Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas nekalba, 14 tema

Is esmes tai klausimas ne apie tai, ar tai ligonine, kur guldo zmones gydyti sutrikimu, ar tai ambulatorine istaiga, kur nustato ir kazkiek suteikia pagalbos, esme yra zmoniu isilavinimas ir suvokimas, kas yra liga, sutrikimas, galiausiais, kas yra psichiatras, psichoanalitikas ir psichologas...nes..deja, bet ta puse, kuri skleidzia neapykanta, pletkus, rusiuoja zmones i normalius ir nenormalius daznai neturi suvokimo, apie skirtumus, kas tai yra...bendrai situacija per 10 metu pagerejo, bent jau bureliai tokiems vaikams atsirado, inetgracija kazkokia pamazu vyksta, nors dabar naujas istatymas jos labai sumazino verysad.gif bet vis tiek panaktumo ir atjautos, suvokimo, ad zmones ir kitokie buna, ir kartais net 100 kart geresnes sirdies, ar turintys koki talenta, nei tie, kurie manosi turintys teise rusiuoti verysad.gif
Atsakyti
VRC yra vaikų psichiatrijos ligoninė, turinti ir dienos stacionarą, ir šiaip pagalbą a la poliklinikoje, ir Vaiko Raidos Centru buvo pavadinta būtent dėl to neskanaus prieskonio Lietuvoje, kurį turi "psichiatrijos ligoninės"...

O kas link rūšiavimo, taip, yra. Juk apskritai kreipiamas dėmesys nuo pat vaiko užsimezgimo ne į tai, į ką reiktų kreipti. Manęs viena draugė po kiekvieno apsilankymo pas ginekologę klausinėdavo - tai kiek jau vaikas sveria doh.gif Išvis nežinau nė karto kiek jis ten svėrė, man buvo neįdomu - svarbu juk, ar tas vaikas manyje laimingas daugmaž, ar juda sau ir t. t. O ji visą nėštumą sau gadinosi, nes jos ginekologė tą vaiką matavo ir jai matavimus sakė, tai buvo bėdavojimo, kad šlaunikaulis pralenkia savaitę tai, kas turi būti, o galva savaite atsilieka wacko.gif

Paskui vėl - į ką kreipiamas dėmesys, pereinam per ką tik pagimdžiusių temas - tai KIEK GI vaikutis priaugo. Ar telpa į VIDURIUKĄ? O koks ūgis? Kaip šaunu, jei didelis. Kaip baisu, jei mažas...

Dar vėliau - o KĄ vaikutis VALGO? Ir KIEK suvalgo, ką valgo?

Dar vėliau - o ar jau moka SKAITYTI? Ar DAILIAI rašo, nors jam dar tik kokie trys-keturi-penki metai? Penkių metų ir dar raidžių nepažįsta? KOŠMARAS...

Kelintas mokinys klasėj? Negi ne pirmas? KOŠMARAS...

Tai prie viso šito - vaikas KITOKS? Ne kaip visi? KOŠMARAS...

O kur visame tame vaiko asmenybė, jo laimės, nelaimės, draugai, priešai, svajonės (nu nebent galima paklaust, dežurnai taip, vaiko iki šešių metų saldžiu balsu - NU TAI KUO TU BŪSI UŽAUGĘS, ir juoktis jam į akis nepriklausomai nuo to, ką jis atsakė...)
Atsakyti
Stripuli, gražiai ir teisingai 4u.gif Man irgi dėl to rūšiavimo ir dėmesio kreitimo ne į tai kas tikrai svarbu, skauda.
Atsakyti
QUOTE(kaleda @ 2013 12 29, 12:09)
Stripuli, gražiai ir teisingai 4u.gif  Man irgi dėl to rūšiavimo ir dėmesio kreitimo ne į tai kas tikrai svarbu, skauda.


o kodel jums skauda? As tai nekreipiu demesio kas ka mano apie mano vaika schmoll.gif Man absoliuciai dzin... As zinau kokia ji nepakartojama ir faina ir kartu visu labai mylima yra wub.gif
Atsakyti
O man ne dzin...t.y. tiek kie as ir vaikas patyreme skaudziu dalyku, tiesiog negali buti din...kai prie vaiko pasako, kad jis burelyje nepageidaujamas, ka jau ten kalbeti, kai prabangiame Valdorfo darzelyje irgi prie vaiko pasako, kad jis nepageidaujamas...ir vaikas budamas 4-5 metu eina ginti mamos, nes jam dzin, kad ji meta, jis be burelio ir to darzelio gali buti ir gyventi, jam skaudu, kad mamai sako tokius dalykus (apie pedagogine etika as cia is viso nerandu zodziu)..del to cia tiek metu ir sedziu, kad kitiems nereiktu patirti tokiu dalyku, jei bent truputi galiu padeti, jau gerai, kad mamos anksciau suteiks pagalba, ar susirupins, kad jos gal reikia, arba suzinos, ka reikia daryti einant i mokykla. As myliu savo vaika, ji irgi myli, bet deja zmoniu tolerancija, suvokimas ir zinios dar toli grazu ne tokios, kad musu vaikai galetu uzaugti ir rasti savo vieta zemeje...deja, bet Steponavicius turedamas neigalu vaika, sutvarke nauja svietimo istatyma taip, kad visos tautines mokyklos idejos, apie vaiko ugdyma saugioje aplinkoje, pradzioje kaip pilieti mokykloje besitvarkanti ir gerbianti kitus, kad isejes butu savo salies pilietis, sugriautos ir padarytas, kad visi butu konkurentai,nuolat besiadaptuojantys, metomi i skirtingas mokyklas ir..jei bent kiek esi kitoks, be galimybes mokytis su normalaus intelekto vaikais verysad.gif

Del VRC zinau, kad yra dienos stacionaras, jame buvome, yra stacionaras, kur nakvoja su maziukais mamos, bet bent jau as kitaip isivaizduoju psichiatrine ligonine blush2.gif ypac kai vyras turejo ten ir rezidentura...aisku mano isivaidavimas ir rusiavimas du skirtingi dalykai doh.gif 4u.gif
Atsakyti
Na, anksčiau vaikų psichiatrinė ligoninė buvo išties siaubinga vieta, dabar laimei tokia ji nebėra, yra tų tarybinio mąstymo "atrūgų", ir vis dėlto - tik dalis viso to...

O kaip įsivaizduoji? Grotos ant langų, besidraskantys vaikai? Mes vertėm VRC psichiatrei porą psichiatrijos vadovėlių, ir draugė buvo užlipus užnešt į tą skyrių, kur jau su tom grotom ir t. t. , sakė, nejaukoka buvo šiek tiek...

Ir suaugusių psichiatrinėj gi yra tokių skyrių, kur nė psichiatrinės neprimena, o yra ir tokių, kur kaip iš filmų.
Atsakyti
Kriiste, aš iš Jūsų postų matau, kad esat protinga moteris, tik turbūt pamiršot, kad žmonės labai skirtingi. Aš turiu laimę ir nelaimę būti labai jautria. Todėl mane nors ant galvos statyk, man skauda. Gyvenimas išmokė - nebe viskam esu tokia jautruolė, bet yra temų, kurioms niekad neišmoksiu taikyti "storos odos" sąvokos. Vaikai - viena iš jų.
Atsakyti
Ne tiesiog tai nera vieta, kur mamos su vaikais guli ir vaiksto i uzsiemimus, bent jau mano supratimu...as gyvenau salia vasaros gatves, tiesa ji ne vaiku, bet teritorija aptverta ir vartai nera atviri
Vyras dirbo suaugusiu psichiatrineje, tai ten doh.gif vyro kursioke deja del pasenusiu psichoatriniu poziuriu i vaikus, del korupcijos, t.y. Kai vaikams, kurie auga ir reiketu skirti tausojancius vaistus, gydytojai skiria tik tada, kai gauna kysi doh.gif verysad.gif na zinoma as nesakau, kad visi gydytojai, bet dalis tokiu ir sistema veikianti..ji deja emigravo dirbti psichiatre i UK
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2013 12 29, 14:16)
O man ne dzin...t.y. tiek kie as ir vaikas patyreme skaudziu dalyku, tiesiog negali buti din...kai prie vaiko pasako, kad jis burelyje nepageidaujamas, ka jau ten kalbeti, kai prabangiame Valdorfo darzelyje irgi prie vaiko pasako, kad jis nepageidaujamas...


Nu man nieks nesake, kad mano vaikas nepageidaujamas, as pati visad klausdavau, ar jis netrukdo... Aisku tai turetu buti daroma ne prie vaiku unsure.gif Prabangus ar ne prabangus - dirba aukletoja, mokytoja ir su visa grupe/klase. Kiekvienas pedagogas irgi yra zmogus su savo charakteriu, poziuriu - jei jis nesugeba, nemoka dirbti su tokiu vaiku kaip jusiskis (nzn kodel jo nepageidauja, bet ko gero yra elgesio problemu) - tai dar nereiskia kad jis nesugeba dirbti su klase kitu vaiku, neturinciu tu problemu mirksiukas.gif Tiesiog reikia rinktis ne prestiza, o zmogu, kuris sugebetu ir noretu dirbti su jusu vaiku ir jam jis netrukdytu bigsmile.gif
Papildyta:
QUOTE(kaleda @ 2013 12 29, 15:02)
Kriiste, aš iš Jūsų postų matau, kad esat protinga moteris, tik turbūt pamiršot, kad žmonės labai skirtingi. Aš turiu laimę ir nelaimę būti labai jautria. Todėl mane nors ant galvos statyk, man skauda. Gyvenimas išmokė - nebe viskam esu tokia jautruolė, bet  yra  temų, kurioms niekad neišmoksiu taikyti "storos odos" sąvokos. Vaikai - viena iš jų.


Tikrai nepamirsau - tik bandau atkreipt jusu demesi, kad kai neina issprest problemos (o su musu vaikais daznai neina) - tenka keisti poziuri i ja - taip tikrai geriau tiek vaikui, tiek seimai, tiek visai jus supanciai aplinkai wub.gif

QUOTE(Alchemie @ 2013 12 29, 15:06)
Ne tiesiog tai nera vieta, kur mamos su vaikais guli ir vaiksto i uzsiemimus, bent jau mano supratimu...as gyvenau salia vasaros gatves, tiesa ji ne vaiku, bet teritorija aptverta ir vartai nera atviri



taigi suaugusiems ir turi buti didesne apsauga - nes ju galimybes kur kas didesnes, ir juos saugo nuo ju paciu, bet esme ta pati gi, tik kad vaikus dar puikiai suvaldo juos priziurincios ten mamos wub.gif
Atsakyti
Sakiau, kad esat protinga moteris. Aš pagalvosiu apie tai ką` patarėt. 4u.gif Tas patarimas kitais atvejais yra labai veiksmingas.
Įdomu - apie Steponavičių, to nežinojau.
Atsakyti
Na Valdorfo darzelis buvo tuo metu vienas is retu privaciu, ir kainavo pinigu...ir rinkausi ne prestiza, o tai, kad sistema turetu tikti vaikui, kitoks poziuris i vaika, pagal ju filosofija turetu dorbti ir aukletojos ir tevai (tik idomu buvo tai, jog jos labai akcentavo, kad vaikams nebutu rodomas TV, ir t.t. bet jos pacios vaikai kai sutikdavau saudydavo ir minedao visokius pokemonus ir kt. filmuku herojus, kuriu mano vaikas nei girdejes, nei mates nebuvo, t.y. kaip gali reikalauti zmoniu daryti tai, ko nedarai pats, t.y. nesi pavyzdys?) Dirbom, kalbejom su aukletojom, sprendem problemas, kurios kilo, radom daug sprendimu (buvo sauu, kad jei jis nenorejo piesti, eidavo i virtuve pas seiminke skurti bulviu, kas jam labai patiko biggrin.gif ir t.t. Daugelis dalyku. Uvo puikus) bet esme buvo tokia, kad jos mane ji esant autista, parekomendavo Lesinskienei, nes kazkada viena is aukletoju dirbo aukle pas ja. Nuejom, lankemes, o ji pasikviete i pokalbi ir aukletojas ir pasake, kad jis ne autistas, ne hiperiukas, o tiesiog vaikas, kuriam yra kalbos raidos bedu ir ka...aukletojos staiga suprato, kad dirba su paprasti vaiku doh.gif visai cia ne kazkokia misija su pagalba autistui doh.gif ir atejus i darzeli pareiske, kad jis gali i dareli ateiti tik dvi dienas blink.gif kitas turetu su juo dirbti speciListai blink.gif doh.gif nu dzin, sena istorija, bet kaip tokios filosofijos aukletojoms, jos turejo ir pedagogo etika ismanyti ir t.t. Tiesiog jis buvo nepatogus, ir patogiau gauti tuos pacius pinigus uz be problemu vaika, nei uz toki, kuria kalba nesuprantama sakinio struktura...ir kazkodel aukletoja valstybiniame darzelyje buvo sugebejo didesneje grupeje rasti ir kontakta, ir priemones, ir pagalba, ka jau kalbeti, kad ji buvo viena is tu retu aukletoja kurios turejo gilia pedagogo etika, ir suvokima, kas yrakalbos bedos 4u.gif ji su juo buvo sirdies kontakte 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alchemie: 29 gruodžio 2013 - 17:00
QUOTE(Alchemie @ 2013 12 28, 18:56)
Logopede dirba ir su tarimu ir su gramatika, priklausomai nuo aiku kalos sutrikimu, grupeje suskirsto vaikus su panasiom bedom. Lavina irgi per zaidimus, pratimus, t.y. Logopede nedaro klases uzduociu, su rasyba, skaitymu dirba spec. Pedagoge.

Ačiū, Alchemie, kaip visada ir tikėjausi, kad tu atsakysi 4u.gif
Atsakyti