Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas nekalba, 14 tema

QUOTE(birbusiukas @ 2014 02 04, 08:16)
g.gif  vat vat man ir taip pasirode. Ir jei zinotum ko ten reikalaus tai gali be problemu vaika paruost  g.gif

aš pasakyčiau kitaip, kadangi teoriškai disc testas daromas ne tam, kad gautum negalią, o tam, kad sužinotum, kokioj fazėj yra tavo vaikas, tai jei žinotum, ko reikalaus, ir jei be problemų paruoštum tam vaiką, suprastum, kad jokio disc testo tau nereikia ir vaikas neatsilieka.
(dar reikėjo atrinkti tam tikrų spalvų pieštukus iš krūvos pvz., ji pasako spalvą, vaikas turi atidėt).
jei kažkur neparuoštum, matytum, kad ten yra probliema, ir vėl disc testas nebereikalingas, o reikalingas darbas atsiliekančioje vietoje.

todėl siūlau naudotis tiesiog ta knyga, kur jums išsiunčiau, ir nevaikščiot be reikalo per diagnostikos "specus" (galimai be reikalo) 4u.gif

Atsakyti
pasidalinu užmatytą info, gal kuriai klaipėdietei bus naudinga 4u.gif

VšĮ "Ankstyvosios intervencijos centras" dalyvauja Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekte. Mūsų centre, Klaipėdoje (Birutės g. 22a, Gandrališkėse) vyksta socialinių įgūdžių grupės 3-5 metų vaikams, turintiems negalią . Grupinių užsiėmimų metu vaikai mokomi bendravimo (reaguoti į prašymus, paliepimus, laukti eilės, prašyti, pabūti be tėvų, laikytis taisyklių), savarankiškumo įgūdžių (pačiam valgyti, nusirengti, apsirengti, susitvarkyti daiktus, susitvarkyti tualete), atstovavimo sau (mokymą reikšti savo nuomonę, norus). Grupinės veiklos metu bus taikoma žaidimų, muzikos, dailės terapijos bei kiti užsiėmimai. Grupinės pratybos vyks du kartus per savaitę, nuo 1,5 iki 2 val. Daugiau informacijos ir registracija tel. 862091974 . Kviečiame dalyvauti . Užsiėmimai nemokami.
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2014 02 04, 12:29)
Na paruosit, ar neparuosit, vaikas kitoje situacijoje, su svetimu zmogum gali tiesiog uzsidaryti, nors ir viska gebes ir supras doh.gif priklausys nuo laiko, santykio, skubejimo, menulio fazes doh.gif
As vakar juokais pabandziau padaryti bandomaji suaugusiu nemokama wechslerio IQ testa biggrin.gif na tai, kadangi jis buvo angliskai ir dar dukra su pageidavimais salia, tai per 15 min nespejau. Isu klausimu atsakyti ir uzdare man prisijungima, o isvados buvo lotuliukas.gif kad as labai avarage biggrin.gif zodziu negabi ir zemo IQ lotuliukas.gif

o kur darei? aš ir noriu savę pasitikrinti... kad vėliau iš vaiko nereikalausčiau įveikti everesta, jei pati nesugebu biggrin.gif blush2.gif
Atsakyti
tai ten suaugusiu Wechsleris, vaikams nuo 6 metu iki 12 kitas, o maziukams is viso DISC eina, taigi nelabai cia ka pasitikrinsi, be to, as dariau angliskai, t.y. nors ir gerai moku kalba, vis tiek laiko daugiau uzima, kai kalbines uzduotys doh.gif tiesiog verdziau free wchserl test online ir tada kazka radau/ Dabar perdariau, netrukdoma, tai pasirode, kad jau esu normalaus IQ biggrin.gif 115
Atsakyti
Tai, moterys, testais uzsiimat tongue.gif As tokiu testu uoliai vengiu, nes ko gero tektu pripazinti kad esu pernelyg geros nuomones apie save... smile.gif

Pastebejau, kad daug mamyciu cia mini anglu kalba. Labai naudingas interneto puslapis tuo klausimu yra www.jollyphonics.co.uk
Butent pagal tokia technika uk mokyklose moko vaikus raidziu ir garsu, ypac visiems patinka labai mielos linksmos daineles su kiekviena raide ir garsu, paprasta isiminti ir padeda tarimui. Dar mums logopede patare isigyti finger puppets kurios turi didziuli pasisekima! Vaikai nenueina miegoti nesuvaidine triju parsiuku (abu nori vilko roles, tai tenka laukti eiles) ir dar keletos pasaku. O kokie jusu lavinamieji zaidimai?
Atsakyti
Na pirstiniai zaisliukai, leles, tai tikrai veza. Lietuviukams pagal angliska tarima nereiktu mokytis garsu, nes padetis kitokia liezuvio ir pan. Sakysim, sunus super taria angliska R, bet lietuviskai jam reikia dideliu pastangu doh.gif dukra 4 metu laisvai jau kalba angliskai biggrin.gif tiesa R nera dar nei vienoje kalboje normaliai, nes dar formuojasi, bet logopedes prognoze, kad liezuvis tesingoje padetyje, isbirbs ji ta raide su 5 metu laiku.
Mes visokiu zaidimeliu, su plojimais, judesiais, dainelem turim, na kiekvienam vaikui sav vaziuoja. As saviskei, kadangi ji is brolio per vasara pereme giminiu nederinima doh.gif dabar ypac stengiuosi, kad butu moteriskos gimines daiktavardziu ir budvardziu, ypac daugiskaitos formos deriniu, kad atsistatytu kalba, i vieta, laimei jau pazanga matosi, jau nebesako mano draugas Agnieska doh.gif arba jis mama doh.gif bet del grazi batai dar pasigincyja, nes tipo mergaitiski batai gali buti tk moteriskos gimines doh.gif
Atsakyti
alchemie, aš kai maniškė painioja, tada ir daiktavardį prie to supainiojimo priderinu, na, tavo atveju būtų kad "šiaip yra gražūs batai, bet jei tu nori, kad mergaitiški būtų, tada skambėtų "gražios batės" ', nu ir taip manoji kažkaip lyg ir sutinka, kad jo, nėr tokio žodžio, tada matyt ir būdvardis kitoks nei ji pasakė.
Atsakyti
Kadangi maniske labai zaidzia su kalba, as jai nesiulau tokiu variantu biggrin.gif nebent pasakau, kad basutes, nes jos mergaitiskos ir mot. Gimines.
Vakar man pareiske guledama lovoje:
- mama, as ryt i darzeli neisiu, nes kazkokie mazi, pikti gyvuneliai man adatomis uzpakaliuka dursto...sedeti negalesiu biggrin.gif doh.gif
Atsakyti
tai kaip tik siūlyk, kartu ir pažaisit (jei mėgsta kaip sakai), ir pasiaiškinsit, kad būdvardis prie daiktavardžio turi derėt wink.gif
Papildyta:
pratęsiant ,kad daiktavardis kaip akmuo, pasikeist savo giminės negali, nebent tik žaidžiant ir kvailiojant, o būdvardis kaip plastelinas, kaip nori, taip minkai, nori bus storas, nori stora ir t. t.
Atsakyti
Merginos

kas nors tokio esate girdejusios LT?

http://www.youtube.c...u?feature=watch

Gero savaitgalio!
Atsakyti
sveikos 4u.gif gryžom ketvirtadienį iš logopedės,tai...vaikštau vis sukdama galvą,kaip vaiką sudomint,kaip jam padėt?
QUOTE(shantal @ 2014 01 28, 23:25)
-kaip daržely, kur kasdien logopedė dirba per du metus neišmoko vaiko K raidės žodžiuose pasakyti - kaip" nieto, taip nieto" - niekaip nepasako "nieko". Nors atskirai k garsą pasako.

verysad.gif mums ta pati problema verysad.gif važiuojam kartą į savaitę,prieš savaitę,prieš užsiėmimą nutarėm su logopede,kad gal nebeakcentuoti tos raidės K netarimo,tai tą kartą Š raidę akcentavo ...jo Š raidė nėra labai aiški,bet galima suprasti,kad tai būtent ta raidė...kaip namų darbams pasiūlė išmokti eilėraštį
"Ak tu šarka,
Ką tu moki?
Meski švarką
Šoki šokį"
išmokom...tai dabar vėl mažai ką suprantam verysad.gif visi žodžiai minkšti,su š-s priemaišom...šį ketvirtadienį nuvažiavom,tai logopedė nelabai suprato eilėraštuko...jau logopedei sakiau,kad nebenusileistų jam,būtų griežta,nes,kai pripranta prie žmogaus,nori pradėt diktuoti sąlygas...o namuose tai unsure.gif pasako žodį negerai,stengiamės pataisyti(logopedė liepė),tai pradeda nervuotis,ir arba visai nebesako,arba prašo-"gal galime nebekartoti?"aiškinu,kad reikia,bet rezultasa tas pats-arba jis supyksta,arba nutyla verysad.gif nežinau,kaip sudominti,kaip padėt savo vaikui... verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo audrikea: 08 vasario 2014 - 17:02
Labai aisku, kad vaikui dauzia per saviverte, suvokimas, kad jis to negeba, nes ji taiso. Jums reikia rasti zaidimo forma, kad jis nejaustu, kad jus mokot, taisot ji..turi buti jo iniciatyva...bandykit keistis vaidmenimis, jus darykit klaida, ar jis isgirs, ar pataisys 4u.gif
Atsakyti