( sese miega) ir t.t labai gerai  ir noraiai kartoja zodelius bet ne visada teisingai, bet dziaugiuosi kad is vis kartoja anksciau tyledavo, bet kai kalba tai naudoja arba savo pauksciu kalba, arba ne taisyklingai kaip puuuupa-miega. bet pasakai miega ji sako miega. na nemoku paaiskinti bet progresas man matomas ir seneliams. bet kai darzelyje pasidziaugdama paklausiau aukletojos apie kalbos pagerejima tai ji taip numyke tipo kad nelabai kazkas ir pagerejo  blink.gif  tai taip ir numuse mano dziaugsma  verysad.gif  nors ir gyvunus kuriuos daznai mato ivardina, dabar sedi ir piesia sako Ava siesia- Eva piesia ko anksciau nesakydavo. tai aukletoja arba nesupranta mano zuikio arba nebendrauja nors ji ciauskute pas mus  doh.gif  g.gif

cia labiau fraze, ne sakinys 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(audrikea @ 2014 02 15, 19:08)
mums logopedė liepė burnos raumenis stiprinti...liepė pūsti balionus,bet jis neišpučia(jam dar ir BA yra),tai radau prie žurnaliuko"kempiniuko"tokią švilpynę,ji sunkiai pučiasi,tai nors tiek...


Maniskiams labai patinka kai i puodeli ipilu vandens, truputi muilo ar fairy, idedu guaso ir su siaudeliu leidziu burbuliuot tiek, kol burbulai per krastus bega, puodeli pastatom ant lapo - nerealus piesinukai gaunasi - tik pirma reikia isitikinti, kad vaikas negers to vandens, tam pradzioje mokinames su druska ir vandeniu daryt, labai daug druskos - kai jau ismoksta nebetraukt, o gerai pust - darom piesinius wub.gif

nu ir liezuviui pastiprint - istepu lekstes dugna medumi, uogiene, sokoladu ar ka vaikas megsta - ir keliems vienu metu darau varzybas - kuris pirmas islaizys (pradziai nuo uogienes, pabaigai medus - nes labai sunkiai issilaizo) - kai tas jau per lengva - lekste gilinu iki dubenelio - oi jie raitos, bet patenkinti mirksiukas.gif
Atsakyti
As turiu klausima - kodel neprasyti vaiko kartoti zodzius/frazes? O kaip kitaip su juo dirbti? Musu logopede, pvz. jokiu nuostabiu dalyku - saldainiu ir pan - nedalina. Bet vaikis sokineja is dziaugsmo tik ja pamates. Ji atsinesa krepsi su zaislais ir jie zaidzia. Formule tokia: vaikas gauna, tarkim, plastmasini krokodila kuriam reikia spec. replytem istraukti dantis. Logopede sako: krokodilui sauda danti... vargsas krokodilas. Istrauk jam ta skaudanti danti! Vaikas traukia (dirba motorika) o tada jam rodo kortele su paveiksliuku ir sako, rodydama zenklu kalba: berniukas sukuojasi plaukus/mergaite geria sultis/mergaite pjauna torta (dirbam su triju zodziu frazem siuo metu). Kai vaikas pasako (ilgai nekamuoja), jis gauna istraukti dar viena danti ir tt. Kai istraukia skaudanti danti, krokodilo nasrai uzsiciaupia ir zaidimas baigaisi su garsiu SNAP!!! Esme - vaika reikia sudominti. Ne versti, reikalauti, bet sudominti, Mes diena daug kartu pasipraktikuojam - tiesiog skiriu butent jam laiko ir arba tiesiog pasikalbam, arba pazaidziam koki zaidima kurio metu iterpiu kortele su paveiskliuku. Jis puikiausiai zino visus zodzius, jam tik sunku istarti visa fraze, vat tokie siuo metu musu mokslai.

Beje, nezinau kaip jus, mamos, bet vaiko apdovanojimas (kiti tai vadina papirkinejimu) yra svarbus dalykas. Cia jau kaip paziuresim, galima
nevalgiuka terorizuot prie stalo kad valgytu sriuba, o gaima vaikui duoti sausaini kuris sekmingai prades valgymo procesa o tada jau visa kita. mirksiukas.gif As kazkaip kurybiskai I viska ziuriu.
Beje, pamenu kaip tevai mano seses dukra mokino tarti "r" - seima valgo pietus ir visi kartoja "No-RRRRiu" to ir ano. Buvo labia juokinga, senelis kartais suklysdavo (jis labia graziai mokejo pamegdzioti ivairiai netaisyklingai tariamas "r" ir visi leipdavo juokais). Labai greitai ismoko, bet mokemes su gera nuotaika, vaikas nejaute spaudimo, buvo giriamas ir skatinamas, jai atrode kad zaidziam idomu zaidima.

Sutinku su mintim del nekalbiuko socializacijos atsilikimo - stai dabar mes butent tai ir turim verysad.gif Bet mokomes.
Papildyta:
Ir dar - musu logopede labia pastebi ir giria kiekviena net ir maziausia pastanga. Pvz. vaikas norejo kazka pasakyti, pradejo rodyt pirstu o ji jam ramiai sako: use language. Ir paskui pagyre kad jis nesupyko nes nepavyko is pirmo karto. O vaikstom pas "oficialia" logopede tai skirtumas kaip tarp dangaus ir zemes, ji atsinesa tuos pacius zaislus beveik visa laika, padrebia ant zemes ir, mazdaug, daryk. Jam neidomu, jis nenori net prasidet, tenka mamai dirbti kad sudominti, islaikyti demesi ir pan. Labai nuo zmogaus priklauso. Kaip musu privati logopede sako: tu jam turi buti idomesne uz traukinukus, lego ir pan.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Merid@: 17 vasario 2014 - 09:58
Sveiki,
Noriu paklausti Jūsų nuomonės apie logopedę Jeleną Guskovą. Gal yra lankančių pas ją užsiėmimus. Pasidalinkite nuomone. Ačiū
Atsakyti
QUOTE(icija @ 2014 02 14, 23:35)

Tikrai Ansktyvosios reabilitacijos centrai dirba su vaikais IKI 3 metu. O poliklinikoje TIK nuo 4 metu! g.gif

Ankstyvosio reabilitacijos centrai dirba su vaikais iki 4 metuku. Jei yra nustatyta kokia nors diagnoze, pvz F83 ir vaikas nelanko spec darzelio, tai galima lankyti Ankstyvaja reabilitacija ir virs 4 metuku.
Taigi, jei vaikui yra 4 metukai, ir turi pvz F83 diagnoze, tai vaikas gali lankyti ir Ankstyvosios reabilitacijos uzsiemimus ir kalbos korekcijos (tie 20 kartu per metus).
Atsakyti