Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas nekalba, 14 tema

Sveikos, o kur patarsit kreiptis I PPT ar VRC? Yra kalbos bedu, painioja priebalses vietom, dirba darzelyje su logopede. Nezinau ka ir daryt, vaiko pediatre ypatingu bedu nemato, isskyrus kalba, bet darzo aukletoja daro spaudima, kad nuvesciau vaika I VRC, nes jos manymu, jis ne toks kaip kiti. Ir ji mano, kad pas ji gali buti elgesio ir emociju sutrikimai g.gif Ka patarsit?
Atsakyti
Jei jau dirba su logopede, ir darzelis spaudzia, tegu paraso siuntima i PPT, VRC tikrai neverta eiti ir laukti per eiles. PPT siuo atveju ir pakomentuos, patars butent ugdymo istaigai, kas ir kaip su vaiku. Vaikams su kalbos bedom, daznai buna elgesio ir emociju sunkumu 4u.gif o ypac jie paastreja, jei grupeje aukletoja nesutvarko vaiku, kad sie nesityciotu is kitokios vaiko kalbos 4u.gif i Vilniaus PPT galiu ir logopede i az parekomenduoti 4u.gif jei esate lietuviskai kalbanti seima
Papildyta:
QUOTE(lauryte1984 @ 2013 10 17, 09:35)
merginos, o kaip ivardijamas kalbos sutrikimas kai vaikas neteisingai taria-batai-tapai,lapai-papai,senelis-lelelis 4u.gif

Daznai tai buna del fonemines klausos neislavejimo, bet nueikite i ankstyvosios raidos centra, kur buna pire polikliniku, pas logopeda, kad paziuret, kodel tokie dalykai dedasi ir kaip juos pataisyti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Darlingkrbe @ 2013 10 17, 12:48)
Papasakokite apie tuos traukinius...  ax.gif

aha, prieš kelias temas mūsų čia mažiau būdavo, tai labai atvirai bendraudavom, bent aš biggrin.gif
ir man atrodo, kad Alchemie buvo prasitarus apie traukinių stebuklą. Esmė tame, kad kai važiuoja traukinys per tiltą, tai reikia tuo pat metu po tiltu su mašina važiuot, ir norą sugalvot. Spėjai palįst po tiltu, po važiuojančiu traukiniu - noras išsipildys.. nu tai mano norai tokie ir buvo - kad vaikas prakalbėtų. Jis pas mane baisiai ilgai nekalbėjo.. diagnozavo jam visokius atsilikimus.. žodžiu.. nėra gerai ir šiandien. bet švietimo sistema yra negailestinga, greitai nurašo vaikus. Kas buvo daržely, visai kas kita. Ir raidos centrai visai kas kita. Atėjom į mokyklą, ir prasidėjo diskriminavimas, patyčios..iš mokytojos . Bet čia noriu sustoti. Viską išsprendžiau pati, nuojautos vedina.

QUOTE(Alchemie @ 2013 10 17, 14:46)
Naitas, as del to isejau is univero darbo, kad tureciau laisvesni grafika ir likau tik su savo muzikiniu verslu..

ne kas.. na ta prasme, išeiti iš samdomo darbo, prarasti kvalifikaciją. Man taip buvo. Dabar jau neįsivaizduoju, kaip prisitaikyčiau samdomam darbe..Bet kas mane ir imtų irnesakyk.gif . Tai irgi turiu savo versliuką namie. Sukuos.. irgi "nieko neveikiu" biggrin.gif . Na aplinkiniams tai tokia mistika, kaip aš galiu nedirbti, kai šeimoj trys vaikai biggrin.gif nu tai ir nedirbu laugh.gif
Atsakyti
Su mano "kvailifikacija" as buvau zeminama darbe parejus po vaiko atostogu...iki tiek, kad ne tik alga pro asaras juokinga buvo, bet ir darbo vieta buvo kompas ant keliu doh.gif nusprendziau nesizeminti ir likti tik su savo veikla, na isgyventi is jos nelabai, bet bent jauciu, kad darau teisinga ir gera darba su verte. Juolab, kad uzdirbti iseina kartais net daugiau, nei univeroje dirbant kas diena doh.gif
Traukiniu ideja buvo Pou 4u.gif
Atsakyti
Sveikos,

labai sudomino tas korteles skalbimas blush2.gif

VRC mums diagnozavo kalbos ir emociju sutrikima, sake po metu vel atvaziuoti. Bet as butent ir nenoriu tu diagnoziu, juk svarbu zinot kaip dirbti su vaiku...o diagnoze ateity pakenkt gali..

kai tik nunesem israsa is VRC i darzeli, tai iskart surinko vaiko geroves komisija ir i spec darzeli mus varyti pradejo, kol nebuvo israso, tol tokiu minciu nebuvo aukletojoms...

ga lprisimenat rasiau, del to spec darzelio, abejojau, bijojau, bet zinokit as patenkinta.
Lankom Ciauskuti. Yra 8 vaikai. 2 viska kalbantis, maniskis irgi prie kalbanciu, na ir gal 3 nekalba visai. Bet vaikas grizta linksmesnis, daug uzsiemimu, draugu turi. Zodziu viskas ok.

Aciu Alchemie uz rekomenduota logopede PPT, tikrai puiki, siltai bendraujanti,
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo loli87: 18 spalio 2013 - 07:46
Alchemie,

bet jus minejote, kad PPT tik konsultuoja.

loli87, jus PPT tik konsultavotes ar yra uzsiemimai?
parasykite i AZ pas kuria buvote?
mes esame pas Irina Demcenko buve, bet tik konsultacijai.
Atsakyti
QUOTE(loli87 @ 2013 10 18, 09:44)

kai tik nunesem israsa is VRC i darzeli, tai iskart surinko vaiko geroves komisija ir i spec darzeli mus varyti pradejo, kol nebuvo israso, tol tokiu minciu nebuvo aukletojoms...


NEGALIMA NEŠTI IŠRAŠŲ. Nė jų reikalas. Gauna pažymą iš pediatro, su kodais, ir to pakanka. O kad norit palengvint joms darbą, tai galit atšviesti iš to išrašo dalį su rekomendacijomis, uždengiant visą kitą info.
Atsakyti
QUOTE(Darlingkrbe @ 2013 10 18, 10:19)
Alchemie,

bet jus minejote, kad PPT tik konsultuoja.

loli87, jus PPT tik konsultavotes ar yra uzsiemimai?
parasykite i AZ pas kuria buvote?
mes esame pas Irina Demcenko buve, bet tik konsultacijai.


Jei jus rusakalbiai, tai ta logopede netiks, nes ji lietuviukus konsultuoja 4u.gif PPT tiria ir konsultuoja, uzsiemimu nebuna
QUOTE(naitas @ 2013 10 18, 10:45)
NEGALIMA NEŠTI IŠRAŠŲ. Nė jų reikalas. Gauna pažymą iš pediatro, su kodais, ir to pakanka. O kad norit palengvint joms darbą, tai galit atšviesti iš to išrašo dalį su rekomendacijomis, uždengiant visą kitą info.

drinks_cheers.gif istasa nebent nesti psichiatrui is VRC arba PPT is VRC, bet ne i mokymo istaigas schmoll.gif paskui atsiranda tokie pareiskejai, kaip mums logopede pamaciusi uzrasa opoziciis nepaklusnumas , tokia mistine diagnoze pareiske, neaisku ar jie priims vaika i mokykla:oh doh.gif nors as jai atnesiau info, kaip ir kas dirba, kokios vaiko stiprybes ir kur sunkiau doh.gif is viso ji neturi jokio balso priimant vaika i mokykla doh.gif juolab, kad mokykla mums priklause pagal gyvenama vieta ir t.t. Zodziu negana to, tai pasake prie vaiko doh.gif pedagogines etikos 0. Vaikas visus 4 metus su ja net nesisveikino doh.gif

Dabartine logopede ir spec. Pedagoge ji labai spaudzia, skundziasi jis, bet ir gerai, nes kiti mokytojai gana laisvom vadelem, ir matau, kad jis puse apsuku vaziuoja, tikrai daugiau gali, et selpia savo potenciala, kad dirbti labai nereiktu doh.gif
Atsakyti
Keliu keleta naudingu nuorodu, gal kazkam pravers:

http://www.ziburelis.lt/
www.logopedinis.lt
www.logopedeskabinetas.lt

4u.gif
Atsakyti
QUOTE(loli87 @ 2013 10 18, 08:44)
Sveikos,

labai sudomino tas korteles skalbimas blush2.gif

VRC mums diagnozavo kalbos ir emociju sutrikima, sake po metu vel atvaziuoti. Bet as butent ir nenoriu tu diagnoziu, juk svarbu zinot kaip dirbti su vaiku...o diagnoze ateity pakenkt gali..



Va del to as ir nenoriu tu diagnoziu blink.gif Nes paskui prasideda vaiko aptarinejimai ir nurasinejimai blink.gif O imanoma kazkaip issitirti, kad nepakliuti I ju duombazes, nes net PPT renka duomenis, ir netureti iraso?
Atsakyti
biggrin.gif cia ne diagnoze, diagnoze yra su F kodu ir ja raso gydymo istaigos, kaip VRC, PPT tokiu dalyku nearo, nes jie ne gydytojai, cia sakysim nu parodo vaiko sunkumus. maniskiui kaip minejau, plauks neploves kortele, vis tiek po pirmu sakiniu bus aisku, kad kalbos raidos suletejimas ir paskaicius..kad jam disleksija, ir nesigedziu ir nieko cia tokio, opozicinis nepaklusnumas prasideda nuo 2 metu ir....buna iki gyvenimo galo kai kam doh.gif tiesiog daznai vaikams su sunkesne verbaline israiska buna sunkiau susitarti, issiaiskinti ir jie protestuoja, o suauge bando kazkaip tai apibendrinti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2013 10 18, 15:35)
biggrin.gif cia ne diagnoze, diagnoze yra su F kodu ir ja raso gydymo istaigos, kaip VRC, PPT tokiu dalyku nearo, nes jie ne gydytojai, cia sakysim nu parodo vaiko sunkumus.

Alchemie, kodėl VRC nerašo diagnozių.. rašo. Jei nueisi gal tik pas logopedę tiesiai, be apsilankymo pas neurologą, tai nerašys. Bet ir tai klausimas. Gi įrašys "sulėtėjimas" kalbos koks mors.. na aš čia kaip pavyzdį. Bet visi tie "sulėtėjimai" turi savo kodus.

Jeigu nenorit diagnozių, reikia eiti į privačius kabinetus, imti mokamas konsultacijas. Ir niekam nerodyti ten jų išrašų. Vistiek ir ten kažkokias ataskaitas duoda, kas buvo vaikui, ką dirbo, kaip pavyko.
Atsakyti