Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas nekalba, 14 tema

Tesinys lotuliukas.gif

здравствуйте!
Это многоразовые водные раскраски из серии Пирамида открытий.

Вот так они выглядят http://www.karusel-t...oto=s_90362.jpg, http://www_rebenok-u...ures/310947.jpg
http://smekalochka.r...34a638ab934.jpg

Особенно хорошие: Дикие животные, домашние животные, цвета, морские животные, времена года, алфавит, цифры. Да и все раскраски из этой серии - очень интересные и не дорогие.

Можно набрать в поиске: Многоразовые водные раскраски Пирамида открытий купить.
Наверняка, есть много интернет магазинов, которые смогут доставить их.

Is musu LT:
http://www.pirktipig...s-vandeniu.html
Atsakyti
Aciuuuuuu notworthy.gif
Atsakyti
Sveikos merginos, seniai nerašiau - neskaičiau, kažkaip bandau apsimest, kad vis mažiau tų kalbos problemų turim (ir aišku palyginus su tuo , kas buvo ,tikrai mažiau, palyginus su kitais vaikais - vis dar yra kur dirbti, tai ir dirbam su logopede toliau). Ale užkliuvau už panašaus atvejo į mus, tai gal galėsiu kuo pagelbėt.

QUOTE(Neringiux @ 2013 11 09, 08:16)
Labas rytas
Gal zinote kas duoda siuntima i ankstyvosios reabilitacijos tarnyba?
Mano berniukui 3 metai, pasako gal 10 zodziu tokie kaip mama,tete,niam niam... Labai uzsispyres,nemato reikalo sneketi. Kreipsimes i ppt,kad gautume isvadas ir nuo kitu mokslo metu darzelyje su juo dirbtu logopedas. Privaciai samdom logopeda,bet jis nepasiduoda,nesneka. Per 4 men. ismoko kelis zodzius. Logopede neizvelgia jokiu kitu sutrikimu,apart kalbos. Lankom iprasta darzeli.

Maniškė pas logopedę nešnėkėjo nieko ir neišmoko nė vieno naujo žodžio 8 MĖNESIUS. Jokių kitų sutrikimų, apart kalbos, irgi neturėjo. Bet po 8 mėnesių - pradėjo dirbt. Logopedė bandė bandė su ja gražiuoju bandė bandė - nieko tokio nevyko. Tada sako po tų 8 mėnesių susipyko su maniške ir parodė, kad logopedė yra vierchas, ir užteks čia streikus kelt manajai - ir pramušė žodžius kartot. Gal ir jūs pasiūlykit logopedei susipykt su savuoju? smile.gif Jei charakteris tvirtas - kartais prireikia. O šiaip, sakyčiau niekur nesikreipkit, tik išbalamūtins ir prišnekės ko nereik, jei logė sako, kad nėr problemų tik kalbos, ir sutinka su vaiku dirbt ir toliau - tai ir vaikščiokit sau pas ją 4u.gif

QUOTE(Neringiux @ 2013 11 10, 15:24)
As gyvenu Vilniuje. Paprasysiu, kad nusiustu pas neurologe, kadangi ja pazistu isprasysiu siuntimo i ankstyvosios reabilitacijos tarnyba.
Man rodos pas mano vaika yra psichologine problema. Atsiprasant isikales sau i galva, kad nenori sneketi ir viskas, bet siaip bendraujantis, su keliais normaliais zodziais bando issisukti. Pagrinde jo zodyne zodziai- daro, nedaro. doh.gif  Ir taip graziai istaria r, kad net sirdis apsala.

Gal perfekcionizmas, kaip maniškei? Negaliu tobulai - nedarysiu iš viso? Nemanau, kad jis gali būti įsikalęs į galvą, kad nenori šnekėti, nors lygiai tą patį iš pradžių maniau apie saviškę, kol "nedašuto", kad perfekcionizmo ten problema, o ne jokio ten nenorėjimo ir panašiai...

QUOTE(Neringiux @ 2013 11 11, 22:02)
Pas mus vienakalbe seima, sunus mamytukas, bet siemet pradejo normaliai pasilikineti darzelyje. Noriai eina, bet del nekalbejimo yra gan piktas, bando mustis, seimos narius vadina kaka. Kaip suprantu pyksta del to, kad mes jo nesuprantame. Tiksliau mes ji suprantame, bet nuduodame, kad nesuprantame, su viltim kad prades sneketi. O jis nudelbia akis, susiguzia ir net nebando prabilti normalia kalba. Leliukiska kalba daug tarsta ir daug rodo pirstais.

Niekada nenuduokite, kad nesuprantate. Niekad niekad niekad. Neurozę tik taip įvaryt galima. Aišku, kai jau tikrai nesuprasit, kitas reikalas. O šiaip dirbkit įgarsintojais. Kažką padaro, ką supratot, ar pamykia, tai jūs įgarsinkit - taip, nori šito žaisliuko? Mėlyno? Ir pan. Dirbkit komentatoriais nuolatiniais. Kada nors galėsit iš šių pareigų ir pasiliuosuot, paskui jau reikės save stabdyt, kad už vaiką neatsakinėt ir jam nepasakinėt, bet kol kas - komentuot, įgarsint ir nevaidint nesuprantančio.

QUOTE(kaleda @ 2013 12 12, 20:26)

Pati esu kritiška mūsų švietimo sistemai, bet tik mintyse. Negi tie mūsų vaikai mūsų mintis skaito?


Užtikrintai skaito. neturiu nė menkiausių abejonių. Mūsų logopedė prašė pasidaryt DISC testą VRC, nu ir būtų viskas pavykę ko gero, nes pirmą dieną puikiai dirbo vaikas, bet kadangi ėjom privačiai, tai psichologė nutarė, kad gali perskelt į dvi dienas tą testą, a la pinigus atidirbt. Nu ir ką, savaitę iki to kito karto aš mintyse siutau ant tos psichologės ir ant viso to, kas ten vyksta, ir ant visų nesąmonių, tai paskui turėjom tris kartus klaikius, vieną už kitą klaikesnius, nes aš vis labiau siutau ant tos sistemos eigoj - tai paskutinį kartą vaikas praklykė tiesiog ten 45 minutes, o kai psichologė pasakė, nu tai nieko neišeina, reiks eit jums namo, tą pačią akimirką nusišypsojo ir pasakė džiugiai "atia atia" - kaip sakant su šūkiu - tai mes, mama, tą durnę nugalėjom. Tada aš save perorientavau, kad taip nieko nebus, kad mes dar šimtą metų ten vaikščiosim, jei būsiu taip nusiteikus, ir savaitę sau irgi mintyse įteiginėjau, kad ta psichologė nuostabiiiii - ir ką, vaikas vėl puikiai susitvarkė su visom likusiom užduotim.
Tai jei ketinat leisti į darželį ir toliau, ir neketinate atsiimti - siūlau performatuoti smegeninę, sugalvoti, kad vaikams ten labai gera ir nuostabuuuu, nes vaikai tikrai skaito mintis, ir jūs savo mintim jiems trukdot prisitaikyt 4u.gif

QUOTE(kaleda @ 2013 12 15, 09:52)
Ir aš džiaugčiaus jei kas parekomenduotų tokią knygą nes ta pati bėda (dėl ilgio). Viena iš priežasčių , dėl ko nuklydau į CD pasakas, tai kad sunku priversti išklausyti skaitomas.

Rekomenduoju nekalbiukams lygiai tą pat, ką sakė Alchemie - pasikartosiu
http://www.baltoslan...zaidziaslepyniu

mūsų buvo skaitomiausia ever tuo metu, kai dar nieko ilgo neišklausydavo. Ir išvis pastebėjau, kad nekalbiukei labai patiko visos knygos su langeliais - kažkoks atseit veiksmas, tai dar patiko tai, kas ne pasaka, bet mano galva irgi gerai moko žodyno paties kaip tokio

http://www.knyguklub...dziu knyga.html

yra dar tos pačios serijos "skaičių knyga" , irgi šauni.

O aš pasigirsiu ta proga, mano vaikas, kuris nekęsdavo, kai jam skaito, dabar pati prašinėja, suėjus penkiems metams, kad skaitytume Emilį iš Lionebergos, Astrid Lindgren, jei nebūna labai mieguista, sukaupusi dėmesį išklauso kokius 25 puslapius, davinėja pastabas į temą ir klausimus į temą - eikit sau, net netikėjau, kad kada nors tai vyks wub.gif
Atsakyti
QUOTE(stripulis @ 2013 12 28, 02:12)
Maniškė pas logopedę nešnėkėjo nieko ir neišmoko nė vieno naujo žodžio 8 MĖNESIUS. Jokių kitų sutrikimų, apart kalbos, irgi neturėjo. Bet po 8 mėnesių - pradėjo dirbt. Logopedė bandė bandė su ja gražiuoju bandė bandė - nieko tokio nevyko. Tada sako po tų 8 mėnesių susipyko su maniške ir parodė, kad logopedė yra vierchas, ir užteks čia streikus kelt manajai - ir pramušė žodžius kartot. Gal ir jūs pasiūlykit logopedei susipykt su savuoju? smile.gif Jei charakteris tvirtas - kartais prireikia. O šiaip, sakyčiau niekur nesikreipkit, tik išbalamūtins ir prišnekės ko nereik, jei logė sako, kad nėr problemų tik kalbos, ir sutinka su vaiku dirbt ir toliau - tai ir vaikščiokit sau pas ją 4u.gif
Gal perfekcionizmas, kaip maniškei? Negaliu tobulai - nedarysiu iš viso? Nemanau, kad jis gali būti įsikalęs į galvą, kad nenori šnekėti, nors lygiai tą patį iš pradžių maniau apie saviškę, kol "nedašuto", kad perfekcionizmo ten problema, o ne jokio ten nenorėjimo ir panašiai...
Niekada nenuduokite, kad nesuprantate. Niekad niekad niekad. Neurozę tik taip įvaryt galima. Aišku, kai jau tikrai nesuprasit, kitas reikalas. O šiaip dirbkit įgarsintojais. Kažką padaro, ką supratot, ar pamykia, tai jūs įgarsinkit - taip, nori šito žaisliuko? Mėlyno? Ir pan. Dirbkit komentatoriais nuolatiniais. Kada nors galėsit iš šių pareigų ir pasiliuosuot, paskui jau reikės save stabdyt, kad už vaiką neatsakinėt ir jam nepasakinėt, bet kol kas - komentuot, įgarsint ir nevaidint nesuprantančio.

Panasu, kad mano sunus perfekcionistas. Viska bando padaryti tobulai. Sneket tobulai nesigauna, todel ir netaria nauju zodziu.
Pirmadieni gulames i Raidos centra. Tikiuosi is to bus naudos ir nesigailesiu.
Logopede karts nuo karto susipyksta su sunum. Mato, kad su pykciu isvis nesigauna dirbti. Tik man nepatinka, kad ji bando ji prisivilioti saldainiais. Uzdraudziau juos duoti, motyvuodama, kad vaikas alergiskas. Dabar jis nesileidzia su ja dirbti jei logopede neturi saldainiu. doh.gif
Atsakyti
laba diena,
gal žinot , kaip logopedės dirba mokyklose? Ar vis dar dirba su tarimu (ko mums labiausiai reikia, nors ir po 3metų darbo doh.gif ), ar daugiau dėmesio skiria skaitymui ir t.t.
galvoju, ką čia pirmoj klasėj reikės daryti- kur rasti kvalifikuotą privačią pagalbą Vilniaus mieste pirmokui?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Arkietė: 28 gruodžio 2013 - 12:28
QUOTE(Neringiux @ 2013 12 28, 11:49)
Panasu, kad mano sunus perfekcionistas. Viska bando padaryti tobulai. Sneket tobulai nesigauna, todel ir netaria nauju zodziu.
Pirmadieni gulames i Raidos centra. Tikiuosi is to bus naudos ir nesigailesiu.
Logopede karts nuo karto susipyksta su sunum. Mato, kad su pykciu isvis nesigauna dirbti. Tik man nepatinka, kad ji bando ji prisivilioti saldainiais. Uzdraudziau juos duoti, motyvuodama, kad vaikas alergiskas. Dabar jis nesileidzia su ja dirbti jei logopede neturi saldainiu. doh.gif

Nebegalit to gulimosi atšaukt? Ech... Gi į kortelę vaikui viskas pateks, o šiais laikais jų nebeišskalbsi, viskas kompiuterinėj sistemoj yra. O kokiu pagrindu guldo, be jokių F raidžių? Vien dėl kalbos atsilikimo? Beje, aš netikiu jokia trumpalaike (o vrc - trumpalaikė) pagalba kalbos klausimais, kai yra atsilikimas. Reikia laiko, dažnai reik metus dirbt, kad kažkas gautųsi, ir turi būt vaikui patinkantis žmogus - ar tikrai visi VRC jam patiks? g.gif Nenustums "atgal"?
Dėl logopedės ir prisiviliojimo, nu nekiškit žmogui pagalių į ratus... Mūsiškė logopedė visus vaikus vaišina saldainiu už gerą darbą po užsiėmimo. Kadangi maniškė guminukų nemėgsta, tai ėmė jai ant rankos antspaudėlius su ančiuku dėt. Nes tai jiems tikrai sunkus darbas, o už tikrai sunkų darbą turi būt kažkaip atlyginta. Jei jūsiškis TIKRAI alergiškas saldainiams, gal irgi kokie antspaudukai suveiktų kaip paskatinimas? O jei ne, nesikiščiau į logopedės reikalus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(stripulis @ 2013 12 28, 13:24)
Nebegalit to gulimosi atšaukt? Ech... Gi į kortelę vaikui viskas pateks, o šiais laikais jų nebeišskalbsi, viskas kompiuterinėj sistemoj yra. O kokiu pagrindu guldo, be jokių F raidžių? Vien dėl kalbos atsilikimo? Beje, aš netikiu jokia trumpalaike (o vrc - trumpalaikė) pagalba kalbos klausimais, kai yra atsilikimas. Reikia laiko, dažnai reik metus dirbt, kad kažkas gautųsi, ir turi būt vaikui patinkantis žmogus - ar tikrai visi VRC jam patiks? g.gif Nenustums "atgal"?
Dėl logopedės ir prisiviliojimo, nu nekiškit žmogui pagalių į ratus... Mūsiškė logopedė visus vaikus vaišina saldainiu už gerą darbą po užsiėmimo. Kadangi maniškė guminukų nemėgsta, tai ėmė jai ant rankos antspaudėlius su ančiuku dėt. Nes tai jiems tikrai sunkus darbas, o už tikrai sunkų darbą turi būt kažkaip atlyginta. Jei jūsiškis TIKRAI alergiškas saldainiams, gal irgi kokie antspaudukai suveiktų kaip paskatinimas? O jei ne, nesikiščiau į logopedės reikalus 4u.gif

Galiu, pasakyciau, kad susirgo ir nesigultume, bet nezinau ar tikrai noreciau atsaukti. Guldo mus be jokiu F raidziu. Neurologe sake, kad nieko blogo nemato, tik beda tame kad sunus psichuoja, dauzosi, spardosi, labiau reikia psichologo pagalbos, kad paprotintu kaip sudominti pratimais, uzduotimis, kurios skatina kalbejima. Gal ir neirasys i kortele, graziai paprasysiu. Gulames per pazistamus.
Pas mus ateinancia logopede jis musa, spardo jei neturi upo mokytis. Pakisiu minti del antspauduko, chemijos prikimstiems saldainiams jis alergiskas, poto kasosi diena nakti iki krauju. O saldainiu jis reikalauja tik jai iejus i namus. Iskart pasiklausia (sava kalba) ar atsinese saldainiu. Jei ne, buna tragedija. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Arkietė @ 2013 12 28, 13:27)
laba diena,
gal žinot , kaip logopedės dirba mokyklose? Ar vis dar dirba su tarimu (ko mums labiausiai reikia, nors ir po 3metų darbo doh.gif ), ar daugiau dėmesio skiria skaitymui ir t.t.
galvoju, ką čia pirmoj klasėj reikės daryti- kur rasti kvalifikuotą privačią pagalbą Vilniaus mieste pirmokui?

Logopede dirba ir su tarimu ir su gramatika, priklausomai nuo aiku kalos sutrikimu, grupeje suskirsto vaikus su panasiom bedom. Lavina irgi per zaidimus, pratimus, t.y. Logopede nedaro klases uzduociu, su rasyba, skaitymu dirba spec. Pedagoge. Jei logopede ir spec. Pdagoge yra vienas ir tas pats zmogus, tai tada skirtingu laiku dirba su vienais dalykais, kitu su kitais.
Del VRC trimeciui, tikrai gali buti naudinga, nes maziukams ergoterapija, logopedines pratyos ten buna geros kokybes ir padeda, del psichilogo, tai ziurint pas ka papulsit. Maniskiui antrokui, pagalbos praktiskai nebuvo, t.y. Naudos nebuvo. I kompiuterine sistema niekas nepapuola, nes jei israso nepadudoi, tai poliklinika ir neturi nei isvadu, nei kokios info is VRC. As kiekvienais metais eidama i gydytoju komisija del namu mokymo turiu nesti popieriu, israsa is psichiatro, arba PPT, nu VRC as jau nebeinu, net vientinei konsultacijai, nes tokio amziaus vaikui jie tiesiog nebeturi kokybisku paslaugu del didelio kruvio.
Del saldainiu tada jus raskit saldainius, kurie jam tinka, arba nepatinka, pvz. Karvute, jei nemegs, o juos atsines, taia tada deresis del kitokio prizo, gali buti ir lipdukai i lipduku knygele mirksiukas.gif
Beje maniskiui labai patiko dirbti su lipduku knygelem
Kaleda, as nesutikciau del svietimo sistemos..t.y. Taip labai daug ka sugriove, delko labai liudna, nes mano vaikui atieties neber pagal naujus istatymus verysad.gif bet 90% priklauso nuo mokytojos ar aukletojos
Atsakyti
Alchemie, aš visiškai sutinku su tavo teiginiu, kad beveik viskas priklauso nuo mokytojų, tačiau... Kai vaikas mažas, gal ir gali ieškot Mokytojos iš didžiosios raidės. Tačiau kai vaikas auga ir mokytojų daugėja - nieko nepadarysi. Čia kaip ir su policija (ir daug kitų sričių) - nėra garbė dirbti tokį darbą. Ateina kažkiek pagal pašaukimą, tačiau daug tokių, kurie tiesiog atsitiktiniai, paskui savo nepasitenkinimą darbu, gyvenimu lieja ant vaikų. Mano abu tėvai pedagogai, matau daug nesamonių iš arti.
Buvau naivuolė kai leidau į mokyklą savo dukrą, galvojau: va, mokykla keičiasi, kažkas gero tikrai įvyks. Šįmet dukra jau baigė mokyklą, po kelių metų eis mažasis - dabar jokių iliuzijų neturiu. Žinau, kad jei pasiseks, bus tikrų mokytojų, tačiau bus ir tokių, kurie geriau nekankintų savęs ir kitų nemylimoj profesijoj.
biggrin.gif Saldainių metodas veikia ir pas mus. Nelabai gerai, bet kad tik dirbtų, aš pasiruošus užsimerkti į tai.
Atsakyti
Neringiux, o kaip logopedė reaguoja į jo mušimąsi ir spardymąsi? Nuleidžia nemačiom?

Gal tada ir padės kokiais patarimais vrc - linkiu labai to. O kas dėl įrašymų nerašymų, tikrai nemanau, kad galima privačiai gulėt vrc...
Dėl kompiuterinės sistemos, tai turbūt bus galima patikrinti ateity, pateko ar ne. Suaugusių tai kiekvienas krustelėjimas medicininėj sistemoj patenka - vargu ar vaikams kokios išimtys šiuo klausimu g.gif

Tiesiog - tokie dalykai kerta per ateitį (kaip gulėjimas vrc) - ok, jei vaikas tikrai nenorės būt kariškiu, seimo nariu, policininku ar pan, o jei norės g.gif

O ir šiaip Lietuva didelis kaimas, tikrai klasiokai ateity žinos, kad vaikas ten gulėjo - nutekės ta informacija "kak pit' dat'" - o ir mokytojai žinos... Ir daržely ko gero... ir niekas labai nesigilins - kodėl. O antspaudą "ne toks jis" - uždės...

Tai va ir reikia pasisvert ar nauda atsvers pasekmes, kurios bus. Na, nebent emigruot planuojat, tada galima į visa tai dėmesio nekreipt 4u.gif
Papildyta:
Trumpai tariant, reziumuojant ką noriu pasakyt, nes gal neaišku - jei tik yra bent menkiausia galimybė, pagalbą reikia gaut privačiai. Pas logopedus privačiai, pas psichologus -analogiškai. Pateikiant psichologui tik vaiko vardą, o ne pavardę (tada reiks, kad jie dirbtų ne klinikoje, kur privalo registruot vaiką su "viskuo", o savo kabinetuose)...

Nematau nė per kur, kuo privatus psichologas pagelbės prasčiau su įtūžio priepuoliais nei vrc.

Va galiu ramiai pasakyt - mes ėjom privačiai disc testo į vrc, žinojo psichologė tik vardą mūsų ir nieko daugiau, niekur nefigūruojam, bet - ji pasakė tiesiai šviesiai, kad jei būtume ėję ne privačiai, ji būtų mano vaikui visur supylus nulius ir parašius psichinę ligą į kortelę, nes mat vaikas nevykdė įsakymų (jau pasakojau, kas ten vyko, kaip mažė mano nuotaikas atspindėjo). O taip tai stengėsi, nustatė, kad išskyrus aktyvią kalbą atsilikimo nėra...


Nu linkę jie kai dirba tiesiog - paišyt tas diagnozes, vis tiek liko tarybinė sistema. Mūsų logopedė ten dirbusi, bet nervai tų paišymų vis dėlto galų gale neatlaikė, išėjo dirbt iš ten tiesiog į darželį ir privačiai toliau dirba.
Papildyta:
ir jei ką, mūsų logopedės "kabinete" jau įsteigtos ergoterapeuto paslaugos kaip kad vrc, visas kabinetas tam skirtas, yra psichologinė pagalba tėvams, yra psichologinė pagalba vaikams, yra psichologė, kuri atlieka vaiko raidos nustatymo testą, atvyksta ar į namus, ar į tą logopedės "kabinetą"... aš jūsų vietoj, neringiux, mikliai vaiką "sargdinčiau" ir eičiau privačiai aiškintis, kas kaip, bet aišku, spręsti jums 4u.gif

jei ką:

http://kalbosdovana.lt/
Papildyta:
čia šiaip sukonkretinti patarimai, kaip lavinti vaiko kalbą

http://kalbosdovana.lt/advices.html
Atsakyti
QUOTE(stripulis @ 2013 12 28, 17:50)

Tiesiog - tokie dalykai kerta per ateitį (kaip gulėjimas vrc) - ok, jei vaikas tikrai nenorės būt kariškiu, seimo nariu, policininku ar pan, o jei norės g.gif

O ir šiaip Lietuva didelis kaimas, tikrai klasiokai ateity žinos, kad vaikas ten gulėjo - nutekės ta informacija "kak pit' dat'" - o ir mokytojai žinos... Ir daržely ko gero... ir niekas labai nesigilins - kodėl. O antspaudą "ne toks jis" - uždės...




negalejau jau susilaikyt - NEPAISO VRC tu diagnoziu is lempos doh.gif , priesingai - kiek yra parasyta svelnesne diagnoze nei yra is tikro, o salia realios bruozai su klaustuku cool.gif Ten butent, kad istiria vaiko elgesio priezastis, duoda patarimus korekcijoms ir kviecia atvykt pakartotinai, kad isitikint kas ir kaip ir tik tada drebia diagnoze jei ji pasitvirtina. Ten vaika "ciupineja" visa komanda ir tikrina visapusiskai, o ne vienas zmogus atstovauja visus... Aisku, kol vaikas mazas - gal ir nera didelio kitoniskumo, gal darzely dar aukletojos "nedrebs" i akis, bet ateis mokykla... Ir tada viskas islys, galit ir toliau neleisti vaiko tirti ir nustatineti mokymosi sunkumu priezasciu, arba nustatineti privaciai ir nekompetetingai, nerodyti isvadu ugdytojams, gal taip net "dasimusit" iki vyresniu klasiu - bet vaiko nuo to nei protingesniu nei gabesniu nepadarysit schmoll.gif

Gulejom VRC, gavom diagnoze, bet medicinineje korteleje ji nefiguruoja, nes mus siunte ART (ne poliklinika), tai atsakyma i ten ir gavo, o jie su poliklinika nesusije. Be to koks skirtumas ta diagnoze, jei vaikas neatrodo kitoks labai smarkiai. Profesorius ji nebus, su savo problemom prezidente irgi netaps tikiuos blush2.gif O jei staiga taps laaaabai protinga ir netiketai dings visos problemos - pasieks ka gales pasiekti rolleyes.gif
Atsakyti
kriiste, nu jei tevai nesutinka, kartais ir neiraso tu diagnoziu doh.gif lotuliukas.gif as nesutikau, nes visas gydytoju konsiliumas nezinojo, KA parasyti. Puras manes paklause, kokia diagnoze as rasyciau kaip mama doh.gif pasakiau, kad atejau pagalbos, o ne diagnozes..taigi niekur jo ir neikisto, toks originalas, nestandartas visur, nei prie ligu, nei prie standartiniu vaiku doh.gif norejo Aspergeri rasyti, nes matai truputi jam su emociju supratimu buvo sudetinga vienoje situacijoje...bet zinant, kiek vaikas jautrus, kokius sugeba komplimentus sakyti, jausmus isreiksti, suvokti aplinkui esancia nuotaika..ir dabar kai jis turi drauga Aspergeriuka, tikrai matau, kad ne tai...
Del mokyklos...musu klase puikiai zinojo jo sunkumus, ji mylejo, jis pilnai dalyvavo klases veikloje, mokytoja mokejo suburti komanda is klases ir subure tokia, kad dabar jie budami 7 klaseje dar susitinka ir..negali issikirti, nors jau paaugliai ir mokosi daugelis skirtingose mokyklose. Manau, kad nuslepti gali nebent jei vaikas sunkiai kalbejo, bet iki mokyklos kalba susitvarke, bet jei disleksija, kalbod darybos klaidos, nenuslepsi, matysis kaip ant delno, bet tai nepadaro vaiko psichiniu ligoniu, ar ten dar kazkuo unsure.gif maniskis pvz. tikrai issikiria ziniomis tam tirkose srityse, pvz. kaip jis klaba angliskai, visi klasiokai issizioje, pradineje mokykloje ir mokytoja netikejo po pirmos pamokos, kad jis ja galejo teisingai pataisyti doh.gif
iskoeti pradiniu klasiu mokytojos reikia, kuri yra viena ir teisinga, kad bent vaikas sustipretu, savim pasitiketu, ismoktu klases darbo taisykliu..kai daugiau mokytoju, bus visokiu..gal maniski Dievas saugoja, bet pradine buvo stebuklinga mokykla ir mokytoja, nors ir valstybine, dabar irgi valstybine, tiesa su namu mokymu, bet visi mokytojai nerealus, as jiems zemai lenkiuosi, uz darba, kuri jie daro, nes matau, kad tai eina is sirdies ir mano vaikas su dideliu noru eina i mokykla..gal skamba utopiskai, bet taip yra ir tikiuosi, Kaleda, kad rasit ir jus tokia mokykla 4u.gif
Atsakyti